Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα καινούργια πακέτα what's up που είχε βγει ανακοίνωση ότι θα ξεκινήσουν από 16/01/18 δεν είναι ακόμα διαθέσιμα;

 

Έχουν προστεθεί στην επίσημη σελίδα του What's Up.

 

https://www.whatsup.gr/el/services/combo-cta-i

 

https://www.whatsup.gr/el/services/combo-cta-plus-i

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα νουμερο με το πρωην μηδενικο παγιο κ επειδη μου ηρθε ενας τρελός λογαριασμός θα ηθελα να το κανω whats up.

Υπαρχει κάποια επιπλεον επιβάρυνση για να γινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

15€ για τη διακοπή συμβολαίου. Μετα σε πάνε κοσμοκάρτα και αν θες το μετατρέπεις δωρεάν σε whatsup ή με χρέωση 3€ σε φρογκ.
Link to comment
Share on other sites

15€ για τη διακοπή συμβολαίου. Μετα σε πάνε κοσμοκάρτα και αν θες το μετατρέπεις δωρεάν σε whatsup ή με χρέωση 3€ σε φρογκ.

 

Τα 15€ δεν τα γλιτωνω με τίποτα, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις νέο νούμερο και να πληρώσεις 5.

 

Σε αυτην την περιπτωση παλι δεν πρεπει να κανω διακοπη συμβολαιου (αρα 15€;)

Δεν με νοιαζει να χασω το νουμερο, αν αυτος ειναι ο πιο οικονομικος δρομος.

 

Θα παω σε ενα καταστημα κοσμοτε και ελπιζω να μην μου αρχισουν τα κουλα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα νουμερο με το πρωην μηδενικο παγιο κ επειδη μου ηρθε ενας τρελός λογαριασμός θα ηθελα να το κανω whats up.

Υπαρχει κάποια επιπλεον επιβάρυνση για να γινει αυτο;

 

Ίδια χρήση με πριν (όταν είχε 0 πάγιο) του έκανες τους τελευταίους μήνες ;

Πώς και σου ήρθε έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ίδια χρήση με πριν (όταν είχε 0 πάγιο) του έκανες τους τελευταίους μήνες ;

Πώς και σου ήρθε έτσι;

 

Το νουμερο ειναι της μανας μου, δεν το χρησιμοποιω εγω.

Στο χαρτι με τις αναλυτικες κλησεις φαινεται να εχει κανει μια κληση για 4:49 και χρεωθηκε αυτο το ποσο. (συνολο περιπου 30€ απο εκει που πληρωνε 3,5€ καθε μηνα).

Η ιδια ισχυριζεται οτι η κληση πραγματοποιηθηκε οταν της ειχα στειλει τα 500λεπτα προς ολους που εδινε η κοσμοτε για τα Χριστουγεννα

Link to comment
Share on other sites

4:49 δεν είναι δυνατόν να χρεωθεί με 26,5 ευρώ .... μην τρελλαθούμε κι'ολας..... εκτός αν εννοείς 4 ώρες και 49 λεπτά
Link to comment
Share on other sites

4:49 δεν είναι δυνατόν να χρεωθεί με 26,5 ευρώ .... μην τρελλαθούμε κι'ολας..... εκτός αν εννοείς 4 ώρες και 49 λεπτά

 

Οχι, 4λ49δ ηταν. Θα παω σε καταστημα κοσμοτε να δω που οφειλεται αυτο και να το διακοψω.

Απλα θα ηθελα να το κανω οσο πιο ανωδυνο οικονομικα, εστω και αν αλλαξω νουμερο.

 

Αν διακοψω το συμβολαιο αυτο και παρω ενα νεο νουμερο κοσμοκαρτα, θα πληρωσω παλι αυτα τα 15€;

Link to comment
Share on other sites

και ο αριθμός που κάλεσε αρχίζει από 2 ή από 6 ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραφε σε ποιον αριθμο καλεσε εγραφε απλα την διαρκεια της κλησης.

Οταν ξαναπαρω τον λογαριασμο στα χερια μου, θα τον κοιταξω πιο λεπτομερως μηπως και το γραφει πουθενα αλλου.

 

Θα ενημερωσω για την εξελιξη οταν εχω νεα, γιατι η χρεωση ειναι παραλογη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν προστεθεί στην επίσημη σελίδα του What's Up.

 

https://www.whatsup.gr/el/services/combo-cta-i

 

https://www.whatsup.gr/el/services/combo-cta-plus-i

Kαι μέσα στην εφαρμογή υπάρχουν πλέον με επιπλέον δώρο 100 προς όλους όπως δηλαδή ήταν και το προηγούμενο πακέτο combo call them all. Η "εξυπνάδα" τους εδώ είναι ότι θα μπορούσαν απλά να αυξήσουν την τιμή στο combo call them all αντι να το καταργήσουν το μάρτιο ώστε όσοι είχαν μαζεμένα λεπτά να μην τα χάσουν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραφε σε ποιον αριθμο καλεσε εγραφε απλα την διαρκεια της κλησης.

