Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί από μέρα σε μέρα θα πάνε την ελάχιστη χρέωση στο 1'.

Πηγε χρεωση ανα δευτερολεπτο, εκανα ανανεωση σημερα και το γραφει το συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

το γκαλαξυ 2εχει 620 εγω με τα εικοσι που θα μου δωσετε θα δεσμευτω σε σας για ενα χρονο???τα βαζω απο την τσεπη μου και να στε καλα... :)

 

Πολύ καλό το επιχείρημά σου. Καλά τους είπες. Είναι σκέτη κοροϊδία το να σου δώσουν επιδότηση της τάξεως των 20 ευρώ και δεν πρέπει να τους περάσει αυτή η πρακτική.

 

Πηγε χρεωση ανα δευτερολεπτο, εκανα ανανεωση σημερα και το γραφει το συμβολαιο.

 

Εννοείς ανά λεπτό;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πηγε χρεωση ανα δευτερολεπτο, εκανα ανανεωση σημερα και το γραφει το συμβολαιο.

 

Δηλαδη ολοι μας πια ειμαστε στο 1 λεπτο;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολοι μας πια ειμαστε στο 1 λεπτο;

Δεν ξερω ,απλα ελεγε οτι μπορει να το αλλαξει οποτε θελει.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους-ολες...

Ειμαι συνδρομητης cosmote και μολις μου εκαναν μια προσφορα απ τη wind για αλλαγη δικτυου.Θα ηθελα τη γνωμη σας αν αξιζει να μεταφερθω στη wind...

Το προγραμμα που εχω ηδη ειναι:

1500' cosmote-σταθερα, 130' σε αλλα δικτυα, 1500 μνμ cosmote, 75 μνμ σε αλλα δικτυα, 350 mb modile internet + 30gb internet on the go (το στικακι).

Το παγιο, που ποτε δε το ξεπερναω, ειναι 70 ευρω (με φπα).

Η wind μου προσφερει το ιδιο ακριβως προγραμμα (οπου 1500' δωρεαν, στη wind φυσικα) + 1gb internet on the go (δε με ενδιαφερουν τα 30 gb στο internet on the go αφου το χρησιμοποιω σπανια).Το παγιο θα ειναι 48 ευρω (με φπα)

 

Αυτο που δε γνωριζω ειναι η συγκριση στο σημα (και 3g) ιδιως στην Αθηνα αλλα και αν εχουν διατηρηθει αρκετοι πελατες στη wind η θα παει τσαμπα ο δωρεαν χρονος και η χρεωση σε αλλα δικτυα θα μου ανεβασει το λογαριασμο.

 

Ευχαριστω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους-ολες...

Ειμαι συνδρομητης cosmote και μολις μου εκαναν μια προσφορα απ τη wind για αλλαγη δικτυου.Θα ηθελα τη γνωμη σας αν αξιζει να μεταφερθω στη wind...

Το προγραμμα που εχω ηδη ειναι:

1500' cosmote-σταθερα, 130' σε αλλα δικτυα, 1500 μνμ cosmote, 75 μνμ σε αλλα δικτυα, 350 mb modile internet + 30gb internet on the go (το στικακι).

Το παγιο, που ποτε δε το ξεπερναω, ειναι 70 ευρω (με φπα).

Η wind μου προσφερει το ιδιο ακριβως προγραμμα (οπου 1500' δωρεαν, στη wind φυσικα) + 1gb internet on the go (δε με ενδιαφερουν τα 30 gb στο internet on the go αφου το χρησιμοποιω σπανια).Το παγιο θα ειναι 48 ευρω (με φπα)

 

Αυτο που δε γνωριζω ειναι η συγκριση στο σημα (και 3g) ιδιως στην Αθηνα αλλα και αν εχουν διατηρηθει αρκετοι πελατες στη wind η θα παει τσαμπα ο δωρεαν χρονος και η χρεωση σε αλλα δικτυα θα μου ανεβασει το λογαριασμο.

 

Ευχαριστω...

συγνωμη,αλλα να ρωτησω κατι?

πληρωνεις τοσο μεγαλο παγιο λογο δουλειας?

σου ειναι αναγκαιες ολες αυτες οι υπηρεσιες?

δινεις δηλαδη συνολικα 840 ευρω το χρονο ,μονο για εξοδα κινητης τηλεφωνιας?:confused:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,αλλα να ρωτησω κατι?

