Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η WIND δεν πρόκειται να ακολουθήση , για τον απλούστατο λόγο ότι το εφαρμόζει ήδη !!!!!!!!!!

Η Vodafone ακολούθησε την WIND .

Link to comment
Share on other sites

Η WIND δεν πρόκειται να ακολουθήση , για τον απλούστατο λόγο ότι το εφαρμόζει ήδη !!!!!!!!!!

Η Vodafone ακολούθησε την WIND .

Αυτό δεν το είχα προσέξει, όλα τα καλά και τα κακά από τη Wind ξεκινάνε.

Νομίζω ότι αρχίσουν να μας ληστεύουν. Κόψανε τις επιδοτήσεις, μειώσανε το χρόνο ομιλίας....

Σε λίγο καιρό θα αρχίσω να νιώθω πολύ μ...που πληρώνω κανονικά το συμβόλαιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω συμβόλαιο με την cosmote, το cosmote 60', όμως δεν μιλάω καθόλου τους τελευταίους μήνες και θα θελα να το αλλάξω στο "cosmote μηδενικό πάγιο" γιατί υπολόγισα πως με συμφέρει. Πήγα στην online διαχείριση του λογαριασμού μου αλλά δεν μου δίνει την επιλογή για το "cosmote μηδενικό πάγιο".

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό οφείλεται στο συμβόλαιο και αν δεν μπορώ να αλλάξω πακέτο μέχρι να λήξει ή αν είναι απλά αδυναμία του συστήματος και αν πάω σε κάποιο κατάστημα θα μου το κάνουν.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω συμβόλαιο με την cosmote, το cosmote 60', όμως δεν μιλάω καθόλου τους τελευταίους μήνες και θα θελα να το αλλάξω στο "cosmote μηδενικό πάγιο" γιατί υπολόγισα πως με συμφέρει. Πήγα στην online διαχείριση του λογαριασμού μου αλλά δεν μου δίνει την επιλογή για το "cosmote μηδενικό πάγιο".

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό οφείλεται στο συμβόλαιο και αν δεν μπορώ να αλλάξω πακέτο μέχρι να λήξει ή αν είναι απλά αδυναμία του συστήματος και αν πάω σε κάποιο κατάστημα θα μου το κάνουν.

 

νομίζω ότι έχει καταργηθεί το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Ρώτα στο τμήμα εξυπηρέτησης να σου πούνε σίγουρα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να πας σε κατάστημα για να σε περάσουν στο μηδενικό ( με τη προϋπόθεση φυσικά ότι έχεις σύμβαση αορίστου χρόνου, δεν έχεις πάρει δηλαδή συσκευή τον τελευταίο χρόνο ) γιατί υπάρχει μια συμφωνία που πρέπει να κάνεις, ότι αν δεν χρησιμοποιήσεις το κινητό για 6 μήνες, η Cosmote διατηρεί το δικαίωμα να τερματίσει τη λειτουργία της σύνδεσής σου.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι έχει καταργηθεί το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Ρώτα στο τμήμα εξυπηρέτησης να σου πούνε σίγουρα.

 

εγώ εδώ το βλέπω να υπάρχει κανονικά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά..ήρθε η επιδότηση του πατέρα μου και είναι στα 170 ευρώ(3 συνδέσεις σε οικογενειακό πακέτο)..με μέσο όρο 140-150 ευρώ λογαριασμούς σύνολο,δεν είναι πολύ λίγα τα 170;:confused: ..αν κάνω φορητότητα (πως; ) θα αυξηθεί ή τσάμπα κόπος;:worry:
Link to comment
Share on other sites

πάντως για να μη έχεις εκπλήξεις να ξέρεις ότι οποιαδήποτε αλλαγή σε πάγιο καλό είναι να γίνεται μια ημέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού σου.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά..ήρθε η επιδότηση του πατέρα μου και είναι στα 170 ευρώ(3 συνδέσεις σε οικογενειακό πακέτο)..με μέσο όρο 140-150 ευρώ λογαριασμούς σύνολο,δεν είναι πολύ λίγα τα 170;:confused: ..αν κάνω φορητότητα (πως; ) θα αυξηθεί ή τσάμπα κόπος;:worry:

είναι η πραγματικότητα...λίγο παραπάνω από το ένα πάγιο. όλες πλέον οι εταιρείες το ίδιο κάνουν. κάθε χρόνο μου φαίνεται πρέπει να κάνουμε φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

είναι η πραγματικότητα...λίγο παραπάνω από το ένα πάγιο. όλες πλέον οι εταιρείες το ίδιο κάνουν. κάθε χρόνο μου φαίνεται πρέπει να κάνουμε φορητότητα.

