Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου μπορεις να δωσεις περισσοτερες λεπτομερειες?τι εγραφε στο μηνυμα?που στελνεις κτλ

 

Ναι.Μου ήρθε χθες μήνυμα για GIGA DEAL 5GB για σαββατοκυριακο.στέλνεις ΣΚ στο 1256.2.90 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Δέν ξέρω άν έχει ειπώθεί αυτό:

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/211116-timologiakes-allages-kartokinitis.pdf

Ναι δυστυχώς....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Μου ήρθε χθες μήνυμα για GIGA DEAL 5GB για σαββατοκυριακο.στέλνεις ΣΚ στο 1256.2.90 ευρω

Αν έχεις σύνδεση ή καρτοσύνδεση στο βγάζει στην εφαρμογή της cosmote.

 

Λοιπόν σε συγγενικό πρόσωπο λήγει το συμβόλαιο στις 13/12 και έκανε αίτηση για διακοπή μετά τη λήξη και μετατροπή σε Cosmokarta και του είπαν ότι με τη διακοπή θα χρεωθεί 10,80€.

Ξέρει κανείς γιατί αυτή η χρέωση εφόσον λήγει το συμβόλαιο του;

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σύνδεση ή καρτοσύνδεση στο βγάζει στην εφαρμογή της cosmote.

 

Λοιπόν σε συγγενικό πρόσωπο λήγει το συμβόλαιο στις 13/12 και έκανε αίτηση για διακοπή μετά τη λήξη και μετατροπή σε Cosmokarta και του είπαν ότι με τη διακοπή θα χρεωθεί 10,80€.

Ξέρει κανείς γιατί αυτή η χρέωση εφόσον λήγει το συμβόλαιο του;

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου

 

Τον περασμενο Μαιο η cosmote αποφασισε οτι θα χρεωνει 10ε για την συγκεκριμενη μετατροπη απο συμβολαιο σε καρτα.Ειχανε βγαλει και σχετικη ανακοινωνηση που μπορουσες να διακοψεις το συμβολαιο ατελως αν δεν συμφωνουσες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου

 

Τον περασμενο Μαιο η cosmote αποφασισε οτι θα χρεωνει 10ε για την συγκεκριμενη μετατροπη απο συμβολαιο σε καρτα.Ειχανε βγαλει και σχετικη ανακοινωνηση που μπορουσες να διακοψεις το συμβολαιο ατελως αν δεν συμφωνουσες.

Άρα τα πληρώνει κανονικά εε;

Ευχαριστώ και γω για τη δική σου! :)

 

Στάλθηκε από RN3P

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σύνδεση ή καρτοσύνδεση στο βγάζει στην εφαρμογή της cosmote.

 

Λοιπόν σε συγγενικό πρόσωπο λήγει το συμβόλαιο στις 13/12 και έκανε αίτηση για διακοπή μετά τη λήξη και μετατροπή σε Cosmokarta και του είπαν ότι με τη διακοπή θα χρεωθεί 10,80€.

Ξέρει κανείς γιατί αυτή η χρέωση εφόσον λήγει το συμβόλαιο του;

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

 

Είναι τα λεγόμενα τέλη αποσύνδεσης. Για να το αποφύγω, όταν έληξε το συμβόλαιο μου, το άλλαξα σε συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα λεγόμενα τέλη αποσύνδεσης. Για να το αποφύγω, όταν έληξε το συμβόλαιο μου, το άλλαξα σε συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο.

 

Μετα ςπο περιπου 6 μηνες υπαρχει το ενδεχομενο το μηδενικο ππαγιο να ακυρωθει απο μονο του το γραφει και στο συμβολαιο

Οποτε οποιος θελει να το ακυρωσει για να γλυτωσει τα 10 ευρω το κανει μηδενικο και απλα μετα βγαζει την καρτα απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Μετα ςπο περιπου 6 μηνες υπαρχει το ενδεχομενο το μηδενικο ππαγιο να ακυρωθει απο μονο του το γραφει και στο συμβολαιο

Οποτε οποιος θελει να το ακυρωσει για να γλυτωσει τα 10 ευρω το κανει μηδενικο και απλα μετα βγαζει την καρτα απο το κινητο

 

