Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουν πολυ πλακα οι ανθρωποι!!!

45€ επιδοτηση για 18μηνη δεσμευση για ενα νουμερο κινητου με συμβολαιο και ενα πακετο Internet on the go!

Ο μηνιαιος λογαριασμος ηταν κατα μεσο γυρω 50€ και δινουν επιδοτηση 45€ και περιμενουν να με κρατησουν?

Παω να συμπληρωσω την αιτηση φορητοτητας στην vodafon

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στη vodafone δεν ειναι καλυτεροι..20 χρονια πελατης και δινουν επιδοτηση σε κινητα της ταξεως των 130 ευρω με φουσκωμενους λογαριασμους..επισης κατι εχω ακουσει για μια ρητρα που μειωνει το ποσο της επιδοτησης αν δεν παιρνεις συχνα την επιδοτηση..
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε τα φώτα σας ρε παλικάρια!Ψάχνω για smartphone και ενώ έχω καταλήξει σε nexus s και c7,έρχεται η cosmote και μου δίνει μια επιδότηση 480 ευρώ για το μήλο,όπως το λέτε,αν μπω στο απεριόριστα 70 κ υπογράψω 24μηνη δέσμευση.Το πρόγραμμα μπορώ να το αλλάξω/κατεβάσω σε κάποιο οικονομικότερο σε 12 μήνες.

Πρέπει δηλαδή να πληρώσω 180 ευρώ επιπλέον για το iphone4 με τα 16 gb,αν τα υπολογίζω σωστά.Δε μου φαίνεται κακό.Εσείς τι λέτε,συμφέρει;Υπάρχει περίπτωση να πάω στη wind ή vodafone με φορητότητα κ να μου το δώσουν δωρεάν σε ίδιο ή χαμηλότερο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε τα φώτα σας ρε παλικάρια!Ψάχνω για smartphone και ενώ έχω καταλήξει σε nexus s και c7,έρχεται η cosmote και μου δίνει μια επιδότηση 480 ευρώ για το μήλο,όπως το λέτε,αν μπω στο απεριόριστα 70 κ υπογράψω 24μηνη δέσμευση.Το πρόγραμμα μπορώ να το αλλάξω/κατεβάσω σε κάποιο οικονομικότερο σε 12 μήνες.

Πρέπει δηλαδή να πληρώσω 180 ευρώ επιπλέον για το iphone4 με τα 16 gb,αν τα υπολογίζω σωστά.Δε μου φαίνεται κακό.Εσείς τι λέτε,συμφέρει;Υπάρχει περίπτωση να πάω στη wind ή vodafone με φορητότητα κ να μου το δώσουν δωρεάν σε ίδιο ή χαμηλότερο πρόγραμμα;

 

Για μενα καταρχην δες αν σε εξυπηρετει το συγκεκριμενο προγραμμα γιατι το λιγοτερο που θα πληρωνεις το μηνα θα ειναι μεταξυ 70-80 ευρω και για ενα χρονο δεν θα μπορεις να το μειωσεις.Επισης κανονικα επιδοτηση θα εχεις σε 2 χρονια και οχι του χρονου και αν θελεις να το διακοψεις μπορει να σου χρεωσουν και υψηλη απομειωση.Θελω να πω πως αν τελικα θελεις το iphone και σε βολευει το προγραμμα οκ, αν οχι σε 12 δοσεις να το βαλεις το κινητο λιγοτερο θα σου ερχεται.Οσο για αλλαγη σε αλλη εταιρεια δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις.Να εχεις παντα στο μυαλο σου ομως ΤΙ λογαριασμους θα πληρωνεις και τι χρηση κανεις.:)

 

Γιατι στη vodafone δεν ειναι καλυτεροι..20 χρονια πελατης και δινουν επιδοτηση σε κινητα της ταξεως των 130 ευρω με φουσκωμενους λογαριασμους..επισης κατι εχω ακουσει για μια ρητρα που μειωνει το ποσο της επιδοτησης αν δεν παιρνεις συχνα την επιδοτηση..

