Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορεί να συμβεί.

Δεν χρειάζετε να ζητησεις Internet για να το έχεις , όπως ακριβώς δεν έχεις ζητήσει και SMS αλλά τα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich

Από 1/3 παύει η εμπορική διάθεση των προγραμμάτων COSMOTE i και COSMOTE ADSL

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/anakoinwsh_cosmote_i_3_11.pdf

 

Αλλαγές σε πάγια και χρεώσεις ομιλίας από 1/4

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/Announcement_010411.pdf

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν έκανα λογαριασμούς π.χ. 1300 ευρώ το 2010, 1700 ευρώ το 2009 (και ούτω καθεξής) στην COSMOTE, πόσα χρήματα επιδότηση θα έπαιρνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν έκανα λογαριασμούς π.χ. 1300 ευρώ το 2010, 1700 ευρώ το 2009 (και ούτω καθεξής) στην COSMOTE, πόσα χρήματα επιδότηση θα έπαιρνα;

Επιδότηση θα έπερνες μόνο για τους λογαριασμούς του τελευταίου έτους.

Δεύτερον , μετράνε και οι εισερχόμενες κλήσεις , ειδικά αν είναι από άλλα δίκτυα .Το ποσό της επιδότησης το μαθένεις από την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 νουμερα απεριοριστα 35. Τα εκανα περσι το Πασχα που τα εδιναν με 25 ευρω παγιο και ειχα απεριοριστα 1500 cosmote και σταθερα. Τωρα που θα περασει ενας χρονος, παω στα 35 ευρω χρεωση. Σημερα το απεριοριστα 35 δεν εχει σταθερα δωρεαν. Εγω ομως που το εχω με σταθερα, τι γινεται? θα συνεχισω να εχω σταθερα ή οχι? κι αν οχι θα με ενημερωσουν?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 νουμερα απεριοριστα 35. Τα εκανα περσι το Πασχα που τα εδιναν με 25 ευρω παγιο και ειχα απεριοριστα 1500 cosmote και σταθερα. Τωρα που θα περασει ενας χρονος, παω στα 35 ευρω χρεωση. Σημερα το απεριοριστα 35 δεν εχει σταθερα δωρεαν. Εγω ομως που το εχω με σταθερα, τι γινεται? θα συνεχισω να εχω σταθερα ή οχι? κι αν οχι θα με ενημερωσουν?

Ευχαριστω

 

Το πρόγραμμα θα το έχεις όπως το είχες. Μόνο το πάγιο θα αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με κινητά τα οποία καταβροχθίζουν δεδομένα όπως το iphone, με λίγη εγκράτεια 100ΜΒ είναι αρκετά. Χωρίς εγκράτεια πας κάπου 200-250. Παραπάνω δύσκολα εκτός αν κάνεις tethering ή βλέπεις streaming video...

 

τα κινητα δεν καταβροχθιζουν δεδομενα αν δεν εχεισ βαλει αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων και δεν ανοιγεις google earth :lol: 100 ειναι καλα αν κανεις απλη πλοηγηση....

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια συμβουλη. Εχω επιδοτηση 130ευρω. Υπαρχουν καποια κολπα να αυξηθει η επιδοτηση? Οπως για παραδειγμα να κανω 18-μηνη συνδεση η κατι τετοιο? Εχω ακουσει διαφορα αλλα δν ειμαι σιγουρος. Οποιος ξερει ας με βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια συμβουλη. Εχω επιδοτηση 130ευρω. Υπαρχουν καποια κολπα να αυξηθει η επιδοτηση? Οπως για παραδειγμα να κανω 18-μηνη συνδεση η κατι τετοιο? Εχω ακουσει διαφορα αλλα δν ειμαι σιγουρος. Οποιος ξερει ας με βοηθησει...

 

το μονο κολπο που ξερω ειναι να πεις οτι διακοπτεις την συνδεση λογω χαμηλης επιδοτησης, σε 2-3 μερες θα σε παρουν με καλυτερη προσφορα :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια συμβουλη. Εχω επιδοτηση 130ευρω. Υπαρχουν καποια κολπα να αυξηθει η επιδοτηση? Οπως για παραδειγμα να κανω 18-μηνη συνδεση η κατι τετοιο? Εχω ακουσει διαφορα αλλα δν ειμαι σιγουρος. Οποιος ξερει ας με βοηθησει...

 

τι λογαριασμούς κάνεις φίλε μου? για ενημέρωσε πως θα πάει και τι ενέργειες θα κάνεις :)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλη η ιδεα.. αλλα δν θελω να το ρισκαρω.. τιποτα πιο πρακτικο?

