Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι με χρεωση το τηλ. ? Δηλαδη μπορω να αλλαξω πακετο χωρις καποια επιπροσθετη "επιβαρυνση"( αν μεινω κοσμοτε),περα απο την λογικη καλυψη της εκπτωσης που μ εκαναν?

 

ΥΓ : Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι καρτοσυμβολαιο μπορει να ισχυει κατι αλλο παρε καλυτερα το 13838 το οποιο χρεωνεται 0,12€/κληση.

ΥΓ. εχω 3 χρονια να ασχοληθω με cosmote και φοβαμαι μην σου πω χαζομαρες. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σε πετυχαμε online και ευκαιρο :) το χρεωση 0,12ευρω/κληση εγω το καταλαβαινω ως μια κληση σε χρεωνει ο.12 ευρω.Δηλαδη οση ωρα να μιλησεις μεχρι αν το κλησεις σε χρεωνει 0.12 ευρω.Ζω σε φανταστικο κοσμο??χεχε
Link to comment
Share on other sites

Μιας και σε πετυχαμε online και ευκαιρο :) το χρεωση 0,12ευρω/κληση εγω το καταλαβαινω ως μια κληση σε χρεωνει ο.12 ευρω.Δηλαδη οση ωρα να μιλησεις μεχρι αν το κλησεις σε χρεωνει 0.12 ευρω.Ζω σε φανταστικο κοσμο??χεχε

 

ναι οσο και αν μιλησεις η χρεωση παραμενει 0,12€

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο ,η χρεωση εχει αυξηθει στα 0.23 ευρω μαλλον ανα κληση.Δεν λεει κατι αναλυτικα γι αυτο που ηθελα εγω,θα πρεπει να παω σε ενα εξουσιοδοτημενο καταστημα της Cosmote.Ευχαριστω παντως για την βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο ,η χρεωση εχει αυξηθει στα 0.23 ευρω μαλλον ανα κληση.Δεν λεει κατι αναλυτικα γι αυτο που ηθελα εγω,θα πρεπει να παω σε ενα εξουσιοδοτημενο καταστημα της Cosmote.Ευχαριστω παντως για την βοηθεια.

 

δεν με προσεχεις επρεπε να πατησεις την επιλογη 9 για να μιλησεις με εκπροσωπο!! αλλιως δεν σου λεει τιποτα.. ξανακαλεσε και μολις σου απαριθμει τις επιλογες πατα το 9!!

αλλαξε η χρεωση; εδω αλλα λεει!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως καποιος εκλεισε χρονο σε απεριοριστα 35 με την εκπτωση των 10 ευρω για ενα χρονο που ειχε παιξει περυσι το πασχα?

ρωταω γιατι στις 23/04 κλεινω χρονο και το μονο που δεν θελω ειναι να αλλαξω προγραμμα για να παρω μια καλη επιδοτηση(150 ευρω περιπου) ή να παρω κανα 10ευρω εκπτωση στο παγιο για κανα χρονο αντι επιδοτησης συσκευης.

Γιατι σε ενα φιλο μου που περυσι απο βοντα ηρθε κοσμοτε στο απεριοριστα 35 του εβγαλαν επιδοτηση 70 ευρω και μπορει να γινει αιτημα να αυξηθει μονο αν αλλαξει προγραμμα και παει στα νεα απεριοριστα.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν θα αλλαξω προγραμμα(1500 σε κοσμοτε και σταθερα δεν θα ξαναβρω) και αν τελικα δεν μου δωσουν αυτα που ζηταω το πολυ πολυ να παω στα αντιστοιχα της βοντα με εκπτωση στο παγιο εως 28% που γνωστος μου που δουλευει σε καταστημα βοντα μου ειπε οτι μπορει με λιγη πιεση προς τα κεντρικα της βοντα να γινει το παγιο στο απεριοριστα 35 με 28% εκπτωση για ενα χρονο και μια συμβολικη επιδοτηση 30-40 ευρω.

εχει κανεις παρομοια εμπειρια και προσφατη?

Edited by ktsolkas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...Ειμαι συνδρομητης της vodafone και θελω να το γυρισω σε cosmote...Θελω το προγραμμα Cosmote απεριοριστα 35....Μηπως ξερετε ποσο θα μου κοστισει το htc desire?Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάζεις στο site του Γερμανού, της Cosmote, του OΤΕshop, ή του Πλαισίου;

 

Edit: Εριξα μια ματιά, και το έχει μόνο στο Πλαίσιο, 331,36€ μετρητά, 319,06€ με χρήση πιστωτικής.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

το 9 θα πατήσει αφού καλέσει το 13838

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

ktsolkas, δες μήπως το κάνεις Καρτοπρόγραμμα χωρίς χρήση επιδότησης. Μετά από λίγες μέρες χτυπάς μια φορητότητα προς Cosmote. Θα σε πάρουν και θα σου προτείνουν για 50% έκπτωση παγίου.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν ισχύουν τα εξής προγράμματα COSMOTE Μηδενικό Πάγιο, COSMOTE Βασικό και Προγράμματα με Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας; Γιατί υπάρχουν στην ιστοσελίδα της cosmote αλλά ρώτησα σε έναν Γερμανό κι ο υπάλληλος μου είπε οτι έχουν πάψει να δίδονται σε καινούριους συνδρομητές.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν ισχύουν τα εξής προγράμματα COSMOTE Μηδενικό Πάγιο, COSMOTE Βασικό και Προγράμματα με Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας; Γιατί υπάρχουν στην ιστοσελίδα της cosmote αλλά ρώτησα σε έναν Γερμανό κι ο υπάλληλος μου είπε οτι έχουν πάψει να δίδονται σε καινούριους συνδρομητές.

