Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά το δώρο!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που εχουν απορια αν μεταφέρονται τα λεπτα που εχετε ρεστα απο το απλο combo call them all 400wu200all 100all bonus 7.06 ευρω και πατε στο combo call them plus i στα 8.5 ευρω που ειναι ποιο συμφερον για μενα μιας και για 1.5 ευρω δινει sms mb και παραπανω λεπτα να ξέρετε μεταφερονται κανονικα ολα τα ρεστα σας απο χρονο ομιλίας για ακομα ενα μηνα....μολις το εκανα με ρισκο γιατι δεμ ηξερα αλλα εγινε

να ρωτήσω και εγώ που πρόσφατα μετάφερα το κινητο τςη γυναίκας από cosmokarta σε whats up.

 

μπορούμε το παραπάνω πακέτο να ενεργοποέιται αυτόματα στην λήξη του?

πως μπορούμε να έρχεται ένα μήνυμα όταν τελείωνει , αν όχι το παραπάνω ?

στην κοσμοκάρτα ανανεωνόταν αυτόματα ένα πακέτο που είχε

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: ειναι φυσιολογικο σε ανανεωση 10 ευρω να δινει δωρο 200mb, αλλα να καταναλωνει απο τα αποθηκευμενα 3gb;;;;

 

σε καρτοκινητο frog αν παιζει ρολο..

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιούμε το δώρο των 3gb για μια βδομάδα αν δεν έχουμε την εφαρμογη; με κάποιο μήνυμα; Τα παίρνει και η frog?
Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιούμε το δώρο των 3gb για μια βδομάδα αν δεν έχουμε την εφαρμογη; με κάποιο μήνυμα; Τα παίρνει και η frog?

 

https://www.whatsup.gr/wda_hug προφανως είναι ΜΟΝΟ για το whats up...

Κάλεσε ΔΩΡΕΑΝ στο 1330 ή στείλε ΔΩΡΕΑΝ SMS στο 1330 γράφοντας 3.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω καθολου τι γινεται με τα φοιτητικά αδερφε ας πει καποιος αλλος που εχει γνωση

 

Δοκίμασα αλλα δεν...εβαλα το Combo και έχει ξεχωριστή ημερομηνία λήξης με τα φοιτητικά.Μονο το ίντερνετ πρόσθεσε μαζι

Link to comment
Share on other sites

https://www.whatsup.gr/wda_hug προφανως είναι ΜΟΝΟ για το whats up...

Κάλεσε ΔΩΡΕΑΝ στο 1330 ή στείλε ΔΩΡΕΑΝ SMS στο 1330 γράφοντας 3.

 

Ισχυει και για κοσμοκαρτα.καλεστε 1330 και σου το λεει

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτήσω και εγώ που πρόσφατα μετάφερα το κινητο τςη γυναίκας από cosmokarta σε whats up.

 

μπορούμε το παραπάνω πακέτο να ενεργοποέιται αυτόματα στην λήξη του?

πως μπορούμε να έρχεται ένα μήνυμα όταν τελείωνει , αν όχι το παραπάνω ?

στην κοσμοκάρτα ανανεωνόταν αυτόματα ένα πακέτο που είχε

Δυστυχως δεν γινετε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας. Μόλις μου τελείωσε το συμβόλαιο και σκέφτομαι να το γυρίσω σε κάρτα αλλά δεν ξέρω από αυτά...

 

Το συμβόλαιο που μου πρότειναν αυτοί είναι στα 19eu 1500'/1500sms προς Cosmote + 100' προς όλους +350ΜΒ. Τα τηλέφωνα που κάνω είναι κυρίως σε 2 αριθμούς cosmote αλλά αρκετές φορές τα 100' προς όλους δεν μου φτάνανε και χτυπούσε κόκκινο ο λογαριασμός. Κάνω περίπου 110 κλήσεις το μήνα με 4 ώρες ομιλίας. Και τα ΜΒ είναι λίγα θα ήθελα τουλάχιστον 500MB.

 

Είδα και cosmokarta και what's up αλλά ζαλίστηκα. Δεν καταλάβαινα ποια μεταφέρονται άμα δεν τα χρησιμοποιείς και τι όχι και γενικά μου φαίνεται μπερδεμένο. Τι θα μου προτείνατε να κάνω; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δεν ασχολουμε με πακετα κλησεων και sms (παιζω μονο μεσω ιντερνετ) και δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο, αλλα θα σου πω για τα αλλα.

