Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

Μπορει καποιος να μου πει το νουμερο FAX της Vodafone για ακυρωση φορητοτητας?

 

Μπορείς να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις να το στείλουν εκείνοι και να σου δώσουν αποδεικτικό παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό πρόκειται να αλλάξει τους επόμενους μήνες ή θα παραμείνει έτσι; Ρωτάω γιατί λήγει το συμβόλαιό μου τον Ιούνιο και θέλω να κάνω φορητότητα για καλύτερη προσφορά.

Το θεωρώ πολύ απίθανο να κρατήσει πολύ.Κάτι μου λέει πως έχει να κάνει με το ποσοστό του μεριδίου αγοράς που είναι να ανακοινώσουν τώρα οι εταιρίες όπου από αυτό κρίνονται και οι ποσοστιαίες εκπτώσεις που θα έχουν δικαίωμα να κάνουν απο την επιτροπή ανταγωνισμού

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν από το 13888 πρόταση να κάνω το καρτοκινητό μου σύνδεση στο προγραμμα mobile xl στα 39,50 € . Είναι καλή πρόταση ;;; Edited by dr.
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανα από το 13888 πρόταση να κάνω το καρτοκινητό σύνδεση στο προγραμμα mobile xl στα 39,50 € . Είναι καλή πρόταση ;;;

Aν σκεφτείς πως σε φορητοτητα το προτείνουν 62€ ειναι καλη.

Αν ομως σκεφτείς πως με αντιπροσφορά κατόπιν αιτήματος φορητότητας κάποιοι το έχουν και με 25€,δεν ειναι καλη

Γενικά το timing δεν ειναι καλο ούτε για είσοδο στην cosmote απο αλλο δικτυο,ούτε για ελπίδες αντιπροσφοράς λόγω των ελάχιστων εκπτώσεων που δίνει αυτόν τον καιρό η cosmote

Θα πρότεινα ή να μείνεις σε κάρτα,ή να κάνεις φορητότητα πχ σε red1, ή να κάνεις υπομονή ώστε να αλλάξει η εμπορική πολιτική της cosmote αν σε ενδιαφέρουν τόσες πολλές παροχές όπως του xl και του red1

Link to comment
Share on other sites

Έληξε η σύνδεση και δεν με πήραν για προσφορά τους πήρα εγώ και μου δίνουν κάτι γελοίες πρόσφορες όσο δεν πάει και τους λέω , δεν με θέλετε για σας ... απο εδω και περα καρτοκινητο
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έληξε η σύνδεση και δεν με πήραν για προσφορά τους πήρα εγώ και μου δίνουν κάτι γελοίες πρόσφορες όσο δεν πάει και τους λέω , δεν με θέλετε για σας ... απο εδω και περα καρτοκινητο

 

Μόνο σε συνδρομητές cyta δυστυχώς δίνουν καλές τιμές αυτόν τον καιρό

Είχα κρατήσει ένα σταθερό Τηλ που κάποτε μου είχε δώσει ένας πωλητής που συστήθηκε πως καλεί από το τμήμα φορητότητας των κεντρικών.

Κάλεσα και ζήτησα τιμή για το L και με ρώτησε σε ποιό δίκτυο είμαι.

Του απάντησα έχω όλων των εταιριών καρτοκινητά και καλά

Μου έδωσε τιμή στα 50€ και για το cyta 15€.

Link to comment
Share on other sites

Aν σκεφτείς πως σε φορητοτητα το προτείνουν 62€ ειναι καλη.

Αν ομως σκεφτείς πως με αντιπροσφορά κατόπιν αιτήματος φορητότητας κάποιοι το έχουν και με 25€,δεν ειναι καλη

Γενικά το timing δεν ειναι καλο ούτε για είσοδο στην cosmote απο αλλο δικτυο,ούτε για ελπίδες αντιπροσφοράς λόγω των ελάχιστων εκπτώσεων που δίνει αυτόν τον καιρό η cosmote

Θα πρότεινα ή να μείνεις σε κάρτα,ή να κάνεις φορητότητα πχ σε red1, ή να κάνεις υπομονή ώστε να αλλάξει η εμπορική πολιτική της cosmote αν σε ενδιαφέρουν τόσες πολλές παροχές όπως του xl και του red1

 

