Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Τελικά εχθές προχώρησα στην ανανέωση του πακέτου μου. Συνεχίζω με το πρόγραμμα cosmote L (700 λεπτά, 1150mb και 150 μηνύματα) στα 22 ευρώ τελική τιμή και μετά τις αυξήσεις. Επιπλέον μου έδωσαν και δώρο 500mb το μήνα (από το τμήμα ανανεώσεων, καθώς από τα καταστήματά και την τηλ. εξυπηρέτησή δεν είχαν αυτή τη δυνατότητα). Δεν ηθελα με τίποτα να φύγω από την cosmote οπότε δε ρίσκαρα με τη φορητοτητα..να πω ότι εχω και σταθερό ΟΤΕ οπότε είχα και μία έκπτωση έξτρα.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το τμήμα καταγγελιών σύμβασης, δεν ξέρω αν αυτό το τμήμα μπορεί ή όχι να κάνει προσφορά.

Πάντως, όπως έχω πει πάλι, το σταθερό με ρώτησαν κι εμένα αν είναι Cosmote, αλλά εγώ ήδη χρησιμοποιώ την έκπτωση του Double play.

Ίσως ξαναδοκιμάσω να πω κι εγώ "Σύνδεση με εκπρόσωπο" μπας και το τμήμα καταγγελιών δεν μπορεί να κάνει προσφορά.

 

fili, με φορητότητα λογικά θα είχες πετύχει καλύτερη προσφορά, χωρίς να υπάρχει ο φόβος μήπως φύγεις από Cosmote, αφού έχω την εντύπωση πως 99.9% σε παίρνουν για προσφορά μετά τη φορητότητα.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να εχεις δίκιο γιατί και την προηγούμενη φορά που εκανα αίτηση φορητότητας καθώς ημουν αποφασισμένη να φύγω μου έκαναν πολύ καλή προσφορά. Πιστεύω όμως ότι δε θα μου έριχναν την τιμή αλλά θα μου έδιναν μάλλον παραπάνω λεπτά και mb. Αυτή τη στιγμή υπερκαλύπτομαι με τις παροχές του πακέτου μου. Οπότε δε θέλησα να προχωρήσω σε κάποια αλλη κίνησή..
Link to comment
Share on other sites

ειδα να λετε οτι μπορει να γινει υπαναχωρηση φορητοτητας και μετα την ενεργοποιηση αν δεν εχει γινει η αιτηση στο καταστημα, μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η διαδικασια;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας, μου έκαναν μια νέα προσφορά για τις 2 γραμμές μου, business 1500 και business 400, λίγο κάτω από 48 ευρώ στο σύνολο (πάνω από 1100 ευρώ η επιδότηση για 18μηνο συμβόλαιο). Η αλήθεια είναι ότι ήμουν αποφασισμένος να φύγω, αλλά η προσφορά φάνηκε καλή και τελευταία στιγμή άλλαξα γνώμη. Όμως, παρόλο που το ρώτησα 2 φορές για το αν περιλαμβάνονται οι νέες αυξημένες τιμές στα σύνολα που μου έδωσαν και τις 2 φορές μου απάντησαν καταφατικά, εμένα οι πράξεις δε μου βγαίνουν. Δηλαδή αφαιρώ από τις σημερινές (παλιές) τιμές την επιδότηση/18 μήνες και μου βγάζει το ποσό που μου είπαν/μήνα. Επιμένουν ότι δε θα δω αύξηση, αλλά αμφιβάλλω. Στην προσφορά τους υπάρχει για κάθε γραμμή και ένα ποσοστό έκπτωσης παγίου (εκτός της επιδότησης) το οποίο δεν το έχω υπολογίσει κάπου. Λέτε να είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το "cosmote 35 παλιό", 1.500 προς COSMOTE & Σταθερά, 2 ώρες προς άλλα δίκτυα και από μηνύματα, 1.500 SMS προς κινητά COSMOTE και 120 προς άλλους, καθόλου δεδομένα...Για το πρόγραμμα αυτό δίνω περίπου 37ευρώ, η επιδότηση συσκευσής τότε που έκανα την ανανέωση ενσωματώθηκε ως έκπτωση παγίου.

Επειδή δεν έχω καθόλου δεδομένα και επειδή αφενός δεν μιλάω με τπτ τόσες ώρες ούτε στέλνω τόσα μνμτα, δλδ πάνε χαμένα αυτά που προσφέρει το πακέτο, αφετέρου μου φαίνονται αρκετά τα χρήαμτα που δίνω, σκέφτομαι να κάνω αλλαγή σε κάτι που να συμφέρει περισσότερο.

