Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και σε cosmoΚαρτα:

 

ΔΩPO TO ΠAKETO GIGA ΣK ME 3GB INTERNET ΓIA TA EΠOMENA 3 ΣABBATOKYPIAKA MEXPI KAI 04/03. ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ TA 3GB AYTO TO ΣK KAΛEΣE ΣTO 1330.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

Απο cosmote συμβολαιο τι αξιζει να παει καποιος

whatsup COMBO CALL THEM ALL PLUS-i

vodafonecu CU Combo 600

 

???

 

Και στα δυο οταν ανανεώσεις πακέτο πριν λήξει προστιθονται????

 

Κοστος φορητοτητας???

 

Whats Up απο μενα,μονο μειον το reload it 600MB που παει στις 15 μερες

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

70ΜΒ εφαρμογή και η σελίδα κρασάρει πάντα λόγω χαμηλής μνήμης στο low end κινητό μου (1gb ram, 8 gb εσωτερικός χώρος).

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μαθαίνω το υπόλοιπό μου όταν είμαι στο εξωτερικό; Κανονικά βολεύομαι με το ΥΠ στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

70ΜΒ εφαρμογή και η σελίδα κρασάρει πάντα λόγω χαμηλής μνήμης στο low end κινητό μου (1gb ram, 8 gb εσωτερικός χώρος).

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μαθαίνω το υπόλοιπό μου όταν είμαι στο εξωτερικό; Κανονικά βολεύομαι με το ΥΠ στο 1330.

Η εφαρμογή my Cosmote
Link to comment
Share on other sites

κι αυτος για την εφαρμογη δεν εγραψε; οκ τα μπερδεψε βεβαια λιγο με την εφαρμογη και την σελιδα, αλλα νομιζω τελικα στην εφαρμογη αναφεροταν..

 

anyway, κι εγω ιδια συσκευη εχω δευτερη (moto e 1st gen) και μου παιζει η εφαρμογη

(την οποια επιτηδες ειχα αφησει σε παλιοτερη και σαφως ελαφρυτερη εκδοση πριν την κανει θηριο η κυρια,

αλλα η τελευταια βλεπεις αποφασισε μια μερα οτι δεν θα μπαινουμε με παλιοτερη εκδοση,

οποτε αναγκαστικα την αναβαθμισα..)

Link to comment
Share on other sites

κι αυτος για την εφαρμογη δεν εγραψε; οκ τα μπερδεψε βεβαια λιγο με την εφαρμογη και την σελιδα, αλλα νομιζω τελικα στην εφαρμογη αναφεροταν..

 

anyway, κι εγω ιδια συσκευη εχω δευτερη (moto e 1st gen) και μου παιζει η εφαρμογη

(την οποια επιτηδες ειχα αφησει σε παλιοτερη και σαφως ελαφρυτερη εκδοση πριν την κανει θηριο η κυρια,

αλλα η τελευταια βλεπεις αποφασισε μια μερα οτι δεν θα μπαινουμε με παλιοτερη εκδοση,

οποτε αναγκαστικα την αναβαθμισα..)

Κατάλαβα ότι είχε πρόβλημα με την εφαρμογή της wup και με την σελίδα της Cosmote από browser. Γι αυτό του είπα για την my Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία wifi calling πιθανόν να είναι εκεί το μπλέξιμο.

 

Δεν εχω wifi calling....

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει "αναγκαστική διακοπή" μερικές εφαρμογές πριν ανοίξει το από του γουατσαπ. Κολλάει το 1γιγα ραμ διότι έχει πολλά αππς ανοικτά.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ότι είχε πρόβλημα με την εφαρμογή της wup και με την σελίδα της Cosmote από browser. Γι αυτό του είπα για την my Cosmote

 

Ακριβώς αυτό, μόνο που μιλάω ήδη για την εφαρμογή my cosmote (έχω κοσμοκαρτα).

 

Όποιος έχει κινητό με περιορισμένο εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, καταλαβαίνει ότι είναι απλά απαράδεκτο να ζηταει 70 (!) mb μια εφαρμογή για τέτοια δουλειά. Καμμια εφαρμογή από τις πολλές που έχω εγκατεστημένες δεν πλησιάζει καν αυτό το μέγεθος. Δεν θα αλλάξω κινητό για να βάλω το my cosmote..

 

Και το site απο την άλλη είναι υπερβολικα βαρύ για να το σηκώσει η συσκευή μου με chrome. Θα δοκιμάσω και με άλλο browser. Έτσι και ανοίγει πάλι κερδισμένος θα είμαι καθως θα έχω τουλάχιστον ένα δεύτερο browser και πολλά περισσότερα mb αδέσμευτα σε σχέση με το να εγκαταστουσα την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

"Τα επόμενα 7 ΣΚΔ ετοιμάσου να πάθεις πλάκα.

Γιατί έχεις 5GB για κάθε ΣΚΔ, μόνο με 0,90€! "

 

Δείτε αν ισχύει για γουατσαπ όσοι θέλετε (δεν έχω χρόνο να το ψάξω εγώ) https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1584306758331104&id=108137602614701

 

ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει γιατί είμαι καρτοσυμβολαιο και δεν μου χρειάζεται εμένα.

 

Είναι από ποστ της Cosmote στο Facebook.

