Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρετε αν μπορώ στο app του whatsup να έχω δηλωμένους δύο αριθμούς (έχω dual sim κινητό) ώστε να μπορώ να βλέπω όποιον αριθμό επιθυμώ στην εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αν μπορώ στο app του whatsup να έχω δηλωμένους δύο αριθμούς (έχω dual sim κινητό) ώστε να μπορώ να βλέπω όποιον αριθμό επιθυμώ στην εφαρμογή;
Αυτό γίνεται με την εφαρμογή my Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι . Μια γρηγορη ερωτηση. Θα βρεθω σε λιγες μερες σε χωρα ΕΕ και εχω whatsup. Απο το εξωτερικο μεσω της εφαρμογης μπορω :

 

1.να αγορασω πακετο χρονου ομιλιας και data ?

2.να ανανεωσω το χρηματικο υπολοιπο μεσω πιστωτικης καρτας ?

 

Ελπιζω να το εχει κανει καποιος φιλος και να μας πει αν γινεται. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται κανονικά.

Αλλά να έχεις internet ή να είσαι σε wi-fi για να μην χρεωθείς την πρώτη είσοδο στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται ότι λόγω εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων της COSMOTE από

την 01:00 π.μ έως και 06:00 π.μ της 13/3/2018, δεν θα είναι δυνατή η Ενεργοποίηση

Υπηρεσιών και Πακέτων, η Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας, η Ενημέρωση διαθέσιμου Χρηματικού

Υπολοίπου και διαθέσιμου Υπολοίπου σε λεπτά ομιλίας, SMS και ΜΒ, η χρήση της υπηρεσίας

Reload It για τους συνδρομητές Καρτοκινητής & ΚαρτοΣυμβολαίου της COSMOTE. Ακόμη το

ίδιο διάστημα δεν θα λειτουργεί η υπηρεσία My Internet για όλους τους συνδρομητές

κινητής.

 

Το link της ανακοίνωσης

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/130318_announcement.pdf

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έστειλα ενα mail και ρώτησα την cote, σήμερα με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν ότι για περιαγωγή ισχύουν μόνο τα mb και όχι ο χρόνος ομιλίας :confused:

 

φιλε μου αν πας στο εξωτερικο και οντως ισχυει αυτο που σου ειπαν, θυμισου να το πεις εδω μεσα γιατι με ενδιαφερει κι εμενα.

εγω επειδη ειχα δει οτι ελεγε πως δεν λειτουργει σε περιαγωγη η προσφορα ειχα αγορασει επιπλεον πακετο ιντερνετ για 3 μερες στο εξωτερικο :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται κανονικά.

Αλλά να έχεις internet ή να είσαι σε wi-fi για να μην χρεωθείς την πρώτη είσοδο στο internet.

 

Ευχαριστώ. Είμαστε σίγουροι , έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/130318_announcement.pdf

Ανακοίνωση διακοπής υπηρεσιών λόγω αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 5-6 μήνες με έχουν ζαλίσει με καθημερινές αναπάντητες απο 211+ αριθμούς και άλλες φορές το σηκώνω και μου το κλείνουν στα μούτρα:mad: , καθημερινός βομβαρδισμός απο forthnet/nova και εταιρίες παροχής ηλεκτρικής ενεργείας έχω άπειρες φορές ότι δεν με ενδιαφέρει να μην με ξανά καλέσουν μέχρι και γαλλικά με το που το σηκώσω και έχουν θράσος να καλούν ξανά την ίδια μέρα..

 

ΕΛΕΟΣ :wacko:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 5-6 μήνες με έχουν ζαλίσει με καθημερινές αναπάντητες απο 211+ αριθμούς και άλλες φορές το σηκώνω και μου το κλείνουν στα μούτρα:mad: , καθημερινός βομβαρδισμός απο forthnet/nova και εταιρίες παροχής ηλεκτρικής ενεργείας έχω άπειρες φορές ότι δεν με ενδιαφέρει να μην με ξανά καλέσουν μέχρι και γαλλικά με το που το σηκώσω και έχουν θράσος να καλούν ξανά την ίδια μέρα..