πληρωνεις τοσο μεγαλο παγιο λογο δουλειας?

σου ειναι αναγκαιες ολες αυτες οι υπηρεσιες?

δινεις δηλαδη συνολικα 840 ευρω το χρονο ,μονο για εξοδα κινητης τηλεφωνιας?:confused:

 

και σκεψου οτι μου εχουν κανει και εκπτωση...

Αλλα ποιες υπηρεσιες θεωρεις μη αναγκαιες;;;Μονο τι on the go δε χρειαζομαι τοσο και σκεφτομουν ετσι κι αλλιως να το διακοψω τωρα που εκλεισα 2 χρονο...Αλλα κι αυτο καποιες φορες με εχει σωσει,αρα 1 gb νομιζω οτι χρειαζεται...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

και σκεψου οτι μου εχουν κανει και εκπτωση...

Αλλα ποιες υπηρεσιες θεωρεις μη αναγκαιες;;;Μονο τι on the go δε χρειαζομαι τοσο και σκεφτομουν ετσι κι αλλιως να το διακοψω τωρα που εκλεισα 2 χρονο...Αλλα κι αυτο καποιες φορες με εχει σωσει,αρα 1 gb νομιζω οτι χρειαζεται...

 

οχι απλα ρωτησα αν ειναι αναγκαιο το να δινεις 70 ευρω τον μηνα,λογο δουλειας η ετσι απλα.

επειδη πλεον στης μερες μας η ανεργία καλπαζει δουλειες χανονται και γενικως δεν μπορεις να ξοδεψεις οπως παλια.

ετσι νομιζω δηλαδη.

δεν εισαι αναγκασμενος να απαντας στον καθε ενα που κανει τετοιυ ειδους ερωτησεις,αλλα τα 70 ευρω για μενα ειναι υπερβολικα.

να μιλαμε ειναι το κινητο και πιστευω με 10 βαρια 20 ευρω βρισκεις τροπο να μιλας αρκετα ελευθερα.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι απλα ρωτησα αν ειναι αναγκαιο το να δινεις 70 ευρω τον μηνα,λογο δουλειας η ετσι απλα.

επειδη πλεον στης μερες μας η ανεργία καλπαζει δουλειες χανονται και γενικως δεν μπορεις να ξοδεψεις οπως παλια.

ετσι νομιζω δηλαδη.

δεν εισαι αναγκασμενος να απαντας στον καθε ενα που κανει τετοιυ ειδους ερωτησεις,αλλα τα 70 ευρω για μενα ειναι υπερβολικα.

να μιλαμε ειναι το κινητο και πιστευω με 10 βαρια 20 ευρω βρισκεις τροπο να μιλας αρκετα ελευθερα.

 

Συμφωνω μαζι σου απολυτα...Αλλα δε ξερω κατι να πληρωνω τα λεφυα που λες και να εχω mobile imternet που το χρειαζομαι και καποιες ωρες δωρεαν ομολιας.Αλλωστε αν καταργησω το on the go θα πεσω στα 45.

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξεις άμεσα το iotg στο 1Gb, θα το έχεις με πάγιο 10€ για πάντα, άρα θα πέσεις στα 50,40+10=60,40€ τελικό ποσό και θα μπορείς να μιλάς με τη μεγαλύτερη συνδρομητική βάση. Αν σου έχουν κάνει κάποια καλή προσφορά σε συσκευή και δελεάζεσαι, πάσο. Αλλά αν είναι μόνο για το οικονομικό, δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να το έχεις και απο τη Cosmote. Έλεγξε μάλιστα μήπως έχει βγει και καμία επιδότηση να τη πάρεις για έκτπωση στους λογαριασμούς...

 

Υ.Γ. Άλλο το με ΦΠΑ και άλλο το τελικό με τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια...Με βοηθησατε αρκετα...Θα παραμεινω οπως ειμαι μιας και δε κερδιζω κατι ουσιαστικα...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδη εχω ενα συμβολαιο στη βοδα και θα ηθελα να φυγω λογω του 1' θα ηθελα να ρωτησω τι λενε απο την κοσμο πανε κ εκει για λεπτο?και κατι αλλο για τα 1500 στα απεριοριστα ποσο ειναι η ελαχιστη 3 λεπτα οπως στις καρτες η κανονικα 45"?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδη εχω ενα συμβολαιο στη βοδα και θα ηθελα να φυγω λογω του 1' θα ηθελα να ρωτησω τι λενε απο την κοσμο πανε κ εκει για λεπτο?και κατι αλλο για τα 1500 στα απεριοριστα ποσο ειναι η ελαχιστη 3 λεπτα οπως στις καρτες η κανονικα 45"?