Τί μπορείτε να προτείνετε;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Για κοιταξε προς wind f2g μερια. Αμα βρεις το ειδικο-φοιτητικο πακετο πιστευω θα εισαι υπερκαλυμενος αμα ομιλια προς ολους και ιντερνετ με την καλυτερη τιμη της αγορας. Για ψαχτω λιγακι στο section της wind.
Link to comment
Share on other sites

Για κοιταξε προς wind f2g μερια. Αμα βρεις το ειδικο-φοιτητικο πακετο πιστευω θα εισαι υπερκαλυμενος αμα ομιλια προς ολους και ιντερνετ με την καλυτερη τιμη της αγορας. Για ψαχτω λιγακι στο section της wind.

 

δεν είμαι φοιτητής, δεν έχω φοιτητικό πάσο..Σόρρυ, έπρεπε να το έχω αναφέρει εξαρχής..

Ύστερα η αλήθεια είναι δεν θα ήθελα να κινηθώ προς Wind, θα'θελα να παραμείνω ανάμεσα σε Cosmote/ Vodafone, λόγω ποιoτήτας παρεχομενων υπηρεσιών.

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι φοιτητής, δεν έχω φοιτητικό πάσο..Σόρρυ, έπρεπε να το έχω αναφέρει εξαρχής..

Ύστερα η αλήθεια είναι δεν θα ήθελα να κινηθώ προς Wind, θα'θελα να παραμείνω ανάμεσα σε Cosmote/ Vodafone, λόγω ποιoτήτας παρεχομενων υπηρεσιών.

δεν σκέφτεσαι κάτι σε καρτοκινητο?

είναι καλή λύση

Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητο,δες Whats Up/CU.

Ακομα καλυτερα να εχεις 2 καρτες αμα εχεις δικαρτο κινητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειναι να κανω ανανεωση απο τον γεναρη αλλα δεν εχω μπει ακομα στη διαδικασια γτ ακουγα συνεχεια οτι δεν κανουν καινουριες προσφορες αυτη την περιοδο...Εχω συμβολαιο γυρω στα 60-65ε και εχω και γνωστο να μπορω να δηλωσω οτι πηρα iPhone και να παρω οποιαδηποτε συσκευη απο Γερμανο.Το λεω γιατι για iPhone εχω παρει παντα μεγαλυτερες επιδοτησεις. Εχει κανει κανεις τωρα φορητοτητα αριθμου για να δεχτει προσφορα ;!
Link to comment
Share on other sites

δεν σκέφτεσαι κάτι σε καρτοκινητο?

είναι καλή λύση

 

βεβαίως το σκέφτομαι! what's up είναι καλή επιλογή;

Το συμβόλαιο μου νομίζω λήγει σε 2 μήνες, μπορώ να καταγγείλω τώρα τη σύμβαση λόγω των επικείμενων αυξήσεων και να ζητήσω να γίνει κατευθείαν κάρτα; Ξέρετε αν/τί πληρώνω σε αυτή τη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

βεβαίως το σκέφτομαι! what's up είναι καλή επιλογή;

νομίζω όχι προς όλους,θαρρώ το cu είναι καλύτερο σ'αυτο τον τομέα

δηλ με 6€ έχεις 400' προς όλους και 200' προς vodafone και 500mb free με ενεργοποιημένο το bonus surf αν ανανεώσεις on line με 10€ η άλλα 120' προς vodafone

δίνουν και δωράκια κατά καιρούς,όπως τώρα δωρεάν 400' προς όλους κάθε ΠΣΚ,δες τι σε συμφέρει πρώτα...έχεις καιρό ακόμα....

 

 

 

 

 

 

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει τελειωσει το συμβολαιο μου απο τον γεναρη και απλα περιμενα μηπως μου κανουν καμια προσφορα αλλα και να βγουν τα πρωτα Flagships για το 2017. Παιζει ακομα να εκβιασω για μεγαλυτερη επιδοτηση μεσω φορητοτητας?! Καπου διαβασα να χρησιμοποιησω την προφαση για καταγγελια συμβασης βαση των νεων τιμοκαταλόγων. Τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω τη βοήθεια σας. Η κοπέλα μου έχει κάνει αίτηση φορητοτητας από τη cosmote στη Vodafone. Δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα και της ήρθε λογαριασμός από τη cosmote για 15 μέρες 170 ευρώ με έξτρα χρέωση 2gb.ειχε εταιρικό τηλέφωνο αλλά της είπαν ότι για να γίνει καρτοκινητο πρέπει να γίνει πρώτα σύνδεση. Ισχύει κάτι τέτοιο; Τι μπορούμε να κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μας!!!!