Δηλαδη προτεινεις να παει σε Red1 η μονο για την αντιπροσφορα? Ειμαι στην κοσμοτε και εχω επιδοτηση αλλα δεν την κανω αποδοχη ακομα μονο και μονο για να κανω καμια αιτηση φορητοτητας μπας και παρω κανενα φραγκακι παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν κάνα δίωρο το 13888 σήμερα για να ρωτήσω κάτι για το λογαριασμό μου. Αφού το λύσαμε, μου πρότεινε κάτι για το σταθερό, αρνήθηκα, και ύστερα μου κάνει: θέλω επίσης να σας πω πως πλέον το πρόγραμμα σας στο κινητό από cosmote plus 65 (αν θυμάμαι καλά) μετονομάζεται σε Cosmote XL με τις ίδιες παροχές και στην ίδια τιμή.

Λέω: μου το λέτε ενημερωτικά ή με ρωτάτε αν θέλω εγώ να γίνει κάτι τέτοιο;

Απαντάει: ενημερωτικά.

Επισημαίνω: με δεσμεύει κάπου αυτό γιατί εμένα λήγει το συμβόλαιο τον Ιούλη και θέλω να τσεκάρω τις επιλογές μου.

Διαβεβαιώνει: δεν σας δεσμεύει για το συμβόλαιο σας, τον Ιούλη λήγει κανονικά.

Λέω: Οκ, από τη στιγμή που δεν αλλάζει κάτι στην τιμή και δεν με δεσμεύει πουθενά, σας ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Μόλις μου ήρθε sms που λέει: ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ COSMOTE MOBILE XL! ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ http://WWW.COSMOTE.GR/MOBILE

 

Υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι άλλο που δεν κατάλαβα* ή απλά έτσι γίνεται με τα παλιά προγράμματα;

 

*Όχι τίποτ' άλλο, αλλά δεν θυμάμαι και να μου είπε ότι η κλήση καταγράφεται, με την οποία τουλάχιστον με διαβεβαιώνει πως το συμβόλαιο μου λήγει κανονικά τον Ιούλιο.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν κάνα δίωρο το 13888 σήμερα για να ρωτήσω κάτι για το λογαριασμό μου. Αφού το λύσαμε, μου πρότεινε κάτι για το σταθερό, αρνήθηκα, και ύστερα μου κάνει: θέλω επίσης να σας πω πως πλέον το πρόγραμμα σας στο κινητό από cosmote plus 65 (αν θυμάμαι καλά) μετονομάζεται σε Cosmote XL με τις ίδιες παροχές και στην ίδια τιμή.

Λέω: μου το λέτε ενημερωτικά ή με ρωτάτε αν θέλω εγώ να γίνει κάτι τέτοιο;

Απαντάει: ενημερωτικά.

Επισημαίνω: με δεσμεύει κάπου αυτό γιατί εμένα λήγει το συμβόλαιο τον Ιούλη και θέλω να τσεκάρω τις επιλογές μου.

Διαβεβαιώνει: δεν σας δεσμεύει για το συμβόλαιο σας, τον Ιούλη λήγει κανονικά.

Λέω: Οκ, από τη στιγμή που δεν αλλάζει κάτι στην τιμή και δεν με δεσμεύει πουθενά, σας ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Μόλις μου ήρθε sms που λέει: ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ COSMOTE MOBILE XL! ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ http://WWW.COSMOTE.GR/MOBILE

 

Υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι άλλο που δεν κατάλαβα* ή απλά έτσι γίνεται με τα παλιά προγράμματα;

 

*Όχι τίποτ' άλλο, αλλά δεν θυμάμαι και να μου είπε ότι η κλήση καταγράφεται, με την οποία τουλάχιστον με διαβεβαιώνει πως το συμβόλαιο μου λήγει κανονικά τον Ιούλιο.

 

Την ευθύνη της απόδειξης (ότι έδωσες την έγκρισή σου για να γίνει οποιαδήποτε αλλαγή/ανανέωση) την φέρει ο πάροχος. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, θα σου έλεγα να επιβεβαιώσεις με κάποιο κατάστημα ή την εξυπηρέτηση πελατών πότε φαίνεται να λήγει η τρέχουσα δέσμευσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτεινεις να παει σε Red1 η μονο για την αντιπροσφορα? Ειμαι στην κοσμοτε και εχω επιδοτηση αλλα δεν την κανω αποδοχη ακομα μονο και μονο για να κανω καμια αιτηση φορητοτητας μπας και παρω κανενα φραγκακι παραπανω...

