Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω αν είσαι στο wats up στο πρόγραμμα με τα 7,5 ευρώ και ανανεώσεις τον μήνα με το καινούργιο πρόγραμμα των 8,5 ευρώ θα χαθούν όλα όσα έχεις μαζέψει για μήνες ή θα μεταφερθούν κανονικά; Είναι έχω μαζέψει αρκετά gb και δεν θέλω να χαθούν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω που ειχα ιδιο με αυτο που λες δηλαδη 400 200 100 μπονους εβαλα αυτο με τα 8,5 και δεν χαθηκε τιποτα πηγαν ολα για ενα μηνα !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Για μενα Whats Up.

Με 10€ εχεις τα εξης.

400' προς Whats Up,300' προς ολους και 100Mb με 7,5€.

Επιπλεον reload it με 1.200Mb για 1 μηνα και αν κανεις 2 ανανεωσεις των 5€ θα παιρνεις 200MB δωρο και δινεις 600MB μεσα απο το παρε μοιρασε με διαρκεια 1 μηνα.Αν εχεις φιλους με whats up και βαζουν καθε μηνα καρτα συννενοηθειτε να στελνετε ο ενας στο αλλο MB.

Και τα ρεστα κανε τα deals 4 you με 20 λεπτα το μηνυμα.Ενας κωδικος για μια φορα σε ολες τις προσφορες.

Εχει 1+1 everest,village cinemas,goodys κλπ.

Για να παρεις αυτα που γραφω προυποθεση ειναι να εχεις το whats up app στο κινητο σου και online ανανεωση.Ακομα και με χρεωστικη γινεται.

Για να παρεις διπλο παρε μοιρασε κανεις το εξης.

1) Βαζεις 5€ μεσω καρτας

2) κανεις το παρε μοιρασε

3)Ξαναβαζεις 5€

4)Ερχεται ο κωδικος για το reload it

5) Κανεις παρε μοιρασε

Απλα πρεπει να γινουν οι ανανεωσεις κατευθειαν.Δηλαδη βαζεις 5€ και μετα ξαναβαζεις απο 5 λεπτα αλλα 5€ καρτα.

Πως θα κανεις διακοπη συμβολαιου.

Παιρνεις στο 13888 και ζητας κωδικους διακοπης για μετατροπη σε καρτοκινητο.

Πας σε καταστημα και ζητας να πας σε καρτοκινητο.

Θα γινει αμεσα η διαδικασια και θα πας στην κοσμοκαρτα.

ΑΛΠΑΚ στο 1314 γραφοντας W για whats up.Η αλλαγη ειναι δωρεαν.

Γινεται whats up ο αριθμος,αρα ξεκινας να κανεις ανανεωσεις.

Αντι για το whats up app,μπορεις να χρησιμοποιησεις το m.whatsup.gr(μονο με δεδομενα κοσμοτε).

Απο εκει και περα,θα σου ερθει εκκαθαριστικος λογαριασμος απλα φροντισε να γινει την ημερα ληξης του συμβολαιου ωστε να μην πληρωσεις ρητρα διακοπης.Σε αντιθετη περιπτωση αν γινει μια μερα μετα πληρωνεις το συμβολαιο χωρις εκπτωσεις και αναλογικα με τις ημερες που εμεινες στο συμβολαιο.

Επιπλεον δινεις 10-15€ για μετατροπη σε καρτοκινητο.Αυτο πρεπει να το πληρωσεις ουτως η αλλιως.

Και αν εχεις wifi calling και volte στο συμβολαιο η τελειο σημα κοσμοτε ισχυουν και στο καρτοκινητο.

Θα δωσεις στο συμβολαιο για 2 χρονια 456€.Στο whats up 240€.

Και θα σου μεινουν 216€.

Εχεις κερδος κοντα στο 50%.

Και εκτος αυτου ειπες οτι ξεπερνας και το παγιο γιατι δεν σου φτανουν τα λεπτα προς ολους.Αρα το κερδος σου θα ειναι παραπανω κι ολας αν καθε μηνα δινεις παραπανω απο τα 19€.