Ξέρει κάποιος το τηλέφωνο των ειδικων προσφορών της

Cosmote;

Θέλω να ρωτήσω για cosmote one xl...

Έχει εμπειρία κανένας συμφοριτης από αυτό το πρόγραμμα, 2 κινητών και ενός σταθερου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μας!!!!

Ξέρει κάποιος το τηλέφωνο των ειδικων προσφορών της

Cosmote;

Θέλω να ρωτήσω για cosmote one xl...

Έχει εμπειρία κανένας συμφοριτης από αυτό το πρόγραμμα, 2 κινητών και ενός σταθερου;

2106290500

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μας!!!!

Ξέρει κάποιος το τηλέφωνο των ειδικων προσφορών της

Cosmote;

Θέλω να ρωτήσω για cosmote one xl...

Έχει εμπειρία κανένας συμφοριτης από αυτό το πρόγραμμα, 2 κινητών και ενός σταθερου;

Όταν λες ειδικών προσφορών τί εννοείς;

Το cosmote one αφορά συνδυαστικό πακέτο κινητού και σταθερού

Το XL που αναφέρεις,φαντάζομαι εννοείς το Family XL ώστε να βάλεις τις 2 γραμμές κινητών στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς απο κοινού τις παροχές; Αυτό με τα 5000',5000sms και 4gb ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερετε τιποτα για πασχαλινη προσφορα της Cote για MB κλπ;;

Απ'όσο γνωρίζω φίλε αυτόν τον καιρό δεν δίνει τίποτα.

Σκέψου πως δεν υπάρχει καν έκπτωση σε περίπτωση φορητότητας,λόγω του ότι δεν πρέπει να αυξήσει το ποσοστό που κατέχει στο μερίδιο αγοράς.

Έχει να κάνει με την επιτροπή ανταγωνισμού και γι'αυτό δίνει τα προγράμματα στην αρχική τους τιμή

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο γνωρίζω φίλε αυτόν τον καιρό δεν δίνει τίποτα.

Σκέψου πως δεν υπάρχει καν έκπτωση σε περίπτωση φορητότητας,λόγω του ότι δεν πρέπει να αυξήσει το ποσοστό που κατέχει στο μερίδιο αγοράς.

Έχει να κάνει με την επιτροπή ανταγωνισμού και γι'αυτό δίνει τα προγράμματα στην αρχική τους τιμή

 

Αυτό πρόκειται να αλλάξει τους επόμενους μήνες ή θα παραμείνει έτσι; Ρωτάω γιατί λήγει το συμβόλαιό μου τον Ιούνιο και θέλω να κάνω φορητότητα για καλύτερη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ειδικών προσφορών τί εννοείς;

Το cosmote one αφορά συνδυαστικό πακέτο κινητού και σταθερού

Το XL που αναφέρεις,φαντάζομαι εννοείς το Family XL ώστε να βάλεις τις 2 γραμμές κινητών στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς απο κοινού τις παροχές; Αυτό με τα 5000',5000sms και 4gb ;

 

Αναφέρομαι για σταθερό και κοινή χρήση των κινητών 4000' 4000sms και 4gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μπορει καποιος να μου πει το νουμερο FAX της Vodafone για ακυρωση φορητοτητας?

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μπορει καποιος να μου πει το νουμερο FAX της Vodafone για ακυρωση φορητοτητας?

Νομίζω ότι δεν στέλνεις πια φαξ

Παίρνεις το 13894 και ακολουθώντας τις οδηγίες κάνεις ακύρωση του αιτήματος φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν στέλνεις πια φαξ

Παίρνεις το 13894 και ακολουθώντας τις οδηγίες κάνεις ακύρωση του αιτήματος φορητότητας.

 

 

Αυτο με το 13894 το εκανα απο πριν.

Αλλα η cosmote μου ειπε στο τηλεφωνο, καλου κακου στειλε

και ενα ΦΑΞ.

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...