Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

spirospatra, σε κόβω να αγοράζεις την ακριβή συσκευή απο τη τσέπη σου, τα ποσά που έδινε τέτοια εποχή πέρισυ έχει προ πολλού να τα δίνει η Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,με λογαριασμο καθε μηνα 55 ευρω ξερετε περιπου ποσο θα εχω επιδοτηση?

υπαρχει καποιος τροπος να παρω ακριβο κινητο(SGS2)χωρις να πληρωσω πολλα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,με λογαριασμο καθε μηνα 55 ευρω ξερετε περιπου ποσο θα εχω επιδοτηση?

υπαρχει καποιος τροπος να παρω ακριβο κινητο(SGS2)χωρις να πληρωσω πολλα?

 

Ακομα και με απειλη φορητοτητας μην περιμενεις πανω απο 200-250 ευρω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι τοσα δεν θα κανω απειλη!!:p

να ειναι τοσα πολλα?εισαι σιγουρος?μακαρι να παρω to sgs2 να δωσω αυτο στην γυναικα!!!:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι τοσα δεν θα κανω απειλη!!:p

να ειναι τοσα πολλα?εισαι σιγουρος?μακαρι να παρω to sgs2 να δωσω αυτο στην γυναικα!!!:cool::cool:

 

Φιλος που ειχε το παλιο προγραμμα που ειχε 3 ωρες ομιλια προς ολους με παγιο 39 ευρω, την ωρα της επιδοτησης του δωσανε 100 ευρω μονο.Κι ειναι πολλα χρονια πελατης τους.

Πηγε στην Vodafone για φορητοτητα που του δινανε 150 ευρω στο Unlimited 45 kai 39 ευρω παγιο.Την αλλη μερα σκαει τηλεφωνο απο Cosmote με δωρακι επιδοτηση 200 ή 220 ευρω και ανανεωση στο Απεριοριστα 55 με 39 ευρω παγιο!!!

Κι ετσι εκατσε στην Cosmote.

Ολα αυτα γινανε πριν 2-3 βδομαδες.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

εγω με 2 αριθμους συνολο 70ευρω το μηνα εχω 35+40=75Ε επιδοτηση

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να επανέλθω στην προηγούμενη ερώτηση μου και να ρωτήσω το εξής:

έχει τύχει σε κανέναν - πέρα από το iphone4 που το έιχα διαβάσει - να ζητήσει

και να υπογράψει 18 ή 24 μήνες συμβόλαιο?Προφανώς για μεγαλύτερη επιδότηση

το λεω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να επανέλθω στην προηγούμενη ερώτηση μου και να ρωτήσω το εξής:

έχει τύχει σε κανέναν - πέρα από το iphone4 που το έιχα διαβάσει - να ζητήσει

και να υπογράψει 18 ή 24 μήνες συμβόλαιο?Προφανώς για μεγαλύτερη επιδότηση

το λεω..

 

Παιδια φιλικη συμβουλη....μην κοιτατε να παρετε μακροχρονιες επιδοτησεις κοινως 18μηνα κτλ γιατι οι εταιριες αρχιζουν και τροποποιουν τα συμβολαια τους και μια επιδοτηση της πλακας θα την πληρωσετε χρυσαφι....σε καθε μεταβολη θα ακολουθατε λογω συμβολαιου...καλυτερα να σας δεσμευει μονο το συμβολαιο να παιρνετε ανετα δρομο... Παντα φιλικα χωρις παρεξηγηση :)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

να ζητήσει

και να υπογράψει 18 ή 24 μήνες συμβόλαιο?Προφανώς για μεγαλύτερη επιδότηση

το λεω..

Εγω το προτεινα αλλα δεν εγινε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Έχουμε ήδη στην οικογένεια μου οικογενιακό πακέτο με τρείς αριθμούς του οποίου τελευταία ανανέωση έγινε περί τα τέλη του περασμένου Οκτωβρίου. Μετά από ψάξιμο είδαμε ότι μας συμφέρει καλύτερα να αλλάξουμε προγράμματα στα ήδη υπάρχοντα μέλη και να εντάξουμε και ένα τέταρτο. Θα μπορέσει να κυλήσει κανονικά η διαδικασία ή είναι υποχρεωτική η παραμονή έως ότου να λήξει το συμβόλαιο τον επόμενο οκτώβρη?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα θεμα λογω της εμπειρια σας.

Θελω να μεταφερω απο την wind 3 νουμερα που εχουμε τωρα σαν οικογενειακο προγραμμα στην cosmote.

Στην wind τωρα εχουμε προγραμμα flexy 35 που βγαινει συνολο καπου 100 ευρω το μηνα και για τα 3 νουμερα.