Για τα MB εχει 600MB τον μηνα στο W.U με 6 ευρω και μεταφερονται ΜΟΝΟ αν ανανεωσεις ΠΡΙΝ την ληξη! με αυτον τον τροπο ειχα φτασει παρα πολλα GB νομιζω 13+ και τα εχασα μια μερα που το ξεχασα....τα εχω χασει αλλες 2 φορες ακομα.

Στην πραξη λοιπον μαζι με δωρακια κτλ εχω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ δεδομενα!

Εχει επισης με 6 ευρω 1200MB τον μηνα αλλα με αυτοματη ανανεωση και ΔΕΝ μεταφερονται γιατι το κανει αυτοματα πανω στην ληξη του ομως!!!

Οποτε καλυτερα τα 600 γιατι μαζευονται! Προσεχε γιατι με το αλλο θα εχεις μονο 1200 καθε μηνα. Την επαθα εγω και το ακυρωσα μετα!

οτι θες το κανεις με το Whats up app.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας. Μόλις μου τελείωσε το συμβόλαιο και σκέφτομαι να το γυρίσω σε κάρτα αλλά δεν ξέρω από αυτά...

 

Το συμβόλαιο που μου πρότειναν αυτοί είναι στα 19eu 1500'/1500sms προς Cosmote + 100' προς όλους +350ΜΒ. Τα τηλέφωνα που κάνω είναι κυρίως σε 2 αριθμούς cosmote αλλά αρκετές φορές τα 100' προς όλους δεν μου φτάνανε και χτυπούσε κόκκινο ο λογαριασμός. Κάνω περίπου 110 κλήσεις το μήνα με 4 ώρες ομιλίας. Και τα ΜΒ είναι λίγα θα ήθελα τουλάχιστον 500MB.

 

Είδα και cosmokarta και what's up αλλά ζαλίστηκα. Δεν καταλάβαινα ποια μεταφέρονται άμα δεν τα χρησιμοποιείς και τι όχι και γενικά μου φαίνεται μπερδεμένο. Τι θα μου προτείνατε να κάνω; Ευχαριστώ!

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmo_omilia_epiloges.html

 

Όλα τα λεπτά και ΜΒ μεταφέρονται, αρκεί πριν λήξει να το ενεργοποίησεις ξανά.Μπορείς να το κάνεις να ενεργοποιείται αυτόματα μόλις φαγωθούν ώστε να μην το ξεχάσεις ποτέ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Από ότι κατάλαβα για ομιλία προς όλους συμφέρει η cosmokarta και για ΜΒ το what's up... Έχει εφαρμογή σαν το what's up η cosmokarta;
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/search?q=cosmote&hl=el

 

δες εδω....για android παντα....

 

Ίσως από την κεντρική της Cosmote :/

 

Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο μιας και φαίνεται να ξέρεις αρκετά απο what's up.

Από ότι κατάλαβα κάθε φορά που βάζεις κάρτα 10eu+ παίρνεις και έναν κωδικό για reload it. Αυτό μετά μπορείς να το βάλεις να πάρεις πχ 1200MB για 1 μήνα. Η ερώτηση μου είναι αυτό μεταφέρεται κάθε μήνα ή είναι για 1 φορά και άμα έχεις πακέτο σαν το 200' προς όλα τα δίκτυα και 100ΜΒ (που από ότι κατάλαβα αυτά μεταφέρονται, ομιλία και ΜΒ) θα ξοδέψεις πρώτα τα ΜΒ του reload it; Τελικά 2 ερωτήσεις ήταν!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως από την κεντρική της Cosmote :/

 

Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο μιας και φαίνεται να ξέρεις αρκετά απο what's up.

Από ότι κατάλαβα κάθε φορά που βάζεις κάρτα 10eu+ παίρνεις και έναν κωδικό για reload it. Αυτό μετά μπορείς να το βάλεις να πάρεις πχ 1200MB για 1 μήνα. Η ερώτηση μου είναι αυτό μεταφέρεται κάθε μήνα ή είναι για 1 φορά και άμα έχεις πακέτο σαν το 200' προς όλα τα δίκτυα και 100ΜΒ (που από ότι κατάλαβα αυτά μεταφέρονται, ομιλία και ΜΒ) θα ξοδέψεις πρώτα τα ΜΒ του reload it; Τελικά 2 ερωτήσεις ήταν!

 

Ευχαριστώ!

 

Αν ανανεώσεις πριν τη λήξη τότε μεταφέρονται τα mb που έχουν μείνει για ένα ακόμη μήνα ( σύντομα όμως τα mbαπο το reload it θα εχουν διάρκεια 15 μέρες μόνο)

Θα τραβάει mb απο αυτά που λήγουν νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν frog δοκίμασα πριν λίγο για το δώρο 3 GB και πήρα απάντηση ότι η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη στο πρόγραμμα σου...

