Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι στέλνουμε για να μάθουμε πόσα δωρεάν λεπτά έχουμε ακόμη?

 

EY στο 1256

 

Άλλος τρόπος: στέλνουμε 1 στο 1256

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί η επιδότηση από ηλεκτρονικά καταστήματα που προσφέρουν τα κινητά σε πολύ καλύτερες τιμές (π.χ. να βρεις την φθηνότερη τιμή στο skroutz.gr και να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση από εκεί);
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί η επιδότηση από ηλεκτρονικά καταστήματα που προσφέρουν τα κινητά σε πολύ καλύτερες τιμές (π.χ. να βρεις την φθηνότερη τιμή στο skroutz.gr και να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση από εκεί);

 

Οχι δεν νομίζω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αιτηση φορητοτητας απο κοσμοτε σε βονταφον....ηρθε η αντιπροταση απο κοσμοτε για το απεριοριστα 55 , 30 ευρο το μηνα καθαρα(τελη,φπα,ολα).....δεν ενδιαφερομουν για καποια συσκευη...πως το βλεπετε καλο??
Link to comment
Share on other sites

καλο ακούγεται αλλά δεν μας είπες σε ποιο προγραμμα ησουν, τι λογαριασμους εκανες,τι προσφορα σου ειχαν

κανει αρχικα..

μετα απο αιτηση φορητοτητας απο κοσμοτε σε βονταφον....ηρθε η αντιπροταση απο κοσμοτε για το απεριοριστα 55 , 30 ευρο το μηνα καθαρα(τελη,φπα,ολα).....δεν ενδιαφερομουν για καποια συσκευη...πως το βλεπετε καλο??
Link to comment
Share on other sites

ημουν στο 270'' της κοσμοτε!!πληρωνα γυρω στο 50αρι καθε μηνα συνολο!!στην πρωτη επαφη που ειχα με κοσμοτε μου ειχαν πει οτι η επιδοτηση μου ειναι 50 ευρο!!αρα 50 δια 12 καπου 4,20 ευρο τον μηνα μειωση απο το μηνιαιο παγιο!!ολα αυτα εγειναν βεβαια γιατι δεν ηθελα συσκευη,ενδιαφερομουν για μειωση στο παγιο!και 2 παγια δωρο.....ξεχασα πριν να το γραψω!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να κάνω χρήση της επιδότησης μου με παράλληλη μετάβαση σε χαμηλότερο πάγιο? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση να κάνω. Είχα μέχρι πρόσφατα (για ένα χρόνο) το πρόγραμμα "Απεριόριστα 45". Χθες 23/5 πήγα στο Γερμανό και μείωσα το πάγιο, δηλαδή το έκανα "Απεριόριστα 25". Το πρόγραμμά μου κανονικά μηδενίζεται στις 24/5 γι'αυτό και μου είπαν να πάω εχθές.

Όλα καλά, το άλλαξα και μου ήρθε και το μήνυμα ότι έγινε η αλλαγή. Σήμερα που έστειλα στο 1256 για να μάθω το υπόλοιπό μου γράφει "...έλεγχος υπολοίπου θα είναι είναι διαθέσιμη μετά την έκδοση του λογαριασμού σας στις 24/06/2011 λόγω αλλαγής του οικονομικού σας προγράμματος". Να υποθέσω ότι η αλλαγή έγινε και χρησιμοποιώ πλέον το καινούριο πρόγραμμα και δεν είναι περίοδος μεταβατική μέχρι τις 24/06 έτσι (δηλαδή εμένα με ενδιαφέρει να ξέρω ότι δεν χρεώνομαι κανονικά μέχρι τις 24/06 αλλά από το πρόγραμμα κανονικά);

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

παιδιά τι έγινε, έβαλαν ξανά τα σταθερά στα προγράμματα των απεριορίστων?

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

παιδιά τι έγινε, έβαλαν ξανά τα σταθερά στα προγράμματα των απεριορίστων?

