Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμμία σχέση .

Το κινητό σου συνδέεται με το σπίτι σου, και αυτό δεν το μαθαίνει η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολους παιδια!!!

Ηθελα καποια συμβουλη γιατι νιωθω οτι με κοροιδευουν.ειμαι συνδρομητης της Cosmote και η επιδοτηση μου είναι αρκετα χαμηλη.Προσπαθω να διεκδικισω κατι παραπανω αλλα δύσκολο.Εκτος αυτου αποφασίζουμε οικογενειακως να κανουμε ενα οικογενειακο προγραμμα. Ρωταω με φυσικοτητα οτι το λογικο ειναι να μεταφερθουν και να συμψηφιστουν οι επιδοτησεις που ολοι εχουμε απο τις προηγούμενες συνδεσεις μασ, και αυτοι μου τα μασαγανε.Μπορειτε να μου πειτε τι δικαιουμαι και τι μεσο πιεσης μπορω να χρησιμοποιησω για να διεκδικισω το αυτονοητο?Εντωμεταξυ δεν μιλαμε και για τιποτα αστρονομικες επιδοτησεις, ψιχουλα ειναι. Γι αυτο θελω να τις βαλω μαζι για να γινει κατι.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τους απειλήσεις με αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο. Π.χ. στην Vodafone οι επιδοτήσεις που έχουν οι αριθμοί ενός μητρώου συνδρομητή μπορούν να συμψηφιστούν, ακόμη και μέσω internet στο MyAccount,όταν πρόκειται για ανανέωση συμβολαίου.
Link to comment
Share on other sites

αν κανω αιτηση φορητοτητας πχ στην Wind, θα μου ζητησουν τα στοιχεια μου.Αν με παρουν απο την cosmote να μου κανουν μια αντιπροσφορα, θα μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα?Για να επικυρωθει η φορητοτητα πρεπει ν αυπογραψω το συμβολαιο ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολους παιδια!!!

Ηθελα καποια συμβουλη γιατι νιωθω οτι με κοροιδευουν.ειμαι συνδρομητης της Cosmote και η επιδοτηση μου είναι αρκετα χαμηλη.Προσπαθω να διεκδικισω κατι παραπανω αλλα δύσκολο.Εκτος αυτου αποφασίζουμε οικογενειακως να κανουμε ενα οικογενειακο προγραμμα. Ρωταω με φυσικοτητα οτι το λογικο ειναι να μεταφερθουν και να συμψηφιστουν οι επιδοτησεις που ολοι εχουμε απο τις προηγούμενες συνδεσεις μασ, και αυτοι μου τα μασαγανε.Μπορειτε να μου πειτε τι δικαιουμαι και τι μεσο πιεσης μπορω να χρησιμοποιησω για να διεκδικισω το αυτονοητο?Εντωμεταξυ δεν μιλαμε και για τιποτα αστρονομικες επιδοτησεις, ψιχουλα ειναι. Γι αυτο θελω να τις βαλω μαζι για να γινει κατι.Τι λετε?

 

οντως η επιδοτηση πως βγαινει? ειναι οντως περιπου 2 φορες το μεσο ορο του λογαριασμου μας?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τους απειλήσεις με αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο. Π.χ. στην Vodafone οι επιδοτήσεις που έχουν οι αριθμοί ενός μητρώου συνδρομητή μπορούν να συμψηφιστούν, ακόμη και μέσω internet στο MyAccount,όταν πρόκειται για ανανέωση συμβολαίου.

Στο COSMOTE MyAccount δεν γραφει πουθενα για αιτηση φορητοτητας!!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

οντως η επιδοτηση πως βγαινει? ειναι οντως περιπου 2 φορες το μεσο ορο του λογαριασμου μας?

 

Όχι. Παίζουν ρόλο ακόμα και οι εισερχόμενες κλήσεις που έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 6 μηνες στα απεριοριστα 25 και συμφωνα με ανακοινωση της κοσμοτε http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/Announcement_010411.pdf επειδη αυξανει τα παγια μπορω να κανω καταγγελια του συμβολαιου μου.Μπορω να κανω και φορητοτητα μετα την καταγγελια ωστε να γλιτωσω την οποια επιστροφη επιδοτησης και να παω σε αλλη εταιρεια?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 6 μηνες στα απεριοριστα 25 και συμφωνα με ανακοινωση της κοσμοτε http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/Announcement_010411.pdf επειδη αυξανει τα παγια μπορω να κανω καταγγελια του συμβολαιου μου.Μπορω να κανω και φορητοτητα μετα την καταγγελια ωστε να γλιτωσω την οποια επιστροφη επιδοτησης και να παω σε αλλη εταιρεια?

 

Πρώτα θε πρέπει να καταγγείλεις τη σύμβαση και μετά αν σε αφήσουν να γίνει φορητότητα! Και φορητότητα να μην γίνει ζήτα να στο κάνουν καρτοκινητό και μετά μετέφερε τον αριθμό σε άλλο πάροχο...

 

Κράτα τα στοιχεία με αυτόν που θα μιλήσεις μην σου έρθει μετά "καμπάνα" η επιδότηση!

