Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες μου ήρθε αυτό το μήνυμα.

"TA ΔΩPEAN MB AΠO THN TΣIKNOΠPOΣΦOPA EΛHΞAN. ΓIA NA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΣEPΦAPEIΣ, MΠEΣ ΣTO http://HTTP://MYINTERNET.COSMOTE.GR 'H KAΛEΣE TO 1330 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO INTERNET ΠOY ΣOY TAIPIAZEI."

Δεν είχα κάποιο τέτοιο δώρο που να έληγε εκείνη την ώρα που ήρθε το μήνυμα. Έχει κανείς ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε αυτό το μήνυμα.

"TA ΔΩPEAN MB AΠO THN TΣIKNOΠPOΣΦOPA EΛHΞAN. ΓIA NA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΣEPΦAPEIΣ, MΠEΣ ΣTO http://HTTP://MYINTERNET.COSMOTE.GR 'H KAΛEΣE TO 1330 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO INTERNET ΠOY ΣOY TAIPIAZEI."

Δεν είχα κάποιο τέτοιο δώρο που να έληγε εκείνη την ώρα που ήρθε το μήνυμα. Έχει κανείς ιδέα;

 

Και σε μένα ήρθε το ίδιο μήνυμα. Το μόνο δώρο που είχα ενεργοποιήσει ήταν αυτό των 3GB για 7 μέρες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7460979#post7460979

 

Από "Παγκόσμια ημέρα αγκαλιάς" έγινε "Τσικνοπροσφορά", για να συνεννοούμαστε σε απλά ελληνικά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε το ίδιο μήνυμα. Το μόνο δώρο που είχα ενεργοποιήσει ήταν αυτό των 3GB για 7 μέρες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7460979#post7460979

 

Από "Παγκόσμια ημέρα αγκαλιάς" έγινε "Τσικνοπροσφορά", για να συνεννοούμαστε σε απλά ελληνικά. :lol:

Όντως κάτι τέτοιο έχει παιχτεί. Απλά ήρθε κάποιες ωρίτσες νωρίτερα το μήνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Όντως κάτι τέτοιο έχει παιχτεί. Απλά ήρθε κάποιες ωρίτσες νωρίτερα το μήνυμα...

 

Εν τω μεταξύ τρέχει κανονικά η original Τσικνοπροσφορά του 1GB 1 μέρας. Η Cosmote τρελάθηκε, δεν ξέρει πώς να δικαιολογήσει τα γκιγκα που μοιράζει δωρεάν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου διάβασα για "DAY στο 1330", αν τυχόν κάποιος δεν χρησιμοποιεί την εφαρμογή.

 

Και με τηλέφωνο στο 1330...

Link to comment
Share on other sites

μόλις μπήκα στο φόρουμ και είδα την τσικνοπροσφορα γμτ. λέει λήγει 9.2.18 στις 00.00 δηλαδή σε 3 λεπτά;;; γιατί δεν μας ενημέρωναν νωρίτερα;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου ηρθε πότε το 1γβ για 1 μέρα..

μάλλον επειδή αυτό το μήνα δεν έβαλα ευρώ(ενεργοποίησα όμως πακέτο με τα αυτά που είχα μέσα)

(ουτε μήνυμα ήρθε , ουτε στο αππ το είδα)

...

Στη θυγατέρα που είχα βάλει 10ρικο της ήρθε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου ηρθε πότε το 1γβ για 1 μέρα..

μάλλον επειδή αυτό το μήνα δεν έβαλα ευρώ(ενεργοποίησα όμως πακέτο με τα αυτά που είχα μέσα)

(ουτε μήνυμα ήρθε , ουτε στο αππ το είδα)

...

Στη θυγατέρα που είχα βάλει 10ρικο της ήρθε κανονικά.

 

Δεν είχε καμια προϋπόθεση για να το δώσει οσον αφορά υπολοιπο ή ανανέωση. Κατα τις 3.30 χτες όμως ειχε πεσει το σύστημα. Για καποιο περίεργο λόγο εμένα μου ενεργοποιήθηκε τελικά αμέσως μόλις έληξαν τα mb που είχα από το πάρε μοίρασε,κατά τις 4.30. Μήπως δεν το εδιναν σε όποιον είχε ήδη ενεργό πακέτο ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ΚΑΝΕΝΑΝ δεν ήρθε μήνυμα για το 1 γιγα της τσικνοπέμπτης. Εάν μπαινατε στο απλικέισο θα το βλέπατε. Εγώ μπήκα, το είδα και εστειλα εδώ σκρήνσοτ. Ούτε είχα βάλει κάρτα τον προηγούμενο μήνα, ούτε είχα ενεργό πακέτο ίντερνετ. Η είσοδος στο απλικέισο του γουατς απ είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον σπάνια στέλνουν sms για δώρα. Συνήθως τα βλέπεις μέσω της εφαρμογής wup.

