Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας, και εγω εχω το απερ.35 παλιο μειον 10 ευρω απο επιδοτηση. Κυριως με cosmote μιλαω κινητα και 10-15 λεπτα σε αλλα δικτυα. Ελεγα να το γυρισω σε καρτοσυμβολαιο 15 (εχω και εταιρικο με συνδεση) τι λετε ? Απλα σκεφτομαι οτι το απερ 35 παλιο ειναι απο τα καλυτερα προγραμματα και μηπως αργοτερα μιλαω και σε σταθερα δεν ξερω. Πια ειναι η αποψη σας ?? :)

αμα δεν ξερεις εσυ,ποιος ξερει;;:p

για 10 λεπτα συμφερει προς αλλα δικτυα,εχεις και 3€ να τα κανεις οτι θελεις.

[b]1500
   Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE
10
   Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα
3 €
   Διαθέσιμο υπόλοιπο 
[/b]

αλλοιως πας στο 25,εαν εχεις επιδοτηση παγιου με 20,5€.

1500
   Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE
30
   Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα
7 €
   Διαθέσιμο υπόλοιπο

 

το αλλαξαν καπως προς το καλυτερο η μου φαινεται;

προσθεσαν δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολα τα δικτυα!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

το αλλαξαν καπως προς το καλυτερο η μου φαινεται;

προσθεσαν δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολα τα δικτυα!

 

Ε όχι και προς το καλύτερο...

 

Εγώ δίνω 15€ + φόρους = 16.80€

και έχω:

  • 1500' προς Cosmote
  • 15€ προς τρίτους.

Link to comment
Share on other sites

το λεω σε σχεση με το ακριβως προηγουμενο,εαν θυμαμαι καλα.

Θαρρω πως δεν εδινε πριν δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολα τα δικτυα.

 

με 3,36€\μηνα εχω 25€ στην καρτα,1500' ΛΕΠΤΑ,δηλ.10€ παραπανω σε σχεση με το δικο σου.

χε..χε..σε εφαγα:p

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

το λεω σε σχεση με το ακριβως προηγουμενο,εαν θυμαμαι καλα.

Θαρρω πως δεν εδινε πριν δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολα τα δικτυα.

 

με 3,36€\μηνα εχω 25€ στην καρτα,1500' ΛΕΠΤΑ,δηλ.10€ παραπανω σε σχεση με το δικο σου.

χε..χε..σε εφαγα:p

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

 

Δεν νομίζω να με φαγες...Με άλλα 14€ μαζί με φόρους έχω 1500' προς Vodafone + 1500 sms + 25€ προς τρίτους...

 

Δηλαδή με 32€ έχω 40€ προς Wind + σταθερά...:p

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η επιδότηση του πατέρα μου. Στο Απεριόριστα 35 του δώσανε επιδότηση 35€...Αυτός θέλει έκπτωση παγίου και όχι συσκευή. Αν κάνει εικονική φορητότητα το ποσό που θα του δώσουν, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως έκπτωση παγίου; Πόσα χρήματα να πει ότι του δίνει η Vodafone και με πόσα να παραμείνει στην Cosmote; Δεν θέλει να φύγει γιατί μιλάει σχεδόν μόνο με Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάτε τόσο προς άλλα δίκτυα αξίζει το Καρτοσυμβόλαιο.

 

Edit: Τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών: 6971013838

 

Αν τους πάρω τηλέφωνο και τους πω

"Θέλω να μου πείτε τον αριθμό εξυπηρέτησης πελατών cosmote αν χρειαστεί να σας πάρω από το εξωτερικό, γιατί θα πάω ταξίδι σε λίγες ημέρες και θα βρίσκομαι εκεί για 1-2 μήνες"

λέτε να (τσιμπήσουνε και να) μας δώσουν κανένα ΣΤΑΘΕΡΟ τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών εκτός από τον αριθμό κινητού που έδωσε ο souvlaki-3;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πάρω τηλέφωνο και τους πω

"Θέλω να μου πείτε τον αριθμό εξυπηρέτησης πελατών cosmote αν χρειαστεί να σας πάρω από το εξωτερικό, γιατί θα πάω ταξίδι σε λίγες ημέρες και θα βρίσκομαι εκεί για 1-2 μήνες"

λέτε να (τσιμπήσουνε και να) μας δώσουν κανένα ΣΤΑΘΕΡΟ τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών εκτός από τον αριθμό κινητού που έδωσε ο souvlaki-3;

 

παρε 2106108936

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η επιδότηση του πατέρα μου. Στο Απεριόριστα 35 του δώσανε επιδότηση 35€...Αυτός θέλει έκπτωση παγίου και όχι συσκευή. Αν κάνει εικονική φορητότητα το ποσό που θα του δώσουν, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως έκπτωση παγίου; Πόσα χρήματα να πει ότι του δίνει η Vodafone και με πόσα να παραμείνει στην Cosmote; Δεν θέλει να φύγει γιατί μιλάει σχεδόν μόνο με Cosmote.

