Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το σημα 3g ειναι σχετικο θεσσαλονικη στο μεγαρο μουσικης κατω απο τον ουρανο κ εχει δεν εχει κοοκυ νομιζω οτι πλεον

δεν εχουν στα απεριοριστα δωρεαν σταθερα για δες το λιγο

 

Θα το δω αυτό με τα σταθερά που λες. Αν και αυτή μου είπε και σταθερά από τη voda νομίζω. Πάντως ακόμα δε με πήρανε από κοσμοτε...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο cosmote business cost control απεριοριστα 20, οι ενδοεταιρικες κλησεις ειναι δωρεαν ετσι; Ολο γενικοτητες ειναι το site...

 

Edit: Μολις το βρηκα, ισχυει!

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρηκα....

εχω ενα wu αρκετα χρονια και πλεον θελω να το μετατρέψω σε απεριόριστα 15 (επιθυμώ να κρατήσω τον ιδιο αριθμό).

Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι τα 50ΜΒ για internet υπαρχει καποιος τροπος να "εκβιάσω'' την cote να μου δωσει 100-150?

Πχ μεσω καποιας φορητοτητας η κατι αλλο για να παρω μια καλύτερη προσφορα?

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο cosmote business cost control απεριοριστα 20, οι ενδοεταιρικες κλησεις ειναι δωρεαν ετσι; Ολο γενικοτητες ειναι το site...

 

Edit: Μολις το βρηκα, ισχυει!

 

Ναι είναι δωρεάν με έχει σώσει το συγκεκριμένο πρόγραμμά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!η αδερφη μου εχει ασυρματο ινερνετ βονταφον φοιτητικο εδω και 2-3 χρονια περιπου.μεχρι περσι μας εδιναν επιδοτηση(μετα απο διαπραγματευσεις)στα 185 ευρω.φετος παιρνω παλι τηλ πριν 2-3 βδομαδες και μου λενε οτι εχω 35 ευρω μονο!!!ξαναπαιρνω σημερα τηλ να δω μηπως αλλαξε κατι και μου λεει η κοπελια οτι πλεον δεν μπορει να μου λενε τηλεφωνικα την επιδοτηση μου και οτι πρεπει να παω σε καταστημα.τι να κανω?θελω να παρς οπωσδηποτε galaxy s ii...να παω σε καταστημα βονταφον?μηπως να δω τι παιζει και με κοσμοτε και μου κανουν αυτοι εκει καμια καλυτερη επιδοτηση?να κανω αιτηση φορητοτητας για κοσμοτε μπς και ξεκουνηθουν?πειτε μου γιατι περιμενα ποσο καιρο να βγει η επιδοτηση και τωρα μου τα μασανε....
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω:θελω να αλλαξω το ονομα που ερχεται ο λογαριασμος ειναι του πατερα μου και για ευννοητους λογους θελω να ερχεται στο δικο μου ονομα.χρεωνομαι τιποτα?ειναι το ιδιο με μεταβιβαση αριθμου?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω:θελω να αλλαξω το ονομα που ερχεται ο λογαριασμος ειναι του πατερα μου και για ευννοητους λογους θελω να ερχεται στο δικο μου ονομα.χρεωνομαι τιποτα?ειναι το ιδιο με μεταβιβαση αριθμου?ευχαριστω

 

δε χρεωνεσαι τιποτα, απλα πρεπει να πατε και οι 2 με τις ταυτοτητες σας σε καταστημα για μεταβιβαση. Γινεται και με υπευθυνη δηλωση του πατερα σου (ομως με γνησιο υπογραφης).

Link to comment
Share on other sites

ο χρόνος ομιλίας του συμβολαίου στα απεριόριστα συμπεριλάμβανει και τις κλήσεις προς frog? Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

σήμερα μεταφέρθηκα μέσω φορητότητας σε συμβόλαιο Cosmote (Cosmote απεριόριστα 15).

Στην προσπάθειά μου να δω τον υπολειπόμενο χρόνο και τα υπολειπόμενα sms στέλνω

μήνυμα στο 1256, γράφοντας την τιμή 1, ωστόσο η απάντηση που μου έρχεται είναι η

εξής: "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΛΕΓΧΟΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ". Αμέσως μετά έρχεται δεύτερο μήνυμα

με αποστολέα το 1256 στο οποίο αναφερεται το εξής: "ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΗΚΕ".

