Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμη κι έτσι νά'ναι, μην το αφήσεις έτσι! Λογικό είναι να θέλουν να τους σπρώξουν όλους στα... "unlimited" με....όριο ορθής χρήσης, ωστόσο με μια απειλή διακοπής/φορητότητας να δεις για πότε θα την επαναφέρουν στην αρχική της τιμή και χωρίς να αλλάξεις πρόγραμμα;)

 

Μπα Κωστη.δυστυχως τουλαχιστον στη περιπτωση μου αγρον αγοραζε!!

Εδω και πανω απο 1 μηνα εχω κλειση 12μηνο ειμαι σρο ullimited παλιο 35 με 42 ευρω καθε μηνα να πληρωνω και παρα τις επανηλημενες οχλησεις μου μου λενε 50 ευρω επιδοτηση μονο δηλαδη 4.5 ευρω το μηνα εκπτωση και δε κανουν τιποτα καλυτερο,ακανα λοιπον μια αιτηση φορητοτητας στη Vodafon και καρφακι δε τους καιγετε ουτε με ενοχλησαν ουτε τιποτα και αυριο πρωι αντε γεια οχι θα κατσω να τους παρακαλαω με τα λεφτα μου!!:p:D

 

Παντως πιστευω τα κανουν αυτα γιατι ειμαι στο παλιο ullimited το οποιο συμφερει πολυ περισσοτερο απ το αντιστοιχο νεο και απλως δε κοπτωντε να με κρατησουν!!;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η Cosmote δεν κάνει προσφορές για να σε κρατήσει. Σου λένε άμα θέλεις φύγε, τόσους έχουμε.

 

Δουλευεις στη κοτε και τα ξερεις απο μεσα καλυτερα??:confused:;)

 

Παντως πολυ σκοτιστηκα με την εταιρια αυτη και γενικα με ΟΛΕΣ και το καρτελ τους,οπου βρω πλεον καλυτερα ΓΙΑ ΜΕΝΑ παω και σιγα σιγα τετοιες λυστρικες χρεωσεις πλεον θα τρωνε πορτα απο μενα και θα σου πω εγω αν ολοι το ραψουμε λιγο και χρησιμοποιησουμε εναλακτικες μεθοδους η καρτα οπως η προσφορα της Q αν θα βαλουν μυαλο η οχι και αν θα μας λενε οπως λες και εσυ άμα θέλεις φύγε, τόσους έχουμε!!!:X:cry::!:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκοψαν κατα πολυ την εκπτωση παγιου για οσους εκαναν αιτησεις νεου αριθμου ή φορητοτητας online και επελεγαν να μην επιδοτηθουν για συσκευη. :!:

 

Πολλα τσαμπουκαλίκια τωρα τελευταια...!:whip:

 

Πόσο δηλαδή; Γιατί έρχεται η επιδότηση του γέρου μου...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις αιτηση φορητοτητας απο κοσμοτε προ αλλα δικτυα?ρωτας γιατι θελω να κανω το γνωστο κολπο με την φορητοτητα
Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις αιτηση φορητοτητας απο κοσμοτε προ αλλα δικτυα?ρωτας γιατι θελω να κανω το γνωστο κολπο με την φορητοτητα

 

Δεν ανεβάζει την επιδότηση η Cosmote. Μόνο η Vodafone και η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζει την επιδότηση η Cosmote. Μόνο η Vodafone και η Wind.

 

εστω μεγαλυτερη μειωση παγιου?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ψηλά τον έχει τον αμανέ ο cosmote γι' αυτό και πρέπει να τιμωρηθεί από τους συνδρομητές
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ψηλά τον έχει τον αμανέ ο cosmote γι' αυτό και πρέπει να τιμωρηθεί από τους συνδρομητές

 

δεν ειναι ευκολο διοτι το 80% των επαφων μου ειναι εκει, αρα πρεπει να φυγουμε ολοι μαζι,πραγμα αδυνατον.

Link to comment
Share on other sites

εστω μεγαλυτερη μειωση παγιου?