 

Μα δεν ειναι τυχαιο που δινουν σχετικα υψηλα ποσα επιδοτησης μονο στην φορητοτητα.Η επιδοτηση κατα τη γνωμη μου ειναι μια κινηση σε συννενοηση ολων των εταιρειων κινητης και κατασκευαστων κινητων προκειμενου να υπαρχει κινηση και στις 2 αγορες.επισης σου λεει,εγω σαν cosmote πχ βασει της χρησης του προηγουμενου 12μηνου σου δινω μια εκπτωση πχ 100ευρω.Θελεις να αγορασεις κινητο?κανε το ..θελεις να πληρωνεις χαμηλοτερο παγιο??κανε το.Προσωπικα εχω παψει να αγοραζω κινητα με την επιδοτηση,την βαζω πιστωση,πληρωνω λιγοτερα στον παροχο και οποτε μου τη δωσει ή χρειαστει να παρω αλλο κινητο τοτε 6 ή 8 ή 12 ατοκες ή μετρητοις και τελος.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε τα φώτα σας ρε παλικάρια!Ψάχνω για smartphone και ενώ έχω καταλήξει σε nexus s και c7,έρχεται η cosmote και μου δίνει μια επιδότηση 480 ευρώ για το μήλο,όπως το λέτε,αν μπω στο απεριόριστα 70 κ υπογράψω 24μηνη δέσμευση.Το πρόγραμμα μπορώ να το αλλάξω/κατεβάσω σε κάποιο οικονομικότερο σε 12 μήνες.

Πρέπει δηλαδή να πληρώσω 180 ευρώ επιπλέον για το iphone4 με τα 16 gb,αν τα υπολογίζω σωστά.Δε μου φαίνεται κακό.Εσείς τι λέτε,συμφέρει;Υπάρχει περίπτωση να πάω στη wind ή vodafone με φορητότητα κ να μου το δώσουν δωρεάν σε ίδιο ή χαμηλότερο πρόγραμμα;

 

Το συνολικό ύψος λογαριασμού στο ΑΠΕΡ 70 θα είναι 80.5 €, εφοσον δεν ξεπερνάς την προπληρωμένη χρήση.

Σκέψου ότι σε διάστημα ενός έτους θα πληρώσεις, θες-δε θες, 966 € μόνο για τα πάγια. Συν όσα χρήματα δώσεις τον 2ο χρόνο,ανάλογα το πρόγραμμα που θα επιλέξεις να μετακινηθείς.

Έχε υπόψη σου επίσης, οτι σε διάστημα 1 έτους τα δεδομένα αλλαγης προγράμματος μπορεί να αλλάξουν. Μπορεί να πει η Cosmote μετά από π.χ. 6 μήνες ότι πλέον δεν μπορείς να κατεβείς πρόγραμμα μέχρις ότου λήξει το συμβόλαιό σου. Τότε τι κάνεις; Πληρώνεις άλλα 966 €(σύνολο 1932 € μόνο τα πάγια) για μια συσκευή των 670 ευρώ, η οποία μάλιστα, σύντομα θα αντικατασταθεί με νέο μοντέλο και προφανώς θα πέσει κι άλλο η τιμή της;Εκτός κι αν χρειάζεσαι την χρήση του ΑΠΕΡ 70 και δεν επαρκούν τα χαμηλότερα προγράμματα΄. Εκεί πάω πάσο.

Τέλος, βεβαιώσου αν πραγματικά θες i-phone και έχεις γνώση των όσων περιορισμών έχει. Αν κρίνω και απ'τις συσκευές που έβαλες εξαρχής στο μάτι, είναι 3 τελείως διαφορετικές συσκευές με διαφορετικά χαρακτηριστικά η κάθε μια.

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε τα φώτα σας ρε παλικάρια!Ψάχνω για smartphone και ενώ έχω καταλήξει σε nexus s και c7,έρχεται η cosmote και μου δίνει μια επιδότηση 480 ευρώ για το μήλο,όπως το λέτε,αν μπω στο απεριόριστα 70 κ υπογράψω 24μηνη δέσμευση.Το πρόγραμμα μπορώ να το αλλάξω/κατεβάσω σε κάποιο οικονομικότερο σε 12 μήνες.

