Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασε πιο πανω,δεν τον βολευει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω κάνει και αποσύνδεση. Το τηλέφωνο είναι δίκαρτο, αλλά φοράει μία κάρτα.

 

Όταν λες διαγραφή των δεδομένων της εφαρμογής, τι εννοείς;

πας στις εφαρμογες,βρισκεις την εφαρμογη,μπαίνεις και πατας εκκαθαριση (ή διαγραφη δεν θυμαμαι πως το λέει),των δεδομενων της εφαρμογης. Μετα,ανοιγει η εφαρμογή σαν να την εχεις εγκαταστησει ξανά.Σβηνει ο,τι ρυθμιση κλπ ειχε πριν

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω στο κινητό της μάνας, η οποία μένει επαρχία, το πακέτο που κάνει 7,06€ και δίνει 400' προς What's up και 200'(+100' bonus online) προς όλους.

Στην εφαρμογή του What's up το έχει κανονικά (το βλέπω από το δικό μου), αλλά σ' αυτήν της Cosmote δεν το έχει.

Υπάρχει τρόπος να βάλω το συγκεκριμένο πακέτο από κάπου; Γιατί δεν θέλω να δώσω 7,50€ που έχει το ίδιο πακέτο και δίνει επιπλέον 100ΜΒ, μιας και δεν τα χρειάζεται. Δεν είναι η διαφορά, που είναι ελάχιστη, πάρα το γ@μώτο.

 

Η πλάκα είναι πως είχα ως dual app την εφαρμογή του What's up για να διαχειρίζομαι το κινητό της μάνας (είχα τοποθετήσει την κάρτα της για λίγο και το πέρασα), αλλά κάποια στιγμή μου ζήτησε κωδικό και επειδή ήρθε στο κινητό μου, αυτόματα έβαλε αυτόν τον κωδικό και από τότε η συγκεκριμένη εφαρμογή δείχνει τα δεδομένα του δικού μου κινητού αντί για αυτά της μάνας. Έχω δηλαδή τώρα 2 εφαρμογές What's up (κανονική και dual) και οι δύο έχουν τα δεδομένα του δικού μου κινητού.

Παλιότερα, μου το είχε κάνει αυτό με τον κωδικό αλλά απλά ερχόταν ένα μήνυμα στο τηλέφωνο της μάνας (όχι το δικό μου, μιας και επρόκειτο για τον δικό της αριθμό), μου τον έλεγε, τον έβαζα και όλα καλά, τώρα δεν ξέρω τι κόλλημα έφαγε.

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια λύση ή απλά πρέπει να βάλω πάλι την κάρτα της στο τηλέφωνο μου και να κάνω έτσι τη δουλειά; Το κακό είναι πως τώρα θα αργήσω πολύ να την δω από κοντά για να κάνουμε αυτή τη διαδικασία, κι έτσι δεν βολεύει αυτή η λύση.

 

Μπορεις να το συνδεσεις και να βαζεις αυτο με 7,5€.Αυτο με 7,06€ θα καταργηθει νομιζω.Δοκιμασε με το MyCosmote App.

Edit: Το εκανα ηδη και το δοκιμασα να δω εαν γινεται.Εχω Whats Up δικο μου και στην γιαγια μου κοσμοκαρτα και ειναι επαρχια και δεν ελεγχω πολυ το κινητο της.Βαζω κανονικα λεπτα,ανανεωνω με paypal.Και επειδη ειναι στο ιδιο ονομα οι συνδεσεις,στελνει μηνυμα στο κινητο μου με κωδικο ωστε να συνδεθω στο mycosmote και βλεπω και τα 2 νουμερα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με διαγραφή δεδομένων εφαρμογής όντως λειτούργησε, μου ζήτησε πρώτα το νούμερο και δεν πήγε κατευθείαν στο πεδίο που βάζεις κωδικό.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια, παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρός είχες να ανανεώσεις το υπόλοιπο; Αν πέρασαν 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση, ο αριθμός δεν σου ανήκει πλέον.
Έκανα μια ανανέωση στο...παραπέντε και όλα ΟΚ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο παρε-δωσε μου βγαζει επιλογή να δωσω μόνο χρονο ομιλίας ενω εχω και mb; αγορασα το πακέτο 200 λεπτα προς ολους και 100 mb
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανείς μήπως δίνει ακόμα 2ο δωρεάν πακέτο ΣΚ όπως την προηγούμενη φορά?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανείς μήπως δίνει ακόμα 2ο δωρεάν πακέτο ΣΚ όπως την προηγούμενη φορά?
Αν εννοείς την προσφορά για τα ΣΚ μέχρι 4/3, κανονικά, αρκεί να μπεις φυσικά στην εφαρμογή και να το επιλέξεις και μάλιστα ισχύει μέχρι και Καθαρά Δευτέρα 23.59.

