Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και Χαλκιδικη προβληματα με τα δεδομενα ουτε 4G ουτε τιποτα δεν εχει. Πηρα και τα 500mb της καβατζας αλλα χαμενα θα πανε εφοσον δεν δουλευει το δικτυο.
Link to comment
Share on other sites

οκ εχει προβλημα το δικτυο μεχρι εκει.

ποσοι πηραν τηλεφωνο και χρεωθηκαν 2 και 3 ευρω με την εξυπηρετηση;τωρα για τα 2 ευρω χεστ...κα να το πω απλα.αλλα αυτο δεν ειναι σωστο.παντου εξω ειναι δωρεαν οι κλησεις στην εξυπηρετηση,εδω χρεωση 20 λεπτα και αφου ειναι φορτωμενη η εξυπηρετηση χρεωνεσαι αβερτα γιατι πεφτει η γραμμη.μια χαρα τα κονομανε

αν αφησε 50 ατομα παλι καλα στο κεντρο εξυπηρετησης

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

https://www.whatsup.gr/paketa/extras/cosmote-mobile-easy-transfer

 

 

• Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική

ανανέωση υπολοίπου ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE

ή Καρτοσυμβολαίου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση υπολοίπου και

συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση υπολοίπου.

 

Κάθε ενάμιση μήνα περίπου παίρνω από easy transfer από καρτοκινητό what's up 5+5 ευρω στα δύο what's up μου και ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης υπολοίπου και στέλνω και 2χ 300μβ από το ένα στο άλλο +100μβ χ2

Το μοναδικό που δεν παίρνω είναι το reload it. Αυτή είναι η τρίτη φορά που στο γράφω, θέλω να πιστεύω ότι το κατάλαβες...

Edited by Mikakilo
Link to comment
Share on other sites

Κάθε ενάμιση μήνα περίπου παίρνω από easy transfer από καρτοκινητό what's up 5+5 ευρω στα δύο what's up μου και ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης υπολοίπου και στέλνω και 2χ 300μβ από το ένα στο άλλο +100μβ χ2

Το μοναδικό που δεν παίρνω είναι το reload it. Αυτή είναι η τρίτη φορά που στο γράφω, θέλω να πιστεύω ότι το κατάλαβες...

 

Και το ότι δεν παίρνεις reload it δεν σου λέει κάτι ε; Σε συνδυασμό με αυτό που λέει στο σαιτ. Τυχσιο θα είναι. Αν ο άλλος φίλος πάει και κάνει easy transfer και του στείλουν 10 ευρώ για να πάρει την προσφορά (αααααν τη δώσουν γιατί δεν το βλέπω όπως πάει) και του απαντήσει η εφαρμογή "Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά πρέπει να έχεις κάνει ανανέωση μετά την 1/12" θα του πεις "μα πως γίνεται, το πάρεμοίρασε το δίνει";

 

Και στη Μεσσηνία χωρίς καθόλου ίντερνετ την τελευταία ώρα, από τις 8 χαροπαλεύει. Μπήκα με hotspot από κινητό άλλης εταιρείας, απογοήτευση ...

Edited by cuibono
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ Κρήτη τεσταρα με το δικό μου what's up

Δεδομένα δεν ανοίγει καθόλου ούτε με 4g, ούτε με 3g, ούτε καν με edge (2g). Όλα νεκρά.

Volte το έχω κλήσει οπότε δεν ξέρω αν βγάζει κλήση με 4g.

3g καλεί κανονικά σε αριθμούς cosmote

2g το ίδιο, καλεί κανονικά και το 1314.

 

Σε άλλες what's up συνδέσεις πριν 2 ώρες δεν χτυπούσαν οι κλήσεις και έρχονταν σε μήνυμα (είχατε 1 κλήση 69χχ...).

Να καλέσω την εξυπηρέτηση να τους πω τι? Τα χάλια τους? Να μου πουν τι? Το ξέρουμε και το φτιάχνουμε? χαίρω πολύ. Κονσερβοποιημένες απαντήσεις θα σας δώσουν και τα παιδιά των 400ευρω που δουλεύουν εκεί. Τζάμπα θα χάσετε και το χρόνο σας και τα χρήματα σας.

Προσωπικά έχω γυρίσει το ίντερνετ στην Vodafone έχω κάνει Hotspot στην παρέα που έχουν όλοι cosmote και θα το βγάλουμε το σαββατόβραδο μας. Επίσης το ήδη κακό δίκτυο της Vodafone έχει γίνει ακόμα χειρότερο με την κατάσταση της cosmote την τελευταία ώρα που πάει ποιο αργά και από την καθυστέρηση. Λες και μπαίνω με dial up.... Αποκατάσταση, ετσι όπως πάει το βλέπω για αύριο το απόγευμα... Ήδη μετράω 3ωρο... Τουλάχιστον βγαίνουν οι κλήσεις. Αφού είναι σκ θα ζήσουμε και για μια μέρα χωρίς ίντερνετ.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Μια απ' τα ίδια Θεσσαλονίκη.

