Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγα μην βγουμε και πεζοδρομιο για να δωσουν τηλεφωνα υποτιθεται τσαμπα...ασε τα παιδακια να κρατησουν στοκ κανε κρατει και μην παρεισ επιδοτηση να ξερουν οτι εισαι αδεσμευτοσ και μπορει να σε χασουν να τουσ πιεζουν εταιριες κινητων αγοραστε τηλ και μολισ τουσ κοψει λορδα για εσοδα μεχρι και call-girl θα στειλουνε να υπογραψεις....:lol::lol: να κλεισουν αυτοι τις στοφυγγες επιδοτησεων και μεις την στροφυγγα πληρωμων να δεισ γελια....;) εταιρια= πελατες αν δεν υπαρχει πελατης εταιρια=??? χαχαχαχαχα

 

φανταστειτε γελια που θα πεσουν τωρα που ερχονται galaxy s 2 lg optimus 3d kai iphone5 να κοστιζουν 600+ και να σου λεει η κοσμοτε εχεισ 40-50-60 ευρω να σου δωσω να τα παρεις και να λες σιγα μην σκασω 550....μπουχαχα θα πεσει γελιο γιατι θα φρεναρουν τις πωλησεις αγρια...οταν λες ζημιες συμφορουμητη τι εννοεισ γιατι δεν καταλαβαινω χαχαχαχαχα ;)

 

 

Ακούγεται κάτι περί νομοθεσίας σχετικά με το μονοπώλειο που θα μπορούσε να θεωρηθεί πως θα μπορούσε να είχε η Cosmote και τη διαφορετική αντιμετώπισή της ( εις βάρος της, φυσικά ). Και αν λάβουμε υπ'όψιν το γεγονός ότι με τη στάση που κρατά διώχνει τους πελάτες της, μάλλον ισχύουν οι φήμες...

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται κάτι περί νομοθεσίας σχετικά με το μονοπώλειο που θα μπορούσε να θεωρηθεί πως θα μπορούσε να είχε η Cosmote και τη διαφορετική αντιμετώπισή της ( εις βάρος της, φυσικά ). Και αν λάβουμε υπ'όψιν το γεγονός ότι με τη στάση που κρατά διώχνει τους πελάτες της, μάλλον ισχύουν οι φήμες...

 

απλα φιλε μου μολισ μαζεψει συγκεκριμενο ποσοστο της αγορας θα μπει υπο επιτηρηση της εεττ νομιζω(καπου το χα διαβασει αυτο) που σημαινει κομμενεσ οι πονηριες και γιαυτο και μας διωχνει τα παλια συμβολαια να μπουμε μεσα με νεα που να την συμφερουν και να μαστε οι αφρουλες της στν διαφημηση με την γρια...most productive να τα ακουμπαμε για λιγοτερα οφελη και πιο φτηνοι σε κοστος για κεινη αφου θα μιλαμε μονο με κοσμοτε και δεν θα χρεωνετε ουτε καν παγια τελη κλησεων σε αλλες εταιριες ;).σιγα σιγα θα ερθουν και αλλα προβατακια απο βοντα και γουινττττττττττ και θα αλωνιζει....:lol: ολο αυτο βεβαια ξεκινησε με την κινηση καποιον ανεγκεφαλων που ξεκινησαν και βλεπαν what s up σαν μανα εξ ουρανου και φερναν κοσμο στην εταιρια ενω και η γουιντ ειχε ακριβως ιδιεσ και καλυτερες υπηρεσιες καρτοκινητης...:lol: τωρα οτι σπειρανε θεριζουμε!!!!:lol:

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως όσοι λογικοί άνθρωποι και να φύγουν, πάντα θα υπάρχουν νέοι πελάτες-"ψάρια" οι οποίοι δεν έχουν πάρει είδηση πως το δίκτυο είναι "μπανάνα" ή ότι θα πάνε στον παράδεισο αν έχουν κοσμοτέ. Οπότε δεν είναι απίθανο να περάσει το 50% και να της βάλουν επιτέλους λίγο χέρι...