 

Μέχρι πριν λίγο καιρό τα δίνανε αν έκλεινες χρόνο. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα. Ρώτα στις πληροφορίες καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν ισχύουν τα εξής προγράμματα COSMOTE Μηδενικό Πάγιο, COSMOTE Βασικό και Προγράμματα με Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας; Γιατί υπάρχουν στην ιστοσελίδα της cosmote αλλά ρώτησα σε έναν Γερμανό κι ο υπάλληλος μου είπε οτι έχουν πάψει να δίδονται σε καινούριους συνδρομητές.

Εγω εκανα συμβολαιο με μηδενικο παγιο τον περασμενο Δεκεμβρη.. Αν και εμενα στην αρχη στον Γερμανο μου ειπαν οτι δεν ειναι πλέον διαθεσημο σε oteshop μου το εκαναν κανονικα. Παντως δεν νομιζω οτι συμφερει πλεον αφου απο 0.0050/δευτερολεπτο πηγε 0.0055/δευττερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα συμβολαιο με μηδενικο παγιο τον περασμενο Δεκεμβρη.. Αν και εμενα στην αρχη στον Γερμανο μου ειπαν οτι δεν ειναι πλέον διαθεσημο σε oteshop μου το εκαναν κανονικα. Παντως δεν νομιζω οτι συμφερει πλεον αφου απο 0.0050/δευτερολεπτο πηγε 0.0055/δευττερολεπτο.

 

Συμφέρει για κάποιον που μιλάει λιγότερο από 45";

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει για κάποιον που μιλάει λιγότερο από 45";

Πραγματικα δεν ξερω...νομιζω για καποιον που μιλαει λιγοτερο απο 45" καλυτερα θα ηταν καποιο καρτοκινητο τυπου Frog με χρεωση ανα δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το σταθερό για το support;

 

Κι εμένα με ενδιαφέρει, γιατί το 13838 μας έχει τσακίσει στις χρεώσεις!!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

2106177777;)
αυτο ειναι τηλεφωνο απο την διοικηση της cosmote πηρα τωρα και με παρεπεψαν στο 13838:( παντως πρεπει να υπαρχει ενα σταθερο για το support της cosmote πλαιοτερα κατι κυκλοφορουσε εδω στο φορουμ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να παρακάμψουμε το 13838. Στη vodafone βρήκαμε, στη wind βρήκαμε. Μόνο στην cosmote παραμένει ακόμα μυστικό το σταθερό νούμερο του support. Πώς θα το μάθουμε άραγε;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανενας κανεναν γνωστο που να δουλευει σε oteshop/cosmote/Γερμανο?:rolleyes:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα,

έχω το απεριόριστα 35 το περσινό με την έκπτωση των 10 ευρώ στο πάγιο. Έκλεισα χρόνο πριν 6 ημέρες και από κει που πλήρωνα 20 ευρώ συνολικά (είχα και έκπτωση επιδότησης), ξαφνικά μου ήρθε 43 ευρώ και έπαθα πλάκα. Πάγιο 37,5 ευρώ + τα τέλη 4.5 ευρώ και κάτι ψιλά σε ομιλία. Ξέρετε αν παίζει πάλι αντίστοιχη προσφορά; μπορείτε να μου προτείνετε το πιο συμφέρον πρόγραμμα με το να δίνω μέχρι 30 ευρώ μηνιαίως;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα,

έχω το απεριόριστα 35 το περσινό με την έκπτωση των 10 ευρώ στο πάγιο. Έκλεισα χρόνο πριν 6 ημέρες και από κει που πλήρωνα 20 ευρώ συνολικά (είχα και έκπτωση επιδότησης), ξαφνικά μου ήρθε 43 ευρώ και έπαθα πλάκα. Πάγιο 37,5 ευρώ + τα τέλη 4.5 ευρώ και κάτι ψιλά σε ομιλία. Ξέρετε αν παίζει πάλι αντίστοιχη προσφορά; μπορείτε να μου προτείνετε το πιο συμφέρον πρόγραμμα με το να δίνω μέχρι 30 ευρώ μηνιαίως;

 

ευχαριστώ

 

Καλησπερα σας, και εγω εχω το απερ.35 παλιο μειον 10 ευρω απο επιδοτηση. Κυριως με cosmote μιλαω κινητα και 10-15 λεπτα σε αλλα δικτυα. Ελεγα να το γυρισω σε καρτοσυμβολαιο 15 (εχω και εταιρικο με συνδεση) τι λετε ? Απλα σκεφτομαι οτι το απερ 35 παλιο ειναι απο τα καλυτερα προγραμματα και μηπως αργοτερα μιλαω και σε σταθερα δεν ξερω. Πια ειναι η αποψη σας ?? :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάτε τόσο προς άλλα δίκτυα αξίζει το Καρτοσυμβόλαιο.

 

Edit: Τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών: 6971013838

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...