Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδα τωρα οτι γράφεις οτι μίλησες με την εξυπηρέτηση. Θα έλεγα να ξαναδοκιμάσεις να μιλησεις μηπως πεσεις σε υπαλληλο που ξερει κατι παραπάνω. Επισης καλο θα ηταν να στείλεις κι ενα email για να παρεις γραπτη απαντηση. Πιστεύω το κόλλημα έχει να κανει με την αλλαγη απο συμβολαιο σε wu. Σε καποια βαση δεδομένων ή κάτι αντίστοιχο δεν πρέπει να έχει περαστεί ο αριθμός σου (αν λειτουργεί ετσι) ωστε να βλέπεις σωστά τους wu αριθμούς και να σε βλέπουν σωστά οι άλλοι wu.

 

Παντως με αυτον που μιλησα στην εξυπηρετηση, με εβαλε στην αναμονη και ηλεγξε την γραμμη μου και μου ειπε οτι ο ελεγχος εδειξε οτι ολα ειναι σωστα. Εγινε ελεγχος δηλαδη. Δεν ξερω τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπάρεις και θα επιμέινεις ότι το πρόβλημα που διαπίστωσες εξακολουθεί να υπάρχει.

Θα αναφερθείς μόνο στο δικό σου κύριο πρόβλημα δηλαδή ότι μιλάς με κάποιο WU και χρεώνεσαι κλήση προς όλους.

Τα άλλα άστα για αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα πακέτα call them all plus/i τα μόνα που μεταφέρονται στον επόμενο μήνα είναι τα λεπτά ομιλίας. Ούτε μηνύματα ούτε ίντερνετ μεταφέρονται.

Αυτά τα λέω με βάση τα αναγραφόμενα στις λεπτομέρειες των πακέτων γιατί μέχρι τώρα δεν έχω προλάβει να ενεργοποιήσω δεύτερη φορά ένα από τα καινούργια πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

"Alexpag:Όταν γράφει στο app λήξη υπολοιπου για παράδειγμα 15/02/2018 μπορώ να κάνω ανανέωση έως και 23.59 της 15/02/2018;

......."

Vasileios:Η αλήθεια είναι ότι μπορείς να κάνεις την ανανέωση μέχρι 01:59 τις 16/02/2018 . Διότι η Cosmote δύο ώρες μετά σου ακυρώνει τον χρόνο.

Πρακτικά αν το κάνεις 00:01 κεδίζεις μία ημέρα.

Αλλά αν το δοκιμάσεις , το κάνεις με δική σου ευθήνη.

 

Καλησπέρα.Σωστός @Vasileios!

Επιβεβαιώνω το παραπάνω!!!

Το υπόλοιπο μου έληγε χθες (04.02.2018) 23.59.:mad:

Λόγω του ότι ξεχάστηκα (:wacko:) έκανα φόρτωση στις 01:38 (05.02.2018)!!!(μέχρι εκείνη την ώρα έδειχνε κανονικά το υπόλοιπο μου)

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

OK παιδιά, θα το προσπαθήσω. Ευχαριστώ πολύ!

 

Κάτι ακόμα, φαντάζομαι το "PLAY NOW" (είτε τα 5 GB, είτε το unlimited) δεν λειτουργεί με tethering ε;

Δηλαδή δεν μπορώ να βλεπω netflix στο laptop χτησιμοποιώντας μέσω hot spot τα δεδομένα από το κινητό ε;

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος με σιγουριά αν το 1314 το καλείς δωρεάν από περιαγωγή η με μήνυμα στο εξωτερικό ενω εισαι σε περιαγωγή σε ΕΕ;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

OK παιδιά, θα το προσπαθήσω. Ευχαριστώ πολύ!

 

Κάτι ακόμα, φαντάζομαι το "PLAY NOW" (είτε τα 5 GB, είτε το unlimited) δεν λειτουργεί με tethering ε;

Δηλαδή δεν μπορώ να βλεπω netflix στο laptop χτησιμοποιώντας μέσω hot spot τα δεδομένα από το κινητό ε;

Δεν έχω netflix αλλά το youtube και στο pc λειτουργεί μια χαρά μέσω tethering απο play now πακέτο. Στο μικρό πακέτο έχεις απεριόριστη ταχύτητα, ενώ στο μεγάλο σε περιορίζει στα 70kb/sec