Στην κοσμοτε λεω να βαλω το προγραμμα που εχει 1500 προς κινητα κοσμοτε και 90λεπτα προς αλλες εταιρεις.Το θεμα ειναι οτι μου λενε τιμη 110,10 ευρω το μηνα στην κοσμοτε και για τα 3 νουμερα, ενω αν δεν παρω καποια συσκευη θα παει 90,72 το μηνα.Απο επιδοτηση απο οτι καταλαβα στο τηλ δεν δινουν ουτε 150ε και για τα 3 νουμερα.Τι με συμβουλευεται να κανω-ζητησω?Επιση πως γινεται σε ενα φιλο που εχει την ιδια συνδεδη κοσμοτε να πληρωνει 30ε το μηνα και εγω που θα κανω οικογενειακο 3 νουμερα να πληρωνω 90?δλδ δεν υπαρχει εκπτωση στο οικγενειακο τπτ?1000 ευχαριστω παιδια...

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά εν ξέρει κάποιος.

τα πακέτα προς σταθερά κουμπώνουν επάνω σε "απεριόριστα"? δηλ να παρει κάποιος το "απεριοριστα" 25 μπορεί να βάλει και το προς σταθερά 200?

Link to comment
Share on other sites

στο εξωτερικό τα εισερχομενα sms χρεωνονται;

 

Για τα εισερχόμενα sms δεν υπάρχει χρέωση. Για τα εισερχόμενα mms υπάρχει, λόγω της διακίνησης δεδομένων.

 

μια ερώτηση παιδιά εν ξέρει κάποιος.

τα πακέτα προς σταθερά κουμπώνουν επάνω σε "απεριόριστα"? δηλ να παρει κάποιος το "απεριοριστα" 25 μπορεί να βάλει και το προς σταθερά 200?

 

Δεν υπάρχει συμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα εχτές μια online παραγγελια (με αίτηση φορητότητας από voda) στο πρόγραμμα unlimited 15.

Είχε μια επιλογή που έλεγε με 5€ 100MB.

Αυτά τα 100 MB θα προστεθούν στα 50 που έχει το πακέτο η θα είναι σύνολο 100?*

 

 

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15 15,00€

1500 Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE

15 Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα

1500 Δωρεάν SMS προς COSMOTE

100 Δωρεάν SMS προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας

50 Δωρεάν MB

 

*Το λογικό για αυτούς θα είναι να μου δώσουν 100MB σύνολο.

Το λογικό για εμενα είναι ότι αφού θα δώσω 5€ θα πρέπει να πάρω +100 και να έχω σύνολο 150MB.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι billerr, θα γεράσεις γρήγορα... Το πακέτο των 100Mb είναι το internet on the phone basic ( με 5€ ) και είναι συμβατό με το οικονομικό σου πρόγραμμα. Άρα, θα έχεις τα 50 του απεριόριστα, τα 100 του iotp και αν ξεπεράσεις τον συνολικά διαθέσιμο όγκο, η χρέωση θα είναι 0,1034/mb.
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι billerr, θα γεράσεις γρήγορα... Το πακέτο των 100Mb είναι το internet on the phone basic ( με 5€ ) και είναι συμβατό με το οικονομικό σου πρόγραμμα. Άρα, θα έχεις τα 50 του απεριόριστα, τα 100 του iotp και αν ξεπεράσεις τον συνολικά διαθέσιμο όγκο, η χρέωση θα είναι 0,1034/mb.

 

Δεν το πήρα ακόμα το πακέτο...

Έχω χρόνο να το σκεφτώ μέχρι να έρθει ο courier.

Aσε που περιμένω καμια καλή πρόταση από vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους,

 

λοιπον εχω το προγραμμα απεριοριστα 35 αυτη τη στιγμη και θα φυγω εξωτερικο για ενα σχετικα μεγαλο χρονικο διαστημα (8αμηνο).

 

Τι μπορω να κανω για να μειωσω οσο το δυνατον το κοστος και να μη χασω τον αριθμο μου?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναρωτήσω μήπως ξέρει κανείς. Εχω παλαιό πρόγραμμα, μπορώ να πάρω έκπτωση αντί επιδότησης ή πρέπει να μεταβώ σε καινούργιο πρόγραμμα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Αν και καλό θα είναι να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών και να υποβάλεις εκεί το ερώτημά σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους,

 

λοιπον εχω το προγραμμα απεριοριστα 35 αυτη τη στιγμη και θα φυγω εξωτερικο για ενα σχετικα μεγαλο χρονικο διαστημα (8αμηνο).

 

Τι μπορω να κανω για να μειωσω οσο το δυνατον το κοστος και να μη χασω τον αριθμο μου?

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Δεν μας λες πότε λήγει η δέσμευσή σου στην εταιρία.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

τι στέλνουμε για να μάθουμε πόσα δωρεάν λεπτά έχουμε ακόμη?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...