 

Του συγκεκριμένου ανθρώπου προσωπικά δεν θα του πρότεινα να κανει τη φορητοτητα για αντιπροσφορα καθώς εχει καρτοκινητό και ετσι κι αλλιώς και να υπήρχαν καλές αντιπροσφορές,οι πιθανότητες να τον καλούσαν ηταν λίγες,σε σχέση με το αν είχε συμβόλαιο.Απλα πιθανών να πάρει το red 1 σε καλύτερη τιμη απο τα 39€ που του πρότεινε η cosmote,αρκεί να του αρκούν οι παροχές του red1

Όσο αφορά τη δικη σου περίπτωση απ' όσο γνωρίζω αυτόν τον καιρό η αντιπροσφορα που θα πάρεις απο cosmote το πιο πιθανό ειναι να ειναι πιο ακριβή απο την τιμη που θα πάρεις απο αλλο δικτυο για φορητοτητα.Αν διαβασεις λιγο πιο πανω θα καταλάβεις το γιατι

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν κάνα δίωρο το 13888 σήμερα για να ρωτήσω κάτι για το λογαριασμό μου. Αφού το λύσαμε, μου πρότεινε κάτι για το σταθερό, αρνήθηκα, και ύστερα μου κάνει: θέλω επίσης να σας πω πως πλέον το πρόγραμμα σας στο κινητό από cosmote plus 65 (αν θυμάμαι καλά) μετονομάζεται σε Cosmote XL με τις ίδιες παροχές και στην ίδια τιμή.

Λέω: μου το λέτε ενημερωτικά ή με ρωτάτε αν θέλω εγώ να γίνει κάτι τέτοιο;

Απαντάει: ενημερωτικά.

Επισημαίνω: με δεσμεύει κάπου αυτό γιατί εμένα λήγει το συμβόλαιο τον Ιούλη και θέλω να τσεκάρω τις επιλογές μου.

Διαβεβαιώνει: δεν σας δεσμεύει για το συμβόλαιο σας, τον Ιούλη λήγει κανονικά.

Λέω: Οκ, από τη στιγμή που δεν αλλάζει κάτι στην τιμή και δεν με δεσμεύει πουθενά, σας ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Μόλις μου ήρθε sms που λέει: ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ COSMOTE MOBILE XL! ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ http://WWW.COSMOTE.GR/MOBILE

 

Υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι άλλο που δεν κατάλαβα* ή απλά έτσι γίνεται με τα παλιά προγράμματα;

 

*Όχι τίποτ' άλλο, αλλά δεν θυμάμαι και να μου είπε ότι η κλήση καταγράφεται, με την οποία τουλάχιστον με διαβεβαιώνει πως το συμβόλαιο μου λήγει κανονικά τον Ιούλιο.

 

Στο app της Cosmote, εκεί που βλέπω πόσα λεπτά, MΒ, sms μου έχουν μείνει, τώρα βλέπω ότι έχουν ανανεωθεί από την αρχή (ενώ ήδη είχα καταναλώσει αρκετά, μιας και ο μήνας μου ανανεώνεται κάθε 2 του μηνός) μετά από το τηλεφώνημα που προηγήθηκε και όσα ανέφερα παραπάνω.

 

Δεν είναι περίεργο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση μου λήγει στις 24 Απριλίου, αν δεν κάνω ανανέωση συμβολαίου μέχρι εκείνη την ημερομηνία, τί γίνεται μετά; ανανεώνεται αυτόματα;

Επίσης, για αιτήματα φορητότητας κτλ κτλ, πόσες μέρες πριν πρέπει να κινηθώ;

Σκέφτομαι να κάνω τη σύνδεσή μου κάρτα, what's up, απλά βλέπω ότι προτείνεται αρκετά το αίτημα φορητότητας για αντιπροσφορά και επειδή είμαι παλιός συνδρομητής λέω μήπως το δοκιμάσω να δω τί ψάρια θα πιάσω..

Για τη μετάβαση από σύνδεση σε κάρτα γνωρίζετε τί ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Στο app της Cosmote, εκεί που βλέπω πόσα λεπτά, MΒ, sms μου έχουν μείνει, τώρα βλέπω ότι έχουν ανανεωθεί από την αρχή (ενώ ήδη είχα καταναλώσει αρκετά, μιας και ο μήνας μου ανανεώνεται κάθε 2 του μηνός) μετά από το τηλεφώνημα που προηγήθηκε και όσα ανέφερα παραπάνω.