 

ΥΓ: Ποτέ δεν κατάλαβα την λογική του wu το οποίο είναι ένα πολύ κλειστό δίκτυο... Της κοσμοτέ ΟΚ, τη συμφέρει να δίνει ψίχουλα σε μια υπο-ομάδα συνδρομητών και αυτοί να της κάνουν τούμπες (άσχετα αν δεν μπορούν να πιάσουν γραμμή)... Των wu όμως όχι. Ειδικά όταν άλλοι με καλύτερα δίκτυα δίνουν προς όλους τους συνδρομητές του δικτύου...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως όσοι λογικοί άνθρωποι και να φύγουν, πάντα θα υπάρχουν νέοι πελάτες-"ψάρια" οι οποίοι δεν έχουν πάρει είδηση πως το δίκτυο είναι "μπανάνα" ή ότι θα πάνε στον παράδεισο αν έχουν κοσμοτέ. Οπότε δεν είναι απίθανο να περάσει το 50% και να της βάλουν επιτέλους λίγο χέρι...

 

ΥΓ: Ποτέ δεν κατάλαβα την λογική του wu το οποίο είναι ένα πολύ κλειστό δίκτυο... Της κοσμοτέ ΟΚ, τη συμφέρει να δίνει ψίχουλα σε μια υπο-ομάδα συνδρομητών και αυτοί να της κάνουν τούμπες (άσχετα αν δεν μπορούν να πιάσουν γραμμή)... Των wu όμως όχι. Ειδικά όταν άλλοι με καλύτερα δίκτυα δίνουν προς όλους τους συνδρομητές του δικτύου...

 

ετοιμος να φυγω απο καρτοσυμβολαιο για Q... αν ισχυσει και δεν εχω τα 1500' απο τον απριλη, θα φαω τα λεφτα που εχω μεσα σε εφαρμογες στο ovi store και εφυγα !

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν χάνεις κάτι τότε το εκτιμάς...

Καλήν Αντάμωση.

 

αυτο να το πεις και στην εταιρια σου εγγραφως να βαλει μυαλο...:lol::lol::lol:

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερθηκα σε καποια εταιρια συγκεκριμενα το το σου στο ειπα με την εννοια οτι ολοι πρεπει να το περασουμε σαν μυνημα σε ολουσ τους αλλους ακομη και στην εταιρια που ειμαστε.... ;)

παντα φιλικα δεν εχουμε κατι να χωρησουμε με κανεναν.

 

κατι ακομη....μιλησα με την εταιρια σημερα για την υπερογκη επιδοτηση των 20 ευρω που μου εδωσαν και μου ειπαν οτι η προεπιδοτησεισ διαφερουν.αυτο το ακουσα πρωτη φορα και δευτερα τριτη θα μαθουμε κατα ποσο διαφερουν το λεω γιατι συζητουσαμε χθεσ για ομοιο θεμα....τους εξεφρασα και τα παραπονα μας ως προς χρεωσεισ επιδοτησεις και what s up και μου ειπαν οτι καλο θα ηταν να στειλουμε ενα φαξ ο καθενας στην εταιρια με οτι μας απασχολει γιατι αλλιως ειναι να το ακουνε απο ενα στομα και αλλιως ειναι να μιλανε εγραφως οι πολλοι.αρα καλο θα ηταν οπως στελνουμε εδω μεσα τα μυνηματα μας να στειλει ο καθενας μας εστω και απο εναν γερμανο η μια κοσμοτε τα παραπονα του για να μην χρεωθειτε ουτε το φαξ.το μονο που θελουν ειναι φωτοτυπια την ταυτοτητα και το νουμερο την δευτερα θα ρωτησω το νουμερο γιατι εκανα φορματ στον γαλαξια σημερα και τα χασα ολα.αν θελετε να αλλαξουμε την κατασταση δωστε λιγο χρονο και στειλτε μια φορμα παραπονων...

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο δικό μου post 5587 έχει κανείς καμμιά ιδέα?>?:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο δικό μου post 5587 έχει κανείς καμμιά ιδέα?>?:)

 

Αν είσαι στο πρόγραμμα 45 και πληρώνεις κάθε μήνα 115 θα σου πρότεινα να πας στο 85 και να δίνεις κάθε μήνα 8 ευρώ

Θα γλυτώσεις 30 ευρώ τον μήνα δηλαδή 360 ευρώ τον χρόνο.

Εκτός και αν σε ενδιαφέρει περισσότερο η επιδότηση και όχι η τσέπη σου .

