Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα στην Κοσμοτε το travel pass προς τελειως λαθος ενημερωση μου απο 3!!! υπαλληλους δεν ειναι σαν να χρησιμοποιεις το προγραμμα σου κανονικα αλλα ΜΟΝΟ τα λεπτα προς εθνικα δικτυα εκτος κοσμοτε.. δηλαδη τα 1500 που ειχα προς κοσμοτε δεν χρησιμοποιουταν αυτα αλλα τα ελαχιστα (30) λεπτα που εχω προς αλλα δικτυα..Το ιδιο και τα μηνυματα.. Χρηση μονο προς κοσμοτε εγινε αλλα απο τελειως λαθος ενημερωση μου εγινε αυτο τωρα..καταθεσαμε αιτημα να μην χρεωθω την χρηση προς κοσμοτε λογω εσφαλμενης ενημερωσης και περιμενουμε ο υπαλληλος εκει ειπε πως πιστευει να δικαιωθω..
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην Κοσμοτε το travel pass προς τελειως λαθος ενημερωση μου απο 3!!! υπαλληλους δεν ειναι σαν να χρησιμοποιεις το προγραμμα σου κανονικα αλλα ΜΟΝΟ τα λεπτα προς εθνικα δικτυα εκτος κοσμοτε.. δηλαδη τα 1500 που ειχα προς κοσμοτε δεν χρησιμοποιουταν αυτα αλλα τα ελαχιστα (30) λεπτα που εχω προς αλλα δικτυα..Το ιδιο και τα μηνυματα.. Χρηση μονο προς κοσμοτε εγινε αλλα απο τελειως λαθος ενημερωση μου εγινε αυτο τωρα..καταθεσαμε αιτημα να μην χρεωθω την χρηση προς κοσμοτε λογω εσφαλμενης ενημερωσης και περιμενουμε ο υπαλληλος εκει ειπε πως πιστευει να δικαιωθω..

Φίλε Γιώργο εύχομαι να βρεις το δίκιο σου αν και δύσκολο εταιρεία να παραδεχθεί το λάθος της όχι απίθανο αλλά είναι σπάνιο ειδικά όταν είναι στην μέση το χρήμα

 

Προσωπικά όμως έχεις ευθύνη και εσύ με όλο το σεβασμό πραγματικά που δέχτηκες ένα τέτοιο πρόγραμμα με 30 λεπτά ομιλίας προς όλους και 1500 προς cosmote τι και εάν η περισοτερες επαφές σου είναι cosmote τι και εάν δεν μιλάς πολύ σε άλλα δίκτυα εάν σου κάτσει αύριο μια ανάγκη και πρέπει να μιλήσεις αρκετά σε τηλέφωνο αλλού δικτύου τι θα γίνει τότε...? τα λεπτά (30) δεν φτάνουν ούτε για ζητώ και μετά τα 30 θα χρεώσει κανονικά ότι μιλήσεις και το ποσό θα είναι πάνω από το πάγιο σου είδες από το εξωτερικό σταμάτησε το κοντερ στα 96 ευρώ θα μπορούσε με περισσότερη χρήση να είναι π. χ 296+ ευρώ και όλα αυτά γιατί είχες ελάχιστα χρόνο ομιλίας προς όλους

 

Άσχετα εάν πηρες cosmote μην ξεχνάς ότι είναι σε roaming καλείς από ξένο δίκτυο την Ελλάδα

 

Προσωπικά ούτε με 3 ευρώ πάγιο δεν θα έδινα για ένα τέτοιο πρόγραμμα ούτε να μου το χάριζαν ακόμα και με κάρτα θα είχες περισσότερο χρόνο προς όλους και ας είναι με 3 λεπτά χρέωση μετά είναι ανά δευτερόλεπτο με λιγότερα λεφτά από ότι πληρώνεις τώρα η στην τελική ένα πρόγραμμα με περισσότερα λεπτά προς όλους 300/400

