Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι στο καλό ... είχε το στεφάνι μου 200 προς WU - 200 MB - 150 πρός όλους

 

Ανανεώνω 2 ημέρες πριν λήξει ο μήνας και ζητώ μόνο προς όλους και ΜΒ και σήμερα τις έρχεται μήνυμα που λέει πως τα λεπτά προς WU τελείωσαν και έχει 200 προς όλους και κάτι ΜΒ !!

 

Δεν θα έπρεπε να προστεθούν όλα στα προηγούμενα υπολοιπα ?

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν αγόρασες προς Whats Up δεν ανανεώθηκαν τα προς whats Up.
Link to comment
Share on other sites

help pls

Το έψαξα στο φορούμ , ρώτησα τους whatsupades στο Facebook άλλα ακόμα είμαι μπερδεμένος..

Θα πάει η μικρή μου εκδρομή θα μένουν Γαλλία και θα κάνουν τουρ Ελβετία..

από οσο έχω καταλάβει στη Γαλλία θα είναι όλα οκ αλλά Ελβετία τη κάνω ?

πρέπει να τις πάρω κάποιο άλλο πακέτο ?

Ευχαριστώ και sorry εάν δεν το διάβασα κάπου

Link to comment
Share on other sites

help pls

Το έψαξα στο φορούμ , ρώτησα τους whatsupades στο Facebook άλλα ακόμα είμαι μπερδεμένος..

Θα πάει η μικρή μου εκδρομή θα μένουν Γαλλία και θα κάνουν τουρ Ελβετία..

από οσο έχω καταλάβει στη Γαλλία θα είναι όλα οκ αλλά Ελβετία τη κάνω ?

πρέπει να τις πάρω κάποιο άλλο πακέτο ?

Ευχαριστώ και sorry εάν δεν το διάβασα κάπου

 

Σε όλη την Ευρώπη όλοι έχουν έρθει σε συμφωνία με τα ελβετικά δίκτυα και τα συμπεριλαμβάνουν στο δωρεάν roaming της ΕΕ.

Εδώ πληρώνουμε ακόμα χρυσάφι.

Δες εδώ τις επιλογές σου https://www.whatsup.gr/el/travel-talk

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη την Ευρώπη όλοι έχουν έρθει σε συμφωνία με τα ελβετικά δίκτυα και τα συμπεριλαμβάνουν στο δωρεάν roaming της ΕΕ.

Εδώ πληρώνουμε ακόμα χρυσάφι.

Δες εδώ τις επιλογές σου https://www.whatsup.gr/el/travel-talk

 

Thanks..

αρα καλά το κατάλαβα..θα τις έχω βάλει χρήματα μέσα και θα ψωνίσει το πακέτο όταν πάει εκει :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δίνει 2πλασιο μπόνους εάν βάλεις ελάχιστο 10ε ονλαιν σκοπεύουν να το αλλάξουν μετά από τις τελευταίες ανακοινώσεις; Δεν είχα δώσει πολλή σημασία γιατί ασχολιομουν με το Βατράχι, αλλά τώρα γλυκάθηκα με το δωρεάν 1,2γιγα/μηνα...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αλλάζει γιατί το reloadit θα διαρκεί για 15 μέρες αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δίνει 2πλασιο μπόνους εάν βάλεις ελάχιστο 10ε ονλαιν σκοπεύουν να το αλλάξουν μετά από τις τελευταίες ανακοινώσεις; Δεν είχα δώσει πολλή σημασία γιατί ασχολιομουν με το Βατράχι, αλλά τώρα γλυκάθηκα με το δωρεάν 1,2γιγα/μηνα...

 

Δεν πρόσεξα κάπου στην ανακοίνωση, αν θα καταργηθεί ο διπλασιασμός, ωστόσο πράγματι θα μειωθεί η διάρκεια του reload it.

 

"Η διάρκεια ισχύος του δώρου των 600ΜΒ που είναι διαθέσιμο μέσω του «Reload It» μειώνεται από 1 μήνα σε 15 ημέρες."

 

https://www.whatsup.gr/el/anakoinoseis

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Και από πότε αυτή η αλλαγή;

Τα κάνουν σιγά σιγά για να μην τρομάξει ο κόσμος. Όσο πάει και χειροτερεύει η κάρτα. Μισή ώρα είχα πάει στον ΟΤΕ πριν κάνα μήνα είχα έρθει 50 παππούδες να τους βάλει κάρτα. Έβαζαν πάντα 10αρα με το πακέτο των 7 ευρω ενώ υπάρχει και με 6 ευρώ που σίγουρα θα έφτανε δεν μιλάνε πολύ. Το τι βγάζουν δεν λέγεται. Μην τους αφήνετε τίποτα ότι λεπτό έχετε ότι mb sms χρόνο ομιλίας να το τρώτε. Γίνονται μάγκες με τα χρήματα του κόσμου.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Και από πότε αυτή η αλλαγή;

 

Γ) Παράλληλα, από 26/03/2018 ανακοινώνονται οι ακόλουθες αλλαγές αποκλειστικά για τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας WHAT’S UP της COSMOTE:

 

· Παύει η εμπορική διάθεση των πακέτων CALL THEM ALL 600-i, CALL THEM ALL PLUS-i, CALL THEM ALL 300-i, SUPER CALL THEM ALL-i, SUPER CALL THEM ALL PLUS-I, COMBO CALL THEM ALL και «200’ προς όλα τα δίκτυα και 100ΜΒ». Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα παραπάνω πακέτα έως και την 26/03/2018, θα συνεχίζουν να χρησιμοποιούν τα πακέτα αυτά με τις υφιστάμενες παροχές έως τη λήξη τους ή μέχρι την εξάντληση των παροχών τους.