Ο φίλος γράφει για 4 ώρες ομιλίας με 110 κλήσεις. Τα 300 λεπτά του wu μπορεί να είναι περισσότερα από τα 240 που χρησιμοποιεί τώρα αλλά επειδή η ελάχιστη χρέωση είναι ανά τρία λεπτά ενώ στο συμβόλαιο ανά λεπτό αν δεν κάνω λάθος, πρακτικά στο wu εχεις 100 κλήσεις των τριών λεπτών. Τώρα βέβαια αν και οι άλλοι δύο αριθμοί προς Cosmote που γράφει το κανουν σε What's Up λογικά θα βγάζει το μήνα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα στο wu μου "Χρόνια πολλά.Σαν σήμερα ήρθες στον κόσμο του whatsup και γιαυτό σου κάνουμε δώρο ένα gold κωδικό reload it"!! Και μου έδινε 1gb για μια εβδομάδα,600mb για ένα μήνα ή 120' προς wu για μια εβδομάδα. Πήρα το 1gb το οποίο προστέθηκε στα υπόλοιπα mb του reloadit και λήγει μαζί σε ένα μήνα

Απλά να πω μπράβο τους :D καθώς είμαι 2 χρόνια στο wu και 10 χρόνια σε άλλη εταιρεία και δε θυμάμαι να μου έστειλαν ποτέ παρόμοια δωράκια..Οκ κάποιοι θα πείτε "καθρεπτάκια" για ιθαγενείς αλλά προσωπικά θεωρώ ότι έτσι δείχνεις σεβασμό προς τον πελάτη.

Και εμένα το έχουν στείλει!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενεργοποίησα το promo4 κ μου έδωσε τα διπλάσια λεπτά 1200 πρως γουατς απ κ 400 για όλα τα δυτικά γιατί?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ενεργοποίησα το promo4 κ μου έδωσε τα διπλάσια λεπτά 1200 πρως γουατς απ κ 400 για όλα τα δυτικά γιατί?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγνώμη αλλά τώρα κατάλαβα στάλθηκε το ίδιο μήνυμα 2 φορες

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενεργοποίησα το promo4 κ μου έδωσε τα διπλάσια λεπτά 1200 πρως γουατς απ κ 400 για όλα τα δυτικά γιατί?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

..."προάστια", εννοείς;:lol: ή κινητα/σταθερά;....:)

Για δες: Πόσα € σου αφαίρεσε; ΑΝ ξέρεις , βέβαια....:lol:

4€ ή -8€ ; Μπορεί να το'στειλε διπλό το sms promo4 sto 1330!!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα στο wu μου "Χρόνια πολλά.Σαν σήμερα ήρθες στον κόσμο του whatsup και γιαυτό σου κάνουμε δώρο ένα gold κωδικό reload it"!! Και μου έδινε 1gb για μια εβδομάδα,600mb για ένα μήνα ή 120' προς wu για μια εβδομάδα. Πήρα το 1gb το οποίο προστέθηκε στα υπόλοιπα mb του reloadit και λήγει μαζί σε ένα μήνα

Απλά να πω μπράβο τους :D καθώς είμαι 2 χρόνια στο wu και 10 χρόνια σε άλλη εταιρεία και δε θυμάμαι να μου έστειλαν ποτέ παρόμοια δωράκια..Οκ κάποιοι θα πείτε "καθρεπτάκια" για ιθαγενείς αλλά προσωπικά θεωρώ ότι έτσι δείχνεις σεβασμό προς τον πελάτη.

 

Και σε εμένα το στέλνουν κάθε χρόνο (δωρεάν κωδικό reload it). Στο CU μου έστειλαν δωρεάν μηνύματα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται για όλα τα combo προγράμματα μπορεί να συνδυαστεί η μεταφορά σε επόμενο μήνα.

Από το μήνυμα που μου ήρθε: "ΣTO WHAT'S UP TIΠOTA ΔE ΠAEI XAMENO! ΠAPE OΠOIOΔHΠOTE ΠAKETO COMBO CALL THEM ALL MEXPI 29/01 12:00 TO MEΣHMEPI KAI TA 785' ΠPOΣ OΛOYΣ+854' ΠPOΣ WHAT'S UP ΠOY EXEIΣ AΠO ΠPOHΓOYMENH ENEPΓOΠOIHΣH TOY ΠAKETOY ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTA NEA ME IΣXY ΓIA AKOMA 1 MHNA"

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να ανανεώσω σήμερα online μέσω paypal και ενώ την πρώτη 5ευρη κάρτα μου την πήρε κανονικά για την 2η 5ευρη κάρτα μου έγραψε ότι έχω ξεπεράσει το όριο των ανανεώσεων μέσω paypal για το συγκεκριμένο αριθμό. Βάζω δύο 5ευρες κάθε μηνά και δεν μου έχει ξανατύχει. Έχει συμβεί σε κανένα;
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να ανανεώσω σήμερα online μέσω paypal και ενώ την πρώτη 5ευρη κάρτα μου την πήρε κανονικά για την 2η 5ευρη κάρτα μου έγραψε ότι έχω ξεπεράσει το όριο των ανανεώσεων μέσω paypal για το συγκεκριμένο αριθμό. Βάζω δύο 5ευρες κάθε μηνά και δεν μου έχει ξανατύχει. Έχει συμβεί σε κανένα;
Μόνο μια ανανέωση την ημέρα επιτρέπεται μέσω PayPal. Την δεύτερη με την κάρτα της τράπεζας αναγκαστικά..
Link to comment
Share on other sites