 

αν κάνω αίτηση φορητότητας σε πόσες μέρες περίπου θα μου κάνει αντιπρόταση η κοσμοτέ;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω σύμβόλαιο στην cosmote το οποίο το έκανε ο πατέρας μου με πολλά άλλα για την επιχειρησή του. Ξαφνικά μου ενεργοποιήθηκε το 3g ίντερνετ το οποίο πριν δεν είχα. Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να έγινε αυτό; Θα με χρεώνει έξτρα τωρα ή έγινε κάποια αλλαγή και μου το δίνει λόγω του πάγιου που πληρώνω ή κάτι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να τους πεις ότι έχουν τους περισσότερους συνδρομητές και κάνουν μόλις 5% έκπτωση; Η Vodafone δίνει μέχρι και 50%.

 

με πέτυχαν στο γραφείο και δεχτηκα δίχως κάν να τους πω να το σκεφτώ γμτ....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω σύμβόλαιο στην cosmote το οποίο το έκανε ο πατέρας μου με πολλά άλλα για την επιχειρησή του. Ξαφνικά μου ενεργοποιήθηκε το 3g ίντερνετ το οποίο πριν δεν είχα. Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να έγινε αυτό; Θα με χρεώνει έξτρα τωρα ή έγινε κάποια αλλαγή και μου το δίνει λόγω του πάγιου που πληρώνω ή κάτι τετοιο;

 

Είναι στα πλαίσια της ενεργοποίησης του day pass ( με 1€ την ημέρα αν μπεις, 20Mb χρήση ). Αν δεν το θέλεις, ζήτα απο το πατέρα σου να καλέσει και να αιτηθεί την απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω/είχα συμβόλαιο στο παλιό απεριόριστα 35. Το συμβόλαιο έληξε 14 Απριλίου. Δεν έχω κάνει ανανέωση ακόμη και δεν έχω αποφασίσει τι τελικά θα κάνω. Τα 1500 δωρεάν προς σταθερά σήμερα ισχύουν στο συμβόλαιό μου και θα ισχύουν και αν κάνω ανανέωση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω/είχα συμβόλαιο στο παλιό απεριόριστα 35. Το συμβόλαιο έληξε 14 Απριλίου. Δεν έχω κάνει ανανέωση ακόμη και δεν έχω αποφασίσει τι τελικά θα κάνω. Τα 1500 δωρεάν προς σταθερά σήμερα ισχύουν στο συμβόλαιό μου και θα ισχύουν και αν κάνω ανανέωση?

Ευχαριστώ

 

Τι επιδότηση σου δώσανε φίλε μου;

Είτε ανανεώσεις, είτε όχι, θα ισχύουν οι ίδιοι όροι, μέχρι να τους αλλάξουν αυτοί μονομερώς. Θα σου πρότεινα να ανανεώσεις σύντομα γιατί από μέρα σε μέρα θα πάνε την ελάχιστη χρέωση στο 1'.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως 40 ευρω μου ειχανε δωσει εκτος απο καποιες συγκεκριμενα android που δινανε 70. Και επειδη ειχα 2 γραμμες οικογενειακο εβαλα και 50 ευρω και πηρα το p500 για τον αδερφο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι επιδότηση σου δώσανε φίλε μου;

Είτε ανανεώσεις, είτε όχι, θα ισχύουν οι ίδιοι όροι, μέχρι να τους αλλάξουν αυτοί μονομερώς. Θα σου πρότεινα να ανανεώσεις σύντομα γιατί από μέρα σε μέρα θα πάνε την ελάχιστη χρέωση στο 1'.

 

Δεν ξέρω την επιδότησή μου. Στα νέα προγράμματα "Απεριόριστα 25 ή 35" τα "Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα" περιλαμβάνουν και τα σταθερά ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την επιδότησή μου. Στα νέα προγράμματα "Απεριόριστα 25 ή 35" τα "Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα" περιλαμβάνουν και τα σταθερά ή όχι?

 

Ναι και τα σταθερα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα πλαίσια της ενεργοποίησης του day pass ( με 1€ την ημέρα αν μπεις, 20Mb χρήση ). Αν δεν το θέλεις, ζήτα απο το πατέρα σου να καλέσει και να αιτηθεί την απενεργοποίηση.

 

Οπως ειδα και στο αντιστοιχο thread μετα τα 20μβ φιλε μου εχεις απεριοστο αλλα με μικροτερη ταχυτητα...Βεβαια ποσο μικρη θα ειναι η ταχυτητα και αν θα αντεχεται δεν το γνωριζω :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως 40 ευρω μου ειχανε δωσει εκτος απο καποιες συγκεκριμενα android που δινανε 70. Και επειδη ειχα 2 γραμμες οικογενειακο εβαλα και 50 ευρω και πηρα το p500 για τον αδερφο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στο 35 old απεριοριστα μου δινουν 50 ευρω!!

 

Εχω 3 μηνες περιπου που το εχω ετσι και μαλλον θα κανω ανανεωση θα μου βγει τελικη στα 35 ευρω με φορους μαζι με την εκπτωση 5% που μου εχουν αλλα κ συν το 1 και κατι ευρω που ειχε αυξηθει!

