Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε καινούργιο αριθμό whats up αν στέλνω 5€ από άλλο αριθμό θα ανανεώνεται και για πόσους μήνες;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο μήνες το υπόλοιπο του και 3 μήνες η φραγή

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο μήνες το υπόλοιπο του και 3 μήνες η φραγή

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη για ίντερνετ , χρήση περίπου 1γιγα το μήνα, δίκτυο λόγο κάλυψης μόνο cosmote

Τι θα κάνετε για πιο οικονομικ

χρηση σε ταμπλετ

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10€ τον πρώτο μήνα και reloadit bonus που δινει 1.2gb για ένα μήνα. Και τον 2ο μήνα αγοράζεις το πακέτο 8.5€-->2gb
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη για ίντερνετ , χρήση περίπου 1γιγα το μήνα, δίκτυο λόγο κάλυψης μόνο cosmote

Τι θα κάνετε για πιο οικονομικ

χρηση σε ταμπλετ

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θες μόνο ίντερνετ κάνε το Frog. Με 4.44 θα έχεις 2 γίγα για 25 μέρες. Με 10 ευρώ δλδ θα περνάς 50 μέρες. Αν σου μένουν mb μεταφέρονται με ενεργοποίηση ίδιου πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη για ίντερνετ , χρήση περίπου 1γιγα το μήνα, δίκτυο λόγο κάλυψης μόνο cosmote

Τι θα κάνετε για πιο οικονομικ

χρηση σε ταμπλετ

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις συγγενή ή φίλο με Whats up που το χρησιμοποιεί μπορείς να βάζεις εσύ 10 ευρώ πχ για να πάρεις 1.2gb από reload it και μετά να του μεταφέρεις τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσει να γίνει αυτό πρέπει να βάζει 12€ όπου περισσεύουν 10.71€ καθώς η μεταφορά των 10€ με το easy transfer, κοστίζει 10.20€

Απο την άλλη αν βάζει 12€ μπορει να στέλνει στο άλλο wu 2 φορές απο 5€ συνολικό κόστος 10.40€ και επειτα απο εκείνο να κάνει προς τον εαυτό του το παρε-μοιρασε και κερδίζει επιπλέον 600mb τα οποια μεταφέρονται

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Μου ήρθε σήμερα sms ότι ενεργοποιηθηκε το Cosmote One ενω δεν είχα κάνει κάποιο αίτημα... Άρχισαν να το δίνουν από μόνοι τους σε ολους οσους το δικαιούνται; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σταθερό και κινητό στο ίδιο ΑΦΜ μπορεί να γίνει αυτόματα.

Κατά καιρούς έχει αναφερθεί ότι στα καταστήματα κάνουν ενεργοποιήσεις του one μεταξύ άσχετων πελατών για να πιάσουν τον στόχο τους.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Μου ήρθε σήμερα sms ότι ενεργοποιηθηκε το Cosmote One ενω δεν είχα κάνει κάποιο αίτημα... Άρχισαν να το δίνουν από μόνοι τους σε ολους οσους το δικαιούνται; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

 

Και εμένα, το ενεργοποιησαν, ΧΩΡΙΣ να το έχω ζητήσει.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία και χρήσιμα ήταν αυτά τα άπειρα gigabyte που μας στέλνανε την περίοδο της καραντίνας... Θα το επαναλάβουν άραγε ανεξαρτήτως καταστάσεων;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο έγινε πριν 2 εβδομάδες. Ενεργοποιήθηκε χωρίς να το ζητήσω ή να κάνω κάτι.

Η πλάκα είναι ότι μένω μόνος μου κι αυτό σημαίνει ότι έχω 1000 λεπτά για να καλώ δωρεάν από το σταθερό μου στο ...κινητό μου και τούμπαλιν.

 

poss2.png

 

Γεια σε όλους!

Μου ήρθε σήμερα sms ότι ενεργοποιηθηκε το Cosmote One ενω δεν είχα κάνει κάποιο αίτημα... Άρχισαν να το δίνουν από μόνοι τους σε ολους οσους το δικαιούνται; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

 

Αν έχεις σταθερό και κινητό στο ίδιο ΑΦΜ μπορεί να γίνει αυτόματα.

Κατά καιρούς έχει αναφερθεί ότι στα καταστήματα κάνουν ενεργοποιήσεις του one μεταξύ άσχετων πελατών για να πιάσουν τον στόχο τους.

 

Και εμένα, το ενεργοποιησαν, ΧΩΡΙΣ να το έχω ζητήσει.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ ένα whatsup να το κάνω frog??

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στέλνεις ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314

Στην συνέχεια θα σου ζητηθεί να στείλεις F για να γινει FROG και θα σου γνωστοποιηθεί το κόστος αλλαγής το οποίο είνια 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι μένω μόνος μου κι αυτό σημαίνει ότι έχω 1000 λεπτά για να καλώ δωρεάν από το σταθερό μου στο ...κινητό μου και τούμπαλιν.

Όταν βλέπουν στο ίδιο ΑΦΜ το κάνουν αλλά πιο πολύ έχει "χρησιμότητα" στα συμβόλαια επειδή παίρνουν extra GB. Δεν πειράζει, θα μπορείς να μιλάς με τον εαυτό σου :p

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία και χρήσιμα ήταν αυτά τα άπειρα gigabyte που μας στέλνανε την περίοδο της καραντίνας... Θα το επαναλάβουν άραγε ανεξαρτήτως καταστάσεων;

 

Στην επόμενη καραντίνα...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η βεβαιότητα ότι θα υπάρξει και επόμενη καραντίνα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και περίπου 20 μέρες η μητέρα μου έχασε το νούμερο της στην cosmote διότι είχε προθεσμία μέχρι αρχές Μαΐου να το ανανεώσει και δεν έγινε με αποτέλεσμα να απενεργοποιηθεί το νούμερο... Γίνεται να αναστρέψουμε αυτή την κατάσταση; Πρέπει να επισκεφτούμε το κατάστημα της cosmote ή γίνεται και ηλεκτρονικά να το επαναφέρουμε το νουμεράκι;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

με επισκεψη στο καταστημα μονο. Με βαση την εεττ εχετε δικαιωμα να ζητησετε εκδοση νεας σιμ με τον αριθμο μεσα σε 6 μηνες απο την αποσυνδεση.
Link to comment
Share on other sites

a) Καλείς την εξυπηρέτση πελατών 13888 από σταθερό ή άλλο κινητό. Θα σου ζητήσουν το 20ψήφιο αριθμό που υπάρχει πίσω από την sim

Σε λίγα λεπτά η κάρτα θα συνδεθεί στο δίκτυο.

β) Στην συνέχεια πας σε ένα Γερμανό ή cosmote για δήλωση στοιχείων.

γ) Κάνεις την πρώτη κλήση και η κάρτα είναι έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Με την αυτόματη μηνιαία ενεργοποίηση του πακέτου 3gb 8.5ευρώ τα υπόλοιπα μεταφέρονται στον άλλο μήνα ? βρίσκομαι εξωτερικό και λέω να το κάνω ώστε όταν γυρίσω κατά τον Ιούλιο Αύγουστο να έχω μαζέψει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...