 

Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό? Η συγκεκριμένη υπηρεσία δεν διατίθεται εξ ορισμού

σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω:θελω να αλλαξω το ονομα που ερχεται ο λογαριασμος ειναι του πατερα μου και για ευννοητους λογους θελω να ερχεται στο δικο μου ονομα.χρεωνομαι τιποτα?ειναι το ιδιο με μεταβιβαση αριθμου?ευχαριστω

 

Χρεώνεσαι 21€ στο πρώτο σου λογαριασμό, τα τέλη μεταβίβασης.

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

σήμερα μεταφέρθηκα μέσω φορητότητας σε συμβόλαιο Cosmote (Cosmote απεριόριστα 15).

Στην προσπάθειά μου να δω τον υπολειπόμενο χρόνο και τα υπολειπόμενα sms στέλνω

μήνυμα στο 1256, γράφοντας την τιμή 1, ωστόσο η απάντηση που μου έρχεται είναι η

εξής: "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΛΕΓΧΟΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ". Αμέσως μετά έρχεται δεύτερο μήνυμα

με αποστολέα το 1256 στο οποίο αναφερεται το εξής: "ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΗΚΕ".

 

Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό? Η συγκεκριμένη υπηρεσία δεν διατίθεται εξ ορισμού

σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου?

 

Ευχαριστώ.

 

Θα λειτουργήσει με την έκδοση του πρώτου λογαριασμού. Πρόσεξε τις αναλογίες στο χρόνο ομιλίας, τα μηνύματα και το Internet. Θα έχεις κάτι λιγότερο απο τα μισά στη διάθεσή σου. Προτείνω να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών για να σου πουν πότε θα εκδοθεί ο πρωτος λογαριασμός και να σου κάνουν ένα κατά προσέγγιση υπολογισμό.

Link to comment
Share on other sites

Χρεώνεσαι 21€ στο πρώτο σου λογαριασμό, τα τέλη μεταβίβασης.

 

 

 

πλακα θα κάνεις.. Στη vodafone δεν υπαρχει καμμια χρεωση (το ξερω απο πρωτο χερι).

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!η αδερφη μου εχει ασυρματο ινερνετ βονταφον φοιτητικο εδω και 2-3 χρονια περιπου.μεχρι περσι μας εδιναν επιδοτηση(μετα απο διαπραγματευσεις)στα 185 ευρω.φετος παιρνω παλι τηλ πριν 2-3 βδομαδες και μου λενε οτι εχω 35 ευρω μονο!!!ξαναπαιρνω σημερα τηλ να δω μηπως αλλαξε κατι και μου λεει η κοπελια οτι πλεον δεν μπορει να μου λενε τηλεφωνικα την επιδοτηση μου και οτι πρεπει να παω σε καταστημα.τι να κανω?θελω να παρς οπωσδηποτε galaxy s ii...να παω σε καταστημα βονταφον?μηπως να δω τι παιζει και με κοσμοτε και μου κανουν αυτοι εκει καμια καλυτερη επιδοτηση?να κανω αιτηση φορητοτητας για κοσμοτε μπς και ξεκουνηθουν?πειτε μου γιατι περιμενα ποσο καιρο να βγει η επιδοτηση και τωρα μου τα μασανε....

 

παιδια σας παρακαλω μπορει να με βοηθησει καποιος?επειγει!

Link to comment
Share on other sites

@themiltos1994: κανε αυτα που γραφεις και οταν σε παρουν τηλ απο HOL πες τους αυτα που εγραψες για την επιδοτηση. Στη χειροτερη, θα πας connex που νομιζω οτι εχει βγαλει και προσφορα αυτες τις ημερες για χαμηλοτερο παγιο
Link to comment
Share on other sites

@themiltos1994: κανε αυτα που γραφεις και οταν σε παρουν τηλ απο HOL πες τους αυτα που εγραψες για την επιδοτηση. Στη χειροτερη, θα πας connex που νομιζω οτι εχει βγαλει και προσφορα αυτες τις ημερες για χαμηλοτερο παγιο

 

μα η hol δεν εχει να κανει με το ασυρματο ιντερνετ..το ασυρματο ιντερνετ (internet on the go)ειναι της βονταφον.απο τη hol ουτως η αλλως δεν δικαιουμαι επιδοτηση επειδη δεν ειναι εταιρια κινητης τηλεφωνιας..οποτε επιστρεφω στην αρχικη μου ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

μα η hol δεν εχει να κανει με το ασυρματο ιντερνετ..το ασυρματο ιντερνετ (internet on the go)ειναι της βονταφον.απο τη hol ουτως η αλλως δεν δικαιουμαι επιδοτηση επειδη δεν ειναι εταιρια κινητης τηλεφωνιας..οποτε επιστρεφω στην αρχικη μου ερωτηση.