 

απο το 'απεριοριστα 45' και ανω, οπως εκανε παντα, οπως κανει και η vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοουν 1500 δωρεάν λεπτά προς COSMOTE & Σταθερά, τα σταθερα πρέπει να ανηκουν στον οτε ή σε οποιδήποτε αλλο σταθερό δικτυο π.χ forthnet κ.λ.π ?
Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοουν 1500 δωρεάν λεπτά προς COSMOTE & Σταθερά, τα σταθερα πρέπει να ανηκουν στον οτε ή σε οποιδήποτε αλλο σταθερό δικτυο π.χ forthnet κ.λ.π ?

 

Δεν έχει σημασία. Οπου να ναι... ειτε forthnet, ote, vodafone, wind etc....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τον πόνο μου ρε παίδες...

 

Έχω 2 συνδέσεις στο παλιό Απεριόριστα 35 με επιδότηση 40 ευρώ η μία και 60 η άλλη...

 

Πήγα σε ένα κατάστημα Γερμανός την περασμένη εβδομάδα και μου πρότειναν να κάνουμε τα 2 αυτά νούμερα καρτοκινητά για ένα μήνα, και μετά να τα κάνω εκ νέου συνδέσεις ώστε να ανέβει η επιδότηση συσκευής (ως νέες συνδέσεις). Την περασμένη εβδομάδα λοιπόν η επιδότηση για να πάει ο ένας αριθμός στο καινούριο Απεριόριστα 45 για 12μηνο συμβόλαιο ήταν 270 ευρώ, και η επιδότηση για να πάει ο άλλος αριθμός στο καινούριο Απεριόριστα 25 ήταν 100 ευρώ (και 180 αν το πήγαινα στο Απεριόριστα 35, αλλά δε με συμφέρει).

 

Πάω σήμερα λοιπόν να κάνω τις μετατροπές σε καρτοκινητά, και οι επιδοτήσεις έχουν πέσει στα τάρταρα... Για 18μηνο πλέον στο Απεριόριστα 45 είναι 250 ευρώ, και για 18μηνο στο Απεριόριστα 25 κάπου 70-80 ευρώ (μου είχαν γυρίσει τα μυαλά και δε το συγκράτησα ακριβώς)...

 

Τελικά έφυγα και πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω... Σκέφτομαι να πάω προς Voda, αν και με φοβίζει λίγο το σήμα της στην περιοχή που μένω...

 

Θέλω κι αυτό το SGS II που βγαίνει ένα σκασμό χρήματα, οπότε θέλω να γλυτώσω όσο γίνεται περισσότερα από αυτά που θα χρειαστεί να δώσω από την τσέπη μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

είμαι κι εγώ από τους δύσμοιρους που τους δίνει η cosmo 80€ επιδότηση για smartphone (απεριόριστα 35 παλιό)

Λέω να δοκιμάσω την φορητότητα προκειμένου να μου κάνουν αντιπροσφορά. Σκέφτηκα να κάνω αίτηση τηλεφωνικά στην voda. Είναι σίγουρο ότι σε παίρνουν από τις αντιπροσφορές; Δεν θέλω να φύγω από την cosmo με τίποτα. Ούτε βέβαια να αλλάξω πρόγραμμα αφού τώρα έχω μέσα και τα σταθερά.

Ξέρει κανείς να μου πει τη διαδικασία;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γενικά από όσο ξέρω την επόμενη μέρα θα σε πάρουν από την cosmote και θα σου κάνουν αντιπροσφορά.

Αν τη δεχτείς,που θα τη δεχτεις δηλαδή μιας και δεν θέλεις να φύγεις-θα σου πούνε να ακυρώσεις την αίτηση

που θα έχεις κάνει στη voda.Έτσι και αλλιώς αν δεν υπογράψεις οριστικά στην voda η αιτηση από μόνη της

δεν λέει τίποτα...Συμβουλή...Κάνε ηλεκτρονικά στην wind...έμαθα οτι έχει καλές προσφορές οπότε ανάλογα

πολύ καλή θα είναι και η αντιπροσφορά της cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες πότε λήγει η δέσμευσή σου στην εταιρία.

