Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

S.O.S. Ομολογώ πως έκανα υπερβολική χρήση του Internet στο κινητό μου και μου ειρθε ένας υπέρογκος λογαριασμός. Η ερώτηση μου είναι εάν είναι υποχρεωμενη η εκάστοτε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να ενημερώνει για την υπερβολική χρήση του Internet οταν κάποιος έχει συνάψει ένα συμβόλαιο. Κάθε πληροφορία θα είναι πολύτιμη.

Την πάτησα κι εγώ,αλλά ευτυχώς μου χρεώσανε μόνον 6€.Το περίεργο είναι ότι εμένα μου στείλανε ένα μήνυμα ότι έχω φτάσει στο 80% του ορίου που δικαιούμαι,κάτι που με σταμάτησε από την υπερβολική χρήση,και σχεδόν σταμάτησα,αλλά και πάλι το ξεπέρασα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

S.O.S. Ομολογώ πως έκανα υπερβολική χρήση του Internet στο κινητό μου και μου ειρθε ένας υπέρογκος λογαριασμός. Η ερώτηση μου είναι εάν είναι υποχρεωμενη η εκάστοτε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να ενημερώνει για την υπερβολική χρήση του Internet οταν κάποιος έχει συνάψει ένα συμβόλαιο. Κάθε πληροφορία θα είναι πολύτιμη.

Πόσο σου στείλανε;Πόσα ΜΒ;Καλήγ δύναμη!Κάνε μέσω 13888 αίτημα μήπως γλυτώσεις κάτι!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγγενικό πρόσωπο έχει το cosmote xl με έκπτωση παγίου περίπου στα 34€. Εγώ έχω 4 εταιρικές συνδέσεις και τη μια θέλω να την πάω στο αντίστοιχο cosmote business mobile προς όλους 1500 (και οι 4 συνδέσεις θα γίνουν ανανέωση με έκπτωση παγίου). Ξέρετε μέχρι που μπορώ να το φτάσω το συγκεκριμένο πάγιο?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάλεσα στην cosmote γιατι λήγει το συμβόλαιο μου σε λίγες μέρες για καλύτερη προσφορά.Μετά απο αρκετά λεπτά το μόνο που κατάφερα ήταν να καταλήξω να πληρώνω τα ίδια με οτι πλήρωνα μέχρι στιγμής(23€ 400'+40ΜΝ+500ΜΒ).Μου είπαν οτι με 5€ ακόμα μπορώ να έχω 500ΜΒ +500ΜΒ απο αυτούς δώρο.Να αναφέρω οτι η φορητότητα σε άλλη εταιρεία δε με συμφέρει (το έψαξα,μου βγαίνει να πληρώνω περισσότερο απότι τώρα).Μήπως υπάρχει καμία ψυχή απο το τμήμα φορητότητας της Cosmote να μας δώσει κάτι καλύτερο βρε παιδιά?? Η κάποιος γνωστός:):):):)

Τι μου προτείνεται να κάνω?

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο ρίσκο, αλλά ένα αίτημα μετατροπής σε καρτοκινητό ίσως τους έκανε να το δουν λίγο διαφορετικά.
Link to comment
Share on other sites

Στα 23€ που πληρώνω μπήκα και είδα τις παροχές του καρτοκινητού και δε με καλύπτει καμία δυστυχώς. Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Στα 23€ που πληρώνω μπήκα και είδα τις παροχές του καρτοκινητού και δε με καλύπτει καμία δυστυχώς.

 

Το θέμα δεν είναι αν σε συμφερουν οι παροχές του καρτοκινητού, αλλά να ασκήσεις ένα μοχλό πίεσης, όπως σου είπε και παραπάνω ο Mark_K. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό δε θα δείνεις πάνω από 10Ευρώ και ίσως έχεις και περισσότερα πράγματα (f2g,frog,cu ).
Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό δε θα δείνεις πάνω από 10Ευρώ και ίσως έχεις και περισσότερα πράγματα (f2g,frog,cu ).

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Για C-Ote καρτοκινητή, δες εδώ:

 

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T13_20/section/WHATSUP_Services

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T13_20/section/COSMOKARTA_Services

Link to comment
Share on other sites

Eμένα αύριο λήγει το συμβόλαιο και ψάχνομαι κι εγώ να δω τι θα κάνω,μιάς και πληρώνω μόνον για Κοσμοτε 51€.Και άλλα 41€ για τον ΟΤΕ.Εννοείται ότι το Ιντερνετ,μπορεί να το έχουν και το σπίτι,και το κινητό,και το λαπτοπ και το τάμπλετ.Δεν με ενδιαφέρουν τα πολλά τηλεφωνήματα με κινητό,ούτε και τα πολλά μηνύματα.Μόνο αρκετά ΜΒ ώστε να μπορώ ανά πάσαν στιγμήν να έχω δίκτυο.Τώρα έχω 2 Γίγα.

Εχει κάποιος άποψη σε τι πρόγραμμα να καταλήξω;

Και το πρόγραμμα λήγει αύριο.Πρέπει να πάω αύριο,ή μπορώ να πάω και άλλη μέρα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

 

Αρχικά να ευχαριστήσω εσένα και όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις σας και να ζητήσω συγγνώμη για τα κεφαλαία αλλά έστειλα απο το κινητό.

Μπήκα και είδα και στα 3 link και για να πώ την αλήθεια θεωρώ πιο συμφέρων της cosmokartas.