Με έβγαλε ασπροπρόσωπο σήμερα που ημουν εκτός σπιτιού και είδα τον τελικό μπάσκετ στο Web tv της ΕΡΤ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πακετο εννοω αλλα διευκρινιζω,μηπως δεν εγινε αντιληπτο: αναφερθηκε την προηγουμενη φορα οτι μεσα στο ιδιο σ/κ μπορουσες να το ενεργοποιησεις και δευτερη φορα δηλ. να εχεις 6 γιγα συνολικα δωρεαν. Η ερωτηση μου λοιπον ειναι αν συμβαινει το ιδιο και αυτο το τριημερο.
Link to comment
Share on other sites

Σε Φρογκ τα 3 γιγα δώρο μόνο μία φορά αυτό το σκ. Σε γουατς απ δοκίμασε κανείς;

Μια το προηγούμενο είχα φάει 6gb.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει καλά είναι κι αυτά, ας μην είμαστε άπληστοι/αχάριστοι, εξάλλου πολλοί τα παίρνουν και δεν ξέρουν πως να τα φάνε
Link to comment
Share on other sites

Εχω καμια 500' λεπτα απο το πακετο 200' προς ολους +100ΜΒ και ληγουν αυριο. Αν βαλω το πακετο combo call them all plus i, θα ανανεωθουν αυτα που ειχα ή θα τα χασω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Σε κοσμοκάρτα, παρατήρησα βάζοντας 350' προς όλους ότι δεν παρατείνουν την λήξη των 300' προς όλους + 500 MB. Γίνεται να τους ζητήσω να ακυρώσουν την ενεργοποίηση και να βάλω ίδιο πακέτο ώστε να μην χάσω τα προηγούμενα?
Link to comment
Share on other sites

Εχω καμια 500' λεπτα απο το πακετο 200' προς ολους +100ΜΒ και ληγουν αυριο. Αν βαλω το πακετο combo call them all plus i, θα ανανεωθουν αυτα που ειχα ή θα τα χασω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα τα χάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω 5ε ονλαιν θα μου δώσει κωδικό reload;

Όχι δεν θα σου δώσει. Το ελάχιστο ποσό για reload είναι 10 ευρώ ή 5+5

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Δες τους όρους εδώ https://www.whatsup.gr/reloadit/terms

ο συμμετέχων θα λαμβάνει έναν πενταψήφιο κωδικό σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας ποσού 10€ και άνω

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω σε γουατσαπ σήμερα

Α) 5€

Β) 10€

Τί κερδίζω από μπόνους; Βασικά ίντερνετ με νοιάζει.

Με 5€ κερδίζεις 100mb απο το πάρε-μοιρασε, το πάρε καβάντζα που σου δίνει 2 φορές το μήνα απο 1 ώρα 500mb και με τα χρήματα μπορείς να αγοράσεις είτε 4 ημερήσια πακέτα, είτε ένα εβδομαδιαίο, είτε 2 ΠΣΚ.

και δες εδώ για περισσότερα http://mobilemaps.freesite.host/el/odigoi-xrisis-programmaton/what-s-up-extras.html

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά θυμάμαι έδιναν 5gb για μια μέρα. Δεν διευκρίνιζαν όμως πόσες ενεργοποιήσεις. Από περιέργεια είχα φάει 15gb εκείνη τη μέρα και ίσως γινόταν και τέταρτη ενεργοποίηση. Τώρα μόνο μια και πολύ ειναι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...