Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το voyager edge. Τελικα αποδειχθηκε οτι εφταιγε το προγραμμα CSipSimple που ετρεχε στο παρασκηνιο.

και σε εμένα που το κάνει έχω το csips..

Τελικά τι έκανες δουλεύεις με άλλο softphone η σκαλισες το csip??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τα Plantronics BackBeat Go 2 ή τα Plantronics BackBeat Go 3 με android συσκευή για να μας πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Από ήχο και ποιότητα είναι άψογα. Η μπαταρία την 1η φορά κράτησε λιγότερο από 3 μέρες, χωρίς να ξέρω πόση χρήση έκανε η γυναίκα μου. Τώρα περιμένω να σβήσουν για 2η φορά, μια που θέλω να στρώσω την μπαταρία με 3 εκφορτίσεις. Δεν ξέρω αν θα βελτιωθεί. 2-3 μέρες πάντως είναι μέτρια, αλλά δεν με απασχολεί και πολύ. Ούτως η άλλως το κινητό το φορτίζουμε οι περισσότεροι καθε μέρα ή νύχτα για να το πω καλύτερα.

Ευχαριστώ για την ανάλυση. Δεν έχω πρόβλημα να φορτίζω ανά δεύτερη μέρα για παράδειγμα. Θα ψάξω τις διαφορές ανάμεσα στα μοντέλα, αν υπάρχουν, για να καταλήξω σε κάποιο.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα που το κάνει έχω το csips..

Τελικά τι έκανες δουλεύεις με άλλο softphone η σκαλισες το csip??

 

Με το zoiper δεν το κανει αλλα δυστυχως ειχα καλυτερη ποιοτητα κλησης με το csip οποτε το απενεργοποιησα και συνεχιζω να το χρησιμοποιω μονο για εξερχομενες. Το προβλημα ειναι οτι το χρειαζομαι και για εισερχομενες οποτε πρεπει να ψαξω για καποια αλλη λυση που να μην εχει θεματα με το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο bluetooth με ραδιοφωνο και οθονη σαν το sony sbh50? to sbh54 αξιζει? το δικο μου sbh50 τωρα τελευταια αλλες φορες ακουω τον συνομιλητη αλλες οχι και σημερα το ενα ακουστικο ταπαιξε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα το Awei A920BL αλλά δεν μ καθεται στα αυτιά. Πέφτει. Ειναι λιγο μεγάλα τα puds ή ειναι ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

https://www.cnet.com/products/samsung

 

Έχω τα συγκεκριμένα ακουστικά. Πολύ καλά όπως και η μπαταρία τους

Απλά δεν είχα προσέξει δυστυχώς το σχήμα του ακουστικού και έχω την εντύπωση πως δεν απομονωνεται ο ήχος, δηλαδή θα μπορούσαν να είναι πιο αποδοτικά σαν τύπου ωτοασπιδες

 

Τα έχει κάποιος? Ποια η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο bluetooth με ραδιοφωνο και οθονη σαν το sony sbh50? to sbh54 αξιζει? το δικο μου sbh50 τωρα τελευταια αλλες φορες ακουω τον συνομιλητη αλλες οχι και σημερα το ενα ακουστικο ταπαιξε.

 

Μακριά από το sbh54, έχει πολλά προβλήματα... και η sony δεν βλέπω να τα διορθώνει ούτε καν ασχολείται. Για ακουστικά θα ψάξεις για τα sony mh755... :D

 

Άμα έχει πάντως να προτείνει κανείς τπτ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα το Awei A920BL αλλά δεν μ καθεται στα αυτιά. Πέφτει. Ειναι λιγο μεγάλα τα puds ή ειναι ιδέα μου;

Ένα μήνα που τα έχω να πώ ότι κάθονται στα αυτιά μου αλλά όχι 100% καλά. Είναι και θέμα ...αυτιου!. Στην συσκευασία μαζί έχουν και κάτι extra ( δεν ξέρω πως ... λέγονται) λαστιχάκια, μήπως με αυτά γίνεται δουλειά;

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο bluetooth με ραδιοφωνο και οθονη σαν το sony sbh50? to sbh54 αξιζει? το δικο μου sbh50 τωρα τελευταια αλλες φορες ακουω τον συνομιλητη αλλες οχι και σημερα το ενα ακουστικο ταπαιξε.