 

Εγω πηγα για φορηρικοτητα στην wind εχθες γιατι μου εδιναν επιδοτιση (η cosmote) 50 ευρω:mad: και στην wind μου δινουν συσκευη 210 ευρω στο wind to all 350 με 45 ευρω παγιο,με πηραν σημερα απο την cosmote και μου ελεγαν γιατι φευγεται και λοιπα..τους ειπα πως αντι να δινουν λογους στου πελατες τους να κατσουν στο δικτυο τους αυτοι τους διωχνουν ουτος οι αλλος οι χρεωσεις πανω κατω οι ιδιες ειναι παντου..μα πειτε μου ποια συσκευη θελεται μου ελεγε :lol:τους λεω ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχω αποφασισει να σπασω το συμβολαιο μου με την cosmote, με αφορμη την μονομερη αυξηση του παγιου μου που ξεκιναει απο την 1/4, και εχω τις εξης αποριες:

α)Πηγα και ρωτησα σημερα σε ενα μαγαζι και μου ειπαν οτι εαν το διακοψω, δεν κοβεται η γραμμη, αλλα γινεται καρτοκινητη και για 4 μερες δεν εχω τηλεφωνο [μεχρι να ολοκληρωθει η μετατροπη]. Το εχετε ξανακουσει αυτο; Μου φαινεται κουλο, να χασω υπηρεσια παρολο που μενω στο ιδιοδικτυο.

β)Μετα πεταχτηκα στο διπλανο μαγαζι της vodafone [βολικο το οτι ειναι παντα παραδιπλα το μαγαζι του ανταγωνιστη] και εξηγησα σε μια υπαλληλο πως εχει η κατασταση και της εθεσα το ερωτημα: "εαν θελω να ερθω απευθειας σε εσας, αναλαμβανεται εσεις το σπασιμο του συμβολαιου με την cosmote; Ή πρεπει να κανω κατι εγω;". Η κοπελα μου απαντησε οτι τα αναλαμβανουν ολα αυτοι, αλλα δεν μου φανηκε και πολυ σιγουρη, αφου δεν ηξερε καν οτι σε τετοιες περιπτωσεις δινεται η δυνατοτητα στον πελατη να σπασει το συμβολαιο. Ξερετε καθολου πως παει η διαδικασια;

 

υγ: δεν ημουν σιγουρος εαν επρεπε να ανοιξω για την δευτερη ερωτηση ξεχωριστο topic στο forum της vodafone, οποτε προτιμησα να μην spammαρω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Να ρωτησω το εξης.Εχω ζητησει διακοπη συμβολαιου κ μετατροπη σε καρτοκινητο.Το αιτημα εγινε στις 3 του μηνα.Σημερα καλω να ρωτησω που βρισκεται το αιτημα μου κ μου απαντησαν οτι κατι εγινε κ δεν πηγαν τα χαρτια κ να πω στο καταστημα να τα ξαναστειλουν.Γιατι ολη αυτη η ταλαιπωρια? Κ τελικα ποσο καιρο θα παρει μεχρι να γινει η διακοπη κ να εξοφληθει ο λογαριασμος γιατι αρχες Απριλιου πρεπει να φυγω για εξωτερικο κ δεν θελω να αφησω εκκρεμοτητες.Καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Αρα εγω να μην αρκεστω στις βεβαιωσεις της vodafone, αλλα να στειλω και ενα fax στην cosmote που να ενημερωνει οτι επιθυμω να μεταφερθω στην vodafone και ταυτοχρονα να σπασω το συμβολαιο μου; Το κοστος της φορητοτητας το ειχα πληρωσει και στο παρελθον οταν πηγα απο wind στην cosmote

 

Επισης, αυτο με την χρηματικη εγγυηση ειναι νομιμο να το κανουν; πρωτη φορα το ακουω [αν και μου φαινεται συμφωνο με την συμπεριφορα που εχουν οι εταιρειες προς τους πελατες τους]

Link to comment
Share on other sites

...Το κοστος της φορητοτητας το ειχα πληρωσει και στο παρελθον οταν πηγα απο wind στην cosmote

Εδώ και 3-4 χρόνια δεν πληρώνει κάποιος χρήματα στην φορητότητα όπως παλιά.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, το πάγιό σου γιατί θα αυξηθεί? Μήπως είχες έκπτωση παγίου απο προσφορά?