 

Λεω να το προχωρησω καθως οι ποιο πολοι γνωστοι μου κοτε εχουν και επισης αυτο με τα 1500 ΚΑΙ σε σταθερα δε το βρισκεις ευκολα σε αυτη τη τιμη!:)

 

Ελεγα να το γυρισω σε καρτοκινητο αλλα βλεπω οτι ολα εχουν εως τελος Ιουνη προσφορα εκτος αν εχει αλλαξει κατι!:confused:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Πριν από 1 χρόνο έκανα ένα φοβερό και τρομερό συμβόλαιο με cosmote απεριόριστα 35, το οποίο είχε αρχική τιμή 37 ευρώ (όλα μαζί) και πήρα έκπτωση -12 ευρώ από την επιδότηση που δεν πήρα + -10 ευρώ από μια προσφορά που έπαιζε εκείνες τις ημέρες στο Γερμανό.

Το αποτέλεσμα ήταν να έχω με 15 ευρώ το μήνα(!), 1500' προς κοσμοτέ και σταθερά + 100 μηνύματα προς όλα τα δίκτυα + 120 λεπτά προς όλα τα δίκτυα.

Το όνειρο κάπου εδώ τελείωσε μιας και το συμβόλαιο μου έληξε. Συνεχίζω να είμαι στο Παλιό απεριόριστα 35 με 37 ευρώ ( τώρα έχει 35 ) αλλά χωρίς την έκπτωση που είχα φυσικά και με μια επιδότηση του κόλου, 60 ευρώ, για να συνεχίσω.

 

Ερώτηση κρίσεως: Αξίζει να συνεχίσω με 60 ευρώ επιδότηση σε ένα νέο πρόγραμμα που πλέον δεν δίνει την επιλογή 1500' σε σταθερά (προσφέρεται από το 45 και πάνω) αλλά έχει + 100mb internet ή να το κάνω what's up και μετά ξανά νέα σύνδεση μήπως πετύχω καμιά καλύτερη προσφορά;

 

Πάντως, αυτό το κόψιμο των σταθερών έκανε μεγάλη ζημιά γενικότερα.

 

επειδη είμαι στην ίδια περίπτωση το 1500 προς σταθερα σου είπαν ότι θα το κόψουν? το συμβόλαιο που εχουμε υπογράψει είναι το παλιο 35 με τα σταθερά και όχι το νεο χωρίς.

 

με αυτο το δεδομένο και με τα 60 ευρω επιδοτησης εγω θα εμενα.

 

35 ευρω

δηλαδη θα εχω 100mb net μεσω day pass 5*1

1500 προς cote και σταθερα

130 προς αλλα δικτυα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κόψουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά καλό θα είναι να υπολογίσετε με το νέο πάγιο των ( αν θυμάμαι καλά ) 37,χχ€. Επίσης, ναι μεν 5*1=5€ για το day pass, αλλά θα δίνει 20mb τη κάθε συγκεκριμένη ημέρα που θα ενεργοποιείται και όχι για όλο το μήνα. Άρα, αν είναι επιθυμητή η χρήση 100mb, τότε συμφέρει το νέο απεριόριστα45 που με την έκπτωση θα έρθει κάπου στα 40€+ΤΣΚΤ ( και θα έχετε 350mb ).
Link to comment
Share on other sites

Τι επιδότηση σου δώσανε φίλε μου;

Είτε ανανεώσεις, είτε όχι, θα ισχύουν οι ίδιοι όροι, μέχρι να τους αλλάξουν αυτοί μονομερώς. Θα σου πρότεινα να ανανεώσεις σύντομα γιατί από μέρα σε μέρα θα πάνε την ελάχιστη χρέωση στο 1'.

 

Και συμβολαιο νεο να κανει οταν αλλαξουν οι οροι χρεωσης απο την εταθρια θα αλλαξουν και για το δικο του συμβολαιο.η κοτε εχει δικαιωμα μεταβολης φιλε...το γραφει στα συμβολαια μεσα...

 

Εμενα με πηρε σημερα η κοτε τηλ και μου λεει σας κανουμε 10% εκπτωση στο παγιο σας για να μην φυγετε αλλα η επιδοτηση σας παραμενει στα 20ευρω και τους λεω καντε οτι θελετε δεν με απασχολει και κρατειστε την επετειακη επιδοτηση εγω δεν την καταδεχομαι και στην πρωτη ευκαιρια που θα βρω εχω παρει δρομο.και αρχισαν τα δεν υπαρχει λογος κτλ και δεν εχουμε περιθωρια επιδοτησης και της λεω...το γκαλαξυ 2εχει 620 εγω με τα εικοσι που θα μου δωσετε θα δεσμευτω σε σας για ενα χρονο???τα βαζω απο την τσεπη μου και να στε καλα... :)

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...