Πρέπει δηλαδή να πληρώσω 180 ευρώ επιπλέον για το iphone4 με τα 16 gb,αν τα υπολογίζω σωστά.Δε μου φαίνεται κακό.Εσείς τι λέτε,συμφέρει;Υπάρχει περίπτωση να πάω στη wind ή vodafone με φορητότητα κ να μου το δώσουν δωρεάν σε ίδιο ή χαμηλότερο πρόγραμμα;

 

Αγαπητε φιλε θα στο πω σαν πλακα και μην το παρεξηγησεις....δεν βαζεις και μια πετρα στον λαιμο με τετοιο παγιο και δεσμευση για μια συσκευη που την παιρνεις κοντα στα 550 και ποο κατω μεταχειρισμενη.εχεις αισθηση δυο χρονια οτι η αποσβεση σου θα αρχισει μετα τον χρονο και θα τραβας τα μαλλια σου???καλυτερα παρτο μονος σου και παρε εκπτωση σε παγιο παρα τοσο μεγαλη δεσμευση φιλε....πολλα τα λεφτα αρη και δεν θα αξιζει η θυσια σε δυο χρονια που θα χουν βγει τετραπυρηνα τηλεφωνα.... ;) μακριααααα

 

εγω δεν εχω δει κανεναν να παιρνει 24μηνη δεσμευση και να του επιτρεψουν να το ριξει στον ενα χρονο σε πιο χαμηλο παγιο σε μεγαλυτερο ναι!με καθε επιφυλαξη....γενικα επαψαν πλεον οι επιδοτησεις να αξιζουν τις πληρωνεις χρυσες...προσεχε γιατι το θεμα ειναι οι αναγκες σου σε επικοινωνια και οχι να υπογραψεις παγιο 150 και να μιλας 40 για να παρεις μηλο....παντα φιλικα αρχηγε ;) και συμφωνω με την κοπελια πιο πανω πλεον τσιμπας μονος το τηλ που γουσταρεις και καθαριζεις χωρις μπελαδες με τους κλεφτες εταιριες!

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Αναμφίβολα είναι ένα μεγάλο οικονομικό πρόγραμμα, σίγουρα θα κυκλοφορήσουν καλύτερες συσκευές απο την iPhone4 ( ήδη κυκλοφορούν κατά τη γνώμη μου ), αλλά αν κάποιος έχει πραγματικά ανάγκη ένα τέτοιο οικονομικό πρόγραμμα, δεν υπάρχει λόγος να μη κάνει χρήση μιας καλύτερης προσφοράς που πάει πακέτο. Όσο για το αν θα μπορέσει να περάσει σε μικρότερο οικονομικό πρόγραμμα μετά το 12μηνο, ισχύει και δεν αρνείται κανείς την αλλαγή. Μπορεί να το ρίξει ακόμα και στο απεριόριστα25 στον πρώτο χρόνο. Με τα ποσά απομείωσης δεν ξέρω τι ισχύει ( για τη περίπτωση που θελήσει να πάει σε άλλη εταιρία ή να διακόψει τη σύνδεση ), αλλά αφού υπάρχει όρος να μη περάσει σε μικρότερο πριν λήξει ο χρόνος και δεν του επιτραπεί κάτι τέτοιο, τότε η Cosmote θα είναι υπεύθυνη για τη ρήξη του συμβολαίου, άρα ο φίλος μας θα είναι καλυμμένος.
Link to comment
Share on other sites

Liontaris ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλά νομίζω κ εγώ ότι υπερβάλλεις λίγο :) Όπως κ να'χει είναι μια καλή συσκευή με υψηλότατη μεταπωλητική αξία και τα 480 ευρώ της επιδότησης,έστω και με αυτές τις δεσμεύσεις,δεν είναι ευκαταφρόνητα!Για την απόσβεση που λες,δεν την προσεγγίζω με αυτόν τον τρόπο την αγορά ενός κινητού γιατί-έτσι όπως το σκέφτομαι-με καμία συσκευή δεν πρόκειται να την πετύχεις,όπως ακριβώς κ με την αγορά ενός laptop για παράδειγμα...

Όλα αυτά φιλικά εννοείται στα πλαίσια της κουβέντας που κάνουμε κ φυσικά δεν παρεξήγησα όσα μου έγραψες!

Όσο για το συγκεκριμένο deal που μου προσφέρθηκε,μίλησα σήμερα πάλι με την cosmote κ μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμία δέσμευση μετά τους πρώτους 12 μήνες,αν πάρω τo iphone.Mπορώ δηλαδή ελεύθερα από το 13ο μήνα να φύγω από το απεριόριστα 70 για οποιοδήποτε χαμηλότερο πρόγραμμα θέλω.Επίσης μου είπε ότι το minimum πάγιο για το απεριόριστα 70 δεν είναι 80,5 όπως υπολόγιζα αλλά 85,5 με φπα,τέλη συνδρομητών κτλ.