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις καταγγελια συμβασης να μας πει τι εγινε? Edited by dalton114
ορθογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει εγώ με μια παλαιότερη ανακοίνωση... όλα μια χαρά το πήρα το νούμερο σε κάρτα. απλά κανά 2 μέρες έμεινα χωρίς τηλέφωνο
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω whats up και καρτοσυμβολαιο 25 (μπαινουν 25ευρω καθε μηνα). λογω του πρωτου δεν χρησιμοποιω ολα τα ευρω απο το καρτοσυμβολαιο με αποτελεσμα να εχω υπολοιπο στο νουμερο γυρω στα 60 ευρω. Αυτα μπορω να τα χρησιμοποιησω με καποιο τροπο? (επιδότηση συσκευης ή καποιο αλλο τροπο..)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω κλεισει 11 μηνες και 5 μερες συνδεση στη vodafone...θελω να μετακινηθω στην κοσμοτε γιατι εχω τις περισσοτερες επαφες εκει...πρεπει να περιμενω να κλεισει ακριβως ενας χρονος η μπορω να κανω αιτηση και σημερα?
Link to comment
Share on other sites

τέλος του μήνα κλείνω χρόνο στην cosmote για την επιδότηση θα με καλέσουν αυτοι ή θα πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα, γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω κλεισει 11 μηνες και 5 μερες συνδεση στη vodafone...θελω να μετακινηθω στην κοσμοτε γιατι εχω τις περισσοτερες επαφες εκει...πρεπει να περιμενω να κλεισει ακριβως ενας χρονος η μπορω να κανω αιτηση και σημερα?

Nομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι για να κανεις φορητοτητα θα πρεπει να κλεισεις τον χρονο γιατι εχεις συμβολαιο με την Vodafone για ενα χρονο.Αν ξερει καποιος καλυτερα ας απαντησει.:)

τέλος του μήνα κλείνω χρόνο στην cosmote για την επιδότηση θα με καλέσουν αυτοι ή θα πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα, γνωρίζει κανείς?
Μπορεις ηδη να πας να δεις τι επιδοτηση σου εχουν δωσει και αναλογως πρατεις.;)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω κλεισει 11 μηνες και 5 μερες συνδεση στη vodafone...θελω να μετακινηθω στην κοσμοτε γιατι εχω τις περισσοτερες επαφες εκει...πρεπει να περιμενω να κλεισει ακριβως ενας χρονος η μπορω να κανω αιτηση και σημερα?

 

Καλυτερα να τους παρεις ενα τηλεφωνο να τους ρωτησεις.Εγω που ειμαι στην ιδια περιπτωση με σενα και το συμβολαιο μου ληγει 17 Μαρτη εκανα απο χθες 8 Μαρτη αιτηση φορητοτητας και απο vodafone μου ειπαν οτι δεν θα πληρωσω κατι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω κλεισει 11 μηνες και 5 μερες συνδεση στη vodafone...θελω να μετακινηθω στην κοσμοτε γιατι εχω τις περισσοτερες επαφες εκει...πρεπει να περιμενω να κλεισει ακριβως ενας χρονος η μπορω να κανω αιτηση και σημερα?

Επειδή η άιτηση φορητότητας ολοκληρώνεται σε 3 ημέρες , καλό είναι να την κάνεις όταν θα έχεις 11 μήνες και 27 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ηδη να πας να δεις τι επιδοτηση σου εχουν δωσει και αναλογως πρατεις.;)

Και γω τελος του μηνα κλεινω χρονο, αν θελησω να κανω επανεξεταση επιδοτησης την ζηταω εκεινη την στιγμη και σε ποιο νουμερο κανω κληση?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις καταγγελια συμβασης να μας πει τι εγινε?

 

η καταγγελεια εχει ενα κακο...οταν εχεισ παρει υψηλη επιδοτηση αρχικα,η εταιρια σου προσθετει και αφερει το ποσο επιδοτησησ στον λογαριασμο για να σε καθαρισει και τοτε σε βαρανε τα τελη του βρωμο-κρατους και σε φορολογουνε!κοινως για λαπ τοπ επιδοτηση 500 ευρω που ειχα παρει πληρωσα νταβατζιλιδικα 80 ευρω δηλαδη 20% κατα την διακοπη του συμβολαιου... αρα οποιοσ εχει λιγο διαστημα με υψηλη επιδοτηση προσοχη μην βγει και κουρεμενος....εγω εσπασα δυο χρονων συμβαση σε 8 μηνες ατελως ;) μου μεινε το βαιο τουλαχιστον χαχαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα στην cosmote να μαθω το ποσο της επιδοτησης και περιμενα οπως καθε χρονο εδω και 9 χρονια που ειμαι συνδρομητης να μου πουν 120-130 ευρω,μιλαω με εκπροσωπο και μου λεει εχεις 50 ευρω :wacko: και 100 αν μεταβεις σε απεριοριστα 55 και πανω (ειμαι στο 25 αλλα πληρωνω περιπου το μηνα 50-60 ευρω επειδη μιλαω και σε αλλα δικτυα) τρελαθηκα και θα παω στην wind σημερα:mad:
Link to comment
Share on other sites

και στην wind τον πρώτο χρόνο θα σου δώσουνε 100 ευρώ και τις υπόλοιπες χρονιές στο 50αρικο...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...