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω netflix αλλά το youtube και στο pc λειτουργεί μια χαρά μέσω tethering απο play now πακέτο. Στο μικρό πακέτο έχεις απεριόριστη ταχύτητα, ενώ στο μεγάλο σε περιορίζει στα 70kb/sec

 

Στο YouTube, το 70 kb/sec πώς φαίνεται; Παίζει 720p ή 1080p χωρίς διακοπές;

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται υπομονήηηηη. Εν τω μεταξύ για κάποιο περίεργο λόγο όταν είχα αγοράσει το μεγάλο πακέτο, μου περιόριζε και την ταχύτητα κατεβάσματος εφαρμογών στο playstore ενώ κανονικά δε θα έπρεπε αφού δεν έτρωγε απο τα mb του πακέτου αλλά τα κανονικά. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα στο s4 μου που λειτουργεί απροβλημάτιστα εδώ και 4 χρόνια συμβαίνει από εχτές το εξής:

όταν στέλνω μήνυμα φεύγει με μεγάλη καθυστέρηση (20 με 25 λεπτά) και όταν μου στέλνουν μήνυμα το λαμβάνει επίσης με καθυστέρηση 20 λεπτών.

Έσβησα αρκετά μηνύματα για να απελευθερώσω χώρο και απεγκατέστησα μία εφαρμογή που εγκατέστησα τελευταία αλλά τζίφος καμία ιδέα?

Πήρα τηλ. στην Cosmote και μου είπε να αδειάσω τα μηνύματα και να δοκιμάσω την κάρτα σε άλλο κινητό.

Μου άφησε μία πιθανότητα να φταίει το δίκτυο γιατι κάνουν αναβάθμιση. Συμβαίνει σε κανένα κάτι αντίστοιχο?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

31-1 είχα ενεργοποιήσει την προσφορά των 3 gb για 7 ημέρες, πριν από λίγο και συγκεκριμένα στις 23:37 μου ήρθε sms ότι χρεώθηκα 1,3 € για data !!!!!!

Eστειλα μηνυμα στο fb, για να δούμε τι θα απαντήσουν ........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

31-1 είχα ενεργοποιήσει την προσφορά των 3 gb για 7 ημέρες, πριν από λίγο και συγκεκριμένα στις 23:37 μου ήρθε sms ότι χρεώθηκα 1,3 € για data !!!!!!

Eστειλα μηνυμα στο fb, για να δούμε τι θα απαντήσουν ........

 

Κι εγώ 31/1 το είχα ενεργοποιήσει.

Απλά, έχε υπόψη σου, αν δεν το ξέρεις δηλαδή, πως τα ΜΒ έληγαν ακριβώς την ώρα που τα είχες ενεργοποιήσει. Εμένα πχ έληγαν 7/1, στις 19.54, ακριβώς γιατί τα είχα ενεργοποιήσει στις 31/1 και ώρα 19.54.

Link to comment
Share on other sites

31-1 είχα ενεργοποιήσει την προσφορά των 3 gb για 7 ημέρες, πριν από λίγο και συγκεκριμένα στις 23:37 μου ήρθε sms ότι χρεώθηκα 1,3 € για data !!!!!!

Eστειλα μηνυμα στο fb, για να δούμε τι θα απαντήσουν ........

Δεν είναι ενεργοποιημένη εξαρχής η υπηρεσία mycosmote που κόβει την πρόσβαση στο ιντερνετ πλην της πλοήγησης στην εφαρμογή και στο 0 facebook ώστε να αποφεύγονται τέτοιες χρεώσεις;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενεργοποιημένη εξαρχής η υπηρεσία mycosmote που κόβει την πρόσβαση στο ιντερνετ πλην της πλοήγησης στην εφαρμογή και στο 0 facebook ώστε να αποφεύγονται τέτοιες χρεώσεις;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι. Όπως παλαιότερα δεν ήταν και το Τώρα Data που έδινε 500mb με κάθε ανανέωση από 10€. Απαράδεκτο; Σαφώς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

31-1 είχα ενεργοποιήσει την προσφορά των 3 gb για 7 ημέρες, πριν από λίγο και συγκεκριμένα στις 23:37 μου ήρθε sms ότι χρεώθηκα 1,3 € για data !!!!!!

Eστειλα μηνυμα στο fb, για να δούμε τι θα απαντήσουν ........

στείλε ΜΙ στο 1333 και δεν θα σου ξανασυμβεί.

