Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα δεν την έχουν τελειοποίηση από ότι βλέπω καθώς γράφει στις σημειώσεις

- Προϋπόθεση ενεργοποίησης της προσφοράς να έχει γίνει ανανέωση οποιασδήποτε αξίας >=10€ μετά τις ##/##.

Λογικά μέχρι αύριο θα την βγάλουν και στην εφαρμογή ολόκληρη αν και μου φαίνεται δύσκολο να δώσουν στα καρτοκινητα απεριόριστα data γιατι βλέπω το δίκτυο στις γιορτές να σέρνετε εκτός και αν θέλουν να το τεσταρουν. Εκτός και αν βάλουν έως 100gb η ένα πλαφόν.

 

Να το τεστάρουν γιατί πρέπει να δώσουν απεριόριστα δεδομένα και φωνή σε λογικές τιμές όχι με συμβόλαιο 150 ευρώ τον μήνα όταν το ίδιο κάνει 30 με 50 στον μέσο όρο της Ευρώπης.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να το τεστάρουν γιατί πρέπει να δώσουν απεριόριστα δεδομένα και φωνή σε λογικές τιμές όχι με συμβόλαιο 150 ευρώ τον μήνα όταν το ίδιο κάνει 30 με 50 στον μέσο όρο της Ευρώπης.

 

Κοίτα ας μην είμαστε απληστοι. Θέλουμε τα αυτονόητα, ότι δηλαδή έχουν τα περισσότερα καρτοκινητα στην Ευρώπη και τίποτα παραπάνω η παράλογο. Πρέπει οι τιμές στα καρτοκινητα να εναρμονιστουν λίγο με τους μισθούς που παίρνει η πλειοψηφία του κόσμου εδώ. Δεν γίνεται στο εξωτερικό με μισθούς >1500€ να έχουν 10€ 10gb απεριόριστα λεπτά και sms και εδώ με 400€ να πληρώνουμε το 1GB 8.5€ χωρίς τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει όντως μιλάμε για πολύ δυνατή προσφορά και απορώ τι θα δώσουν στα συμβόλαια αν η καρτοκινητή πάρει απεριόριστα για 10ημερο
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει όντως μιλάμε για πολύ δυνατή προσφορά και απορώ τι θα δώσουν στα συμβόλαια αν η καρτοκινητή πάρει απεριόριστα για 10ημερο

Ακριβώς τα ίδια θα δώσει. Δεν υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ τους, αλλά μεταξύ των άλλων 2 εταιριών, οι οποίες δεν πιστεύω ότι θα δώσουν τόσο μεγάλο δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι κάποια άλλη φορά να έχει δώσει απεριόριστα σε καρτοκινητά. Έχει γίνει όντως και Μου έχει διαφύγει ; όπως και να έχει ο πήχης ανεβαίνει πολύ με την προσφορά αυτη
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια θα δώσει. Δεν υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ τους, αλλά μεταξύ των άλλων 2 εταιριών, οι οποίες δεν πιστεύω ότι θα δώσουν τόσο μεγάλο δώρο.

Ανταγωνισμ... τι? :lol: :lol: :lol: :lol:

Πέρα από την πλάκα οι άλλες δύο δεν μπορούν να δώσουν τέτοιο δώρο και ο λόγος είναι ότι δεν το σηκώνει το δίκτυο τους. Κακά τα ψέματα κανένας δεν έχει το δίκτυο της cosmote και δεν θα το αποκτήσει και ποτέ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θυμάμαι κάποια άλλη φορά να έχει δώσει απεριόριστα σε καρτοκινητά. Έχει γίνει όντως και Μου έχει διαφύγει ; όπως και να έχει ο πήχης ανεβαίνει πολύ με την προσφορά αυτη

 

Όντως δεν έχει δώσει ποτέ άλλοτε δώρο απεριόριστο ίντερνετ στα καρτοκινητα και σε όλους τους συνδρομητές

Link to comment
Share on other sites

Καιρός είναι να δώσει τέτοια προσφορά στα καρτοκινητα,εμένα θα με βολεψει πολύ γιατί η Adsl γραμμή έχει χαμηλή ταχύτητα και όταν θέλω να κατεβάσω μεγάλα αρχεία με τα Data κατεβάζω,συν ότι μπορώ να ανεβάσω αρχεία στο cloud η να δω YouTube σε 1080p χωρίς κολλήματα!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα δικτύου μ' αυτήν την προσφορά. Μακάρι να βγω ψεύτης. :worry: Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το πόσοι καγκουρες θα το κάνουν χοτσποτ στη νασα, εάν θα κατεβάζουν youjizz 24/7, κλπ (καταλάβατε τι εννοώ). Υπάρχουν άνθρωποι που ενώ έχουν συγκεκριμένες ανάγκες, εάν τους δώσεις πολύ παραπάνω, ξαφνικά αισθάνονται ότι ΠΡΕΠΕΙ να το ξεσκισουν. Αυτοί είναι συνήθως οι ένοχοι. Βάλτε και μερικούς απεσταλμενους του ανταγωνισμού...
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαν οι θεωρίες συνωμοσίας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα δικτύου μ' αυτήν την προσφορά. Μακάρι να βγω ψεύτης. :worry:

