Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και στην wind τον πρώτο χρόνο θα σου δώσουνε 100 ευρώ και τις υπόλοιπες χρονιές στο 50αρικο...

 

για ενα χρονο θα παω ουτος η αλλος..αντι να δοσουν στον πελατη λογους να μην φυγει απο την καθε εταιρια μας φερονται λες και τους εχουμε αναγκη οταν πλεον οι χρεωσεις σε ολες τις εταιριες ειναι οι ιδιες..αντε γεια cosmote

Link to comment
Share on other sites

η καταγγελεια εχει ενα κακο...οταν εχεισ παρει υψηλη επιδοτηση αρχικα,η εταιρια σου προσθετει και αφερει το ποσο επιδοτησησ στον λογαριασμο για να σε καθαρισει και τοτε σε βαρανε τα τελη του βρωμο-κρατους και σε φορολογουνε!κοινως για λαπ τοπ επιδοτηση 500 ευρω που ειχα παρει πληρωσα νταβατζιλιδικα 80 ευρω δηλαδη 20% κατα την διακοπη του συμβολαιου... αρα οποιοσ εχει λιγο διαστημα με υψηλη επιδοτηση προσοχη μην βγει και κουρεμενος....εγω εσπασα δυο χρονων συμβαση σε 8 μηνες ατελως ;) μου μεινε το βαιο τουλαχιστον χαχαχαχα

 

Οταν κάνεις καταγγελία με υπαιτιότητα του παρόχου, δεν πληρώνεις επιδότηση φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 13830 . Η επιδότηση σου έχει ήδη βγεί.

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα τελικα ο αριθμος ειναι 13838.;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνεις καταγγελία με υπαιτιότητα του παρόχου, δεν πληρώνεις επιδότηση φίλε.

 

υπαιτιοτητα παροχου ειναι και οταν κανει αυξησεις?αναφερομαι στις γνωστες ανακοινωσεις των εταιριων κινητης που καταληγουν με την φραση αζημιως καταγγελια της συμβασης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Ηθελα να ρωτησω κατι.Ισχυει οτι οταν αγοραζεις μια συσκευη που κοστιζει παραπανω απο την επιδοτηση σου σου κανουν επιπλεον εκπτωση?Θυμαμαι οτι παλια ισχυε αλλα δεν ξερω αν ισχυει ακομα!Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

η καταγγελεια εχει ενα κακο...οταν εχεισ παρει υψηλη επιδοτηση αρχικα,η εταιρια σου προσθετει και αφερει το ποσο επιδοτησησ στον λογαριασμο για να σε καθαρισει και τοτε σε βαρανε τα τελη του βρωμο-κρατους και σε φορολογουνε!κοινως για λαπ τοπ επιδοτηση 500 ευρω που ειχα παρει πληρωσα νταβατζιλιδικα 80 ευρω δηλαδη 20% κατα την διακοπη του συμβολαιου... αρα οποιοσ εχει λιγο διαστημα με υψηλη επιδοτηση προσοχη μην βγει και κουρεμενος....εγω εσπασα δυο χρονων συμβαση σε 8 μηνες ατελως ;) μου μεινε το βαιο τουλαχιστον χαχαχαχα

 

μοιυ ήρθε λογαριασμός και μου χρεώσαν 60 ευρώ περίπου για εξοπλισμό κτλ??? είναι δυνατόν? αφού έκοψα την σύνδεση αζημίως λόγω της ανακοίνωσης... τι κάνω τώρα??

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας όσοι μπορούν να μου απαντήσουν σε αυτό.

 

22 Φεβρουαρίου έκανα την αλλαγή από Watshup σε συμβόλαιο απεριόριστα 15

 

Το οποίο μου δίνει 1500 λεπτά σε Cosmote 1500 SMS 50ΜΒ ίντερνετ, 100SMS σε υπόλοιπα δίκτυα και 15 λεπτά σε σταθερά και άλλα δίκτυα.

 

Επειδή έχω ανοίξει e-bill μου ήρθε σήμερα email ότι έγινε έκδοση του πρώτου λογαριασμού μου.

 

Πάω λοιπόν να δω τι θα πληρώσω και με έκπληξη βλέπω ότι είναι να πληρώσω κάπου 37 ευρώ.