 

Για την cosmote και οποιο δίκτυο που έχει αντίστοιχα προγράμματα τι να πω απλά ότι κοροϊδεύουν δεν είναι σεβασμός στον καταναλωτή κάτι τέτοιο δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει

 

Με όλο το σεβασμό φίλε στης επιλογές σου και πάλι εύχομαι να βρεις το δίκιο σου αλλά σκέψου γιατί έκανα τον κόπο να στα γράψω αυτά δεν συμφέρει τέτοιο πρόγραμμα από κάθε άποψη τόσο απλά και κατανοητά!!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το αν συμφέρει ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό, και έχει να κάνει με τις ανάγκες του καθενός.

 

Από εκεί και πέρα, αν είχε ρωτήσει πριν βγει έξω και του είχαν πει πως μπορεί να χρησιμοποιεί τα λεπτά ομιλίας με το πακέτο αυτό, χωρίς να διευκρινίζουν ότι μπορείς να το κάνεις μόνο για τα λεπτά προς όλους (ή ακόμη χειρότερα αν τον καθησύχασαν ότι θα μπορεί να χρησιμοποιεί τα λεπτά προς Cosmote), είναι προφανές πως είναι δικό τους λάθος και δεν φταίει εκείνος. Το πρόβλημα είναι ίσως ότι δεν αποδεικνύεται εύκολα, στην περίπτωση που η αμφισβήτηση του λογαριασμού δεν επιφέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι η απόφαση της Ε.Ε. για το roaming είναι σαφής 0,062 περισσότερο από όσο πληρώνεις στην Ελλάδα. Άρα δεν μπορούν να εξαιρεθούν οι κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το πρόγραμμα της cosmote 50 που περιλαμβάνει 750 λεπτά προς όλους 150 μηνύματα και 650mb συν 500mb δώρο. Μέχρι τώρα πλήρωναν 21 ευρώ καθώς είχα και έκπτωση λόγω σταθερού οτε. Τον Απρίλη πρέπει να ανανεώσω. Μου έστειλαν λοιπόν μία Προσφορά το ίδιο πρόγραμμα στα 25 ευρώ χωρίς όμως τα 500 mb. Πήρα τηλ στο τμήμα ανανέωσης αλλά δε δέχτηκαν με τίποτα να Μου δώσουν έστω τα 500mb. Στη συνέχεια πήρα τηλ στο τμήμα ακυρώσεων. Εκεί με τα πολλά δέχτηκαν να Μου δώσουν δώρο ξανά τα mb και από τον Ιουνίου και μετά να εχω και μία έξτρα έκπτωση και θα πληρώνω 24 αντί 25. Πιστεύετε ότι είναι καλή τιμή; να μην κάνω αίτηση φορητότητας για κάτι καλύτερό; δε θέλω να φύγω από cosmote..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το πρόγραμμα της cosmote 50 που περιλαμβάνει 750 λεπτά προς όλους 150 μηνύματα και 650mb συν 500mb δώρο. Μέχρι τώρα πλήρωναν 21 ευρώ καθώς είχα και έκπτωση λόγω σταθερού οτε. Τον Απρίλη πρέπει να ανανεώσω. Μου έστειλαν λοιπόν μία Προσφορά το ίδιο πρόγραμμα στα 25 ευρώ χωρίς όμως τα 500 mb. Πήρα τηλ στο τμήμα ανανέωσης αλλά δε δέχτηκαν με τίποτα να Μου δώσουν έστω τα 500mb. Στη συνέχεια πήρα τηλ στο τμήμα ακυρώσεων. Εκεί με τα πολλά δέχτηκαν να Μου δώσουν δώρο ξανά τα mb και από τον Ιουνίου και μετά να εχω και μία έξτρα έκπτωση και θα πληρώνω 24 αντί 25. Πιστεύετε ότι είναι καλή τιμή; να μην κάνω αίτηση φορητότητας για κάτι καλύτερό; δε θέλω να φύγω από cosmote..

