Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι συμφερει πολυ της vf το international με 5GB στα 8,50 euro .

 

Το έχει και η φρογκαρα αυτό.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το αντιστοιχο της frog ? to vrika ok. thanks. Edited by sotrous
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις αλλαγες στο whats up απο τις 26/3 και μετα: Το reload it θα εχει διαρκεια 15 ημερες απ οτι ξερω,αν κανω ανανεωση 10 ευρω μεσω χρεωστικης/paypal καθε 15 μερες θα παιρνω τα 1200 mb οπως τωρα,η θα ναι λιγοτερα?
Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/011217-anakoinvsh.pdf

Αυτή ειναι η ανακοίνωση. Δεν αναφέρει τι ακριβώς θα γίνεται στις online ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το 1Gb για 3 μερες στα νεα πακετα combo call them all μεταφερεται για ολο το μηνα ή οχι;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/011217-anakoinvsh.pdf

Αυτή ειναι η ανακοίνωση. Δεν αναφέρει τι ακριβώς θα γίνεται στις online ανανεώσεις.

 

Οποτε αναμενουμε για να δουμε τι θα γινει...μου εγινε μια προταση για καρτοσυμβολαιο μεσω τηλεφωνου χθες,και το ψιλοσκεφτομουν αν και το συνολικο ποσο ξεφευγει αρκετα...εχω καβατζα βεβαια, ενα προνομιακο whats up και ενα φοιτητικο (voda) οποτε να πανε στον επομενο:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αναμενουμε για να δουμε τι θα γινει...μου εγινε μια προταση για καρτοσυμβολαιο μεσω τηλεφωνου χθες,και το ψιλοσκεφτομουν αν και το συνολικο ποσο ξεφευγει αρκετα...εχω καβατζα βεβαια, ενα προνομιακο whats up και ενα φοιτητικο (voda) οποτε να πανε στον επομενο:lol::lol:

να υποθεσω οτι ειναι αυτο με τα 13 ευρω με 900' προς κοσμοτε,1 ωρα προς ολους και 500 mb και 4€ μέσα? To οποιο η...ατυχη υπαλληλος μου το παρουσιαζε ως δηθεν νεο προγραμμα καρτας? Και οταν ρωταω πως θα το πληρωνουμε? Στο κατάστημα μου λεει. Αρα ερχεται λογαριασμος. Ναι μου λεει. Αρα ειναι καρτοσυμβολαιο. ΟΟΟΟΟχι ειναι κάρτα....:lol:

Οκ και εγω θα σπαω οτι εχει αθηναικες πινακιδες,γιατι εχει αθηναικες πινακιδες.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι ειναι αυτο με τα 13 ευρω με 900' προς κοσμοτε,1 ωρα προς ολους και 500 mb και 4€ μέσα? To οποιο η...ατυχη υπαλληλος μου το παρουσιαζε ως δηθεν νεο προγραμμα καρτας? Και οταν ρωταω πως θα το πληρωνουμε? Στο κατάστημα μου λεει. Αρα ερχεται λογαριασμος. Ναι μου λεει. Αρα ειναι καρτοσυμβολαιο. ΟΟΟΟΟχι ειναι κάρτα....:lol:

Οκ και εγω θα σπαω οτι εχει αθηναικες πινακιδες,γιατι εχει αθηναικες πινακιδες.:wacko:

 

Μακαρι να ταν αυτο!Εμενα μου προτεινε 900' προς κοσμοτε,180 λεπτα προς ολους με βημα χρεωσης 1',800 mb και 5 ευρω μεσα,μαζι με το redmi note 5a prime με 28,22 ευρω το μηνα για 2 χρονια.

 

ακριβως τα ιδια μου λεγε και μενα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι καλοί μωρέ νοιάζονται κατά βάθος εκεί στην cosmote.

 

394f38da44d8162d26ec0a2b79e5ee5e.jpg

 

 

.................................... NOT...................................

 

Αυτή τη στιγμή έχω με 4 ευρώ το μήνα 600 προς what's up και 200 προς όλους. Από MB περνω κάθε μήνα δωρεάν από πάρε μοίρασε 4 5gb. Και με πάρε δώσε έχω και 720sms.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Φίλος έκανε Καρτοσυμβόλαιο πρόσφατα από What's Up. 900' προς Cosmote, 60 προς όλους με μονολεπτη χρέωση, 700mb γενικής χρήσης, 5GB για streaming + Social Media, 4€ υπόλοιπο. 17€ για 18μηνες. Δίχως μεταβολή τιμής.