 

Κανονικά, 45 δευτερόλεπτα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδη εχω ενα συμβολαιο στη βοδα και θα ηθελα να φυγω λογω του 1' θα ηθελα να ρωτησω τι λενε απο την κοσμο πανε κ εκει για λεπτο?και κατι αλλο για τα 1500 στα απεριοριστα ποσο ειναι η ελαχιστη 3 λεπτα οπως στις καρτες η κανονικα 45"?

Το θέμα είναι αν αξίζει να αλλάξεις εταιρεία για κάτι που θα είναι πραγματικότητα και στη νέα που θα πας σε βραχύ χρονικό διάστημα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

βασικα ενας λογος ειναι για να δειξω την αντιθεση μου με την αλλαγη στην ελαχιστη διαρκεια στην εταιρια επισης εχω μια υποψια οτι η κοτε μπορει να αργησει να κανει την αλλαγη αλλωστε στα καρτοκινιτα αυτο ισχυει κανα 2μηνο και η κοτε δεν το χει περασει..
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει πολλούς αριθμούς στη βοδα ισως να μην αξίζει. Αλλά και μόνο η αντίδραση για μένα αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,αλλα να ρωτησω κατι?

πληρωνεις τοσο μεγαλο παγιο λογο δουλειας?

σου ειναι αναγκαιες ολες αυτες οι υπηρεσιες?

δινεις δηλαδη συνολικα 840 ευρω το χρονο ,μονο για εξοδα κινητης τηλεφωνιας?:confused:

 

Φιλε μου αν σου πω οτι εγω για το παλιο unlimited 45. Και το ιντερνετ του elthis (30giga)εγω εδινα 12 μηνες 98eyrw τον μηνα τι θα πεις???χαχαχαχαχα

Elthis

φιλε ειτε windειτε κοσμπτε ειναι τα ιδια αλλατο θεμα ειναι οι συνδρομητες που μιλας σε ποια εταιρια ανηκουν..σημερα μιλουσα με εναν φιλο απο γουιντ και ομολγω οτι τα νεα δεν ειναι καλα...μπαινει και η γουιντ στο κοψιμο επιδοτησεων...κοινως ξεχαστε τα μεγαλα νουμερα σε ευρω για επιδοτησεις...οσο για το ιντερνετ που θες να κοψεις απο κοσμοτε δεν νομιζω να ξανακαταφερεις να χεις τα 30giga γιατι καταργηθηκε...

 

Παιδια πολυ λυπαμαι που το λεω αλλα λογω του οτι με το θεμα κινητο ψαχνομαι πολυ αυτο που βλεπω ειναι οτι δεν μας σωζει τιποτα....η κοτε περσυ μας μαζεψε ολους και πετυχε να φευγουμε δυσκολα..γιαυτο και ειναι σκληρη σε προσφορες...το κακο ειναι πως επειδη ενα χρονο ματωσαν και οι 3εταιριες με αυτα που διναν γιατι περυσι δεν ηταν χρονια ηταν πολεμος τωρα εχουν κανει ενοποιηση και αντε να σπασουν...μην ψαχνετε αν η βοντα ειναι καλυτερη η η γουιντ γιατι μεσα στις μερες μεχρι και η γουιντ κοβει επιδοτησεις...για να στρωσουν πρεπει να υποστουν πληγμα απο εμας και δεν εννοω να κοψουμε συνδεσεις και να παιξουμε σε καρτες γιατι εκει θελουν να παμε με σκοπο την αμμεση εξοφληση-πληρωμη.καπου φταιμε και μεις γιατι ο καθενας μας εχει 3κινητα και τις εχουμε παραταισει...θυμαμαι την περασμενη δεκαετια ειχαμε ενα νουμερο και με το ζορι...παντως εγω αν δεν ειχα το παλιο unlimited χαλαρα εσπαγα το συμβολαιο γιατι ειναι κοροιδια τα νεα unlimited και οι ελαχιστοι χρονοι....