 

Εμενα μαζι φορητητα μαζι με σταθερο μου εδωσαν το XL 1500 σε ολους 2,5γιγα 25 ευρω. τωρα εσυ ξες τι πρεπει να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το πρόγραμμα της cosmote 50 που περιλαμβάνει 750 λεπτά προς όλους 150 μηνύματα και 650mb συν 500mb δώρο. Μέχρι τώρα πλήρωναν 21 ευρώ καθώς είχα και έκπτωση λόγω σταθερού οτε. Τον Απρίλη πρέπει να ανανεώσω. Μου έστειλαν λοιπόν μία Προσφορά το ίδιο πρόγραμμα στα 25 ευρώ χωρίς όμως τα 500 mb. Πήρα τηλ στο τμήμα ανανέωσης αλλά δε δέχτηκαν με τίποτα να Μου δώσουν έστω τα 500mb. Στη συνέχεια πήρα τηλ στο τμήμα ακυρώσεων. Εκεί με τα πολλά δέχτηκαν να Μου δώσουν δώρο ξανά τα mb και από τον Ιουνίου και μετά να εχω και μία έξτρα έκπτωση και θα πληρώνω 24 αντί 25. Πιστεύετε ότι είναι καλή τιμή; να μην κάνω αίτηση φορητότητας για κάτι καλύτερό; δε θέλω να φύγω από cosmote..

 

Κανε καμια φορητοτητα,γιατι μπορεις να πιεσεις.Στην τιμη δεν νομιζω,αλλα μπορεις να παρεις παραπανω παροχες ή να πας σε μεγαλυτερο προγραμμα.Αλλιως δες λυση καρτα(Whats Up ή Frog).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πήρα με 29€ , το 1500 σε όλους και εκτός απο τα 2,5 gb μου έδωσαν και 500mb επιπλεον.

 

Για κοσμοτε καλα ειστε,εγω με φοιτητικο F2G εχω 1,5GB+500MB και 1500' προς ολους με 10€ για 25 μερες.Εσυ παιρνεις +1GB και 1500 sms στην κοσμοτε που εχει καλυτερο σημα σε πανελλαδικο επιπεδο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν νέες αυξήσεις.... Απολαύστε: https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/index.html

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν νέες αυξήσεις.... Απολαύστε: https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/index.html

Τραγικό...

 

Δεν πάνε καλά όχι μόνο η cosmote αλλά και αλλες

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν νέες αυξήσεις.... Απολαύστε: https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/index.html

Έλεος, δεύτερη αύξηση μέσα σε λίγους μήνες. Απαράδεκτοι! Και ανανέωσα πριν 3 εβδομάδες. Δεν είναι κατάσταση αυτή κάθε λίγους μήνες αυξήσεις! Καρτελ κανονικό, όλες οι εταιρίες ανακοίνωσαν ταυτόχρονα αυξήσεις. Ξέρουμε από ποτέ ισχύουν?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έλεος, δεύτερη αύξηση μέσα σε λίγους μήνες. Απαράδεκτοι! Και ανανέωσα πριν 3 εβδομάδες. Δεν είναι κατάσταση αυτή κάθε λίγους μήνες αυξήσεις! Καρτελ κανονικό, όλες οι εταιρίες ανακοίνωσαν ταυτόχρονα αυξήσεις. Ξέρουμε από ποτέ ισχύουν?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Εάν δεις στην πάνω μεριά λέει

 

Ανακοινώνεται ότι από 25/04/2017 για τους συνδρομητές συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE των παρακάτω προγραμμάτων θα ισχύουν οι ακόλουθες τροποποιήσεις

 

Οποίος θέλει είναι μια ευκαιρία να σπάσει το συμβόλαιο χωρίς ποινή

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεις στην πάνω μεριά λέει

 