 

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι εφάμιλλο. Οπότε μάλλον θα πάρω πάλι το ίδιο. Από eBay όμως καθώς εδώ δεν το βρίσκω πια.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα το Awei A920BL αλλά δεν μ καθεται στα αυτιά. Πέφτει. Ειναι λιγο μεγάλα τα puds ή ειναι ιδέα μου;

Τα έχω ένα μήνα τώρα. Τις πρώτες μέρες είχα το ίδιο θέμα και ήμουν έτοιμος να τα κλείσω στο κουτί.

Μετά είδα τα λαστιχάκια, τα τοποθέτησα και λύθηκε εν μέρη το πρόβλημα. Δοκίμασέ τα.

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τα Plantronics BackBeat Go 2 ή τα Plantronics BackBeat Go 3 με android συσκευή για να μας πει εντυπώσεις;

 

έχω τα μεγάλα τους αδερφάκια (backbeat pro) και δεν έχω κανένα θέμα ούτε με android ούτε με win10

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το m70 το μόνο θέμα που έχω είναι οτι η εφαρμογή δεν μου δείχνει την μπαταρια. Βγαζει unknown και δεν ξερω τον λογο

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις το έσπασα και έβαλα παραγγελία το explorer 10. Για να δούμε τι θα λέει το συγκεκριμένο

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά να μου πει εντυπώσεις?

 

https://www.spigen.com/collections/accessories/products/r32e-wireless-earphones

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν συσκευή με fm radio και θέλουν να ακούνε ραδιόφωνο από ακουστικά Bluetooth.

 

Σε συσκευή φίλου (Xiaomi Redmi Note 2), σε συνδυασμό με Bluetooth ακουστικά xiaomi, δοκιμάσαμε το εξής και πέτυχε: Χρησιμοποιήσαμε ένα κομμενο καλώδιο από ακουστικά (κρατήσαμε το βύσμα και λίγα cm καλώδιο) και το συνδέσαμε ως κεραία στην υποδοχή 3,5mm ΑΛΛΑ όχι εντελώς! Μόνο έως το πρώτο "κλικ " ίσα-ίσα για να λειτουργεί η εφαρμογή του ραδιοφώνου. Και έχοντας συνδεμένα τα Bluetooth ακουστικά παρατηρήσαμε ότι στέλνει τον ήχο σε αυτά πλέον!

 

Βέβαια με κάτι αλλά Bluetooth ακουστικά της jabra, γινόταν αυτό πιο απλά, κουμπώνοντας το κομμένο καλώδιο για κεραία κανονικά κ πατώντας την επιλογή για "ήχο στο μεγάφωνο" , ο ήχος πήγαινε στα Bluetooth ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά να μου πει εντυπώσεις?

 

https://www.spigen.com/collections/accessories/products/r32e-wireless-earphones

Διαβασε εδω

https://www.amazon.com/Spigen-Bluetooth-Cancelling-Earphones-Microphone/dp/B01CH5IIMM

 

Εγώ τα αποφεύγω τετοιο στυλ διοτι θα γέρνει απο την μια μεριά που είναι το control panel.

Είχα ενα παρόμοιο και το σούταρα και για αυτό το λόγο.

Εξίσου διαβάζω οτι δεν υπάρχει Noise Cancelling αρα άκυρο απο τα αποδυτήρια.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε εδω

https://www.amazon.com/Spigen-Bluetooth-Cancelling-Earphones-Microphone/dp/B01CH5IIMM

 

Εγώ τα αποφεύγω τετοιο στυλ διοτι θα γέρνει απο την μια μεριά που είναι το control panel.