 

εγώ ένα μήνα τώρα και παραπάνω εχω κάνει αίτηση φορητοτητας στη vodafone και ούτε που ίδρωσε το αυτι τους ούτε καν να με πάρουν να μου πουν γιατί φεύγω όχι να μου κάνουν και πρόταση!!!

μάλλον δε μας θέλουν εμάς με το παλιό απεριόριστα 35 γιατί δε τους συμφέρουμε!!

αλλά κι εγώ θα το γυρίσω σε κάρτα και άντε γειά αλλαζονικη cosmote!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατι παιζει με την αιτηση σου ενα μηνα αποκλείεται να πηρε σε καποια εταιρια να δει την φορητοτητα σου συνηθως παιρνε τρεις μερες να γινει ολη η διαδικασια και οχι ενα μηνα που ειναι εξωπραματικο!
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν απο λιγο καιρο εκανα και εγω αιτηση φορητοτητας, συμπτωματικα στο παλαιο απεριοριστα 35.Μια φορα με πηρανε και μετα τιποτα τους κυνηγουσα εγω για να μου κανουνε προσφορα.τελικα δεν αυξησανε καθολου την επιδοτηση ουτε μειωση παγιου μεγαλυτερη μου κανανε.

πιστευω οτι περισσοτερο τους ποναει να το γυρισουμε σε καρτα και μετα ισως μια καινουργια συνδεση ή σκετο καρτα.οπως ειπα και σε μερικες σελιδες πιο μπροστα δεν μασανε και μας φτυνουν.σε voda ειναι καπως καλυτερα τα πραματα

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η επιδότηση του πατέρα μου. Στο Απεριόριστα 35 του δώσανε επιδότηση 35€...Αυτός θέλει έκπτωση παγίου και όχι συσκευή. Αν κάνει εικονική φορητότητα το ποσό που θα του δώσουν, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως έκπτωση παγίου; Πόσα χρήματα να πει ότι του δίνει η Vodafone και με πόσα να παραμείνει στην Cosmote; Δεν θέλει να φύγει γιατί μιλάει σχεδόν μόνο με Cosmote.

 

Και εγώ ακρίβώς ίδια περίπτωση μόνο που μου είπανε 40 ευρώ πήγα και στο καινούριο το 25άρι...:mad:

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η επιδότηση του πατέρα μου. Στο Απεριόριστα 35 του δώσανε επιδότηση 35€...Αυτός θέλει έκπτωση παγίου και όχι συσκευή. Αν κάνει εικονική φορητότητα το ποσό που θα του δώσουν, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως έκπτωση παγίου; Πόσα χρήματα να πει ότι του δίνει η Vodafone και με πόσα να παραμείνει στην Cosmote; Δεν θέλει να φύγει γιατί μιλάει σχεδόν μόνο με Cosmote.

 

Καλά ρε παιδιά με καινούρια σύνδεση δεν είναι πολύ περισσότερο η επιδότηση; Και στη vodafone λένε είναι -50% οι συσκευές.

 

Άμα είναι να την κόψουμε να κάνουμε καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν πηρα και τους ειπα την προταση μου πηγα να τρελαθω με την αντιπροταση που μου εκαναν!

Στο απερ 45 για 2 γραμμες συν 1 στο 15αρι μου ειπαν για συνολικο παγιο στα 140 € και επιδοτηση 240 € και για τις τρεις γραμμες συνολικα! Σκετη Κοροιδια μενω βοντα που μου εδωσαν 250 επιδοτηση και εκπτωση 40% στα 50 απερ. για τις 2 γραμμες και αλλο τοσο για το 15 απερ!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν πηρα και τους ειπα την προταση μου πηγα να τρελαθω με την αντιπροταση που μου εκαναν!

Στο απερ 45 για 2 γραμμες συν 1 στο 15αρι μου ειπαν για συνολικο παγιο στα 140 € και επιδοτηση 240 € και για τις τρεις γραμμες συνολικα! Σκετη Κοροιδια μενω βοντα που μου εδωσαν 250 επιδοτηση και εκπτωση 40% στα 50 απερ. για τις 2 γραμμες και αλλο τοσο για το 15 απερ!

 

και επιδοτηση και εκπτωση?πετανε λεφτα απο το παραθυρο δηλ

 

Καλά ρε παιδιά με καινούρια σύνδεση δεν είναι πολύ περισσότερο η επιδότηση; Και στη vodafone λένε είναι -50% οι συσκευές.

 

Άμα είναι να την κόψουμε να κάνουμε καινούρια.