 

Ίσως (ΙΣΩΣ) αν δεν είχες πάρει μεγάλη επιδότηση, να σε συμφέρει να διακόψεις το συμβόλαιο (κάνε το καρτοκινητό ας πούμε) και να πληρώσεις ποινή. Εξαρτάται τι επιδότηση είχες πάρει. Δεν τα ξέρω καλά όμως. Αν είχες πάρει δηλαδή επιδότηση 40 ευρώ τότε για τους υπόλοιπους 5 μήνες που σου μένουν άντε να πληρώσεις κάνα 30άρι ευρώ ως ποινή (επιστροφή επιδότησης). Αν το πάγιό σου είναι 50 ευρώ το μήνα, σε συμφέρει να κάνεις αυτό που σου λέω. Αν είχες πάρει όμως επιδότηση 400 ευρώ και πρέπει να τους σκάσεις 300 ευρώ για να διακόψεις Ιούνιο αντί για Οκτώβριο τότε μάλλον θα πρέπει να μείνεις αν το πάγιο δεν είναι πολύ υψηλό.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου οσοι κυνηγατε πλεον υψηλες επιδοτησεις να τις ξεχασετε!αλλαξαν τα πραγματα προς τα κατω αλλα με ενα θετικο!οταν η κοτε σου δωσει 20-50ευρω επιδοτηση την κανεις ευκολα για αλλη εταιρια και χανει την μονοπωλιακη της ισχυ!τωρα λοιπον που δεν δινουν λεφτα στον κοσμο να δειτε πως θα γονατισουν οι πωλησεις συσκευων αρα θα τους βαλουν χερι οι εταιριες κατασκευης γιατι για να παρεις κινητο πλεον θα χωνεις 500αρια...συμβουλη μου μην κανετε μακροχρονια δεσμευση για ενα κομματι ψωμι αλλα να μπορειτε να παρετε δρομο για να σπασει το καρτελ βοντα κοτε γουιντ.ολα τα προγραμματα ειναι πλεον ιδια ολες δινουν χρονο απεριοριστο αρα δειτε τις αναγκες σας και πηγαινετε οπου εχετε οικονομια στην τσεπη σας!και η βοντα και η γουιντ αρχισαν το ιδιο συστημα χαμηλες επιδοτησεις.αρα και μεις κοιταμε το συμφερον της τσεπης.σε τελικη με 15 ευρω κοτε 15βοντα και 15 γουιντ εχεις 1500 σε ολεσμην πω για 300λεπτα με 5ευρω και κατι.ωρα να κοψουμε το κυπριακο απο το τηλ που μας γλυκαναν περυσι..

 

Το γελιο θα ναι με κατι συσκευες της πλακας που επαιρνε ο κοσμος γιατι ειχε επιδοτηση 100 160 ευρω κατι lg kai nokia kai ericsson για πεταμα.τωρα σιγα μην πληρωσει κανεις ζωντανα ευρω για παντοφλες!εγω σπαστηκα που μου εδωσε η κοτε εικοσι ευρω αλλα τωρα ξερω οτι τους λεω γεια στο λεπτο μολις αρχισουν νεες προσφορες καλυτερες!οσο για τις ακριβες συσκευες ωρα να βαλουμε το χερι στην τσεπη χοντρα αλλα ταυτοχρωνα να μαζευτουν και εκεινων οι τιμες που ενα iphone4 εχει δυο μισθους....