Ανακοινώνεται ότι από 25/04/2017 για τους συνδρομητές συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE των παρακάτω προγραμμάτων θα ισχύουν οι ακόλουθες τροποποιήσεις

 

Οποίος θέλει είναι μια ευκαιρία να σπάσει το συμβόλαιο χωρίς ποινή

Οπότε λογικά στον λογαριασμό του Μαρτίου θα γράφει ενημέρωση για τις αυξήσεις όπως είχε γίνει και την προηγούμενη φορά. Εκτός και αν αρκεστούν μόνο σε αυτή την ανακοινωση, οπότε λογικά έχουμε ένα μήνα περιθώριο για να κινηθούμε. Να το σπάσουμε, αλλά το ζήτημα είναι που να πάμε. Και η Vodafone ανακοίνωσε αυξήσεις, μια από τα ίδια. Φαντάζομαι αν δεν το έχει κάνει ήδη θα το κάνει και η wind. Καρτέλ, απροστάτευτοι τελείως είμαστε. Απορώ τι κάνει η Επιτροπή ανταγωνισμού.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται ότι από 25/04/2017 για τους συνδρομητές συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE των παρακάτω προγραμμάτων θα ισχύουν οι ακόλουθες τροποποιήσεις:

 

Αυξάνονται κατά 100ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο internet εντός Ελλάδος στα προγράμματα COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο 23, COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο 28 και COSMOTE Mobile 1500-30.

 

Αυξάνονται κατά 150ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο internet εντός Ελλάδος, στα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE Mobile S, COSMOTE Mobile 1500-20Π, COSMOTE Mobile 1500-25, COSMOTE Mobile Plus 20, COSMOTE Mobile Plus 25, COSMOTE Mobile Προς Όλους 25, COSMOTE 20, COSMOTE 25, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 20 ΠΑΛΑΙΟ, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 25 ΠΑΛΑΙΟ, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 30. Στα ανωτέρω προγράμματα καθώς και στα προγράμματα COSMOTE Mobile Βασικό, Βασικό Πρόγραμμα 1 & COSMOTE Βασικό 1 – Προνομιακό, αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο κατά 1,50€.

 

Αυξάνονται κατά 250ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο internet εντός Ελλάδος, στα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE MOBILE M, COSMOTE Mobile 1500-35, COSMOTE Mobile 1500-45, COSMOTE Mobile Plus 35, COSMOTE Mobile Plus 45, COSMOTE Mobile Προς Όλους 35, COSMOTE 35, COSMOTE 45, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 ΠΑΛΑΙΟ, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45 Π, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45 ΠΑΛΑΙΟ και αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο των ανωτέρω προγραμμάτων κατά 2,50€.

 

Αυξάνονται κατά 350ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο internet εντός Ελλάδος, στα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE MOBILE L, COSMOTE MOBILE XL, COSMOTE Mobile Plus 65, COSMOTE Mobile Προς Όλους 50, COSMOTE 55, COSMOTE 65, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 55 ΠΑΛΑΙΟ και αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο των ανωτέρω προγραμμάτων κατά 3,50€.

 

Αυξάνεται κατά 1.000’ ο διαθέσιμος χρόνος ομιλίας για κλήσεις εντός Ελλάδας προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας, κατά 1000 τα διαθέσιμα SMS για αποστολή μηνυμάτων εντός Ελλάδας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE Mobile Family 65 & COSMOTE Mobile Family 100 και αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο των ανωτέρω προγραμμάτων κατά 3,50€. Επίσης αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο του προγράμματος COSMOTE Mobile Family 10 κατά 1,50€.

 

Αυξάνονται κατά 100ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο internet εντός Ελλάδος στα προγράμματα COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο 21.5, COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο 26.5, COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο προς Όλους 27.5 και COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο 32.5 και αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο των προγραμμάτων κατά 1,40€.