 

Αυτό που θέλω να μάθω είναι το εξής: Εφόσον πρέπει να πληρώνω 15 ευρώ / μήνα γιατί ενώ έχει περάσει μόλις 16 ημέρες από την έναρξη μου ήρθε σχεδόν διπλός λογαριασμός; Και κάτι ακόμη. Διαπίστωσα ότι ενώ λένε ότι μου δίνουν 50ΜΒ ίντερνετ, στην ανάλυση βλέπω ότι έχω ξοδέψει μόλις 35ΜΒ και επίσης βλέπω ότι σχεδόν από την τρίτη μέρα άρχισαν να μου χρεώνουν κάθε επίσκεψη στο ίντερνετ χωρίς καν να έχω ξοδέψει ούτε καν λίγα ΚΒ. Και σχεδόν τα 7 ευρώ είναι για επισκέψεις στο ίντερνετ.

 

Τι παίζει τελικά ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα επειδή προπληρώνεις το πάγιο λογικό ο πρώτος λογαριασμός αού εκδόθηκε μετά από 16 μέρες είναι:

 

Ένα ολόκληρο πάγιο 15€ + Αναλογία παγιού για 16 ημέρες (περίπου μισό πάγιο) 8€

 

Τωρά γιατί σου ήρθε παραπάνω βάλε συν τα τέλη κινητής αλλά δεν ξέρω για τις χρεώσεις που αναφέρεις...

Link to comment
Share on other sites

50mb εχεις μου φαινεται, επειδη σε 15 μερες αναλογικα επρεπε να χαλασεις το μισο ογκο δηλαδη 25mb, σε χρεωσαν τα εξτρα που εκανες. Εσυ πλεον θα μετρας απο την εκδοση λογαριασμου μηνιαιως
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση καθώς είμαι άσχετος από συμβόλαια....

ΈΝας φίλος μου έχει πάρει ένα galaxy s (Τον Οκτώβρη) με επιδότηση και τώρα είναι στον 6 μήνα περίπου...

Μπορεί να διακόψει την σύνδεση πρίν να κλείσει χρόνο χωρίς να πληρώσει? Αν ναι, μετά από πόσους μήνες?

Και αν την κόψει πριν το 12 μηνο, πληρώνει τα πάγια που του απομένουν? Ή δεν πάει έτσι?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κόψει την σύνδεση όποτε θέλει πληρώνοντας το Αναπόσβεστο ποσό της επιδότησης του ,

το οποίο ορίζεται περίπου 16,66 % για κάθε μήνα από τους τελευταίους 6 που δεν θα παραμείνει στο δίκτυο

π.χ φεύγεις στον 1ο μήνα πληρώνεις 100% την επιδότηση

φεύγεις στον 6ο μήνα πληρώνεις 100% την επιδότηση

φεύγεις στο τέλος του 7ου μήνα , πληρώνεις 83% της επιδότησης

Όλα αυτά ισχύουν για 12μηνο συμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το Hotspot στο Iphone 4

Έκανα την αναβάθμιση του ΙΟS σε 4.3 και τώρα μπορώ να έχω wifi Hotspot στο Iphone 4 δουλεύει άψογα και με πολύ καλή ταχύτητα στο Internet, θέλω να σας ρωτήσω μονό για τις χρεώσεις αν ξέρετε , έχω ένα πρόγραμμα της Cosmote με 1,5 GB internet

Αν συνδέσω το λαπτοπ με το wifi HotSpot του Iphone και μπαίνω στο Internet μπορώ να χρησιμοποιώ το 1,5 Gb Του προγράμματος μου ή θα έχω επιπλέον χρεώσεις??? Προσέχω βεβαία να μη ξεπεράσω το πρόγραμμα της Cosmote (cosmote απεριόριστα 60 ΠΑΛ)

Edited by parex
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης στο Απεριοριστα 15 και σε λιγες μερες κλεινω ενα χρονο και λογικα θα παραμεινω στην Cosmote.Ειχα παρει περσι οταν πρωτουπεγραψα συμβολαιο επιδοτηση 50 Ευρω.Φετος τι επιδοτηση θα εχω?Μπορειτε να με βοηθησετε?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης στο Απεριοριστα 15 και σε λιγες μερες κλεινω ενα χρονο και λογικα θα παραμεινω στην Cosmote.Ειχα παρει περσι οταν πρωτουπεγραψα συμβολαιο επιδοτηση 50 Ευρω.Φετος τι επιδοτηση θα εχω?Μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Εκαρτάται και απο τους λογαριασμούς που κάνεις. Κάτι σίγουρο δεν υπάρχει, οπότε υπομονή, μόλις κλείσεις χρόνο καλείς και σου λένε!