Ευτυχώς έκανα μια κλήση που έπρεπε να γίνει.

Δεδομένα 0

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στην Άρτα τα ίδια. Δεδομένα τίποτα, προβλήματα και στο σήμα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

(αααααν τη δώσουν γιατί δεν το βλέπω όπως πάει) ...

Αν το αναιρέσουν από την στιγμή που το ανακοίνωσαν θα είναι μεγάλη ξεφτίλα τους

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχε πρόβλημα το δίκτυο της cosmote, αναμένω να λάβω το γνωστό sms που θα ενημερώνει ότι λόγο της βλάβης θα χαρίσουν δωρεάν κάποια λεπτά και mb. Αυτό κάνουν κάθε φορά από ότι είδα μετά από κάθε βλάβη.
.
Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει? Έκανα μια φραγή μέσα από την εφαρμογή της κοσμοτε σε πενταψηφια.

Επέλεξα το 2 εικονίδιο της εφαρμογής που έχει επιλογή να διαλέγεις πενταψηφια αλλά το 54303 δε το είχε. Είμαι καλυμμένος με το πρώτο εικονίδιο?954c973ecd02abb3ba6c941b001447ef.jpgdfed0c910e33c29ad17f450e0e6b5f12.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20191215-080706-2.png

 

Τα σχόλια στην δημοσίευση είναι όλα τα λεφτά :lol:

Γράφουν ότι είχαν πρόβλημα μεμονωμένοι χρήστες και όλο το δίκτυο είχε πέσει.

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια στην δημοσίευση είναι όλα τα λεφτά :lol:

Γράφουν ότι είχαν πρόβλημα μεμονωμένοι χρήστες και όλο το δίκτυο είχε πέσει.

 

Αφού είναι μεμονωμένο το πρόβλημα θα δώσουν αποζημίωση. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και αν δε δώσουν θα τους "εκβιασουμε" ότι θα αφήσουμε απλήρωτο λογαριασμό για τον τρέχοντα μήνα ή ότι θα πάμε στα άλλα δίκτυα.. αυτά σύμφωνα με τα σχόλια στην εν λόγω ανάρτηση. Είμαι πραγματικά περίεργος να μάθω πόσοι από όλους αυτούς τους αγανακτισμένους και με το δίκιο τους θα πω θα πραγματοποιήσουν την οποία "απειλη" τους

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα whats up το οποίο έχω να το ανανεώσω αρκετούς μήνες, ίσως να κοντεύει χρόνος. Υπάρχει τρόπος να δω πότε λήγει ώστε να το ανανεώσω πριν τη λήξη του;

Κατέβασα την εφαρμογή του whats up και όταν έδωσα τον αριθμό για να γίνει η εγγραφή έβγαλε μήνυμα ότι μου στέλνει έναν κωδικό για την ενεργοποίηση αλλά ποτέ δεν ήρθε. Έβαζα καποιους άσχετους αριθμούς μη τυχον και έστελνε ξανα έναν καινούργιο αλλά το μόνο που κατάφερα είναι να μπλοκάρω τη σύνδεση μεσω wifi. Τι μπορώ να κάνω ώστε να ενεργοποιήσω την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σου βρίσκεται σε φραγή εισερχομενων και εξερχομένων.

α) τηλέφωνο στο 13888 (δωρεάν από σταθερο ΟΤΕ ) για να σου πουν πότε λήγει ή εναλακτικά

β)κάρτα ανανέωσης για να αναγεννηθεί

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σου βρίσκεται σε φραγή εισερχομενων και εξερχομένων.

α) τηλέφωνο στο 13888 (δωρεάν από σταθερο ΟΤΕ ) για να σου πουν πότε λήγει ή εναλακτικά

β)κάρτα ανανέωσης για να αναγεννηθεί

 

Ευχαριστώ, σχετικά με την εφαρμογή που έχει μπλοκάρει και μου λέει οτι έχω ξεπεράσει το όριο των προσπαθειών σύνδεσης μεσω wifi, γίνεται τίποτα ή πρέπει να απευθυνθώ στην cosmote για να ξεμπλοκάρει;

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια στην δημοσίευση είναι όλα τα λεφτά :lol:

Γράφουν ότι είχαν πρόβλημα μεμονωμένοι χρήστες και όλο το δίκτυο είχε πέσει.

Μεμονωμένους θα εννοεί αυτούς που δεν έχουν δικαρτο με άλλη εταιρία για ίντερνετ χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μεμονωμένους θα εννοεί αυτούς που δεν έχουν δικαρτο με άλλη εταιρία για ίντερνετ χαχαχαχα

 

Σωστός :lol::lol::lol: Έχω και από τις τρεις εταιρίες να έχω το κεφάλι μου σίγουρο :lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...