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν 3 μερες το Unlimited 25.Επειδη δεν ηθελα επιδοτηση συσκευης μου κατεβασαν στο παγιο 3 ευρω.Επειδη την αιτηση την εκανα απο το ιντερνετ μου εκανα εκπτωση αλλα 2 ευρω.Κι επειδη εκανα το οικογενειακο πακετο λογω του οτι στην οικογενεια υπαρχουν 2 συμβολαια(το δικο μου και της μητερας μου) μου κανανε εκπτωση αλλα ενα 12%.Μαζι με τους φορους κινητης θα μου ερχετε το παγιο λιγο κατω απο 20 ευρω τελικο!Καλο deal ε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν 3 μερες το Unlimited 25.Επειδη δεν ηθελα επιδοτηση συσκευης μου κατεβασαν στο παγιο 3 ευρω.Επειδη την αιτηση την εκανα απο το ιντερνετ μου εκανα εκπτωση αλλα 2 ευρω.Κι επειδη εκανα το οικογενειακο πακετο λογω του οτι στην οικογενεια υπαρχουν 2 συμβολαια(το δικο μου και της μητερας μου) μου κανανε εκπτωση αλλα ενα 12%.Μαζι με τους φορους κινητης θα μου ερχετε το παγιο λιγο κατω απο 20 ευρω τελικο!Καλο deal ε;

 

Εγώ ακούω διάφορα για εκπτώσεις -50% στο πάγιο οπότε του χρόνου, με απειλή φορητότητας, ίσως (;;;) καταφέρεις να πληρώνεις 10-12 ευρώ το μήνα για το ίδιο πρόγραμμα (αν παίξεις καλά τα χαρτιά σου)

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω διάφορα για εκπτώσεις -50% στο πάγιο οπότε του χρόνου, με απειλή φορητότητας, ίσως (;;;) καταφέρεις να πληρώνεις 10-12 ευρώ το μήνα για το ίδιο πρόγραμμα (αν παίξεις καλά τα χαρτιά σου)

 

Ειναι εως -50% και δεν ειναι για το παγιο αλλα για φορητοτητα και καινουρια συσκευη.Για το παγιο ειναι εκπτωση εως και 2,5 παγια. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T31/section/ComeToCosmote_Form

Επειδη ημουν what's up μεχρι στιγμης μια χαρα εχω παιξει τα χαρτια μου.Δεν ειναι και μεγαλο προγραμμα αλλωστε...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω παλαιό πρόγραμμα συμβολαίου, μπορώ να εκμεταλλευτώ την έκπτωση αντί επιδότησης;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω να κανω φορητοτητα να φυγω απο cosmote.

 

Εχει δει κανενας σε παρομοια θεση καμια καλη περιπτωση για τελικο πληρωτεο λογαριασμο 55-60ευρω?

 

Ο λογος ειναι οτι με 75 ευρω μεσο ορο λογαριασμους στην cosmote ΚΑΘΑΡΗ ΑΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ δηλαδη

μου εδωσαν επιδοτητηση 150 ευρω. Πολυ λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Να κάνω μια-δυο ερωτήσεις.

1)Έληξε το συμβόλαιο της γυναίκας μου και η επιδότηση της είναι το μυθικό ποσό των 35 και 60 ευρώ αντίστοιχα!!

Πέρυσι τέτοια εποχή μετά από αίτηση φορητότητας που της έκανα πήρε 200 ευρω επιδότηση.

α)Αν το ξανακάνω φέτος υπάρχει περίπτωση να μην την πάρουν να το παζαρέψουν?

β)για να ολοκληρωθεί η μετάβαση στη νέα εταιρεία δεν θα πρέπει να υπογράψει συμβόλαιο?Εννοώ οτι αν κάνει

τηλφωνικα αίτηση δεν τη δεσμευει στην περίπτωση που δεν της κάνει προσφορά η cosmote?

Το ρωτάω αυτό γιατί δεν πολυθέλει να φύγει..

2)Αν κάνουμε οικογενειακό πακέτο-και εγώ cosmote είμαι, με λήξη συμβολαίο κάπου στον Ιούλιο-είναι σαν να

κάνουμε καινούργιο συμβολαιο από την αρχή?Το ρωτάω γιατί σκοπέυω αν είναι να τα διαπραγματευτώ και τα

δυο μαζί.Δηλαδή να κάνουμε οικογενειακό τώρα και τον Ιούνιο που μπαίνω στον 12ο μήνα μου να κάνω αίτηση

φορητότητας ώστε να κηνυγήσουμε καλύτερη επιδότηση συνολικα..

Οπως μπορεί να καταλάβατε με ενδιαφέρει μια ακριβή συσκευή..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...