Οταν ξαναπαρω τον λογαριασμο στα χερια μου, θα τον κοιταξω πιο λεπτομερως μηπως και το γραφει πουθενα αλλου.

 

Θα ενημερωσω για την εξελιξη οταν εχω νεα, γιατι η χρεωση ειναι παραλογη.

 

"Απλά" συνέβει τώρα που μπερδεύτηκε με το xmas της C-Ote η μητέρα σου.

 

Δλδ : "Τυχαίο" είναι. ΑΝ συνεχίσει να κάνει η μητέρα σου τη χρήση που έκανε τόσα χρόνια με το 0 πάγιο (απλά να την παίρνουν τηλέφωνο):

Θα έχει μόνο το νέο πάγιο του πρώην μηδενικού παγίου.

 

ΜΗ τα "παίρνεις στην κράνα" με αυτή την ("τυχαία") χρέωση.

Ότι έπαιξε φουστ...α η C-Ote με το πρώην 0 πάγιο και τώρα το χρέωνει: ΟΚ Να τα "πάρεις στην κράνα" με αυτό: ΑΝ και θα έπρεπε ήδη να το είχες κάνει μετά την ενημέρωση στο λογαριασμό.

Ότι "τυχαία" έκανε "λάθος" με το xmas η μητέρα σου είναι λάθος να είναι αυτός ο λόγος σου αλλαγής σε καρτοκινητό ή φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

"COMBO CALL THEM ALL-i

TΩΡΑ μιλάς με WHAT’S UP αλλά και με όλα τα δίκτυα, μόνο με 7,5€!

 

ΤΩΡΑ ατελείωτο μπλα μπλα! Με το COMBO CALL THEM ALL-i παίρνεις 400’ προς WHAT’S UP, 200’ προς όλα τα δίκτυα & 100ΜΒ για ένα μήνα με 7,05€!"

 

Στην ιστοσελίδα, άλλο ποσό έχουν βάλει στην επικεφαλίδα και άλλο στο κείμενο που ακολουθεί.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος περασε το κείμενο στην ιστοσελίδα ήθελε προφανώς να γράψει 7,50 και κατά λαθος έγραψε 7,05.

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν τα 50 ευρώ από τον γερμανό που περίμενα. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να τα μεταφέρω στον αριθμό μου μέσω easy transfer λόγω αυτόυ του όρου :

 

"O συνδρομητής καρτοκινητής δεν θα μπορεί να μεταφέρει οποιοδήποτε ποσό σε άλλο συνδρομητή καρτοκινητής, αν δεν έχει πραγματοποιήσει ανανεώσεις συνολικής αξίας 20€ και άνω τους τελευταίους 4 μήνες (120 ημέρες)".

 

Αυτό σημαίνει ότι αν βάλω άλλα 20 ευρώ στην κάρτα αυτή, μετά θα μπορώ να τα στείλω όλα στον άλλο αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν τα 50 ευρώ από τον γερμανό που περίμενα. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να τα μεταφέρω στον αριθμό μου μέσω easy transfer λόγω αυτόυ του όρου :

 

"O συνδρομητής καρτοκινητής δεν θα μπορεί να μεταφέρει οποιοδήποτε ποσό σε άλλο συνδρομητή καρτοκινητής, αν δεν έχει πραγματοποιήσει ανανεώσεις συνολικής αξίας 20€ και άνω τους τελευταίους 4 μήνες (120 ημέρες)".

 

Αυτό σημαίνει ότι αν βάλω άλλα 20 ευρώ στην κάρτα αυτή, μετά θα μπορώ να τα στείλω όλα στον άλλο αριθμό?

 

Αν τα λεφτά προέρχονται από δώρο - μπόνους, δεν μπορούν να μεταφερθούν.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο αλλος ορος που λέει οτι δεν μεταφέρονται τα € απο προσφορές ή ο αρχικός χρόνος ομιλίας. Οπότε χλωμό το βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Μμ λέτε να μη γίνεται ε?

Για να το δοκιμάσω όμως δε μπορώ να βάλω 20 ευρώ, να τα στείλω αυτά τα 20 σε μένα και μετά να δω αν μπορώ να στείλω κ τα υπόλοιπα ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορεις να δοκιμάσεις δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Αλλά βάλε 23 από Γερμανό προκειμένου να μεταφέρεις 20 .

Υπολογισμός : 23/1,12 = 20,53

Μεταφορά δύο φορές Χ 10 Ευρώ Κόστος 2 Χ10,20 = 20,40 ευρώ.

Αλλιώς θα μεταφέρεις 15 ή 17

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορεις να δοκιμάσεις δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Αλλά βάλε 23 από Γερμανό προκειμένου να μεταφέρεις 20 .

Υπολογισμός : 23/1,12 = 20,53

Μεταφορά δύο φορές Χ 10 Ευρώ Κόστος 2 Χ10,20 = 20,40 ευρώ.

Αλλιώς θα μεταφέρεις 15 ή 17

 

Αα σωστός δεν το χα σκεφτεί έτσι! Thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...