 

To αυξησε η cosmote μονομερως. ριξε μια ματια εδω http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/Announcement_010411.pdf

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ψηλά τον έχει τον αμανέ ο cosmote γι' αυτό και πρέπει να τιμωρηθεί από τους συνδρομητές

 

Με αυτό συμφωνούν όλοι...

 

δεν ειναι ευκολο διοτι το 80% των επαφων μου ειναι εκει, αρα πρεπει να φυγουμε ολοι μαζι,πραγμα αδυνατον.

 

Όμως αυτός είναι ο λόγος που δεν τιμωρούν την κοσμοτέ... Αντίθετα την επιβραβεύουν! Οπότε λογικό είναι να συμπεριφέρεται όπως συμπεριφέρεται! Θυμάστε πώς ήταν η τότε Panafon όταν ήταν 1η; Η ιστορία απλά επαναλαμβάνεται! Εμφανίζεται μια νέα εταιρεία (Cosmote) με φτηνότερες, απλές χρεώσεις και, μόλις γίνει 1η, γίνεται ό,τι ακριβώς ήταν η προηγούμενη 1η... :lol:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

μοιυ ήρθε λογαριασμός και μου χρεώσαν 60 ευρώ περίπου για εξοπλισμό κτλ??? είναι δυνατόν? αφού έκοψα την σύνδεση αζημίως λόγω της ανακοίνωσης... τι κάνω τώρα??

 

τα 60 τα πληρωνεις για δυο λογους....1 αποσβεση που κανουν στον εξοπλισμο οχι στο στικακακι που πηρες για ιντερνετ παραδειγμα 2 πιο πιθανο τα 60 ειναι του κρατους παγια τελη τα οποια δεν τα γλυτωνεις με τιποτα.....:lol:

 

η κοσμοτε πρεπει να φαει μια καλη σφαλιαρα να της μεινουν μονο οι τζαμπατζηδες με τα what.s up (χωρις παρεξηγηση για οποιον εχει εχω και γω:lol: )και να δουλευει για εκεινους και μονο.εγω σημερα ηδη της ακυρωσα το ιντερνετ στικακι απεριοριστο γιατι μου εδωσε ελεθμοσηνη-επιδοτηση για συσκευη 20ευρω!ειχα παλαιο unlimited45 και απο 100 ευρω λογαριασμο θα παρει 50 μεχρι να βρω αλλη προσφορα σε αλλη εταιρια...προσωπικα την επιδοτηση της την εχω γραμμενη γιατι κυκλοφορω με iphone 3gs kai galaxy s αλλα σε καποιον αλλο θα ταν χρησιμη μια επιδοτηση ως αναγνωρηση οτι της ακουμπαει τα ευρω του καθε μηνα....παρτε το χαμπαρι οι εταιριες πλεον θελουν τακτικη του στυλ τι μου δινεις να με κρατησεις αλλιως δρομοοοοοοο :lol: αναγκη μας εχουν δεν τους εχουμε....

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3-4 χρόνια δεν πληρώνει κάποιος χρήματα στην φορητότητα όπως παλιά.

δηλαδη για να καταλαβω. μπορω να παρω επιδοτηση απο την εταιρια Χ και στο μηνα πανω να παω στην Ψ χωρις να πληρωσω κατι στην Χ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν μπορείς... Κανονικά θα πληρώσεις την επιστροφή της επιδότησης.

Δεν θα πληρώσεις όμως την μεταφορά του αριθμού σου απο την Χ στην Ψ όπως γινόταν παλιότερα.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

παιδες,μην ξεχνατε οτι οι περισοτεροι εχουν παλια συμβολαια που δεν τους επηρεαζει η σημερινη πολιτικη της εταιριας.

δεν υπαρχει λογος να το αλλαξουν.

επηρεαζονται μονο οι νεοι "συνδρομητες".

διορθωστε με εαν δεν ειναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...