 

Θεωρώ ότι αν το δώσουν θα το κάνουν μόνο για να τεστάρουν το δίκτυό τους! Τεστ για το αν θα μπορέσουν να δώσουν μελλοντικά περισσότερα data στους χρήστες! Γιατί αν το δίκτυο αντέξει σε περίοδο γιορτών... θα αντέξει και όλο το χρόνο!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ διότι έχω cosmote. Θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποιος όμως ποιο είναι το πιο συμφέρον πακέτο, σε οποιαδήποτε εταιρεία για SMS και μόνο. Θέλω να βάλω τη κάρτα σε GPS αυτοκινήτου... 50-100 SMS θα ήταν οκ, το πιο φθηνό ποιο είναι; και μένουν τα SMS αφού τελειώσει ο μήνας χωρίς να βάλω ξανά πακέτο θα ήταν τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πακέτα θέλουν μηναία ενεργοποίηση κάθε μηνα, μπορείς να βάζεις κάρτα κάθε δίμηνο 10€ ή να κάνεις μεταφορά 5€ τον μηνα από άλλο καρτοκινητο/συμβολαιο cosmote.

Τα μηνύματα εκτός πακέτου χρεώνονται 25 λεπτά αν δεν κάνω λάθος, δηλαδή μπορείς να στείλεις περίπου 30 μηνυματα, ενώ τα πακέτα έχουν 100 μηνύματα προς όλους (4,03€/μηνα) ή 300sms προς whatsup (3,02€/μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Καιρός είναι να δώσει τέτοια προσφορά στα καρτοκινητα,εμένα θα με βολεψει πολύ γιατί η Adsl γραμμή έχει χαμηλή ταχύτητα και όταν θέλω να κατεβάσω μεγάλα αρχεία με τα Data κατεβάζω,συν ότι μπορώ να ανεβάσω αρχεία στο cloud η να δω YouTube σε 1080p χωρίς κολλήματα!
Αν έχεις ADSL. Ψάξε το Home booster.

Με 10€ παραπάνω σου δίνουν και modem πού μπορείς να το πάρεις και έξω από το σπίτι με απεριόριστα γβ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ADSL. Ψάξε το Home booster.

Με 10€ παραπάνω σου δίνουν και modem πού μπορείς να το πάρεις και έξω από το σπίτι με απεριόριστα γβ.

 

Αν πάρεις το ρούτερ του booster έξω από το σπίτι Δεν θα έχει σταθερό τηλέφωνο το σπίτι (αν έχει ευρυζωνική τηλεφωνια) αφενός και αφετέρου

προφανως δεν είναι απεριόριστα τα mb του booster

Link to comment
Share on other sites

αν δωσει πραγματικα απεριοριστα η ταχυτητα θα μειωθει δραματικα,δεν υπαρχει δικτυο με τετοιες αντοχες στην ελλαδα απο καμια εταιρεια.απλα ειναι λιγα τα ατομα που θα κανουν χρηση φουλ κατεβασμα αρχειων κτλ αλλα και με αυτα τα ατομα και παλι θα πεσει η ταχυτητα.τα δικτυα δεν αντεξαν στον σεισμο της αθηνας πριν λιγους μηνες οπως επισης χριστουγεννα κτλ που μαζικα γινονται κλησεις.

οπως και να εχει θα ειναι για λιγες μερες μετα κανονικα οι χρεωσεις με 4+ ευρω το 1gb.που να ειχαμε εκταση οπως τη Γαλλια Γερμανια Ρωσια με χιλιαδες κεραιες,εδω θα χρεωναν το 1gb για 100 ευρω.ταχυτητα πραγματικη 4g+ βλεπω μονο στο χωριο μου των 200 ατομων και η κεραια ειναι απο πανω μας ,εκει ναι βλεπω ταχυτητες κατσε καλα.

στην ελλαδα με τετοιες χρεωσεις που υπαρχουν αγοραστηκαν 5 φορες υποδομες κεραιες κεντρα για 5g .wifi απο μενα μεχρι να πληρωνω 10 ευρω τα 100 gb.ενα μηνυμα 25 λεπτα λες και ζουμε στο Μονακο με μισθο 5000 το μηνα

Link to comment
Share on other sites

αν δωσει πραγματικα απεριοριστα η ταχυτητα θα μειωθει δραματικα,δεν υπαρχει δικτυο με τετοιες αντοχες στην ελλαδα απο καμια εταιρεια.απλα ειναι λιγα τα ατομα που θα κανουν χρηση φουλ κατεβασμα αρχειων κτλ αλλα και με αυτα τα ατομα και παλι θα πεσει η ταχυτητα.τα δικτυα δεν αντεξαν στον σεισμο της αθηνας πριν λιγους μηνες οπως επισης χριστουγεννα κτλ που μαζικα γινονται κλησεις.