Μήπως ήθελες να πεις καρτοκινητό? :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα την ενοποιηση OTE-COSMOTE μπορειτε να καλειτε με αστικη χρεωση στο 2106513888 την εξηπηρετηση πελατων ειναι κοινη πλεον και για σταθερο και για κινητο. Συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κάνεις αν δώσουν το χριστουγεννιάτικο δώρο που δίνουν τα τελευταία χρόνια; Αυτό που στέλνεις σε 3 διαφορετικούς συνδρομητές Cosmote ή κατόχους καρτοκινητής Cosmote κάποια λεπτά ομιλίας, sms και GB;
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για τους expert :

ποιο προγραμμα συμφέρει πιο πολύ ?

vodafone RED2 με 3000' +1500 sms +5 GB απο 100€ στα 80 €

vodafone business RED2 3000' +1500' σταθερα +1500 sms +5 GB στα 110 €

cosmote Gold 3000' + 3000'sms +4 GB απο 100€ στα 80€

cosmote Family XL 4000' + 4000'sms +4 GB (2 ατομα) στα 110€

 

Τι παζαρια μου προτεινετε σε τιμες να φτασω ? τωρα έχω vodafone 700 απο 50€ μου το αφησαν 29 euro το οποιο λήγει και θέλω να προσθέσω άλλα 4 τηλέφωνα ποιο πρόγραμμα να επιλέξω ?:!::!::!::!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτό το μήνα λήγει το 18μηνο συμβόλαιο που είχα στη Cosmote για 3 αριθμούς οικογενειακό με 1500 προς όλους, 1500 μηνύματα προς όλους και 2 gb internet με 21€ και κάτι ψιλά η κάθε γραμμή.

 

Θα ήθελα να το ανανεώσω και να μείνει ως έχει από άποψη τιμών-πακέτων, πως πρέπει να ενεργήσω; Δίνουν πλέον αυτά τα πακέτα σε τέτοιες τιμές είτε Cosmote είτε Vodafone;

 

Τη τελευταία φορά για να πετύχω αυτή τη προσφορά είχα φύγει από Cosmote, πήγα Vodafone για 2 βδομάδες περίπου και έκανα υπαναχώρηση σε Cosmote αφού μου δώσανε αυτή τη προσφορά. Έπειτα με είχε ξανά καλέσει η Vodafone για ακόμα χαμηλότερη αλλά είχα βαρεθεί τη ταλαιπωρία και η διαφορά ήταν αμελητέα οπότε έμεινα Cosmote.

 

Ελπίζω να μη χρειαστεί να κάνω τα ίδια πάλι γιατί έχω βαρεθεί αυτές τις διαδικασίες, σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καθε τμημα εχει μια εμπορικη πολιτικη που ακολουθει εαν δεν νοιωθεις οτι δεν σε ικανοποιει πρατεις οπως νομιζεις

Οι υπαλληλοι δεν μπορουν να κανουν τα παντα για να ικανοποιουνολους τους πελατες

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλησπέρα,

 

Οικογενειακό 4 γραμμές, 4000 λεπτά, 4000 sms και 9 gb ιντερνετ στα 75 ευρώ και σταθερό απεριόριστα αστικά, 30 λεπτά κινητά στα 25 ευρώ είναι καλή προσφορά πιστέυετε ?

 

Δέχτηκα έκανα αίτημα από τη βόντα, δε νομίζω να πάρω κάτι καλύτερο.

 

 

ολα αυτα 100 € ? αντι 140 ........

Link to comment
Share on other sites

με πηραν απο cosmote μου εκαναν μια προσφορα το θεμα ειναι οτι τους ειπα οτι εχω συμβολαιο με αλλη εταιρια μου ελεγαν κατι κουλα οτι αν μου ζητησει η vodafone επιστροφη επιδοτησης θα αναλαβουν αυτοι και κατι τετοια με ζαλισαν πραγματικα εφτασαν στο σημειο να μου πουν το συμβολαιο ειναι για να προστατευεστε εσεις σε ρωτηση μου τι θα κανουν εαν μου ητρησει χρηματα η voda απεφυγαν να μου απαντησουν.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

με πηραν απο cosmote μου εκαναν μια προσφορα το θεμα ειναι οτι τους ειπα οτι εχω συμβολαιο με αλλη εταιρια μου ελεγαν κατι κουλα οτι αν μου ζητησει η vodafone επιστροφη επιδοτησης θα αναλαβουν αυτοι και κατι τετοια με ζαλισαν πραγματικα εφτασαν στο σημειο να μου πουν το συμβολαιο ειναι για να προστατευεστε εσεις σε ρωτηση μου τι θα κανουν εαν μου ητρησει χρηματα η voda απεφυγαν να μου απαντησουν.

 

τι προσφορα σου εκαναν?