Πάνε οι εποχές που στέλνανε sms και σε ενημέρωναν για τα δώρα που δίνουν

Link to comment
Share on other sites

Σε ΚΑΝΕΝΑΝ δεν ήρθε μήνυμα για το 1 γιγα της τσικνοπέμπτης. Εάν μπαινατε στο απλικέισο θα το βλέπατε. Εγώ μπήκα, το είδα και εστειλα εδώ σκρήνσοτ. Ούτε είχα βάλει κάρτα τον προηγούμενο μήνα, ούτε είχα ενεργό πακέτο ίντερνετ. Η είσοδος στο απλικέισο του γουατς απ είναι δωρεάν.

 

Καλα ντέ μη βαράς !! αφου είπα ότι δεν το είχα εγώ στο αππ ..

διπλα διπλα ειχα τα κινητά ..στο ένα το έβλεπα στο άλλο όχι

Link to comment
Share on other sites

Καλα ντέ μη βαράς !! αφου είπα ότι δεν το είχα εγώ στο αππ ..

διπλα διπλα ειχα τα κινητά ..στο ένα το έβλεπα στο άλλο όχι

Ωπ, δεν το προσεξα αυτό, σορυ μανμου.

Link to comment
Share on other sites

- Δωρεάν ενεργοποίηση του giga_SOuKou μέχρι τις 4/3, μέσα από την εφαρμογή του WU. Όπως λέει στους όρους της προσφοράς ( και αν εγώ το κατάλαβα καλά), αυτή μπορεί να ενεργοποιηθεί 2 φορές και τα ΣΚ μέχρι τις 4/3 είναι 4, οπότε πράξτε ανάλογα για να χρησιμοποιήσετε τις 2 επιλογές.

 

- Επειδή δεν έχω αριθμό cosmokarta, δεν ξέρω αν ισχύει κάτι αντίστοιχο και σε εκείνους τους αριθμούς. Αν το δει κάποιος ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

- Δωρεάν ενεργοποίηση του giga_SOuKou μέχρι τις 4/3, μέσα από την εφαρμογή του WU. Όπως λέει στους όρους της προσφοράς ( και αν εγώ το κατάλαβα καλά), αυτή μπορεί να ενεργοποιηθεί 2 φορές και τα ΣΚ μέχρι τις 4/3 είναι 4, οπότε πράξτε ανάλογα για να χρησιμοποιήσετε τις 2 επιλογές.

 

- Επειδή δεν έχω αριθμό cosmokarta, δεν ξέρω αν ισχύει κάτι αντίστοιχο και σε εκείνους τους αριθμούς. Αν το δει κάποιος ας ενημερώσει.

 

Μόνο μεσα απο την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα σε OTEshop στην Αθήνα να αλλάξω την κάρτα sim σε triple sim και μου ζήτησαν 7.90€

Παλιά θυμάμαι ήταν 5€, πότε αυξήθηκε τόσο πολύ???

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, πως μπορώ να μην βγάζει το όνομα μου στους τηλεφωνικούς καταλόγους και γενικά σε εφαρμογές τηλεφώνων (Greek caller ID) αν το έχετε ακουστα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αυξηθεί απο το καλοκαίρι νομίζω. Και η double sim εχει παει στα 16€.

Για το αλλο,πρέπει να ζητήσεις απο την cosmote να μην περιλαμβάνονται τα στοιχεία σου στους τηλεφωνικους καταλόγους

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τους όρους για το δωρεάν Giga Soukou που δίνουν, αδυνατώ να καταλάβω αν ο χρήστης έχει τη δυνατότητα να ενεργοποιήσει την προσφορά δύο φορές κάθε ΣΚ μέχρι τις 4/3 ή να την ενεργοποιήσει μόνο για δύο ΣΚ μέχρι και τις 4/3. Φαντάζομαι ότι είναι το πρώτο, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος. Γνωρίζει κάποιος να μας πει με σιγουριά;
Link to comment
Share on other sites

- Επειδή δεν έχω αριθμό cosmokarta, δεν ξέρω αν ισχύει κάτι αντίστοιχο και σε εκείνους τους αριθμούς. Αν το δει κάποιος ας ενημερώσει.

 

Κλασικά ενεργοποίηση μέσω κλήσης στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για να καταλαβω. Στο wu app εκει πουλεει ληξη υπολοιπου, φραγες κλπ, αναφερει ληξη συνδεσης. Τι εννοει; Αν θυμαμαι καλα προκειται για την ημερομηνια που εγραφε το πακετο για «ενεργοποιηση εως». Ή ειναι η ημερομηνια καταργησης του αριθμου αν δε βαλω καρτα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσπαθω μεσω της εφαρμογης και μεσω του 1330 να ενεργοποιησω τα 3gb δωρο αλλα τιποτα!!!

το εχει ενεργοποιησει κανενας ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...