Επομένως το ποσό που θα χρειαζόταν συνολικά να δαπανήσω είναι 180(κόστος κτήσης)+90-100 ευρώ(κατά προσέγγιση)η επιδότηση που θα έχανα το δεύτερο χρόνο του συμβολαίου+1026(πάγια 12 μηνών)=πάνω από 1300 ευρώ μόνο για τον πρώτο χρόνο.Αν όμως προχωρήσω στην αγορά του nexus s,το ποσό μειώνεται στα 880 ευρώ+την επιδότηση που θα έχω δικαίωμα να χρησιμοποιήσω.

Αν μου χρειαζόταν ένα τόσο μεγάλο πρόγραμμα,όπως σωστά λέει ο unique, ή αν δεν είχα πρόβλημα να διαθέσω τόσα χρήματα δε θα είχα θέμα αλλά στη δεδομένη περίπτωση κ παρόλο που μου αρέσει το μηλαράκι, πιθανότατα θα το αγνοήσω...

Link to comment
Share on other sites

Liontaris ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλά νομίζω κ εγώ ότι υπερβάλλεις λίγο :) Όπως κ να'χει είναι μια καλή συσκευή με υψηλότατη μεταπωλητική αξία και τα 480 ευρώ της επιδότησης,έστω και με αυτές τις δεσμεύσεις,δεν είναι ευκαταφρόνητα!Για την απόσβεση που λες,δεν την προσεγγίζω με αυτόν τον τρόπο την αγορά ενός κινητού γιατί-έτσι όπως το σκέφτομαι-με καμία συσκευή δεν πρόκειται να την πετύχεις,όπως ακριβώς κ με την αγορά ενός laptop για παράδειγμα...

Όλα αυτά φιλικά εννοείται στα πλαίσια της κουβέντας που κάνουμε κ φυσικά δεν παρεξήγησα όσα μου έγραψες!

Όσο για το συγκεκριμένο deal που μου προσφέρθηκε,μίλησα σήμερα πάλι με την cosmote κ μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμία δέσμευση μετά τους πρώτους 12 μήνες,αν πάρω τo iphone.Mπορώ δηλαδή ελεύθερα από το 13ο μήνα να φύγω από το απεριόριστα 70 για οποιοδήποτε χαμηλότερο πρόγραμμα θέλω.Επίσης μου είπε ότι το minimum πάγιο για το απεριόριστα 70 δεν είναι 80,5 όπως υπολόγιζα αλλά 85,5 με φπα,τέλη συνδρομητών κτλ.

Επομένως το ποσό που θα χρειαζόταν συνολικά να δαπανήσω είναι 180(κόστος κτήσης)+90-100 ευρώ(κατά προσέγγιση)η επιδότηση που θα έχανα το δεύτερο χρόνο του συμβολαίου+1026(πάγια 12 μηνών)=πάνω από 1300 ευρώ μόνο για τον πρώτο χρόνο.Αν όμως προχωρήσω στην αγορά του nexus s,το ποσό μειώνεται στα 880 ευρώ+την επιδότηση που θα έχω δικαίωμα να χρησιμοποιήσω.

Αν μου χρειαζόταν ένα τόσο μεγάλο πρόγραμμα,όπως σωστά λέει ο unique, ή αν δεν είχα πρόβλημα να διαθέσω τόσα χρήματα δε θα είχα θέμα αλλά στη δεδομένη περίπτωση κ παρόλο που μου αρέσει το μηλαράκι, πιθανότατα θα το αγνοήσω...