Link to comment
Share on other sites

τι προσφορα σου εκαναν?
cosmote one family large στα 54 οσο πληρωνω τωρα για 2 red 1 ηταν καλη η προσφορα αλλα εχω αλλους 10 μηνες συμβολαιο με ενοχλησε το τοσο χοντρο ψεμα που μου ειπε οτι δεν θα δωσω τιποτα και θα αναλαβουν αυτοι χωρις να ξεκαθαριζει πως το εννοει αυτο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

cosmote one family large στα 54 οσο πληρωνω τωρα για 2 red 1 ηταν καλη η προσφορα αλλα εχω αλλους 10 μηνες συμβολαιο με ενοχλησε το τοσο χοντρο ψεμα που μου ειπε οτι δεν θα δωσω τιποτα και θα αναλαβουν αυτοι χωρις να ξεκαθαριζει πως το εννοει αυτο

 

Πολυ καλη προσφορα,αν σκεφτεις οτι εμενα μετα απο φορητοτητα πριν ενα μηνα μου προσεφεραν το cosmote family L,στα 39ευρω.Είχες και σταθερο σε vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προσφορα,αν σκεφτεις οτι εμενα μετα απο φορητοτητα πριν ενα μηνα μου προσεφεραν το cosmote family L,στα 39ευρω.Είχες και σταθερο σε vodafone?
οχι ειναι στην cosmote το σταθερο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι εδώ και δυο χρόνια στο Cosmote 65 με 55€ το μήνα (ήταν 50 € και με εκείνη την αύξηση στα τέλη κινητής πριν λίγους μήνες πήγε 55€). Η προσφορά που μου είχε γίνει, μετά από αίτηση για φορητότητα στη Vodafone τότε, ήταν για 25 € και κάτι ψιλά χωρίς επιδότηση αλλά είχα συμφωνήσει στα 50€ γιατί μου είχανε δώσει και 500 € επιδότηση για αγορά iPhone. Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός στα 81,15 € και αναρωτιέμαι, δεν θα έπρεπε να με ενημερώσει η Cosmote ότι έληξε το συμβόλαιό μου;; δεύτερον και σημαντικότερο, με τις αλλαγές στη φορητότητα, αν πάω σε κατάστημα πχ Vodafone και κάνω αίτηση για να πάω εκεί θα μπορώ να γυρίσω Cosmote δεδομένου ότι πλέον η φορητότητα ενεργοποιείται άμεσα;;; παίρνει η κοσμοτε πάλι τηλέφωνο για καλύτερη αντιπροσφορά;; και αν ναι σε τι ποσά πλέον το μήνα;;; αυτά και ελπίζω να μην κούρασα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμιτες! θα ήθελα απλά να σας ενημερώσω για την δική μου περίπτωση χωρίς να σας κουράζω. Με ενημέρωσαν με sms από την κοσμοτέ ότι τελειώνει το συμβόλαιο του οικογενειακού μου πακέτο τον Γενάρη του 17 και επικοινώνησα μαζί τους στο 13888 για να μάθω λεπτομέρειες. Μου πρότειναν να ανανεώσω το ήδη υπάρχον συμβόλαιο δηλαδή (cosmote plus 65 με όλες τις εκπτώσεις στα 28ε, συν plus 35 της συζύγου 20,85ε) με μετατροπή του plus65 σε cosmote XL και αύξηση του παγίου από 28ε σε 31,50 και παραμονή της συζύγου στο 35 και εκεί με μια μικρή αύξηση από 20,85 σε 21,50. Όλα αυτά με 18μηνη υποχρεωτική παραμονή. Τους ρώτησα εάν μπορώ να γίνω κάτοχος των προγραμμάτων ΟΝΕ που περιλαμβάνουν σταθερό, κινητή, cosmote tv και μου απάντησαν ότι η προωθητική αυτή ενέργεια αφορά μόνο νέους πελάτες. Συνοπτικά καταλαβαίνω ότι αν θέλω να κερδίσω χαμηλότερες τιμές θα το κατάφερνα μόνο με φορητότητα προς άλλη εταιρία, πράγμα το οποίο με έχει κουράσει να το κάνω κάθε φορά, αλλά ομολογώ ότι στην έσχατη περίπτωση περίμενα να παραμείνουν οι τιμές των συμβολαίων που μου πρότειναν αμετάβλητες και όχι να πάρουν αύξηση!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμιτες! θα ήθελα απλά να σας ενημερώσω για την δική μου περίπτωση χωρίς να σας κουράζω. Με ενημέρωσαν με sms από την κοσμοτέ ότι τελειώνει το συμβόλαιο του οικογενειακού μου πακέτο τον Γενάρη του 17 και επικοινώνησα μαζί τους στο 13888 για να μάθω λεπτομέρειες. Μου πρότειναν να ανανεώσω το ήδη υπάρχον συμβόλαιο δηλαδή (cosmote plus 65 με όλες τις εκπτώσεις στα 28ε, συν plus 35 της συζύγου 20,85ε) με μετατροπή του plus65 σε cosmote XL και αύξηση του παγίου από 28ε σε 31,50 και παραμονή της συζύγου στο 35 και εκεί με μια μικρή αύξηση από 20,85 σε 21,50. Όλα αυτά με 18μηνη υποχρεωτική παραμονή. Τους ρώτησα εάν μπορώ να γίνω κάτοχος των προγραμμάτων ΟΝΕ που περιλαμβάνουν σταθερό, κινητή, cosmote tv και μου απάντησαν ότι η προωθητική αυτή ενέργεια αφορά μόνο νέους πελάτες. Συνοπτικά καταλαβαίνω ότι αν θέλω να κερδίσω χαμηλότερες τιμές θα το κατάφερνα μόνο με φορητότητα προς άλλη εταιρία, πράγμα το οποίο με έχει κουράσει να το κάνω κάθε φορά, αλλά ομολογώ ότι στην έσχατη περίπτωση περίμενα να παραμείνουν οι τιμές των συμβολαίων που μου πρότειναν αμετάβλητες και όχι να πάρουν αύξηση!!!!