Είχα ενα παρόμοιο και το σούταρα και για αυτό το λόγο.

Εξίσου διαβάζω οτι δεν υπάρχει Noise Cancelling αρα άκυρο απο τα αποδυτήρια.

 

Τα παράγγειλα από το επίσημο κατάστημα της spigen στο ebay.

40€ συνολικά.

Έδωσα τα sbh 54 που είχα και πήρα αυτά.

Χρησιμοποιώ Bluetooth σπάνια και μόνο στο αυτοκίνητο αλλά το ρημάδι το sbh 54 πως να το καρφητσοσεις πάνω σου ειδικά αν χρησιμοποιείς συχνά Bluetooth?

Αυτό το στυλ νομίζω ότι θα με βολέψει.

Θέλω την μείωση θορύβου που υπέθεσα ότι θα έχει, αλλά και να μην έχει δεν τρελαίνομαι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα το Awei A920BL αλλά δεν μ καθεται στα αυτιά. Πέφτει. Ειναι λιγο μεγάλα τα puds ή ειναι ιδέα μου;

 

Έχει 3 διαφορετικού μεγέθους puds καλής ποιότητας. Τίποτα δεν τεριαζει στα αυτιά σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα. Θα ήθελα την πρότασή σας για Bluetooth με δόνηση και αναγνώριση κλήσης αν γίνεται. Κάθε πρόταση δεκτή, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τι μπορώ να κάνω με το Jabra stealth που απαντάει συνέχεια μόνο του;;;; Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Το explorer 500 ενώ στην αρχή μου φαινόταν σχετικά καλή η έντασή του τώρα μετα απο 10μέρες μπορώ να πω ότι ειναι χαμηλή.

Λίγο καλύτερα από του xiaomi αλλά και πάλι ενοχλητικό, δεν μπορείς να βασιστεις επάνω του.

Στο θέμα του μικροφώνου μπορώ να πω ότι μάλλον είναι πολύ καλό.

Οι άλλοι με ακούνε καμπάνα και σε δοκιμή δικιά μου ηταν πολύ δυνατό!

 

Καλησπέρα παιδιά.

Τι μπορώ να κάνω με το Jabra stealth που απαντάει συνέχεια μόνο του;;;; Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Με ενδιαφέρει και εμένα καθώς και τι κάνουμε για να μην κάνει επανακληση όταν πατιεται το κουμπί στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα καθώς και τι κάνουμε για να μην κάνει επανακληση όταν πατιεται το κουμπί στην τσέπη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yado.btbut

Με αυτή την εφαρμογή μπορείς να απενεργοποιήσεις το redial στο bluetooth

Link to comment
Share on other sites

παιδια μακρια απο sbh 54.τριτη φορα στο σέρβις. συνεχεια αντικατάσταση και συνεχεια τα ίδια προβληματα. πιλυ ωραια συσκευή και φιλοσοφια και νομίζω κατι αντίστοιχο δεν υπάρχει. Αν γνωρίζει καποιοσ κατι να μου πει γτ ενδιαφέρομαι. αλλα το sbh 54 μονο προβλήματα..
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια μακρια απο sbh 54.τριτη φορα στο σέρβις. συνεχεια αντικατάσταση και συνεχεια τα ίδια προβληματα. πιλυ ωραια συσκευή και φιλοσοφια και νομίζω κατι αντίστοιχο δεν υπάρχει. Αν γνωρίζει καποιοσ κατι να μου πει γτ ενδιαφέρομαι. αλλα το sbh 54 μονο προβλήματα..

 

Το 50 το ξέρεις;Εγώ το έχω και είναι πολύ καλό.Ακόμα και το παλαιότερο mw1,είναι πολύ καλό και μάλιστα με την τωρινή βερσιόν του Android,δουλεύει μιά χαρά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...