 

εγω φιλε μου στα ειπα ολα αυτα γιατι πρωτον η τιμη του συγκεκριμενου κινητου ανεπισημα εχει πεσει στα 550 και συ θα το πληρωσεις 600+ μεσω επιδοτησης και γιατι οι εταιριες αυτην την χρονια εχουν τρελαθει στις αλλαγες στα προγραμματα και αντε να βγεις καθαρος...ειναι η πρωτη φορα που ακουω οτι γινεται απο τα 70 να πεσεις στα πιο χαμηλα παγια γιατι υποτιθεται οτι την επιδοτηση στην δινουν για το συγκεκριμενο ποσο.εγω απλα στο ειπα οπως λες φιλικα γιατι πολλοι γνωστοι πηραν μεγαλες επιδοτησεις και μετα βασανιστηκαν να ξελασπωσουν.και εννοειται οτι ολα αυτα τα λεμε φιλικα γιατι ειμαστε ολοι μια παρεα.εγω παντως απο την ωρα που αγοραζω την συσκευη μονος μου εχω βρει την υσηχια μου γιαυι σπαω συμβολαιο οποτε θελω και δεν εχω δεσμευσεις σε αυτον τον δυσκολο καιρο ;)

 

 

unique και γω πιο πανω αναφερθηκα οτι βασικο ειναι να δει τις αναγκες του σε επικοινωνια και συμφωνω οτι αν μιλαει τοσο πολυ και ειναι σιγουρος για το τι θελει σε συσκευη(διαβασα ηδη 3) τοτε θα τον βολευε να το παρει ετσι.υπο αυτες τις προυποθεσεις και τις αναγκες συμφωνω απολυτα μαζι σου.οι αντιδρασεις μου και η υπερβολη μου αναφεροταν σε ενα υψηλο παγιο για να παρουμε το μηλο 4 χωρις ουσιαστικες αναγκες του συγκεκριμμενου παγιου ;)

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

παιδια αναλογα με την περιπτωση υπαρχει και η αναλογη δεσμευση.πχ για νεες ενεργοποιησεις με αρχικη επιδοτηση και δεσμευση 12 μηνων αλλαγη προς τα κατω μπορεις να κανεις μετα το εξαμηνο.Στην συγκεκριμενη περιπτωση προφανως θα μπορει να κατεβασει το παγιο μετα τον 1ο χρονο..το ζητημα ειναι οπως προαναφεραμε το προγραμμα αν εξυπηρετει εστω και για τους πρωτους μηνες.Οσο για την καθε εταιρεια ειναι ετσι προσαρμοσμενες οι επιδοτησεις που σιγουρα δεν χανουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι στην βονταφον τωρα και σκεφτομαι να κανω συμβολαιο στην κοσμοτε,γνωριζει κανεις να μου εαν γινεται να εχω μειωση καποιου ποσου στο παγιο με χρηση καποιας πιστωτικης?

Στην βονταφον επειδη η μητερα μου χρησιμοποιουσε την diners ειχαμε εκπτωση γυρω στα 8-9 ευρω τον μηνα.Υπαρχει κατι αντιστοιχο στην κοσμοτε?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι στην βονταφον τωρα και σκεφτομαι να κανω συμβολαιο στην κοσμοτε,γνωριζει κανεις να μου εαν γινεται να εχω μειωση καποιου ποσου στο παγιο με χρηση καποιας πιστωτικης?

Στην βονταφον επειδη η μητερα μου χρησιμοποιουσε την diners ειχαμε εκπτωση γυρω στα 8-9 ευρω τον μηνα.Υπαρχει κατι αντιστοιχο στην κοσμοτε?

Υπάρχει η Eurobank Cosmote Visa.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι και μάλιστα νικητής:p:

Όπως είχα πει μου έδιναν επιδότηση για 3 κινητα 175€.

Κάνω αίτηση στην Wind και παραλληλα στέλνω e-mail στιν cosmote και τους λεω να μου κανουν καποια καλυτερη προσφορα και οτι έχω κανει αιτηση μπλα μπλα ..........

Τελικά ακυρωνω την αιτηση στην wind γιατι με επρηξε ο πατερας μου μη γινει καμια στραβη κτλ.

Η cosmote με γραφει κανονικα 2 μερες.

Τους παιρνω τηλ και μου λεει θα σας παρει το αρμοδιο τμημα από βδομαδα.

Όντως με παίρνουν τηλ και το μονο που μου ειπαν οι για το iphone εχει λιγο καλυτερη επιδοτηση με 18μηνο στην μια γραμμη.

Μου την καρφωνει και κανω αιτηση φορητοτητας στην Voda την Τετάρτη.