Φιλ

Φιλε η εμπορικη πολιτικη που εχουν δινει τιμη σε συγκριση με την τιμη που εχει το προγραμμα και οχι με την προηγουμενη προσφορα που ειχες εσυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμιτες! θα ήθελα απλά να σας ενημερώσω για την δική μου περίπτωση χωρίς να σας κουράζω. Με ενημέρωσαν με sms από την κοσμοτέ ότι τελειώνει το συμβόλαιο του οικογενειακού μου πακέτο τον Γενάρη του 17 και επικοινώνησα μαζί τους στο 13888 για να μάθω λεπτομέρειες. Μου πρότειναν να ανανεώσω το ήδη υπάρχον συμβόλαιο δηλαδή (cosmote plus 65 με όλες τις εκπτώσεις στα 28ε, συν plus 35 της συζύγου 20,85ε) με μετατροπή του plus65 σε cosmote XL και αύξηση του παγίου από 28ε σε 31,50 και παραμονή της συζύγου στο 35 και εκεί με μια μικρή αύξηση από 20,85 σε 21,50. Όλα αυτά με 18μηνη υποχρεωτική παραμονή. Τους ρώτησα εάν μπορώ να γίνω κάτοχος των προγραμμάτων ΟΝΕ που περιλαμβάνουν σταθερό, κινητή, cosmote tv και μου απάντησαν ότι η προωθητική αυτή ενέργεια αφορά μόνο νέους πελάτες. Συνοπτικά καταλαβαίνω ότι αν θέλω να κερδίσω χαμηλότερες τιμές θα το κατάφερνα μόνο με φορητότητα προς άλλη εταιρία, πράγμα το οποίο με έχει κουράσει να το κάνω κάθε φορά, αλλά ομολογώ ότι στην έσχατη περίπτωση περίμενα να παραμείνουν οι τιμές των συμβολαίων που μου πρότειναν αμετάβλητες και όχι να πάρουν αύξηση!!!!

 

Πριν κανεις φορητοτητα,πες οτι θες να καταργησεις τις γραμμες τελειως,και θα σε συνδεσουν στο τμημα καταργησεων.Θα σε ρωτησουν γιατι θες να τις καταργησεις,και θα σου κανουν αντιπροσφορα,συνηθως αρκετα καλυτερη και πολυ κοντα,αν οχι ιδια με αυτη που κανουν στη φορητοτητα.Επισης,κοιτανε τη χρηση που κανεις συνηθως και σου προτεινουν παρομοια προγραμματα,και εχουν τη δυνατοτητα να 3πλασιασουν τα ΜΒ ή το χρονο ομιλιας προς ολους,ωστε να ειναι κοντα στο προγραμμα που θες.Εμενα μου ειχαν προσφερει το cosmote 1500-35,μεσα σε οικογενειακο και με σταθερο, στα 19ευρω νομιζω με τα MB ομως απο 400ΜΒ σε 1,2GB.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...