 

ΕΛΕΟΣ :wacko:

Παρε την υποστηριξη και ζητα να σε βαλουν στο μητρωο του αρθρου 11. Και αν καποιος σε παρει πες του οτι το νουμερο ειναι στο μητρωο του αρθρου 11 ... να δεις για ποτε θα κλεισει...

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα με παιρνουν και μαλιστα απο 5ψηφια :wacko: παρολο που ειμαι στο μητρωο του αρθρου 11 :blink:

θα τους πω το παραπανω να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Στα 2 καινούρια πακέτα combo call them all i των 7.5€ και plus i των 8.5€ μέσω της εφαρμογής wu δίνουν πλέον δώρο και 1gb για 3 ημέρες..
Link to comment
Share on other sites

Παρε την υποστηριξη και ζητα να σε βαλουν στο μητρωο του αρθρου 11. Και αν καποιος σε παρει πες του οτι το νουμερο ειναι στο μητρωο του αρθρου 11 ... να δεις για ποτε θα κλεισει...

 

Υποτίθεται οτι είμαι σε αυτό το σύστημα :X

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στα 2 καινούρια πακέτα combo call them all i των 7.5€ και plus i των 8.5€ μέσω της εφαρμογής wu δίνουν πλέον δώρο και 1gb για 3 ημέρες..

 

Το είδα και εγώ. Δε λένε όμως πότε θα σταματήσει να ισχύει αυτή η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αν μου λήξουν τα λεπτά ομιλίας αλλά έχω ακόμα υπόλοιπο sms και mb και ανανεώσω με διαφορετικό πακέτο, το οποίο δεν περιλαμβάνει sms, αυτά που μου έχουν μείνει θα χαθούν?

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι τα sms δεν μεταφέρονται έτσι και αλλιώς. Με άλλο πακέτο θα τα έχεις μέχρι να λήξουν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι τα sms δεν μεταφέρονται έτσι και αλλιώς. Με άλλο πακέτο θα τα έχεις μέχρι να λήξουν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ!

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αν μου λήξουν τα λεπτά ομιλίας αλλά έχω ακόμα υπόλοιπο sms και mb και ανανεώσω με διαφορετικό πακέτο, το οποίο δεν περιλαμβάνει sms, αυτά που μου έχουν μείνει θα χαθούν?

 

MI 5 using Tapatalk

 

Εχω την εντύπωση οτι τα sms δεν μεταφέρονται έτσι και αλλιώς. Με άλλο πακέτο θα τα έχεις μέχρι να λήξουν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα sms δεν μεταφέρονται. Ακόμα κι αν ανανεώσεις με το ίδιο πακέτο που είχες, μεταφέρονται μόνο τα λεπτά ομιλίας και τα mb. Τα sms ξεκινάνε από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

:lol: ποιος τα σκαρφίζεται αυτά ήθελα να ξέρω.. Μήπως ο ίδιος που βγάζει και τις jumboσκουπιδοδιαφημίσεις? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τους έχει προλάβει η κόκκινη

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα λείψω Αμερική για σχεδόν 2 μήνες. Θέλω να ρωτήσω σχετικά με το Roaming (αν γνωρίζει κανείς). Εχω φοιτητικό What's Up.

 

Θέλω απλά να έχει σήμα η Cosmote, ώστε να βλέπω ποιος με ψάχνει και μετά θα επικοινωνήσω με άλλο τρόπο μαζί του. Είναι δωρεάν αυτή η υπηρεσία, με τις αναπάντητες κλήσεις και τα εισερχόμενα SMS;

 

Υ.Γ. Για εξερχόμενες και τα data, θα χρησιμοποιώ Viber και θα αγοράσω τοπική GSM κάρτα SIM.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς δωρεάν φτάνει να μην απαντήσεις και να μην έχεις τηλεφωνητή. Αν κάποιος μπει στον τηλεφωνητή σου θα χρεωθείς διπλά. Δηλαδή Εισερχόμενη στην Αμερική και εξερχόμενη προς την Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...