Την Παρασκευή στο παραπέντε(16.55) γιατί μέχρι τις 17.00 λειτουργει το τμημα με παιρνουν τηλ. από Cosmote και μου λενε κυριε ταδε θα σας κανουμε τελικα μια καλυτερη προσφορα:

Και τα 3 κινητα παραμενουν στο 25 unlimited με 12μηνο, όπως ήταν δηλ., σας δινουμε επιδοτηση 415€ + τον 1ο μηνα τα παγια δωρεαν(75€) + 10% έκπτωση στο παγιο λόγω οικογενειακού!:w00t:

Δηλ. συνολικη επιδοτηση γυρω στα 600€!

Της λεω φυσικά δέχομαι αν και μου ειπε κατι για 18μηνο αλλα λεω άστο εκει καλα εισαι!:)

Χθες πηγα Γερμανο έδωσα 185€ και χτυπησα το Samsung Galaxy S II και όλα καλα.

Αυτα και ευχαριστω για την βοηθεια:)

Link to comment
Share on other sites

σίγουρος 100%

 

2 φορές την χρησιμοποίησα στο πλα'ισιο (1 βοντα και 1 κοσμοτε) και ετοιμάζομαι τις επόμενες ημέρες να χρησιμοποιήσω ξανά επιδότηση (κοσμοτε)

Link to comment
Share on other sites

μεγειά το θηρίο!!να το χαρείς!!μπορεις να μας θυμησεις πως ξεκίνησες με την cosmote?ποια ήταν η αρχική προσφορά τους και τι λογριασμούς εκανες?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο Γερμανός και COSMOTE ποια αλλα μαγαζιά υπάρχουν για να πάρω συσκευή μέσω επιδότησης;

 

Υ.γ: εγω που έκανα απλό αίτημα μπάς και μεγαλώσει η επιδότηση, θα μου πουν δεν γίνεται τίποτα ε ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο Γερμανός και COSMOTE ποια αλλα μαγαζιά υπάρχουν για να πάρω συσκευή μέσω επιδότησης;

Κάνει το grafitech στα Χανιά και το mobilehellas στο Περιστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επανέρχομαι στο θέμα της δίκης μου επιδότησης €85 ή €115 για συγκεκριμένες συσκευές στο απεριόριστα 45 με internet που μου δίνει η κοσμοτε. Προχτες με πήραν τηλ από τη voda λες και ξέρανε ότι τελείωσε ο χρονος σύνδεσης μου. Μου δώσανε €170 επιδότηση και έκπτωση αντί για 50 € που δινω τώρα 44€το μήνα. Μια χαρά προσφορά. Πήρα κι εγώ την κοσμοτε στο 13838 και τους είπα για την προσφορά αλλά μου είπε η κοπέλα ότι πάνω από τα 85 δε μπορεί να ανεβεί η επιδότηση αλλά μπορεί να μου δώσει επιπλέον έκπτωση και αυτή. Θα με πάρουν λέει από δευτέρα να μου πουν την προσφορά τους. Εγώ δεν εχω ιδιαίτερο πρόβλημα να αλλάξω εταιρεία γιατί και προς voda εχω αρκετά τηλεφωνήματα. Άλλωστε και τα σταθερά είναι αυτα που παίρνω πολύ τηλ και τα προσφέρουν και οι δύο. Θα δω από εβδομάδα. Αλλά αφού έκανα την αρχή θα το πιεσω το θέμα και με αιτηση φορητότητας αργότερα.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

@kooky: κατι που ολοι βλεπουν, οταν ερχονται στη vodafone (ειδικα απο τη cosmote) ειναι η ελλειψη χαμενων κλησεων, να μην αργουν τα sms και την πολυ καλυτερη καλυψη 3G. Δε λεω οτι ειναι τελεια η voda, αλλά σιγουρα καλυτερη...
Link to comment
Share on other sites

@kooky: κατι που ολοι βλεπουν, οταν ερχονται στη vodafone (ειδικα απο τη cosmote) ειναι η ελλειψη χαμενων κλησεων, να μην αργουν τα sms και την πολυ καλυτερη καλυψη 3G. Δε λεω οτι ειναι τελεια η voda, αλλά σιγουρα καλυτερη...

 

το σημα 3g ειναι σχετικο θεσσαλονικη στο μεγαρο μουσικης κατω απο τον ουρανο κ εχει δεν εχει κοοκυ νομιζω οτι πλεον

δεν εχουν στα απεριοριστα δωρεαν σταθερα για δες το λιγο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...