Link to comment
Share on other sites

και η ταλαιπωρια μου με την cosmote συνεχιζεται αφπυ εστειλα 3 φορες με φαξ αιτημα αλλαγης του τροπου πληρωμης( η cote ισχυριζεται οτι δεν τα πηρε ποτε) την τεταρτη παω στο oteshop καστοριας για να κανω την αλλαγη η κοπελα που με εξυπηρετησε μπηκε απο το pc στο e-pos της cosmote και επελεξε αλλαγη τροπου πληρωμης περασε τα στοιχεια της καρτας μου υπεγραψα και μια εξουσιοδοτηση βγηκε φωτοτυπια η ταυτοτητα μου της ζητησα να αλλαξει τον τροπο πληρωμης και σε ενα καρτοσυμβολαιο που εχω στο ονομα μου πηγε να το κανει αλλα το συστημα εβγαλε μυνημα οτι η διαδικασια για το πρωτο νουμερο ηταν σε εξελιξη και δεν μπορουσε να προχσωρησει αυτη για το δευτερο μου λεει για να μην ξαναερχεσαι θα τρο κανω εγω αυριο. παιρνω σημερα στο cc και μου λενε οτι δεν εχουμε καποιο αιτημα και οτι η αλλαγη γινεται μονο απο εμας εδω. η κοπελα πως εκανε την αλ,αγη απο το καταστημα? για το καρτοσυμβολαιο το αιτημα ειχε φτασει και περιμενω απαντηση το θεμα ειναι πως το δευτερο αιτημα εφτασε ενω το πρωτο αγνοειται? δρν μπορω να ξανατρεχωβ σε καταστημα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο πρόγραμμα 45 και πληρώνεις κάθε μήνα 115 θα σου πρότεινα να πας στο 85 και να δίνεις κάθε μήνα 8 ευρώ

Θα γλυτώσεις 30 ευρώ τον μήνα δηλαδή 360 ευρώ τον χρόνο.

Εκτός και αν σε ενδιαφέρει περισσότερο η επιδότηση και όχι η τσέπη σου .

 

 

χε ο λογαριασμός είναι του πατέρα μου και ενώ δεν ξεπερνά το όριο ομιλίας του 45,καλεί πληροφορόες καταλόγου 40-50 ευρώ το μήνα..

γελάω γιατι γι΄αυτό τσακωνόμαστε συχνά:lol:

το πρόγραμμα είναι καλό,κάποιο μοχλό πίεσης ψάχνω για να αυξηθεί η επιδότηση..

 

όταν μου ΄πε η υπάλληλος τελικά,

δεν γίνεται κάτι καλύτερο από 210ε και 8τοις εκατό έκπτωση,σας ευχαριστούμε για συνεργασία και να μας ξαναπροτιμήσετε στο μέλλον...,σε πελάτη με 1500 ευρώ το χρόνο και 12 χρόνια στην εταιρεία κατάλαβα ότι μιλάω με λάθος άτομο..:happy:

(τον πελάτη παλεύουμε να τον κρατήσουμε,δεν τον διώχνουμε χωρίς προσπάθεια)

 

πως το διορθώνω αυτό

με ποιους μιλάω?:!::!:

 

γιατι την δευτέρα θα με καλέσει η βόντα να πάμε εκεί..:help::help:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

φίλε dimitris15 στη βόντα είτε σε κατάστημα έιτε απλά από τηλέφωνο μέσα σε 2-7 ώρες,συνήθως σε 2-3 ώρες,τα αιτήματά μου άμεσα ικανοποιούαται..

αντιθέτως η κοτε πάντα αυτά που λες μου κάνει κ μένα..

 

δε ξέρω τι να σου πω...μήπως ένα άλλο κατάστημα?αν και θα σου είναι δύσκολο από όσα λες..

 

υπομονή πάντως

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

φίλε dimitris15 στη βόντα είτε σε κατάστημα έιτε απλά από τηλέφωνο μέσα σε 2-7 ώρες,συνήθως σε 2-3 ώρες,τα αιτήματά μου άμεσα ικανοποιούαται..

αντιθέτως η κοτε πάντα αυτά που λες μου κάνει κ μένα..

 

δε ξέρω τι να σου πω...μήπως ένα άλλο κατάστημα?αν και θα σου είναι δύσκολο από όσα λες..

 

υπομονή πάντως

φιλε ειμαι ΑΜΕΑ οπως καταλαβαινεις ειναι δυσκοολο να πηγαινω καθε λιγο και λιγακι σε καταστημα. τωρα ξαναμιλησ σημερα με το cc και μου ειπαν οτι εχει παει το αιτημα αλλα μαντεψτε... λοιπουν καποια εγγραφα πηρα στο oteshop εδω και εβαλα τον υπαλληλο να παρει να δει τι γινεται περιμενω τηλεφωνο του
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μιλησω σε cc με αντιπρωσοπο τι νουμερο παιρνω?