 

τι λογαριασμούς κάνεις φίλε μου? για ενημέρωσε πως θα πάει και τι ενέργειες θα κάνεις :)

 

50-60 ευρω.. Σωστη ειναι η επιδοτηση.. Συνηθως ειναι 2φορες τον μεσο ορο του λογαριασμου τουλαχιστον ετσι ξερω..

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν βρηκα καποιο αλλο σχετικο θεμα και ειπα να ανοιξω ενα καινουργιο. Γνωριζετε σε ποια καταστηματα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τις επιδοτησεις μας απο την cosmote εκτος απο το πλαισιο, το γερμανο, public και τα καταστηματα cosmote? Κανενα e-shop? που εχουν και πολυ καλυτερες τιμες!?!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις και στα media markt και saturn τα οποια ειναι αρκετα φθηνοτερα απ το Γερμανο και δεν δινουν branded συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα...το ειχα ακουσει παλαιοτερα...οι μεγαλες διαφορες ομως ειναι στα e-shops...θελω νa ρωτησω...κανενα techneasy h digital master klp...(to digital master μπορει να αξιοποιησει wind απ οτι ειπαν εδω στο forum. Μπορει κι cosmote)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις και στα media markt και saturn τα οποια ειναι αρκετα φθηνοτερα απ το Γερμανο και δεν δινουν branded συσκευες.

 

σωστο αλλα δν μπορεις να χρησημοποισεις εκει την επιδοτηση που σου δινει η καθε εταιρια..

Link to comment
Share on other sites

Επιδοτήσεις συσκευών από συμβόλαια cosmote, πέρα από τον germanos και από καταστήματα της cosmote, δεν γίνεται από άλλα καταστήματα να λάβω την επιδότηση μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.

 

Μόλις έλαβα έναν υπέρογκο λογαριασμό σε συμβόλαιο Απεριόριστο 25 της COSMOTE που αγγίζει τα 347€. Τηλέφωνο iPhone 4G αν έχει κάποια σημασία και βοηθάει στη διερεύνηση. Επειδή ακριβώς ως νέο κινητό κατέβηκαν ουκ ολίγες εφαρμογές, φρόντιζα να έχω το νου μου και να συνδέομαι μέσω WiFi με το router του σπιτιού ή της δουλειάς, ακριβώς για να μην ξεφεύγει πολύ το πράγμα. Το σύμβολο δε του WiFi ήταν ενεργό όταν κατέβαιναν οι εφαρμογές (όσο μπορώ να θυμάμαι για κάθε μία).

 

Μάλιστα από 22 Φεβρουαρίου (όταν και τελειώνει ο μήνας που πρέπει να αποπληρώσω) έχω εγκαταστήσει και πρόγραμμα που ελέγχει την μεταφορά των δεδομένων. Βάσει αυτού, έχω κατεβάσει μέσω 3G (της Cosmote τουτέστιν από όσο αντιλαμβάνομαι) από τότε μόλις 17.1MB και WiFi 686ΜΒ. Το αναφέρω για να καταφανεί η σχετική συνέπεια.

 

Θα ήθελα περισσότερο τη γνώμη και τις προτάσεις σας αναφορικά με το πως πρέπει να το διαχειριστώ το απόγευμα που θα στραφώ σε υποκατάστημα του ΟΤΕ, μια και μου διεμήνυσαν σε αυτό το τελευταίο πως η Cosmote βρίσκεται σε 48ωρη απεργία.

 

Θεωρώ σε κάθε περίπτωση, σε ηθικό πάντα πλαίσιο, απαράδεκτο να μην υπάρχει η παραμικρή ενημέρωση του πελάτη όταν το ποσό του, δικαίως ή αδίκως, από άγνοια ή μη, ξεφεύγει δεκαπλάσια και βάλε εκείνου που είχε κατά νου να πληρώνει ανά μήνα με γνώμονα το πακέτο επιλογής του.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνε καταγγελία σε E.E.T.T. για να πάρεις πίσω τα λεφτά σου. Εμένα μου το έκαναν δύο φορές και μετά από καταγγελία μου τα επέστρεψαν... Είναι ντροπή τους αυτό που κάνουν τον τελευταίο καιρό. Εκμεταλλεύονται τα smartphones που ο καθένας δεν ξέρει τις σωστές ρυθμίσεις και βγάζουν χρήμα. Ο ένας λογαριασμός ήταν 360 και ο άλλος 270...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω εγω μια ερωτηση?Εχεις συνδεση με πακετο δεδομενων και κατεβασες αυτα τα mb?Αν δεν εχεις η χρεωση αυτη ειναι εφικτη οταν συδεεσαι μεσω 3G.;)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επιδοτήσεις συσκευών από συμβόλαια cosmote, πέρα από τον germanos και από καταστήματα της cosmote, δεν γίνεται από άλλα καταστήματα να λάβω την επιδότηση μου?