 

 

Οπότε μην παιδεύεστε άδικα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

H προσφορα αυτη δωρο τι ειναι, ειναι ΜΟΝΟ για W.U το εχουμε ξαναπει! εξαλου στην δικια της σελιδα το λεει : https://www.whatsup.gr/wda_hug

ενω στην σελιδα της φρογκ δεν βλεπω κατι http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

Link to comment
Share on other sites

H προσφορα αυτη δωρο τι ειναι, ειναι ΜΟΝΟ για W.U το εχουμε ξαναπει! εξαλου στην δικια της σελιδα το λεει : https://www.whatsup.gr/wda_hug

ενω στην σελιδα της φρογκ δεν βλεπω κατι http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

Έχω 17GB δεν έχω ανάγκη το δώρο απλά το δοκίμασα...

 

Τα παιδιά παραπάνω λένε ότι είναι και για cosmokarta

 

και άλλες φορές έλεγε ότι είναι μόνο για wu και τα είχε δώσει και σε FROG κανονικά

 

Όσο για το εάν το λέει στην σελίδα σωθήκαμε πόσες προσφορές έχει δώσει παλιότερα και δεν γράφτηκαν ποτέ στην σελίδα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Cosmotokarta αλλο αυτο ειναι το ιδιο με την frog? καλα η σελιδα της frog ακομα λεει για τον Δεκεμβριο καπου :lol::lol::lol:

δεν την ενημερωνουν?

και εγω δεν τα ειχα αναγκη αλλα αφου ειναι τσαμπε why not? οικονομια στα αλλα κανεις! ;)

φυσικα δεν χανει τπτ κανεις να δοκιμαζει σιγα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα στο wu μου "Χρόνια πολλά.Σαν σήμερα ήρθες στον κόσμο του whatsup και γιαυτό σου κάνουμε δώρο ένα gold κωδικό reload it"!! Και μου έδινε 1gb για μια εβδομάδα,600mb για ένα μήνα ή 120' προς wu για μια εβδομάδα. Πήρα το 1gb το οποίο προστέθηκε στα υπόλοιπα mb του reloadit και λήγει μαζί σε ένα μήνα

Απλά να πω μπράβο τους :D καθώς είμαι 2 χρόνια στο wu και 10 χρόνια σε άλλη εταιρεία και δε θυμάμαι να μου έστειλαν ποτέ παρόμοια δωράκια..Οκ κάποιοι θα πείτε "καθρεπτάκια" για ιθαγενείς αλλά προσωπικά θεωρώ ότι έτσι δείχνεις σεβασμό προς τον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα στο wu μου "Χρόνια πολλά.Σαν σήμερα ήρθες στον κόσμο του whatsup και γιαυτό σου κάνουμε δώρο ένα gold κωδικό reload it"!! Και μου έδινε 1gb για μια εβδομάδα,600mb για ένα μήνα ή 120' προς wu για μια εβδομάδα. Πήρα το 1gb το οποίο προστέθηκε στα υπόλοιπα mb του reloadit και λήγει μαζί σε ένα μήνα

Απλά να πω μπράβο τους :D καθώς είμαι 2 χρόνια στο wu και 10 χρόνια σε άλλη εταιρεία και δε θυμάμαι να μου έστειλαν ποτέ παρόμοια δωράκια..Οκ κάποιοι θα πείτε "καθρεπτάκια" για ιθαγενείς αλλά προσωπικά θεωρώ ότι έτσι δείχνεις σεβασμό προς τον πελάτη.

Εγώ είμαι από τον Δεκέμβριο του 2007 στο What's Up και μου στέλνουν τέτοιο κωδικό 1 φορά τον χρόνο από τότε. Φυσικά κάθε χρόνο δεν είχε τις ίδιες προσφορές.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από τον Δεκέμβριο του 2007 στο What's Up και μου στέλνουν τέτοιο κωδικό 1 φορά τον χρόνο από τότε. Φυσικά κάθε χρόνο δεν είχε τις ίδιες προσφορές.

 

εγω ειμαι εδω και σχεδον 2 χρονια και δεν μου εχουν δωσει ουτε ενα κεικ σοκολατα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας. Μόλις μου τελείωσε το συμβόλαιο και σκέφτομαι να το γυρίσω σε κάρτα αλλά δεν ξέρω από αυτά...