 

Δεν είναι περίεργο αυτό;

Πρίν απο κανα δίμηνο, μου το αλλάξανε και εμένα σε XL.Απλώς άλλαξε το όνομα και τα GB γίνανε 2,5.Δεν αλλάζει κάτι στη δέσμευση ουτε γίνεται ανανέωση συμβολαίου. Οταν σου έληγε τοτε λήγει.

Αυτά που σου ανανεώθηκαν είναι δώρο απo την cosmote και η ανανέωση θα συνεχισει να γίνεται κάθε 2 του μηνος,όπως και σου γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που σου ανανεώθηκαν είναι δώρο απo την cosmote.

Για αυτο το σημείο προσωπικά εχω μια αμφιβολία

Ειμαι σχεδόν βέβαιος πως αλλάζοντας οι παροχές και η εμπορική ονομασία ,αλλάζει και η τιμή η αρχική

Θεωρώ σίγουρο μονο το οτι θα διατηρηθεί η χρονική δέσμευση και οι εκπτώσεις που έχει επωφεληθεί

Υποψην πως στο XL απο 25/4 τα ΜΒ γίνονται 2910 με ό,τι αυτο συνεπάγεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η σύνδεση μου λήγει στις 24 Απριλίου, αν δεν κάνω ανανέωση συμβολαίου μέχρι εκείνη την ημερομηνία, τί γίνεται μετά; ανανεώνεται αυτόματα;

Επίσης, για αιτήματα φορητότητας κτλ κτλ, πόσες μέρες πριν πρέπει να κινηθώ;

Σκέφτομαι να κάνω τη σύνδεσή μου κάρτα, what's up, απλά βλέπω ότι προτείνεται αρκετά το αίτημα φορητότητας για αντιπροσφορά και επειδή είμαι παλιός συνδρομητής λέω μήπως το δοκιμάσω να δω τί ψάρια θα πιάσω..

Για τη μετάβαση από σύνδεση σε κάρτα γνωρίζετε τί ισχύει;

Αυτόματα γίνεται αορίστου χρόνου,χωρίς δέσμευση δηλαδή,αλλα θα εχεις την τιμη που θα τρέχει εκείνη τη στιγμή βάση της εμπορικής πολιτικής της εταιρίας.

Η φορητοτητα συνήθως διαρκεί περιπου 4εργασιμες μερες minimum απο τη μέρα που θα κανεις την αίτηση και βάζω 4 γιατί θεωρώ πως η αίτηση θα γινει απομακρυσμένα για να εχεις και το δικαίωμα των 14ων ημερων της υπαναχωρησης

Για την αντιπροσφορά αν μπορεις ρίξε μια ματια στα προηγούμενα ποσταρισματα των μελων,θα καταλαβεις

Edited by awert
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το σημείο προσωπικά εχω μια αμφιβολία

Ειμαι σχεδόν βέβαιος πως αλλάζοντας οι παροχές και η εμπορική ονομασία ,αλλάζει και η τιμή η αρχική

Θεωρώ σίγουρο μονο το οτι θα διατηρηθεί η χρονική δέσμευση και οι εκπτώσεις που έχει επωφεληθεί

Υποψην πως στο XL απο 25/4 τα ΜΒ γίνονται 2910 με ό,τι αυτο συνεπάγεται

 

2,5GB μου έδινε και πριν (2480) και τώρα γράφει 2560.

 

Τουλάχιστον να μη με δεσμεύει χρονικά.

 

Όσον αφορά την αύξηση που συνεπάγεται από τα περισσότερα ΜΒ, είχα πάρει και είχα ρωτήσει και μου έδωσαν ένα 10% έξτρα έκπτωση, χωρίς περαιτέρω δέσμευση, αλλά έγινε πάνω σε μια άλλη έκπτωση, πάλι 10%, που έληξε, οπότε την αύξηση θα τη φάω στο κεφάλι, μιας και θα πληρώνω κάτι παραπάνω απ' ό,τι πλήρωνα.