 

Η προϊσταμένη του τμήματος, του είπε πως θα καταργηθούν όλες οι προσφορές. Του ανέφερε δε, πως οι επερχόμενες αλλαγές, θα ισχύσουν και στις Vodafone & Wind.

 

Τέλος του ανέφερε πως θα χρειάζεται ανανέωση 15€, για χρήστες καρτοκινητής.

 

Πάνε για κατάργηση του promo4 (?)

 

Το reload it μειώθηκε. Μήπως σκοπεύουν να το καταργήσουν οριστικά (?) Ρωτάω εγώ τώρα...

 

Θεωρώ πως η καρτοκινητή θα γίνει πιο ακριβή, ώστε να χρησιμοποιείτε για όποιον το θέλει για ιδιαίτερη περίπτωση / ανάγκη, άρα θα ανανεώνει μόνο τότε.

 

Και για αυτούς που θέλουν κάθε μήνα MB, ομιλία, να έχουν Καρτοσυμβόλαιο.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

μην τα πολυπιστευετε,ειδικα οταν σας τα λενε την ωρα που θελουν να σας κανουν συμβολαια...εδω πριν χρονια ειχε βγει η φημη οτι καταργουνται τα καρτοκινητα. Οτι αλλαζουν τα πακετα και τα μπονους κλπ ολοι ειναι γεγονος και το βλεπουμε
Link to comment
Share on other sites

μην τα πολυπιστευετε,ειδικα οταν σας τα λενε την ωρα που θελουν να σας κανουν συμβολαια...εδω πριν χρονια ειχε βγει η φημη οτι καταργουνται τα καρτοκινητα. Οτι αλλαζουν τα πακετα και τα μπονους κλπ ολοι ειναι γεγονος και το βλεπουμε

 

Φίλε km, απλά η πράσινη παλιά δεν έδινε τίποτα με ανανέωση, αργότερα και πολύ μετά τη Vodafone είχε αρχίσει να προσφέρει το Τώρα Data. Άρα, δεν θεωρώ καθόλου απίθανο την οριστική κατάργησή του, μιας και ήδη μείωσαν την διάρκεια του.

 

Θα συμφωνήσω ότι τα παραλενε σε αρκετές περιπτώσεις, για να κερδίσουν το μηνιαίο σιγουράκι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα, τωρα που ξαναμιλησα με την υπαλληλο, μου προτειναν το πακετο με τα 13 ευρω που αναφερθηκε πιο πριν...παλι ακυρο εφαγε:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα, τωρα που ξαναμιλησα με την υπαλληλο, μου προτειναν το πακετο με τα 13 ευρω που αναφερθηκε πιο πριν...παλι ακυρο εφαγε:lol:

 

Φοιτητικό Καρτοσυμβόλαιο ή κανονικό;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό Καρτοσυμβόλαιο ή κανονικό;

 

Κανονικο καρτοσυμβολαιο,τελικη τιμη με φπα 14,55, για 18 μηνες, εδινε 900 προς κοσμοτε,60 προς ολους,700 mb,4 ευρω μεσα.μου το προτεινε οταν ακυρωσα το προηγουμενο με τα 28,22.εκ παραδρομης εγινε λαθος στην τιμη πριν που ανεφερα σχετικα με τα 13 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικο καρτοσυμβολαιο,τελικη τιμη με φπα 14,55, για 18 μηνες, εδινε 900 προς κοσμοτε,60 προς ολους,700 mb,4 ευρω μεσα.μου το προτεινε οταν ακυρωσα το προηγουμενο με τα 28,22.εκ παραδρομης εγινε λαθος στην τιμη πριν που ανεφερα σχετικα με τα 13 ευρω.

 

Σε ευχαριστώ. Αν συνεχιστούν οι αυξήσεις πακέτων/ καταργήσεις προσφορών πάντως, τέτοια προγράμματα θα αποτελέσουν μονόδρομο.

 

Για να δούμε...

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Αν συνεχιστούν οι αυξήσεις πακέτων/ καταργήσεις προσφορών πάντως, τέτοια προγράμματα θα αποτελέσουν μονόδρομο.

 

Για να δούμε...

 

Δεν ξερουμε που θα σταματησουν αλλα προς το παρον μονοδρομος θεωρω ειναι να εχεις ενα προνομιακο/φοιτητικο για δευτερο αριθμο...