Μία συναλλαγή την ημέρα δέχεται η COSMOTE από PAYPAL . Tην δευτερη θα την κάνεις με κάρτα .
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να ανανεώσω σήμερα online μέσω paypal και ενώ την πρώτη 5ευρη κάρτα μου την πήρε κανονικά για την 2η 5ευρη κάρτα μου έγραψε ότι έχω ξεπεράσει το όριο των ανανεώσεων μέσω paypal για το συγκεκριμένο αριθμό. Βάζω δύο 5ευρες κάθε μηνά και δεν μου έχει ξανατύχει. Έχει συμβεί σε κανένα;

 

καλημέρα, και γιατι δεν βαζεις απευθειας 10 όπως κανω εγω?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, και γιατι δεν βαζεις απευθειας 10 όπως κανω εγω?

 

Για να παρει το διπλο παρε μοιρασε βαζει 2 φορες απο 5€.Μπορεις μεχρι 3 φορες το μηνα να το χρησιμοποιησεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1) ΑΝ προσπαθήσει να του δώσει #pare_moirase , βγάζει σφάλμα "ξαναπροσπάθησε σε λίγο" σε όποιον προσπαθήσει να του δώσει.

 

2) Μπορεί να κάνει το ίδιο WU με τη φραγή 4μήνου #pare_dwse ΑΝ έχει τα κατάλληλα που θα δώσει (πχ σε φοιτητικό τα ΜΒ από τα 600 κάθε 1μηνιάς): Και παίρνει ο,τιδήποτε, ασχέτως που δε θα ενημερωθεί περί τούτου αφού δεν μπορεί να λάβει sms (φραγή).

Link to comment
Share on other sites

Για να παρει το διπλο παρε μοιρασε βαζει 2 φορες απο 5€.Μπορεις μεχρι 3 φορες το μηνα να το χρησιμοποιησεις.

Πάρε μοίρασε μπορείς να κάνεις κάθε φορά που βάζεις απο 5€ και πάνω μέσα στον μήνα.Το παρε-δώσε είναι 3 μέχρι φορές το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στην εφαρμογή του What's Up. Δίνει δώρο 300 λεπτά προς όλους για ενεργοποίηση μέχρι 28/1. Ισχύουν και κατά την περιαγωγή.

 

Εγώ ενεργοποίησα τώρα και γράφει ότι λήγει 30/1, 13.30. Ή λάθος έχουν κάνει ή δίνουν και κάτι παραπάνω, μιας και μιλάμε για 4 μέρες συν μία ώρα σχεδόν.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στην εφαρμογή του What's Up. Δίνει δώρο 300 λεπτά προς όλους για ενεργοποίηση μέχρι 28/1. Ισχύουν και κατά την περιαγωγή.

 

Εγώ ενεργοποίησα τώρα και γράφει ότι λήγει 30/1, 13.30. Ή λάθος έχουν κάνει ή δίνουν και κάτι παραπάνω, μιας και μιλάμε για 4 μέρες συν μία ώρα σχεδόν.

Ισχύει. Ευχαριστούμε!

6e76bb927c30e565229b35f3efca28c2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που το ρωτάω μιας και σίγουρα θα έχει απαντηθεί.

 

Αν ενεργοποιησω πάλι την promo προσφορα της WU αυτη των 8,5Ε , πριν λήξει η προηγούμενη , τότε δεν αθροίζονται ολα μαζί σε νέα ημερομηνία;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που το ρωτάω μιας και σίγουρα θα έχει απαντηθεί.

 

Αν ενεργοποιησω πάλι την promo προσφορα της WU αυτη των 8,5Ε , πριν λήξει η προηγούμενη , τότε δεν αθροίζονται ολα μαζί σε νέα ημερομηνία;

 

Φαντάζομαι ότι μιλάς για το προνομιακό πακέτο που δίνει 1.5 GB και 1500 λεπτά προς όλους. Αν ναι, τότε αθροίζονται μόνο τα MB και όχι τα λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που το ρωτάω μιας και σίγουρα θα έχει απαντηθεί.

 

Αν ενεργοποιησω πάλι την promo προσφορα της WU αυτη των 8,5Ε , πριν λήξει η προηγούμενη , τότε δεν αθροίζονται ολα μαζί σε νέα ημερομηνία;

 

Μόνο τα mb. Όχι Τα λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Για να παρει το διπλο παρε μοιρασε βαζει 2 φορες απο 5€.Μπορεις μεχρι 3 φορες το μηνα να το χρησιμοποιησεις.

Μπορεις να το κανεις βραδυ 12 παρα 1 και μετα τις 12 ειναι αλλη ημερομηνια οποτε γινεται και η δευτερη.Παει ημερολογιακα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...