Link to comment
Share on other sites

μοιυ ήρθε λογαριασμός και μου χρεώσαν 60 ευρώ περίπου για εξοπλισμό κτλ??? είναι δυνατόν? αφού έκοψα την σύνδεση αζημίως λόγω της ανακοίνωσης... τι κάνω τώρα??

 

φιλε μου μπορεις να μου πεις λεπτομερειες για την αζημιως διακοπη συνδεσης?πληρωσες πισω την επιδοτηση?μετ απο ποσο διαστημα που εκανες συμβολαιο εκανες διακοπη?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν παρεις επιδοτηση και την βαλεις εκπτωση στο παγιο και θες να φυγεις ποσο πληρωνεις ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι πρωτη φορα τυχαινει να μην παρω την επιδοτηση μου στην ωρα της (ηταν 70ευρω τον αυγουστο) και χθες ρωτησα και μου ειπαν 35(?)πως γινεται να μειωθηκε τοσο πολυ οταν ο μ.ο των λογαριασμων ειναι ο ιδιος?ο υπαλληλος μου ειπε οτι μαλλον το μειωσαν επειδη εχω i προγραμμα που καταργηθηκαν,για να παω σε αλλο στεκει?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι πρωτη φορα τυχαινει να μην παρω την επιδοτηση μου στην ωρα της (ηταν 70ευρω τον αυγουστο) και χθες ρωτησα και μου ειπαν 35(?)πως γινεται να μειωθηκε τοσο πολυ οταν ο μ.ο των λογαριασμων ειναι ο ιδιος?ο υπαλληλος μου ειπε οτι μαλλον το μειωσαν επειδη εχω i προγραμμα που καταργηθηκαν,για να παω σε αλλο στεκει?

 

Ακόμη κι έτσι νά'ναι, μην το αφήσεις έτσι! Λογικό είναι να θέλουν να τους σπρώξουν όλους στα... "unlimited" με....όριο ορθής χρήσης, ωστόσο με μια απειλή διακοπής/φορητότητας να δεις για πότε θα την επαναφέρουν στην αρχική της τιμή και χωρίς να αλλάξεις πρόγραμμα;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου,παντωσ αν ισχυει μου φαινεται βλακεια να σου κοβουν επιδοτηση για να αλλαζεις προγραμμα οντως για unlimited μου ειπε και αυτος

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου,παντωσ αν ισχυει μου φαινεται βλακεια να σου κοβουν επιδοτηση για να αλλαζεις προγραμμα οντως για unlimited μου ειπε και αυτος

 

Όλες τα ίδια κάνουν...Δεν είναι τερτίπια αποκλειστικά της Κοσμοτέ αυτά ;) Τους συμφέρει για διάφορους λόγους να πας σε "απεριόριστο" πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το Business Cost Control 10€ με απεριόρηστα ενδοεταιρικά και 10€ για τις άλλες κλήσεις. θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να εκμεταλευτώ κάποια προνόμια που έχει η κοσμοκαρτα ή το whatsup

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια την επιδοτηση την εκοψαν γιατι ο φιλος δεν την χρησιμοποιησε την περιοδο που την δικαιουταν. Η επιδοτηση αν δειτε σου λεει μεχρι ποια ημερομηνια μπορεις να την χρησιμοποιησεις. Μετα την παροδο της ημερομηνιας αυτης πεφτει η επιδοτηση. Το ιδιο εχω παθει και γω.

Οσον αφορα τη δικη μου επιδοτηση επειδη ειναι πολυ μικρη πηρα σημερα στην κοσμοτε να τους πω οτι θελω να αλλαξω δικτυο και μου ειπαν να επικοινωνησω με το δικτυο που θελω να παω. Δεν το γνωριζα, οποτε μαλλον την φορητοτητα την ζηταω π.χ. απο τη vodαfone και εκεινη ενημερωνει την κοσμοτε και τοτε η κοσμοτε θα μου κανει ενδεχομενως καποια αντιπροταση?...φανταζομαι πως ναι. Και τοτε θα μπορω να ακυρωσω το αιτημα της φορητοτητας?..ελπιζω. Γιατι στην κοσμοτε μου εχουν σπασει τα νευρα 3 αριθμοι αρθοιστικα μου βγαζουν κατω απο 150Ευρω επιδοτηση. ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...