 

ευχαριστω

13838 πατας το 1 και μετα το 9 η το 1212 και πατας κατευθειαν 9
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω 1) Πόσες μέρες κρατάει ένα φωνητικό μύνημα στο 123? και 2) μπορώ με κάποιον τρόπο να το περάσω στο pc??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά! έχω επιδότηση 130 ευρώ και θέλω να πάρω το xperia neo αλλά δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην ελλάδα. η επιδότηση λήγει σε λίγες μέρες αλλά το κινητό θα έρθει απρίλη-μάη. μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνω προπαραγγελία και να χρησιμοποιήσω τώρα την επιδότηση;

ευχαριστώ πολύ!

είμαι καινούρια και δεν ξέρω ακόμα πως να χρησιμοποιώ το φόρουμ..συγνώμη αν σας κούρασα (:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά! έχω επιδότηση 130 ευρώ και θέλω να πάρω το xperia neo αλλά δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην ελλάδα. η επιδότηση λήγει σε λίγες μέρες αλλά το κινητό θα έρθει απρίλη-μάη. μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνω προπαραγγελία και να χρησιμοποιήσω τώρα την επιδότηση;

ευχαριστώ πολύ!

είμαι καινούρια και δεν ξέρω ακόμα πως να χρησιμοποιώ το φόρουμ..συγνώμη αν σας κούρασα (:

Link to comment
Share on other sites

φίλε dimitris15 καλό ξέμπλεγμα εύχομαι..:mad:που μας έχουν κ μας τρέχουν..

 

γενικά δύσκολη σε όλα η κοτέ..

\

Zetouli δε τους ζητάς απλά να στην κρατήσουν ώσπου να έρθει το τηλέφωνο???

βλακειούλες μάλλον θα σου πουν και καλά λένε λήγει..

χαζομάρες,εγώ θα τους μιλούσα για φευγιό αν δεν σε εξυπηρετούν με τέτοια απλά πράματακια..

αλλά εγώ είμαι εγώ..:)

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..εχω την εξης απορια..εχω συμβολαιο με την cosmote το οποιο ληγει στις 6/5..αν δεν πληρωσω το λογαριασμο απριλιου οπου ειναι ο 11ος μηνας του συμβολαιου,θα μου γινει διακοπη και εκτος απο την οφειλη του μηνος θα εχω και προστιμο για διακοπη συμβολαιου?η απλως θα γινει διακοπη και θα μου στειλουν διορθωτικο λογαριασμο με τη χρεωση των ημερων μεχρι την ημερα της διακοπης(χωρις προστιμο)?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πληρώσεις ένα μήνα δεν σου κόβουν το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..εχω την εξης απορια..εχω συμβολαιο με την cosmote το οποιο ληγει στις 6/5..αν δεν πληρωσω το λογαριασμο απριλιου οπου ειναι ο 11ος μηνας του συμβολαιου,θα μου γινει διακοπη και εκτος απο την οφειλη του μηνος θα εχω και προστιμο για διακοπη συμβολαιου?η απλως θα γινει διακοπη και θα μου στειλουν διορθωτικο λογαριασμο με τη χρεωση των ημερων μεχρι την ημερα της διακοπης(χωρις προστιμο)?

 

Οχι μονο θα στο κοψουν αρχικα θα σου μανουν φραγη εξερχομενων και για δυο μηνες θα σε παιρνουν τηλ χωρισ να παρεις πλβρονωντας κανονικα τα παγια σου.και μολις στο κοψουν τελειως αν εχεις παλιο προγραμμα το ξεχνας γιατι σε πετανε στα καινουργια!

 

Παιδια δεν εχω ιντερνετ οτι χρειαστειτε στελνετε μυνημα.το εκοψα το ιντερνετ απο την κοσμοτε οπως σασ ειχα πει :) τωρα μολις βγουν νεες ταμπλετες ισως της ξαναπαρω καμια καλη επιδοτησουλα να γυρισω χαχαχαχαχα αφου δεν δινουν στο κινητο θα την παρω αλλιως χαχαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote δεν μασαει απο κολπα για φορητοτητες κτλ πλεον τελος οι καλες εποχες.πριν απο λιγο μιλησα με το τμημα φορητοτητας και εφαγα τρελο ξενερωμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...