 

Το συμβόλαιο που μου πρότειναν αυτοί είναι στα 19eu 1500'/1500sms προς Cosmote + 100' προς όλους +350ΜΒ. Τα τηλέφωνα που κάνω είναι κυρίως σε 2 αριθμούς cosmote αλλά αρκετές φορές τα 100' προς όλους δεν μου φτάνανε και χτυπούσε κόκκινο ο λογαριασμός. Κάνω περίπου 110 κλήσεις το μήνα με 4 ώρες ομιλίας. Και τα ΜΒ είναι λίγα θα ήθελα τουλάχιστον 500MB.

 

Είδα και cosmokarta και what's up αλλά ζαλίστηκα. Δεν καταλάβαινα ποια μεταφέρονται άμα δεν τα χρησιμοποιείς και τι όχι και γενικά μου φαίνεται μπερδεμένο. Τι θα μου προτείνατε να κάνω; Ευχαριστώ!

 

Για μενα Whats Up.

Με 10€ εχεις τα εξης.

400' προς Whats Up,300' προς ολους και 100Mb με 7,5€.

Επιπλεον reload it με 1.200Mb για 1 μηνα και αν κανεις 2 ανανεωσεις των 5€ θα παιρνεις 200MB δωρο και δινεις 600MB μεσα απο το παρε μοιρασε με διαρκεια 1 μηνα.Αν εχεις φιλους με whats up και βαζουν καθε μηνα καρτα συννενοηθειτε να στελνετε ο ενας στο αλλο MB.

Και τα ρεστα κανε τα deals 4 you με 20 λεπτα το μηνυμα.Ενας κωδικος για μια φορα σε ολες τις προσφορες.

Εχει 1+1 everest,village cinemas,goodys κλπ.

Για να παρεις αυτα που γραφω προυποθεση ειναι να εχεις το whats up app στο κινητο σου και online ανανεωση.Ακομα και με χρεωστικη γινεται.

Για να παρεις διπλο παρε μοιρασε κανεις το εξης.

1) Βαζεις 5€ μεσω καρτας

2) κανεις το παρε μοιρασε

3)Ξαναβαζεις 5€

4)Ερχεται ο κωδικος για το reload it

5) Κανεις παρε μοιρασε

Απλα πρεπει να γινουν οι ανανεωσεις κατευθειαν.Δηλαδη βαζεις 5€ και μετα ξαναβαζεις απο 5 λεπτα αλλα 5€ καρτα.

Πως θα κανεις διακοπη συμβολαιου.

Παιρνεις στο 13888 και ζητας κωδικους διακοπης για μετατροπη σε καρτοκινητο.

Πας σε καταστημα και ζητας να πας σε καρτοκινητο.

Θα γινει αμεσα η διαδικασια και θα πας στην κοσμοκαρτα.

ΑΛΠΑΚ στο 1314 γραφοντας W για whats up.Η αλλαγη ειναι δωρεαν.

Γινεται whats up ο αριθμος,αρα ξεκινας να κανεις ανανεωσεις.

Αντι για το whats up app,μπορεις να χρησιμοποιησεις το m.whatsup.gr(μονο με δεδομενα κοσμοτε).

Απο εκει και περα,θα σου ερθει εκκαθαριστικος λογαριασμος απλα φροντισε να γινει την ημερα ληξης του συμβολαιου ωστε να μην πληρωσεις ρητρα διακοπης.Σε αντιθετη περιπτωση αν γινει μια μερα μετα πληρωνεις το συμβολαιο χωρις εκπτωσεις και αναλογικα με τις ημερες που εμεινες στο συμβολαιο.

Επιπλεον δινεις 10-15€ για μετατροπη σε καρτοκινητο.Αυτο πρεπει να το πληρωσεις ουτως η αλλιως.

Και αν εχεις wifi calling και volte στο συμβολαιο η τελειο σημα κοσμοτε ισχυουν και στο καρτοκινητο.

Θα δωσεις στο συμβολαιο για 2 χρονια 456€.Στο whats up 240€.

Και θα σου μεινουν 216€.

Εχεις κερδος κοντα στο 50%.

Και εκτος αυτου ειπες οτι ξεπερνας και το παγιο γιατι δεν σου φτανουν τα λεπτα προς ολους.Αρα το κερδος σου θα ειναι παραπανω κι ολας αν καθε μηνα δινεις παραπανω απο τα 19€.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω αν είσαι στο wats up στο πρόγραμμα με τα 7,5 ευρώ και ανανεώσεις τον μήνα με το καινούργιο πρόγραμμα των 8,5 ευρώ θα χαθούν όλα όσα έχεις μαζέψει για μήνες ή θα μεταφερθούν κανονικά; Είναι έχω μαζέψει αρκετά gb και δεν θέλω να χαθούν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...