 

Αυξάνονται κατά 175ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο internet εντός Ελλάδος στα προγράμματα COSMOTE ΚαρτοΣυμβόλαιο ΔΧΟ 15, COSMOTE ΚαρτοΣυμβόλαιο ΔΧΟ 20, COSMOTE ΚαρτοΣυμβόλαιο ΔΧΟ 25, COSMOTE ΚαρτοΣυμβόλαιο ΔΧΟ 30, COSMOTE ΚαρτοΣυμβόλαιο ΔΧΟ 35, ΚαρτοΣυμβόλαιο Προς όλους 30, ΚαρτοΣυμβόλαιο Προς όλους 30 Π και αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο των προγραμμάτων κατά 1,80€.

Προγράμματα COSMOTE Mobile Internet για οικιακούς και εταιρικούς συνδρομητές συμβολαίου:

 

Αυξάνονται κατά 50ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο Internet εντός Ελλάδος στα προγράμματα COSMOTE Mobile Internet Basic & COSMOTE Mobile Internet 100MB ΠΑΛ. Επιπρόσθετα, στο πρόγραμμα COSMOTE Mobile Internet Basic, η χρέωση μετά την κατανάλωση των δωρεάν MB τροποποιείται από κλιμακωτή (1-20ΜΒ: 1,0420€/MB, 20MB-250MB:0,5210€/MB, άνω των 250ΜΒ:0,1042€/MB) σε ενιαία, με χρέωση 0,1042€/MB. Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση των δωρεάν ΜΒ παραμένει ανά 1KB, με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση.

 

Αυξάνονται κατά 200ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο Internet εντός Ελλάδος στα προγράμματα COSMOTE Mobile Internet 1GB ΠΑΛ. & COSMOTE Mobile Internet 1GB Π.

 

Αυξάνονται κατά 512ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο Internet εντός Ελλάδος στα προγράμματα COSMOTE Mobile Internet 2GB, COSMOTE Mobile Internet 5GB, COSMOTE Mobile Internet 2GB ΠΑΛ., COSMOTE Mobile Internet 5GB ΠΑΛ., COSMOTE Mobile Internet Any Way 2GB ΠΑΛ. & COSMOTE Mobile Internet Any Way 5GB ΠΑΛ.

 

Αυξάνονται κατά 1024ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο Internet εντός Ελλάδος στα προγράμματα COSMOTE Mobile Internet 10GB & COSMOTE Mobile Internet 10GB ΠΑΛ.

 

Αυξάνονται κατά 2048ΜΒ τα διαθέσιμα ΜΒ για πλοήγηση στο Internet εντός Ελλάδος στα προγράμματα COSMOTE Mobile Internet 20GB, COSMOTE Mobile Internet 20GB ΠΑΛ. & COSMOTE Mobile Internet Unlimited.

Σε όλα τα προαναφερθέντα προγράμματα COSMOTE Mobile Internet, αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο κατά 2€.

 

Η χρέωση για κλήσεις ομιλίας και video-κλήσεις εντός Ελλάδος προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας (γεωγραφικούς αριθμούς και αριθμούς κινητής τηλεφωνίας) μετά την κατανάλωση των δωρεάν λεπτών στα προγράμματα συμβολαίου για ιδιώτες των σειρών COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ (εξαιρούνται τα προγράμματα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με Internet ΠΑΛ), COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΑΛΑΙΑ, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΑΛ, COSMOTE Mobile, COSMOTE Mobile Family, COSMOTE Mobile 1500, COSMOTE Mobile Plus, COSMOTE Mobile Προς Όλους, COSMOTE 20 έως Platinum καθώς και του προγράμματος COSMOTE Mobile Μηδενικό Πάγιο, αυξάνεται από 0,0082€/δευτ. σε 0,0090€/δευτ. και η χρέωση για τις ανωτέρω κλήσεις ομιλίας και video-κλήσεις μετά την κατανάλωση των δωρεάν λεπτών σε όλα τα προγράμματα ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE αυξάνεται από 0,0090€/δευτ. σε 0,0095€/δευτ.

Όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά των παραπάνω προγραμμάτων Συμβολαίου και Καρτοσυμβολαίου παραμένουν ως έχουν.

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/index.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα με 29€ , το 1500 σε όλους και εκτός απο τα 2,5 gb μου έδωσαν και 500mb επιπλεον.

 

καλημέρα . ποιο πρόγραμμα είναι αυτό ?

υπάρχει ακόμη?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεις στην πάνω μεριά λέει

 

Ανακοινώνεται ότι από 25/04/2017 για τους συνδρομητές συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE των παρακάτω προγραμμάτων θα ισχύουν οι ακόλουθες τροποποιήσεις

 

Οποίος θέλει είναι μια ευκαιρία να σπάσει το συμβόλαιο χωρίς ποινή

 

Έλεος με τις αυξήσεις, έχει παραγίνει το κακό.

 

Το να σπάσεις το συμβόλαιο σημαίνει, προφανώς, να χάσεις και το νούμερο του τηλεφώνου σου, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα . ποιο πρόγραμμα είναι αυτό ?

υπάρχει ακόμη?

Ζήτα το όπως το λέω

Ναι, υπάρχει, πριν 1 βδομάδα το έκανα

Πάντως να ξέρεις και η Vodafone τα ίδια μου έδινε, και χωρίς παζάρια.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τις αυξήσεις, έχει παραγίνει το κακό.

 

Το να σπάσεις το συμβόλαιο σημαίνει, προφανώς, να χάσεις και το νούμερο του τηλεφώνου σου, έτσι;

Για ποιο λόγο; Φυσικά και δεν το χάνεις. Αν σπάσεις το συμβόλαιο, συνήθως κάνεις φορητότητα. Λογικά ίσως μπορείς να κάνεις και μετατροπή σε καρτοκινητό.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Φυσικά και δεν το χάνεις. Αν σπάσεις το συμβόλαιο, συνήθως κάνεις φορητότητα. Λογικά ίσως μπορείς να κάνεις και μετατροπή σε καρτοκινητό.

 

Sent from my XT1562

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ωραία, είχα την εντύπωση πως τον έχανες.

 

Ερωτήσεις:

1. Από πότε μπορούμε να κάνουμε την ακύρωση για να προλάβουμε το μήνα που λένε;

2. Αν πάρεις τηλέφωνο για την ακύρωση παίζει να χαρίσουν την αύξηση; Την προηγούμενη φορά, με το 5ευρω, που τους πήρα, μου έβγαλαν 3-3.5 ευρω και άφησαν το υπόλοιπο.

3. Αν κάνεις την ακύρωση και πας για φορητότητα, παίζει να σε πάρει η Κοσμοτέ για αντιπροσφορά;

 

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να μείνω Κοσμοτέ, αλλά από την άλλη... πολλές οι αυξήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα μήνα. Από το πότε ισχύει δεν είναι ξεκάθαρο πάντα. Σίγουρα υπάρχει η ημερομηνία που δημοσιεύτηκε η ανακοίνωση, αλλά ακούγεται πως μπορεί να μετράει ο μήνας και από την γνωστοποίηση των αυξήσεων σαν ειδοποίηση στον λογαριασμό. Όπως και να έχει καλύτερα να έχουμε σαν βάση την ημερομηνία ανακοίνωσης που μέχρι ένα μήνα μετά είναι εντός προθεσμίας. Για τα υπόλοιπα, όλα είναι πιθανά αλλά κανείς δεν μπορεί να στο πει με σιγουριά.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα μήνα. Από το πότε ισχύει δεν είναι ξεκάθαρο πάντα. Σίγουρα υπάρχει η ημερομηνία που δημοσιεύτηκε η ανακοίνωση, αλλά ακούγεται πως μπορεί να μετράει ο μήνας και από την γνωστοποίηση των αυξήσεων σαν ειδοποίηση στον λογαριασμό. Όπως και να έχει καλύτερα να έχουμε σαν βάση την ημερομηνία ανακοίνωσης που μέχρι ένα μήνα μετά είναι εντός προθεσμίας. Για τα υπόλοιπα, όλα είναι πιθανά αλλά κανείς δεν μπορεί να στο πει με σιγουριά.