Η ενεργοποίηση γίνεται μέσα από την εφαρμογή my Cosmote

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

<<ΔΩPAPA AΠO TO #giga_SouKou! MOΛIΣ ΠHPEΣ 3GB ΓIA NA ΛIΩΣEIΣ ΣTO ΣEPΦAPIΣMA AYTO TO ΣK KAI THN KAΘAPA ΔEYTEPA. TO ΔΩPO IΣXYEI MEXPI TH ΔEYTEPA TA MEΣANYXTA.>>

 

Αυτή τη φορά ( 2η φορά που το ενεργοποιώ) θα ισχύει μέχρι και την Καθαρά Δευτέρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάθει κάτι το app της cosmote? Μου δείχνει μόνο μια σύνδεση ενώ παλιά όλες που έχω

 

Εάν έχει ξεχάσει τα στοιχεία ταυτοποίησης, μπορεί να δουλεύει μόνο για το νούμερα από το οποίο μπαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω στο κινητό της μάνας, η οποία μένει επαρχία, το πακέτο που κάνει 7,06€ και δίνει 400' προς What's up και 200'(+100' bonus online) προς όλους.

Στην εφαρμογή του What's up το έχει κανονικά (το βλέπω από το δικό μου), αλλά σ' αυτήν της Cosmote δεν το έχει.

Υπάρχει τρόπος να βάλω το συγκεκριμένο πακέτο από κάπου; Γιατί δεν θέλω να δώσω 7,50€ που έχει το ίδιο πακέτο και δίνει επιπλέον 100ΜΒ, μιας και δεν τα χρειάζεται. Δεν είναι η διαφορά, που είναι ελάχιστη, πάρα το γ@μώτο.

 

Η πλάκα είναι πως είχα ως dual app την εφαρμογή του What's up για να διαχειρίζομαι το κινητό της μάνας (είχα τοποθετήσει την κάρτα της για λίγο και το πέρασα), αλλά κάποια στιγμή μου ζήτησε κωδικό και επειδή ήρθε στο κινητό μου, αυτόματα έβαλε αυτόν τον κωδικό και από τότε η συγκεκριμένη εφαρμογή δείχνει τα δεδομένα του δικού μου κινητού αντί για αυτά της μάνας. Έχω δηλαδή τώρα 2 εφαρμογές What's up (κανονική και dual) και οι δύο έχουν τα δεδομένα του δικού μου κινητού.

Παλιότερα, μου το είχε κάνει αυτό με τον κωδικό αλλά απλά ερχόταν ένα μήνυμα στο τηλέφωνο της μάνας (όχι το δικό μου, μιας και επρόκειτο για τον δικό της αριθμό), μου τον έλεγε, τον έβαζα και όλα καλά, τώρα δεν ξέρω τι κόλλημα έφαγε.

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια λύση ή απλά πρέπει να βάλω πάλι την κάρτα της στο τηλέφωνο μου και να κάνω έτσι τη δουλειά; Το κακό είναι πως τώρα θα αργήσω πολύ να την δω από κοντά για να κάνουμε αυτή τη διαδικασία, κι έτσι δεν βολεύει αυτή η λύση.

Link to comment
Share on other sites

πριν στειλει το μηνυμα σου ζηταει το νουμερο του κινητου που θες να βλεπεις,Ασχετα αν το εχει ηδη συμπληρωμενο,μπορεις να το σβησεις και να το αλλάξεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μου ζητάει κάτι τέτοιο.

Εμφανίζεται ένα παράθυρο που λέει μόνο αυτό: Συμπλήρωσε εδώ τον κωδικό που έλαβες. Έπειτα, περνάει αυτόματα τον κωδικό που μου έρχεται στο μήνυμα και κατευθείαν με πετάει στην οθόνη που δείχνει τα διαθέσιμα λεπτά, ΜΒ, κλπ. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα, το κάνει από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάνω το ίδιο με το κινητό του πατέρα μου έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές τρώει σκάλωμα η εφαρμογή και δεν πάει στο στάδιο που βάζεις τον αριθμό του τηλεφώνου.

Κάνε αποσύνδεση του αριθμού και δοκίμασε με flight mode και σύνδεση με wifi.

Αν πάλι δεν πιάσει ούτε αυτό (μου έχει τύχει αρκετές φορές) τότε βγάλε την κάρτα sim από το κινητό σου, άνοιξε το και θα σου βγάλει κανονικά το πεδίο που συμπληρώνεις τον αριθμό τηλεφώνου.

Απλά να σου πούνε γρήγορα τον κωδικό γιατί έχουν ισχύ ελάχιστα λεπτά.

Επίσης, επειδή πολλές φορές το πρόβλημα είναι στις διπλότυπες εφαρμογές δοκίμασε από τις ρυθμίσεις να σβήσεις την διπλότυπη και να την ξαναδημιουργήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να πάω με flight mode και WiFi, μου λέει πως έχω ξεπεράσει το όριο αποτυχημένων προσπαθειών με σύνδεση WiFi*. Κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο μπας και ξεσκαλώσει, αλλά πάλι τα ίδια...

 

* Η αλήθεια είναι πως μόνο με WiFi προσπαθούσα να μπω, κι αυτό με έβαζε αυτόματα, μιας και περνούσε τον κωδικό που έστελνε στο κινητό μου. Τώρα για ποια αποτυχημένη προσπάθεια μιλάει, δεν καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

αποσυνδεση απο το μενου της εφαρμογης εκανες? ειναι δικαρτο το τηλεφωνο,με την σιμ της κοσμοτε στην πρωτη θεση μηπως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαγραφη των δεδομενων της εφαρμογης θα βοηθουσε επισης πιστευω...Αφου ξεσκαλωσει το wifi προσπαθησε χωρις σιμ μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και αποσύνδεση. Το τηλέφωνο είναι δίκαρτο, αλλά φοράει μία κάρτα.

 

Όταν λες διαγραφή των δεδομένων της εφαρμογής, τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...