 

Στα Cosmote Corner και στο Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που οι περισσότεροι χρήστες iPhone στην αρχή δεν το γνωρίζουν εείναι ότι το κινητό είναι πάντα συνδεδεμένο με το internet για να κατεβάζει όλες τις ειδοποιήσεις. Για να το κλείσεις πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να απενεργοποιήσεις τα δεδομένα. Αν το έχεις ανοιχτό και δεν έχεις και πρόγραμμα δεδομένων είτε όπως είπε πιο πάνω ο φίλος δεν είσαι σε 3G χρεώνεται ο λογαριασμός. Η χρελωση κιόλας στην Ελλάδα είναι υπερβολική ανά kilobyte.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ τους πάντες για την συμμετοχή και τα σχόλια/παρατηρήσεις, διότι έχω βρεθεί ένα βήμα πριν το εγκεφαλικό.

 

Επισκέφθηκα το τοπικό κατάστημα ΟΤΕ κι έγινε αμφισβήτηση του λογαριασμού. Η κοπέλα ομολογουμένως ήταν ιδιαιτέρως ευγενική και κατατοπιστική. Να δώσω πάντως 2-3 λεπτομέρειες ακόμα:

 

Η κυρίως μεγάλη ζημιά έγινε από 4-5 χρεώσεις, οι 3 αν θυμάμαι τώρα από μνήμης έγιναν Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη στις 3 τα ξημερώματα και μιλάμε για ποσά της τάξεις των 81€, 35 και 30€ αντίστοιχα και σε όγκο δεδομένων γύρω στα 990MB, 400MB και 350MB. Ιδιωτικός υπάλληλος είμαι, 7:30 το πρωί ξυπνάω, ενίοτε ξεχειλώνω τη νύχτα, αλλά να το αφήνω να κατεβάζει αβέρτα 3G και δη από το σπίτι που είναι συνδεδεμένο μόνιμα με το router μέσω WiFi δεν στέκει, δεν κολλάει με τίποτα. Ακόμα κι αν κατέβαζε από αστοχία δική μου ή μέσω εφαρμογής (που τι στα κομμάτια ήταν σχεδόν 1Gb?!) έπρεπε να το κάνει μέσω WiFi. Διακοπές δεν ήμουν...θα το θυμόμουν! :p

 

Και πραγματικά τρελαίνομαι γιατί στους καιρούς, τους όποιους δύσκολους, ζούμε, το να διαπιστώνεται πως ο λογαριασμός κάποιου όχι μόνο διπλασιάστηκε και τριπλασιάστηκε, αλλά 14πλασιάστηκε, ενώ μάλιστα επέλεξε ένα από τα πλέον συνετά/φθηνά πακέτα (σημάδι πως δεν είναι ο ένας εκ των αδελφών Αγγελόπουλου), χωρίς την παραμικρή ενόχληση, προειδοποίηση στο μεταξύ, είναι αήθες και ντροπή. Η κοπέλα μάλιστα μου διεμήνυσε πως είναι συνηθισμένη τακτική όταν διαπιστώνουν πως κάποιος ξώκειλε, αλλά τέτοιο τηλέφωνο δεν έλαβα ποτέ προσωπικά, αλλιώς θα είχα το νού μου. Πάει στο κομμάτια να το παρακάνεις και να δώσεις 50, 60 κι 70€, αλλά 347€?!? Ήμαρτον!

 

Αν δεν δικαιωθώ κι από εκεί κι αν δεν πέσει το ποσό σε κάτι ρεαλιστικότερο (μόνο αυτές οι 3 χρεώσεις, τσίμα τσίμα μας πάνε στα 180€ περίπου μαζί με το ΦΠΑ) θα κάνω καταγγελία στην Ε.Ε.Ε.Τ. πράγματι.

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω ανανεωση συμβολαιου online αλλα ειναι μονο για νεους συνδρομητες.

Για μας δεν εχουν σκεφτει τιποτα παρα μονο αφησε τα στοιχεια σου και θα επικοινωνησουμε!!

Αισχος!!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω ανανεωση συμβολαιου online αλλα ειναι μονο για νεους συνδρομητες.

Για μας δεν εχουν σκεφτει τιποτα παρα μονο αφησε τα στοιχεια σου και θα επικοινωνησουμε!!

Αισχος!!!

 

Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα; Αυτοί κλέφτες θα γίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Όταν στο λογαριασμό αναφέρει χρεώσεις wireless internet τι είναι; Χρεώνεται όταν συνδέεσαι για παράδειγμα ασύρματα στο δίκτιο του σπιτιού σου;;; Edited by ladybirda
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...