 

Γι' αυτό και καίγομαι να μη με δεσμεύει χρονικά η αλλαγή ονόματος, μιάς και με το μόλις λήξει το συμβόλαιο θα κάνω αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό F2G και αν δεν μου κάνει μια γενναία έκπτωση η Cosmote, τότε μάλλον θα μείνω στο F2G.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχθές έκανα αίτημα μετατροπής συμβολαίου σε καρτοκινητό. Σήμερα από το πρωί είμαι χωρίς τηλέφωνο. Ο αριθμός μου λέει πως δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή. Αυτή είναι πολιτική της Cosmote για να "τιμωρεί " όσους κόβουν τα συμβόλαια,? Έχω ξανά κάνει το ίδιο ακριβώς με vodafone αλλά η μετατροπή έγινε επιτοπου. Απαράδεκτα πράγματα εν έτει 2017. Edited by Belschri
Link to comment
Share on other sites

Η φορητοτητα συνήθως διαρκεί περιπου 4εργασιμες μερες minimum απο τη μέρα που θα κανεις την αίτηση και βάζω 4 γιατί θεωρώ πως η αίτηση θα γινει απομακρυσμένα για να εχεις και το δικαίωμα των 14ων ημερων της υπαναχωρησης

Με αφορμή το παραπάνω, ποιο είναι το όφελος απο την δυνατότητα υπαναχώρησης;

Ρωτάω γιατι στο σενάριο που πάμε σε συμβόλαιο άλλης εταιρίας αν πάρουμε έκπτωση παγίου τότε σε περίπτωση διακοπής του συμβολαίου χρειάζεται να πληρώσουμε την έκπτωση που λάβαμε μέχρι τότε, οπότε για 14 μέρες θα είναι ένα μικρό ποσό.

Ενώ αν πάμε σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας δεν υπάρχει κάποιο πρόστιμο σε περίπτωση που φύγουμε απ τον καινούριο πάροχο και επιστρέψουμε.

Σε καθε μια απο τις δυο περιπτώσεις, αν έχουμε μεταφερθεί στον καινούριο πάροχο τότε η cosmote δεν μπορεί να μας πάρει πίσω αλλά θα πρέπει να κάνουμε εκ νέου αίτηση για φορητότητα στη κοσμοτε.

Το σταθερό τηλ που έχει αναφερθεί εδώ για "πιο συμφέρουσες προσφορές" όταν πήρα την ίδια μέρα που έγινε η αλλαγή του παρόχου, μου απάντησε πως δεν μπορεί να δώσει προσφορά όταν έχεις μεταφερθεί στην νέα εταιρία και θα πρέπει να απευθυνθω σε κάποιο καταστημα ή να επικοινωνησω με το τμημα πωλήσεων.

Οπότε σύμφωνα με τα παραπάνω ποιο είναι το πλεονέκτημα των 14 ημερών;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχθές έκανα αίτημα μετατροπής συμβολαίου σε καρτοκινητό. Σήμερα από το πρωί είμαι χωρίς τηλέφωνο. Ο αριθμός μου λέει πως δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή. Αυτή είναι πολιτική της Cosmote για να "τιμωρεί " όσους κόβουν τα συμβόλαια,? Έχω ξανά κάνει το ίδιο ακριβώς με vodafone αλλά η μετατροπή έγινε επιτοπου. Απαράδεκτα πράγματα εν έτει 2017.

 

μπες στη σελιδα της κοσμοτε,πατα το callback και ορισε την ωρα που θες να επικοινωνησουν μαζι σου απο την εξυπηρετηση δωρεαν,σε οποιο τηλεφωνο μπορεις. Παντως η διαδικασια που λες,θυμαμαι οτι στην κοσμοτε γινοταν σε ορισμενη ημερομηνια,που σου ελεγαν οτι ολη την συγκεκριμενη ημερα το τηλεφωνο πρεπει να ειναι κλειστο για να γινει η αλλαγη. Τι ακριβως σου εχουν πει επι της διαδικασιας αλλαγης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχθές έκανα αίτημα μετατροπής συμβολαίου σε καρτοκινητό. Σήμερα από το πρωί είμαι χωρίς τηλέφωνο. Ο αριθμός μου λέει πως δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή. Αυτή είναι πολιτική της Cosmote για να "τιμωρεί " όσους κόβουν τα συμβόλαια,? Έχω ξανά κάνει το ίδιο ακριβώς με vodafone αλλά η μετατροπή έγινε επιτοπου. Απαράδεκτα πράγματα εν έτει 2017.

