Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κάνα καλό μανταλάκι με αυτονομία?

Αν έχει και καρφί για αλλαγή ακουστικού και noise cancellation για να υποστηρίξει και hd voice ακόμα καλύτερα.

 

Αλλά τουλάχιστον ενα καλό μανταλάκι

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποιο bt με ράδιο και να μπορώ να βάλω δικά μου ακουστικά υπάρχει; έχω το Sony mw600

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

και πως φορτιζεις το power bank?

tha to agoraso se euxaristo gia tin voithia!!!!!!!!

επισης πως απαντάς?

το φορτίζεις κανονικα μέσω ενος οποιουδήποτε φορτιστή εχει βύσμα ενσωματωμένο.Ξεχασα να πω οτι εχει και φωνητικες οδηγιες αλλα για εμάς ειναι άχρηστες γιατι είναι στα κινέζικα
Link to comment
Share on other sites

Γειά στην παρέα μια ερώτηση θέλω να κάνω αγορά ενός plantronic είμαι ανάμεσα στο adge και στο B235-M τη λέτε εσείς.

 

Πιστευω οτι το Β235 ειναι καλυτερο απο αποψη ακουστικης και μπαταριας, αν μπορεις να ανεχθεις το μεγεθος του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το φορτίζεις κανονικα μέσω ενος οποιουδήποτε φορτιστή εχει βύσμα ενσωματωμένο.Ξεχασα να πω οτι εχει και φωνητικες οδηγιες αλλα για εμάς ειναι άχρηστες γιατι είναι στα κινέζικα

 

Όπως και το xiaomi

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό εδώ για letv x800 και xiaomi redmi note 3 pro. Λετε να εχω πρόβλημα συμβατότητας.

Ειδα οτι υπάρχει και αυτό αλλά δε ξέρω τι διαφορά εχουν. οπως και να εχει το 2ο δεν ερχεται Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Στα 119€ (από 219€) τα icon x της Samsung σε μεγάλη αλυσίδα για όποιον ενδιαφέρεται

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 119€ (από 219€) τα icon x της Samsung σε μεγάλη αλυσίδα για όποιον ενδιαφέρεται

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Σε ποια αλυσίδα;;; καλό είναι να γράφεις που πωλούνται με αυτή τη τιμή καθώς είναι μεγάλη η έκπτωση και μπορεί κάποιος να θέλει να τα αγοράσει.

 

 

Edit: OK το βρήκα. Είναι στον Κωτσόβολο.

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

παντως οποιος ενδιαφέρεται για ενα εξαιρετικό bluetooth προτείνω αυτο https://www.aliexpress.com/item/QCY-J05-smart-car-call-bluetooth-headset-Wireless-earphone-with-Microphone-hands-free-and-120mAh-mobile/32599061192.html?spm=2114.13010608.0.0.yPSZYo εχουν περάσει απο τα χερια μου πολλα bluetooth το συγκεκριμενο ειναι πολυ αξιολογο

 

Τα παρήγγειλα σήμερα σε μαύρο για να τα δουλέψω με το Nexus. Από μπαταρία περίπου πως πάνε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ψάχνω ένα ακουστικό τετοιας μορφής σαν αυτό που που έχω στο λινκ. http://www.vickmall.com/original-xiaomi-bluetooth-v4-1-hands-free-earphone-csr8610-chip-for-xiaomi-lenovo-etc-smartphones-tablet-pc.html

 

Να κρατά η μπαταρία να εχει δυνατη ένταση στο αυτί και να με ακούνε καθαρά

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει πάρει κανείς τα Icon x της Samsung να μας πει δύο λόγια?

 

Βλέπω έχει καλά features, δικό του αποθηκευτικό χώρο κα. Η ένταση, τα επίπεδα μπάσου και η ποιότητα του ήχου πως είναι κ πόσο καλά στέκονται στο αυτί..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει πάρει κανείς τα Icon x της Samsung να μας πει δύο λόγια?

 

Βλέπω έχει καλά features, δικό του αποθηκευτικό χώρο κα. Η ένταση, τα επίπεδα μπάσου και η ποιότητα του ήχου πως είναι κ πόσο καλά στέκονται στο αυτί..