 

ok, καντο στη vodafone τοτε αυτο που σου λεω. Η κανε αιτηση διακοπης.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση δηλαδη να παω απο βονταφον σε κοσμοτε και η κοσμοτε να μου δωσει κατευθειαν καποιο ποσο επιδοτησης λογω νεας συνδεσης σε internet on the go?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας οντως η vodafone δεν εχει καμια χρεωση....εγω απλως ενα ονομα θελω να αλλαξω και θα δωσω 20ε?ενας λογαριασμος μου ειναι τοσο ποσο..ελεος
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω μπορει να με βοηθησει καποιος?επειγει!

 

καλεσε το 13830 και ζητα κατα τις εργσιμες ωρες να σε συνδεσουν με το τμημα προσφορων και κοιτα απο εκει μηπως κανεις κανενα καλο παζαρι...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!η αδερφη μου εχει ασυρματο ινερνετ βονταφον φοιτητικο εδω και 2-3 χρονια περιπου.μεχρι περσι μας εδιναν επιδοτηση(μετα απο διαπραγματευσεις)στα 185 ευρω.φετος παιρνω παλι τηλ πριν 2-3 βδομαδες και μου λενε οτι εχω 35 ευρω μονο!!!ξαναπαιρνω σημερα τηλ να δω μηπως αλλαξε κατι και μου λεει η κοπελια οτι πλεον δεν μπορει να μου λενε τηλεφωνικα την επιδοτηση μου και οτι πρεπει να παω σε καταστημα.τι να κανω?θελω να παρς οπωσδηποτε galaxy s ii...να παω σε καταστημα βονταφον?μηπως να δω τι παιζει και με κοσμοτε και μου κανουν αυτοι εκει καμια καλυτερη επιδοτηση?να κανω αιτηση φορητοτητας για κοσμοτε μπς και ξεκουνηθουν?πειτε μου γιατι περιμενα ποσο καιρο να βγει η επιδοτηση και τωρα μου τα μασανε....

 

τελικα πηγα στο καταστημα βονταφον και μου ειπαν εν ολιγοις οτι αυτα που ξεραμε με τις επιδοτησεις να τα ξεχασουμε.αν εγω αλλαξω εταιρεια και παω στην κοσμοτε θα μου δωσει επιδοτηση σε ιντερνετ on the go φοιτητικο?

Link to comment
Share on other sites

Εχει η μητέρα μου το παλιό Καρτοσυμβόλαιο 20 και ο σύζυγός της το παλιό Καρτοσυμβόλαιο 25. Αξίζει να το κάνουν οικογενειακό και αν ναι σε ποιο πακέτο; Εχει βγει επιδότηση 30€ στον καθένα. Ο σύζυγος της είναι συνταξιούχος και υπάρχει και η έκπτωση για συνταξιούχους.

Ποια είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή;

Αν χτυπήσουν εικονική φορητότητα και ανέβει η επιδότηση, μπορεί η ανεβασμένη επιδότηση να μπει ως έκπτωση παγίου;

Link to comment
Share on other sites

Δε χρεωνεται πλέον η μεταβιβαση γραμμης στην Cosmote!

Eισαι σιγουρος γι αυτο ; Γιατι ουτε στο site γραφει κατι για δωρεαν oυτε ενας γνωστος μου προσφατα την εκανε δωρεαν , στην σελιδα της cosmote στον αναλυτικο τιμοκαταλογο γραφει κανονικα το κοστος των 21,65 στο πεδιο των ειδικων χρεωσεων

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=SpecialChargeCasesTR

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ τελικά πήγα σε ένα κατάστημα vodafone για να ρωτησω για τις επιδοτήσεις καθώς η cosmote μου δίνει € 85 στο απεριοριστα 45 με internet και φυσικά το ποσό εγώ το θεωρώ γελοίο.