 

το -50% ειναι σε επιλεγμενες συσκευες

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

και επιδοτηση και εκπτωση?πετανε λεφτα απο το παραθυρο δηλ

 

Οχι απλα η φορητοτητα στην wind εκανε την δουλεια της!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

παρε 2106108936

 

Διασταυρωμένο ότι πρόκειται για ισοδύναμο τηλέφωνο του ΧΡΕΩΣΙΜΟΥ 13833? Ή θα βγει καμιά πιτσάρια ή κάνω μεγαλοστέλεχος της cosmote και θα αρχίσει τα μπινελίκια; :lol: Το έχει δοκιμάσει κανείς;; :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 13 χρονια στην cosmote ηρθε η ωρα της αποχωρησης!

Πηρα σημερα τηλ. στο 1200 για να μαθω το ποσο της επιδοτησης και μου ειπαν μηδεν,zero,0,κουλουρι!

Εκπληκτος λεω καποιο λαθος θα κανετε και μου λεει οτι φετος δεν θα παρετε!

Περυση τους εκανα παζαρια με την απειλη τις φορητοτητας για 5 νουμερα και τους πηρα 1200 ευρω που αφερουνταν απο τους λογαριασμους (και λιγα που ηταν γιατι η wind και voda μου εδιναν 1300-1400)+2 μηνες δωρεαν παγια+ ενδοετερικα με 1,5 τον μηνα με αποτελεσμα φετος καθε μηνα αντι να τους δινω 150-200 ευρω που εδινα περυση (τα 5 νουμερα)να δινω 50-80,μα μου λεει οτι δεν εκανα τζιρους και τις απαντω της βλαμενης οτι παλι 2000 χιλιαρικα τζιρο εκανα αλλα αν αφερεσεις τα 1200 που μου δωσατε +10 παγια αλλα 200 συνολικα σας εδωσα και 600 ευρω απο πανω!

Εγω φταιω που μου δωσανε αυτην την επιδοτηση περυση?

Αν επαιρνα συσκευες για 1200-1300 ευρω και μετα εδινα παλι 150-200 σε λογαριασμους το ιδιο δεν ειναι?

Επιδη ειναι η μιση εταιρια του δημοσιου διωχνουν πελατες γιατι τους φαινονται τα 500-600 ευρω ετησιος λιγα?

Πηρα την voda τηλ. και μου δινουν για 2 νουμερα 300 ευρω μετρητα (ενα στο 180 με 60 ενδοετερικα και ενα στο 90 ) με συνολικο ποσο πληρωμης 45 ευρω τον μηνα=540 τον χρονο δηλ. αυτους γιατι δεν τους χαλανε τα 240 ευρω που θα βγαλουν σε εναν χρονο!

Βρε ουστ απο δω δημοσιοι υπαληλοι του κερατα του cosmopote!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην περιμένει ο πατέρας μου και πολλά, ε;

 

Edit: Σε ποια εταιρεία να πω στον πατέρα μου να κάνει εικονική φορητότητα; Πόσο να πει ότι του δίνουν;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η cosmote δίνει πρόγραμμα συμβολαίου με μηδενικό πάγιο?

 

Δεν σου αρκεί μια sim καρτοκινητής cosmote που δεν θα την ανανεώνεις; (για να έχεις νούμερο cosmote με "μηδενικό" πάγιο αφού θα είναι καρτοκινητή); Θες υποχρεωτικά συμβόλαιο;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς εγώ δεν έστειλα φαξ.

....

....

Την όλη διαδικασία που ακολούθησα την έστειλα και με mail πάλι στην κοσμοτέ και κοινοποιησα και στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτη και στην EETT με συννημένο το αντίγραφο της καταγγελίας.

 

Ότι νεότερο θα ενημερώσω.

 

Επανέρχομαι μετά απο καιρό για να ενημερώσω, μετα την καταγγελία σύμβασης αζημίως που έκανα περιπου 20 Μαρτίου το κινητο μου έγινε κοσμοκάρτα μετά απο καμιά βδομάδα, τωρα μπορώ να πάω σε οποιο πρόγραμμα συνδεσης θέλω (νομίζω δλδ).

 

Όλα καλά. ΑΠλά σκέφτομαι αν το κάνω whats up θα μπορώ να κάνω το νουμερό μου σύνδεση μετά?

 

Επίσης ευχαριστώ τον liontaris για την βοήθεια και τις συμβουλές και οσους άλλους βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να κανω εικονικη φορητοτητα;;

Πηγα κοσμοτε κ μου ειπαν δεν χρειαζεται να κανω κατι , πας στην αλλη εταιρια κ τα κανεις ολα εκει!

Εγω στην ουσια δεν θελω να φυγω, αλλα αν παω Vodafon και μετα με κλειδωσουν τι κανω;

Και κατι αλλο επειδη εχω πιστωτικη Κοσμοτε κ μου χρωστανε αρκετα λεφτα στο λογαριασμο τι γινεται αν φυγω τα περνω μετρητα;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...