Και αστους να κουρευονται...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Θα το σηκωνει ευκολα ο αλλος βλέποντας το ξενο νουμερο? Και οταν θελει να σε πάρει τι θα κάνει? Αν τα φερεις βολτα με τις επαφες σου εχει καλώς. Ασε που το roaming δεν ισχύει επ'απειρον δωρεάν. Στο 4μηνο συνεχούς roaming η οδηγια της ΕΕ κατευθυνει προς επιπλέον χρεώσεις. Μαλιστα προς εφαρμογή αυτού η κοσμοτε ειχε βγάλει σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ευρωπαϊκή "οδηγία", παρά μόνο "πρόταση" έξτρα χρεώσεων σε όποιες εταιρίες το επιθυμούν μετά απο 4μηνη συνεχόμενη περιαγωγη. Θα αρχίσουν να έρχονται εκατοντάδες νέοι πελάτες στον Βούλγαρο πάροχο και θα τους πει όχι; Για την Κοσμοτε απλά αστείο, αφού ποιος θέλει να έχει ελληνικό πάροχο σε ευρώπη;
Link to comment
Share on other sites

Και να είναι έτσι, αυτό λύνει το πρόβλημα του κατόχου του βουλγαρικού αριθμού. Όσοι τον καλούν εξακολουθούν να πρέπει να χρεώνονται διεθνές τηλεφώνημα. Εκτός αν εννοούμε να πάρουν όλοι βουλγαρικά νούμερα ή να κάνουμε αναπάντητες, πράγμα που το θεωρώ ανούσιο σχολιασμού.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι ειναι αυτο με τα 13 ευρω με 900' προς κοσμοτε,1 ωρα προς ολους και 500 mb και 4€ μέσα? To οποιο η...ατυχη υπαλληλος μου το παρουσιαζε ως δηθεν νεο προγραμμα καρτας? Και οταν ρωταω πως θα το πληρωνουμε? Στο κατάστημα μου λεει. Αρα ερχεται λογαριασμος. Ναι μου λεει. Αρα ειναι καρτοσυμβολαιο. ΟΟΟΟΟχι ειναι κάρτα....:lol:

Οκ και εγω θα σπαω οτι εχει αθηναικες πινακιδες,γιατι εχει αθηναικες πινακιδες.:wacko:

Μου τηλεφωνησαν πριν ενα μήνα περιπου γιαυτό το καρτοσυμβολαιο και τους έκανα την αντιπρόταση μου. Σε αυτά τα χρήματα 50gb το μήνα, 100 λεπτά προς ολους και 20 sms. Είπα στην κοπελα που τηλεφώνησε, αυτά θέλω εγώ για να αφήσω την κάρτα. Αν έχετε τέτοιο πακέτο ξανακαλεστε να το κλείσουμε. Δυστυχώς δεν ξανατηλεφώνησε..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έκανε Καρτοσυμβόλαιο πρόσφατα από What's Up. 900' προς Cosmote, 60 προς όλους με μονολεπτη χρέωση, 700mb γενικής χρήσης, 5GB για streaming + Social Media, 4€ υπόλοιπο. 17€ για 18μηνες. Δίχως μεταβολή τιμής.

 

Η προϊσταμένη του τμήματος, του είπε πως θα καταργηθούν όλες οι προσφορές. Του ανέφερε δε, πως οι επερχόμενες αλλαγές, θα ισχύσουν και στις Vodafone & Wind.

 

Τέλος του ανέφερε πως θα χρειάζεται ανανέωση 15€, για χρήστες καρτοκινητής.

 

Πάνε για κατάργηση του promo4 (?)

 

Το reload it μειώθηκε. Μήπως σκοπεύουν να το καταργήσουν οριστικά (?) Ρωτάω εγώ τώρα...

 

Θεωρώ πως η καρτοκινητή θα γίνει πιο ακριβή, ώστε να χρησιμοποιείτε για όποιον το θέλει για ιδιαίτερη περίπτωση / ανάγκη, άρα θα ανανεώνει μόνο τότε.

 

Και για αυτούς που θέλουν κάθε μήνα MB, ομιλία, να έχουν Καρτοσυμβόλαιο.

 

Αν ηταν 900' προς ολους και 1,5GB γενικης χρησης με αυτα τα λεφτα θα αξιζε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου τηλεφωνησαν πριν ενα μήνα περιπου γιαυτό το καρτοσυμβολαιο και τους έκανα την αντιπρόταση μου. Σε αυτά τα χρήματα 50gb το μήνα, 100 λεπτά προς ολους και 20 sms. Είπα στην κοπελα που τηλεφώνησε, αυτά θέλω εγώ για να αφήσω την κάρτα. Αν έχετε τέτοιο πακέτο ξανακαλεστε να το κλείσουμε. Δυστυχώς δεν ξανατηλεφώνησε..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπαρχει προγραμμα κινητης συμβολαιο στην ελλαδα με 100' λεπτα και 10sms προς ολους και 10GB με 20€ το μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...