 

 

https://www.whatsup.gr/el/services/internet-day-pass

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενεργοποιημένη εξαρχής η υπηρεσία mycosmote που κόβει την πρόσβαση στο ιντερνετ πλην της πλοήγησης στην εφαρμογή και στο 0 facebook ώστε να αποφεύγονται τέτοιες χρεώσεις;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω WU απο το 2014 και το ενεργοποιησα εγω οταν πρωτοβγηκε η υπηρεσια.Το εχω βαλει σε 2-3 φιλους και στον θειο μου που το ειχε αρκετα χρονια το νουμερο.Στις νεες καρτες μονο ειναι προενεργοποιημενο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

"TΩPA ME THN COSMOKAPTA TA ΛEΠTA TOY AYTOMATOY ΠAKETOY 300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 500MB ΔEN ΛHΓOYN ΠOTE! AΦOY AN ΣTH ΛHΞH TOYΣ ENEPΓOΠOIHΘEI AYTOMATA NEO ΠAKETO 300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 500MB TOTE TA ΛEΠTA ΠOY EXEIΣ ΠPOΣTIΘENTAI ΣTA NEA ME IΣXY AKOMA 1 MHNA"

 

 

Αυτό το μήνυμα μου ήρθε σήμερα. Ίσχυε και πριν ή είναι νέα παροχή;;;

Link to comment
Share on other sites

"TΩPA ME THN COSMOKAPTA TA ΛEΠTA TOY AYTOMATOY ΠAKETOY 300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 500MB ΔEN ΛHΓOYN ΠOTE! AΦOY AN ΣTH ΛHΞH TOYΣ ENEPΓOΠOIHΘEI AYTOMATA NEO ΠAKETO 300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 500MB TOTE TA ΛEΠTA ΠOY EXEIΣ ΠPOΣTIΘENTAI ΣTA NEA ME IΣXY AKOMA 1 MHNA"

 

 

Αυτό το μήνυμα μου ήρθε σήμερα. Ίσχυε και πριν ή είναι νέα παροχή;;;

 

Νομίζω πώς η μεταφορά δεν ίσχυε σε αυτόματη ενεργοποίηση. Μάλλον το αλλάξανε. Πολύ καλή κίνηση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

αν ξερει καποιος να μας πει πως ενεργοποιειται το 1 γιγα δωρο το σημερινο με μηνυμα,γιατι προς το παρον η εφαρμογη και το myinternet δεν δουλευουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις ξεκολλησαν και τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όπως παλαιότερα δεν ήταν και το Τώρα Data που έδινε 500mb με κάθε ανανέωση από 10€. Απαράδεκτο; Σαφώς.

για πες για πες...

πως ενεργοποιώ το τωρα data ??? (εάν υπάρχει ακόμα...)

thanks

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 31/1 το είχα ενεργοποιήσει.

Απλά, έχε υπόψη σου, αν δεν το ξέρεις δηλαδή, πως τα ΜΒ έληγαν ακριβώς την ώρα που τα είχες ενεργοποιήσει. Εμένα πχ έληγαν 7/1, στις 19.54, ακριβώς γιατί τα είχα ενεργοποιήσει στις 31/1 και ώρα 19.54.

 

Δεν είναι ενεργοποιημένη εξαρχής η υπηρεσία mycosmote που κόβει την πρόσβαση στο ιντερνετ πλην της πλοήγησης στην εφαρμογή και στο 0 facebook ώστε να αποφεύγονται τέτοιες χρεώσεις;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στείλε ΜΙ στο 1333 και δεν θα σου ξανασυμβεί.

 

 

https://www.whatsup.gr/el/services/internet-day-pass

 

δεν το ήξερα, πίστευα ότι έληγαν βάσει της ημερομηνίας και όχι βάσει της ώρας. Μεγάλη απάτη :mad::mad::mad:

Ενεργοποίησα την υπηρεσία που κόβει το internet αλλά τα 1,3 € τα έφαγαν ήδη :mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και στην εφαρμογή γράφει πότε ακριβώς λήγουν τα mb και αν στείλεις μήνυμα στο 1330. Δε βλέπω απάτη κάπου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

αν ξερει καποιος να μας πει πως ενεργοποιειται το 1 γιγα δωρο το σημερινο με μηνυμα,γιατι προς το παρον η εφαρμογη και το myinternet δεν δουλευουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις ξεκολλησαν και τα 2...

 

Κάπου διάβασα για "DAY στο 1330", αν τυχόν κάποιος δεν χρησιμοποιεί την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...