 

Μάλιστα... Ευχαριστώ και πάλι.

Εμένα το συμβόλαιό μου λήγει τον Ιούλιο, ελπίζω, σε περίπτωση ακύρωσης, να μην έχω να πληρώνω τίποτα ποινές (έχω το Cosmote plus 65 και πληρώνω 30,50 ευρώ με κάτι εκπτώσεις - χωρίς να έχω πάρει επιδότηση)

 

Αν κάποιος επικοινωνήσει σύντομα μαζί τους γι' αυτό το ζήτημα, ας μας ενημερώσει, παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τηλ εταιριών που θα μπορούσαμε να καλέσουμε για να μας κάνουν καποια εκπτωτική προσφορά; Γιατί αν περιμένουμε κατευθείαν απο τις εταιρείες ... κλάψτα....
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, στο πρόγραμμα Cosmote @ Home με κάρτα sim σου δίνουν σταθερό/γεωγραφικό νούμερο τηλεφώνου, δηλαδη της μορφής 210123456789; Σήμερα μια ηλικιωμένη κυρία μου ζήτησε να της αντικαταστήσω ένα ασύρματο τηλέφωνο που έχει στο σπίτι, το οποίο έπαψε να λειτουργεί. Πηγαίνοντας στο σπίτι της για να διαπιστώσω πρώτα ότι όντως δεν λειτουργεί, παρατηρώ ότι η βάση είναι συνδεδεμένη μόνο σε πρίζα ρεύματος και όχι σε τηλεφωνική πρίζα. Ανοίγοντας το καπάκι του ακουστικού και αφαιρόντας την μπαταρία, διαπιστώνω ότι έχει κάρτα sim της Cosmote. Μου φάνηκε πολύ περίεργο ότι έχει γεωγραφικό νούμερο με κάρτα sim αλλά αμέσως πήγε το μυαλό μου στο Cosmote @ Home, χωρίς να είμαι σίγουρος όμως.

 

Αν είναι έτσι να της παραγγείλω τηλέφωνο/κινητό τηλέφωνο gsm με κάρτα sim, απλώς θα πρέπει να βρω κάποιο μοντέλο μου να μοιάζει με ασύρματο τηλέφωνο και όχι με κινητό για να μην μπερδεύεται, αυτό κάνει δουλειά; Λιγάκι offtopic το 2ο σκέλος της ερώτησης, αλλά πάει μαζί με το 1ο για να σιγουρευτώ ότι όντως έχει το πρόγραμμα cosmote @ home.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Φυσικά και δεν το χάνεις. Αν σπάσεις το συμβόλαιο, συνήθως κάνεις φορητότητα. Λογικά ίσως μπορείς να κάνεις και μετατροπή σε καρτοκινητό.

 

Sent from my XT1562

 

Γνωρίζει κανείς αν όντως μπορώ να κάνω μετατροπή σε καρτοκινητό, διατηρώντας το ίδιο νούμερο;

Εμένα με ενδιαφέρει Wind f2g - το έψαξα λίγο και βλέπω πως με τα ισχύοντα πακέτα μπορώ να βολευτώ άνετα με 17 ευρώ το μήνα. Και είναι μεγάλη η διαφορά με τα 30,50 που δίνω τώρα (κι ας έχω περισσότερα "δωρεάν" sms, mb και κλήσεις - δεν τα χρησιμοποιώ όλα) και μάλιστα πριν από την επικείμενη αύξηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...