Δηλαδή εγώ τώρα δίνω 23€ για 400'+40ΜΝΜ+500ΜΒ

Αν το κάνω κάρτα θα δίνω 6€ 200'+100ΜΒ + 6€ 200'+100ΜΒ +2,40€ 60ΜΝΜ +5€ 200ΜΒ(Είναι 500ΜΒ αλλά μέχρι τέλος Νοέμβρη)

Σύνολο 17,40€ για 400'+400MB+60MNM

H αλήθεια είναι οτι θα ήθελα πιο πολλά ΜΒ αλλά τι να πείς.

Μάλλον με συμφέρει η αλλαγή απο συμβόλαιο σε κάρτα.Εκτός και αν υπάρχει κάποιος άλλος συνδυασμός που δεν τον έκανα και συμφέρει περισσότερο.

Βέβαια μόλις διάβασα οτι αλλάζουν οι τιμολογησεις στην cosmote και αυξάνονται.Μπερδεύτηκα.

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Με πέρνουν και μου λένε:420' προς όλους και 500ΜΒ για 19 ευρω με 18 μηνες....χαχαχαχαχχχαχαχα τυχαιο;;;;ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΑΡΗ!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις φρογκ με τον διπλασιασμό καθε 2 βδομαδες θα εχεις 3 € 120' + 3€ 120, +3€ 120, και με 4.4€ 4 gb ιντερνετ συνολο 13.4 € και 500ΜΒ απο την ανανέωση

 

 

Και χρονοχρέωση ανα δευτερόλεπτο

 

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να λέει κάπου στην εφαρμογή της cosmote πότε λήγει το συμβόλαιο;

 

Και ένα "περίεργο". Τώρα που πήγα να συνδεθώ στην εφαρμογή της cosmote, μου έσκασε ένα μήνυμα "0||" από το 1256. Να αρχίσω να φοβάμαι; :P

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να λέει κάπου στην εφαρμογή της cosmote πότε λήγει το συμβόλαιο;

 

Και ένα "περίεργο". Τώρα που πήγα να συνδεθώ στην εφαρμογή της cosmote, μου έσκασε ένα μήνυμα "0||" από το 1256. Να αρχίσω να φοβάμαι; :P

 

Και μενα μου εσκασε το συγκεκριμενο μηνυμα..δεν πιστευω να ειναι κατι.Ειδικα απο το 1256 δεν φοβαμαι τιποτα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Γνωστή δέχτηκε τηλεφωνική ''προσφορά'' για μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο.ήρθε ο κουριερ εχθές και τον έδιωξε γιατί άλλξε γνώμη....Σήμερα την πήρε η κοσμοτε και της είπε ότι δεν μπορεί να ακυρώσει...Περιμένει σήμερα κουριερ...Μπορεί τώρα να μην δεχτεί να υπογράψει;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Γνωστή δέχτηκε τηλεφωνική ''προσφορά'' για μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο.ήρθε ο κουριερ εχθές και τον έδιωξε γιατί άλλξε γνώμη....Σήμερα την πήρε η κοσμοτε και της είπε ότι δεν μπορεί να ακυρώσει...Περιμένει σήμερα κουριερ...Μπορεί τώρα να μην δεχτεί να υπογράψει;

Χαχαχαχα τι άλλο θα ακούσουμε.

Φυσικά και μπορεί να αλλάξει γνώμη. Ο κουριερ για υπογραφές πήγε και δεν τις πήρε..Άρα να πάνε να κουρευτουν..

Άκου εκεί..

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα τι άλλο θα ακούσουμε.

Φυσικά και μπορεί να αλλάξει γνώμη. Ο κουριερ για υπογραφές πήγε και δεν τις πήρε..Άρα να πάνε να κουρευτουν..

Άκου εκεί..

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Έτσι έκανε!

Edited by Mark_K

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λιγο τρελη προσφορά.5 γιγα για ενα σκ με κατω απι 3 ευρω

 

Φιλε μου μπορεις να δωσεις περισσοτερες λεπτομερειες?τι εγραφε στο μηνυμα?που στελνεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προκοπής συμβόλαια αυτή εταιρία ... έχω 1500-20 και τα 1500 λεπτά και μηνύματα προς wh μου είναι άχρηστα ... και τι δίνω 18€ για 1 ώρα προς όλους και κάτι σάπια ΜΒ , ενώ στην wind με 14€ 300 λεπτά προς όλους 30 sms 300ΜΒ και 5€ μένουν στην κοσμοτε πάει 28€ καλά κρασιά ....

 

εντωμεταξύ εκεί που δουλεύω η cosmote δεν έχει καθόλου σήμα ενώ wind καμπάνα :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προκοπής συμβόλαια αυτή εταιρία ... έχω 1500-20 και τα 1500 λεπτά και μηνύματα προς wh μου είναι άχρηστα ... και τι δίνω 18€ για 1 ώρα προς όλους και κάτι σάπια ΜΒ , ενώ στην wind με 14€ 300 λεπτά προς όλους 30 sms 300ΜΒ και 5€ μένουν στην κοσμοτε πάει 28€ καλά κρασιά ....

 

εντωμεταξύ εκεί που δουλεύω η cosmote δεν έχει καθόλου σήμα ενώ wind καμπάνα :lol:

Όταν έκανες το συμβόλαιο δεν γνώριζες τη χρήση που θα κάνεις; Να έψαχνες άλλο πρόγραμμα που να σε καλύπτει, είτε σε άλλη εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες το συμβόλαιο δεν γνώριζες τη χρήση που θα κάνεις; Να έψαχνες άλλο πρόγραμμα που να σε καλύπτει, είτε σε άλλη εταιρεία;

 

όταν έκανα ήταν άλλες περιπτώσεις ήμουν μακριά και μιλούσα πολλή τώρα είμαι κοντά και δεν έχω σε ποιον να μιλήσω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...