 

κανε μια επανεκινηση το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω, ποιο είναι το όφελος απο την δυνατότητα υπαναχώρησης;

Ρωτάω γιατι στο σενάριο που πάμε σε συμβόλαιο άλλης εταιρίας αν πάρουμε έκπτωση παγίου τότε σε περίπτωση διακοπής του συμβολαίου χρειάζεται να πληρώσουμε την έκπτωση που λάβαμε μέχρι τότε, οπότε για 14 μέρες θα είναι ένα μικρό ποσό.

Ενώ αν πάμε σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας δεν υπάρχει κάποιο πρόστιμο σε περίπτωση που φύγουμε απ τον καινούριο πάροχο και επιστρέψουμε.

Σε καθε μια απο τις δυο περιπτώσεις, αν έχουμε μεταφερθεί στον καινούριο πάροχο τότε η cosmote δεν μπορεί να μας πάρει πίσω αλλά θα πρέπει να κάνουμε εκ νέου αίτηση για φορητότητα στη κοσμοτε.

Το σταθερό τηλ που έχει αναφερθεί εδώ για "πιο συμφέρουσες προσφορές" όταν πήρα την ίδια μέρα που έγινε η αλλαγή του παρόχου, μου απάντησε πως δεν μπορεί να δώσει προσφορά όταν έχεις μεταφερθεί στην νέα εταιρία και θα πρέπει να απευθυνθω σε κάποιο καταστημα ή να επικοινωνησω με το τμημα πωλήσεων.

Οπότε σύμφωνα με τα παραπάνω ποιο είναι το πλεονέκτημα των 14 ημερών;

Αν κανεις αιτημα φορητότητας το πιο πιθανό είναι το 7ωρο που μεσολαβεί απο την ώρα αποστολής του αιτήματος μέχρι την ώρα την έγκρισης απο το δίκτυό σου στο νέο δίκτυο,να σε καλέσει το δικτυο σου απο το αντίστοιχο τμήμα για προσφορα παραμονής

Εκει υπάρχει η περίπτωση να τη δεχτείς και να παραμείνεις ή να τη δεχτείς αλλα να μην προλάβεις να κανεις την ακύρωση,όπου και ενεργοποίησε στο νέο δίκτυο.

Εχεις τη δυνατότητα να επωφεληθείς την προταση αντιπροσφοράς ακομη και αν τελικά πρόλαβε και ενεργοποιήθηκε η γραμμή σου στο νέο δικτυο,στέλνοντας νέο αιτημα το παλιό σου πλέον δικτυο

Επίσης υπάρχει άλλο τμημα,το οποιο καλεί όσους τις τελευταίες 10-11 μερες έχουν φύγει με σκοπό να τους επαναφέρουν λόγω των 14ημερων με προσφορές που ισούνται σχεδόν με τις εκπτώσεις του τμήματος αντιπροσφορών.

Οποτε και στις 2 περιπτώσεις εφαρμόζεις αυτο το δικαίωμα

Για τις χρεώσεις που ρώτησες στο 14ημερο χρεώνεσαι μονο αναλογικά για τις ημερες που παρέμεινες χρησιμοποιώντας Βεβαια και τις αναλογικές παροχες αυτών των ημερών και όχι και την έκπτωση αναλογικά

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι υπάρχει τρόπος να χαρίσει κάποιος με συμβόλαιο Cosmote προς κάποιον με what's up κάποια ευρώ στέλνοντας ένα sms.

 

Ερώτηση: Εγώ που έχω δωρεάν χρόνο ομιλίας και sms τα οποία μου περισσεύουν κάθε μήνα, μπορώ να τα μεταφέρω σε κάποιον που χρησιμοποιεί what's up;

Η απάντηση προφανής, αλλά για το "ποτέ δεν ξέρεις"...

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

ευρω με αναλογη χρεωση μπορεις να στειλεις. Χρονο,μηνυματα δεν μπορεις.
Link to comment
Share on other sites

Είπαν για σήμερα προσφορά 3 γίγα. Ισχύει ; που στέλνω και τι ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στα καρτοκινητά όχι στα συμβόλαια (ακόμα)..

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...η μητερα μου εχει ενα χρονο συμβολαιο τωρα με την κοσμοτε επαγγελματικο ...μηπως ξερει κανεις ποσο θα ειναι η επιδοτηση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...