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

είμαι κι εγώ από τους δύσμοιρους που τους δίνει η cosmo 80€ επιδότηση για smartphone (απεριόριστα 35 παλιό)

Λέω να δοκιμάσω την φορητότητα προκειμένου να μου κάνουν αντιπροσφορά. Σκέφτηκα να κάνω αίτηση τηλεφωνικά στην voda. Είναι σίγουρο ότι σε παίρνουν από τις αντιπροσφορές; Δεν θέλω να φύγω από την cosmo με τίποτα. Ούτε βέβαια να αλλάξω πρόγραμμα αφού τώρα έχω μέσα και τα σταθερά.

Ξέρει κανείς να μου πει τη διαδικασία;

Ευχαριστώ πολύ

φιλε μου εκανα ακριβως αυτο που σκεφτεσαι να κανεις και εσυ!το αποτελεσμα τν ενεργειων μου αυτων ηταν εξαιρετικο(κατ εμε)!ομως να ξερεις οτι αν δεν ειχα πει οτι δεν ξερω το που θα βρισκομαι για να παραλαβω το κουριερ...(με αποτελεσμα να παγωσει η διαδικασια και αντι να παραλαβω τεταρτη να παραλαβω παρασκευη,οπου και δεν παρελαβα τελικα)....δεν θα με ειχαν παρει απο κοσμοτε!!!

 

τα 750 ΜΒ ειναι αρκετα για σερφαρισμα καθε μερα??οποιος εχει απεριοριστα 55 ας απαντησει παρακαλω..!

Edited by moment_v
Χρησιμοποίησε την τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

τα 750 ΜΒ ειναι αρκετα για σερφαρισμα καθε μερα??οποιος εχει απεριοριστα 55 ας απαντησει παρακαλω..!

 

για κάθε και όλη μέρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Φίλος έχει συμβόλαιο Cosmote και θέλει να ενταχθεί στο VPN της Αεροπορίας (ΓΕΑ). Μπορεί να κρατήσει το δικό του αριθμό; Και επίσης, υπάρχει κάπου η Δγη για το φετινό συμβόλαιο (χρεώσεις κλπ);

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Φίλος έχει συμβόλαιο Cosmote και θέλει να ενταχθεί στο VPN της Αεροπορίας (ΓΕΑ). Μπορεί να κρατήσει το δικό του αριθμό; Και επίσης, υπάρχει κάπου η Δγη για το φετινό συμβόλαιο (χρεώσεις κλπ);

Ευχαριστώ.

Απαντώ με επιφύλαξη, καθώς γνωρίζω την αντίστοιχη απάντηση μόνο για πρότζεκτ της wind και της vodafone αλλά υποθέτω το ίδιο θα ισχύε και στην cosmote. Λογικά δεν μπορεί να εντάξει τον αριθμό του επειδή είναι ήδη σύνδεση με συμβόλαιο στην cosmote. Απ' ό,τι έχω δει μέχρι τώρα, σε πρότζεκτ μπαίνει κανείς με τη μορφή "νέας σύνδεσης" δηλαδή νέο νούμερο, μετατροπή καρτοκινητού σε σύνδεση ή φορητότητα από άλλο δίκτυο. Αυτό που σίγουρα μπορεί να κάνει, είναι να κάνει φορητότητα σε καρτοκινητό vodafone ή wind (τρεις μέρες διαρκεί η διαδικασία) και στη συνέχεια, άμεσα, πάλι φορητότητα στο πρότζεκτ της αεροπορίας (άλλες τρεις ημέρες διαδικασία).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα, εχω το απεριοριστο 35 το παλιο προγραμμα που εδινε και σε σταθερα 1500 και ληγει τον Σεπτεμβρη..μπορω τωρα να παω να το κανω καρτοσυμβολαιο η να βαλω καποιο προγραμμα πχ απεριοριστα 15 ?

 

Πρεπει οπωσδηποτε να περασει χρονος ? Δεν ειχα παρει συσκευη αλλα μειωση στο παγιο 4-5 ευρω περιπου.

 

:) :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...