οπως και να εχει θα ειναι για λιγες μερες μετα κανονικα οι χρεωσεις με 4+ ευρω το 1gb.που να ειχαμε εκταση οπως τη Γαλλια Γερμανια Ρωσια με χιλιαδες κεραιες,εδω θα χρεωναν το 1gb για 100 ευρω.ταχυτητα πραγματικη 4g+ βλεπω μονο στο χωριο μου των 200 ατομων και η κεραια ειναι απο πανω μας ,εκει ναι βλεπω ταχυτητες κατσε καλα.

στην ελλαδα με τετοιες χρεωσεις που υπαρχουν αγοραστηκαν 5 φορες υποδομες κεραιες κεντρα για 5g .wifi απο μενα μεχρι να πληρωνω 10 ευρω τα 100 gb.ενα μηνυμα 25 λεπτα λες και ζουμε στο Μονακο με μισθο 5000 το μηνα

 

Ισχυει αυτο. Και εδω σε χωριο 3000 κατοικων πιανουμε κανονικα 4G+ με ταχυτητες εως 180MB απο οσο εχω δει. Ενω στις πολεις μονο αν ειμαι διπλα σε καμια κεραια παει πανω απο 100mb.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που το δίκτυο θα έχει πρόβλημα,δεν μπορεί η cosmote να βάλει περιορισμό ταχύτητας ανά χρήστη πχ:10down/10up;
Link to comment
Share on other sites

Ας δώσει απεριόριστα όπως στην Κύπρο ή 100gb με 50 ευρώ και απεριόριστα λεπτά και sms και μετά 512kbps ή με 12mbps max απεριόριστα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που το δίκτυο θα έχει πρόβλημα,δεν μπορεί η cosmote να βάλει περιορισμό ταχύτητας ανά χρήστη πχ:10down/10up;

 

ως τωρα δεν ξερω αν εγινε,αλλα μαλλον μπορει να γινει ανα κυψελη.

αλλα ποιος ο λογος να υπαρχει το 4g+? ποιος ο λογος να πληρωνει ο κοσμος το Gb για χρυσο;το 4 g δημιουργηθηκε για ισχυρες ταχυτητες και οντως ισχυει παντου εκτος εδω.

ειμαι στην κοσμοτε απο το 1999 νομιζω τοτε δημιουργηθηκε(εστελνες μηνυμα και σε χρεωνε μετα μιση ωρα και τωρα ειναι η πρωτη εδω στην ελλαδα) βαζω το μηνα 2-3 καρτες ,με αυτα τα 30 + ευρω σε αλλη χωρα θα ειχα τα 20 πλασια.περιμενα να δω στα καρτοκινητα στο whats up που εχω να δω κατι λογικο κατι καλο και βλεπω αντι για 1 γιγα 2 με τα 8,5 ευρω.οποτε και 5g να βαλουν εδω μετα 3 -5 χρονια φυσικα θα εχουμε σημα 5g στην χωρα γενικα αλλα τι να το κανω αν πληρωνω για χρυσο το gb.βαζω καρτες 2 με 3 μονο και μονο για τους δικους μου που δεν εχουν σχεση με την τεχνολογια και οσο προσπαθησα δεν τα καταφεραν.αλλιως whatsapp viber θα ειχα και καρτα μια φορα στους 3 μηνες

 

και στην ερωτηση σου συγκεκριμενα με αυτη την υποδομη αν υπηρχαν τα 10 mbps upload και ανεβαζαν λιγες χιλιαδες ατομα αστο,φωτια θα επαιρναν οι κεραιες χωρις πλακα.το upload απαιτει τεραστια διαμεταγωγη στα κεντρα

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ADSL. Ψάξε το Home booster.

Με 10€ παραπάνω σου δίνουν και modem πού μπορείς να το πάρεις και έξω από το σπίτι με απεριόριστα γβ.

Στην σελίδα της cosmote αναφέρει ότι δεν μπορείς να πάρεις το ρουτερ μαζί. Το έχεις δοκιμάσει; και εχει 100gb κόφτη. Μετά πέφτει η ταχύτητα. 48a842322e9273b3380bf1f1d25cc891.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα της cosmote αναφέρει ότι δεν μπορείς να πάρεις το ρουτερ μαζί. Το έχεις δοκιμάσει; και εχει 100gb κόφτη. Μετά πέφτει η ταχύτητα. 48a842322e9273b3380bf1f1d25cc891.jpg

 

συγγενης μου εχει στην αθηνα cosmote και πηρε και το booster ,ερχεται στο χωριο 2-3 μηνες και το φερνει και εχει κανονικα σημα με 100gb περιορισμο.απλα φερνει μονο το ρουτερ το βαζει στην πριζα και εχει ιντερνετ .100% λειτουργει 500 χλμ μακρια στην κεραια του χωριου,εδωσε τον κωδικο σε κατι παιδια και πηγε στο γερμανο να της αλλαξουν τον κωδικο και λενε δεν γινεται ,μπηκα και το αλλαξα κανονικα εγω,τι να λεμε τελικα απο που να το πιασεις και που να το αφησεις

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...