Στη vodafone λοιπόν μου είπαν ότι στο ίδιο πρόγραμμα με 18μηνη σύμβαση μου δίνουν € 280 και στο αμέσως μεγαλύτερο πρόγραμμα απεριόριστα 50 με internet που βγαίνει τελική τιμή € 56 το μήνα μου δίνουν € 350.

Τα σταθερά ισχύουν όλα κανονικά και στην cosmote και στη vodafone.

 

Δεν έχω ιδαίτερο πρόβλημα για το 18μηνο καθώς στην κοσμοτε είμαι ήδη 13-14 χρόνια με συμβόλαιο χωρίς διακοπή και δε νομίζω να έχω ιδαίτερο θέμα με τη vodafone.

 

Είχα τηλεφωνήσει και πριν λίγες μέρες στο 13838 που είναι για τις επιδοτήσεις και τους είχα πει για μια προσφορά της vodafone που μου είχαν κάνει και είπαν θα επικοινωνήσουν μαζί μου από την υπηρεσία. Πέρασε μία εβδομάδα και ακόμα τίποτα. Δε φαίνεται να τους πολυενδιαφέρει το θέμα.

 

Τι λέτε για την προσφορά αυτή ???

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ τελικά πήγα σε ένα κατάστημα vodafone για να ρωτησω για τις επιδοτήσεις καθώς η cosmote μου δίνει € 85 στο απεριοριστα 45 με internet και φυσικά το ποσό εγώ το θεωρώ γελοίο.

Στη vodafone λοιπόν μου είπαν ότι στο ίδιο πρόγραμμα με 18μηνη σύμβαση μου δίνουν € 280 και στο αμέσως μεγαλύτερο πρόγραμμα απεριόριστα 50 με internet που βγαίνει τελική τιμή € 56 το μήνα μου δίνουν € 350.

Τα σταθερά ισχύουν όλα κανονικά και στην cosmote και στη vodafone.

 

Δεν έχω ιδαίτερο πρόβλημα για το 18μηνο καθώς στην κοσμοτε είμαι ήδη 13-14 χρόνια με συμβόλαιο χωρίς διακοπή και δε νομίζω να έχω ιδαίτερο θέμα με τη vodafone.

 

Είχα τηλεφωνήσει και πριν λίγες μέρες στο 13838 που είναι για τις επιδοτήσεις και τους είχα πει για μια προσφορά της vodafone που μου είχαν κάνει και είπαν θα επικοινωνήσουν μαζί μου από την υπηρεσία. Πέρασε μία εβδομάδα και ακόμα τίποτα. Δε φαίνεται να τους πολυενδιαφέρει το θέμα.

 

Τι λέτε για την προσφορά αυτή ???

 

Εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις πρωτα απο καποιο λογαριασμο με ποιους μιλας περισσοτερο και αναλογα να πας σε οποια εταιρεια σε συμφερει.

Επισης θα προτεινα να ρωτησεις στην Cosmote εαν αλλαζες το προγραμμα σου και το πηγαινες σε καποιο απο τα καινουρια προγραμματα "Απεριοριστα" και οχι σε αυτο που εισαι (γιατι λογικα για να λες Απεριοριστα 45 με internet πρεπει να εισαι στο παλιο) ποσο θα ειναι η επιδοτηση σου...

Ρωτα και το ενδεχομενο αλλαγης του προγραμματος σου στο Απεριοριστα 55 και πιθανον καποια εκπτωση απο μερος τους...

 

Η μεταβιβαση εχει γινει δωρεαν σχετικα προσφατα!

 

Η μεταβιβαση δεν ειναι δωρεαν εκτος απο τις περιπτωσεις:

 

Φορητοτητα απο οποιοδηποτε δικτυο απο ενα ονομα Χ σε Cosmote στο ονομα Ψ = κοστος 0€

Ένταξη σε οικογενειακο πακετο απο ενα ονομα Χ σε ενα ονομα Ψ = κοστος 0€

Ένταξη σε smart play πακετο απο ενα ονομα X σε ενα ονομα Ψ = κοστος 0€

Μεταβιβαση καρτοκινητο απο ενα ονομα Χ σε ενα ονομα Ψ = κοστος 0€

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...