 

· Η διάρκεια ισχύος του δώρου των 600ΜΒ που είναι διαθέσιμο μέσω του «Reload It» μειώνεται από 1 μήνα σε 15 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό-ακυρώνουν τα πακέτα βίντεο/τσατ τους (που θέλουν ενεργό πακέτο γενικού ίντερνετ), αφού αυτα τα πακέτα είναι για 30 μέρες, ενω το μπόνους 15. Αναγκάζουν τον κόσμο να αγοράσει πακέτο γενικού ίντερνετ στο 15ημερο. Άρα το σχέδιο μου για 11ε/1200μβ/2 youtube/μ ηνα ακυρώνεται. Πόσο κοστίζει το φτηνότερο πακέτο γενικού ίντερνετ; Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό-ακυρώνουν τα πακέτα βίντεο/τσατ τους (που θέλουν ενεργό πακέτο γενικού ίντερνετ), αφού αυτα τα πακέτα είναι για 30 μέρες, ενω το μπόνους 15. Αναγκάζουν τον κόσμο να αγοράσει πακέτο γενικού ίντερνετ στο 15ημερο. Άρα το σχέδιο μου για 11ε/1200μβ/2 youtube/μ ηνα. Πόσο κοστίζει το φτηνότερο πακέτο γενικού ίντερνετ;

6 ευρώ το φθηνότερο πακέτο 1200mb νομίζω. Ναι είναι απαράδεκτοι. Ευτυχώς έχω καβατζωσει 9gb από πάρε μοίρασε και κάθε μήνα τα ανανεώνω και δεν βάζω πακέτο ίντερνετ ποτέ. Και με το promo 4 είμαι καλλυμενος και σε ομιλία.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημερα . θελω να ρωτησω επειδη ενας φιλοσ εχει παρα πολλα mb που δεν τα θελει μπορει με καποιο τροπο να μου τα δωσει? γινεται αυτο στο whats up?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα . θελω να ρωτησω επειδη ενας φιλοσ εχει παρα πολλα mb που δεν τα θελει μπορει με καποιο τροπο να μου τα δωσει? γινεται αυτο στο whats up?

 

Καλημέρα,

 

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα . θελω να ρωτησω επειδη ενας φιλοσ εχει παρα πολλα mb που δεν τα θελει μπορει με καποιο τροπο να μου τα δωσει? γινεται αυτο στο whats up?

Όχι δεν γίνεται μόνο με Hotspot. Να τα φάει όμως μην τα πετάξει.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας. απλως το παιδι τα εχει φοιτητικο και δεν τα χρησιμοποιει. το giga day με μνμ πως ενεργοποιειται ?
Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό-ακυρώνουν τα πακέτα βίντεο/τσατ τους (που θέλουν ενεργό πακέτο γενικού ίντερνετ), αφού αυτα τα πακέτα είναι για 30 μέρες, ενω το μπόνους 15. Αναγκάζουν τον κόσμο να αγοράσει πακέτο γενικού ίντερνετ στο 15ημερο. Άρα το σχέδιο μου για 11ε/1200μβ/2 youtube/μ ηνα ακυρώνεται. Πόσο κοστίζει το φτηνότερο πακέτο γενικού ίντερνετ;
Το φθηνοτερο μηνιαιο πακετο ειναι 120mb/3.02€

Αυτο που σκεφτηκες μπορει να λειτουργησει μονο αν εισαι καποιο καιρο στο wu και εχεις ηδη μαζεψει αρκετα mb στο παρε μοιρασε που ειναι ακομη μηνας οσο δηλαδη δεν το πειραξουν οποτε στο 2ο 15ημερο του μηνα αντι του reload it, θα τρωει απο αυτα

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πάρε δώσε εννοείς; Δε βλέπω κάτι άλλο στο αππ

Πάρε μοίρασε φίλε μου 600mb δώρο με 2 5αρες. Δηλαδή αν βάλουν 3 φίλοι 6 5αρες θα έχεις 1800mb δωρεάν για 1 μηνα. Πριν λήξουν ξανά κάνεις πάρε μοίρασε και ανανεώνονται πάλι. Με το συγκεκριμένο τρόπο έχω πάρει 60gb τον τελευταίο χρόνο και έχω πάντα ίντερνετ χωρίς να ασχολούμαι με πακέτα ίντερνετ.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πως το ενεργοποιήσεις αυτό; Εγώ έβαλα 10ε κ πήρα 1200μβ/μηνα

Αχ τα έχω γράψει 500 φορές φίλε μου. Πάμε ακόμα μια.

 

Πάρε μοίρασε. Βάζεις 5αρα κάρτα online με χρεωστικη. Κανείς το παρακάτω

e8a63289bbbf71b3ccdbcb74cd13379c.jpg

 

Στέλνεις 300mb σε φίλο περνεις και εσύ 100. Ξανά βάζεις 5αρα στο καπάκι πάλι μέσω της εφαρμογής. Ξανά κάνεις πάρε μοίρασε πάλι περνεις 100 και δίνεις 300 με πάρε μοίρασε. Έπειτα σου έρχεται και reload it. 1400mb για σένα δηλαδή και 600 για φίλο εντελώς δωρεάν. Εγώ βάζω 10 10αρες το μηνα σε φίλους συγγενείς που δεν ασχολούνται πολύ. 20 5αρες δηλαδή x300mb είναι 6gb εντελώς δωρεάν που ανανεωνονται για 1 μηνα μαζί με τα προηγούμενα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...