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Τα έχω από τον Αύγουστο και θεωρώ overall ότι είναι ένα καλό γκατζετάκι. Στο αυτί στέκεται πολύ σταθερά απομονώνοντας όλους τους εξωτερικούς θορύβους ακούγοντας τη μουσική ή τον συνομιλητή πολύ καθαρά. Για γυμναστική είναι το απόλυτο εργαλείο μετρώντας απόσταση, καρδιακούς παλμούς και ακούγοντας αυτόνομα μουσική. Μεγάλο μειονέκτημα η μπαταρία του. Εγώ που το έχω και για καθημερινή χρήση αναγκαστικά το έχω μαζί με τον φορτιστή του κάνοντας την κίνηση βάλε βγάλε με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε χρηστικότητα. Τέλος, δεν έχει noise cancellation με αποτέλεσμα αν φυσάει ή αν έχει άλλους εξωτερικούς θορύβους να μην σε ακούει καθαρά ο συνομιλητής. Στην τιμή που είναι τώρα θεωρώ ότι είναι αρκετά προκλητική η αγορά του.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.

Έρχονται νέες προτάσεις στην CES 17 από LG.

http://www.lgnewsroom.com/2016/12/lg-tone-studio-and-tone-free-bring-new-level-of-wearable-sound-innovation-to-ces/

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161229/22c2539da002a1933071458819276f47.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που είναι τώρα θεωρώ ότι είναι αρκετά προκλητική η αγορά του.

 

Ετσι συμβαινει με καθε πρωτοπορο τεχνολογια.

 

Ειναι το πρωτο της γενιας του και αρα το χτυπησαν προκλητικα οπως λες.

 

Σιγουρα οι επομενες γενιες τετοιων γκατζετ θα ειναι δραματικα πιο φτηνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ψάχνω ένα ακουστικό τετοιας μορφής σαν αυτό που που έχω στο λινκ. http://www.vickmall.com/original-xiaomi-bluetooth-v4-1-hands-free-earphone-csr8610-chip-for-xiaomi-lenovo-etc-smartphones-tablet-pc.html

 

Να κρατά η μπαταρία να εχει δυνατη ένταση στο αυτί και να με ακούνε καθαρά

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το explorer 500 της plantronics ειναι καλο; Κάτι διάβασα οτι δεν έχει δυνατή ένταση

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το explorer 500 της plantronics ειναι καλο; Κάτι διάβασα οτι δεν έχει δυνατή ένταση

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πάρα πολύ καλό, μοναδικό μειονέκτημα είναι ότι η μεμβράνη που έχει το κουμπί χειρισμού ξεκολλάει.

Να φανταστείς η γυναίκα ΜΌΝΟ με αυτό βολεύεται αλλα για το παραπάνω λόγο έχει αλλάξει τρία

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι συμβαινει με καθε πρωτοπορο τεχνολογια.

 

Ειναι το πρωτο της γενιας του και αρα το χτυπησαν προκλητικα οπως λες.

 

Σιγουρα οι επομενες γενιες τετοιων γκατζετ θα ειναι δραματικα πιο φτηνες.

Μάλλον δεν το διατύπωσα καλά. Από τα 219€ τα 119€ που το έχουν τώρα σε κάνει να το σκέφτεσαι.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Τα έχω από τον Αύγουστο και θεωρώ overall ότι είναι ένα καλό γκατζετάκι. Στο αυτί στέκεται πολύ σταθερά απομονώνοντας όλους τους εξωτερικούς θορύβους ακούγοντας τη μουσική ή τον συνομιλητή πολύ καθαρά. Για γυμναστική είναι το απόλυτο εργαλείο μετρώντας απόσταση, καρδιακούς παλμούς και ακούγοντας αυτόνομα μουσική. Μεγάλο μειονέκτημα η μπαταρία του. Εγώ που το έχω και για καθημερινή χρήση αναγκαστικά το έχω μαζί με τον φορτιστή του κάνοντας την κίνηση βάλε βγάλε με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε χρηστικότητα. Τέλος, δεν έχει noise cancellation με αποτέλεσμα αν φυσάει ή αν έχει άλλους εξωτερικούς θορύβους να μην σε ακούει καθαρά ο συνομιλητής. Στην τιμή που είναι τώρα θεωρώ ότι είναι αρκετά προκλητική η αγορά του.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Η μπαταρία είναι πολύ σημαντική για εμένα γιατί είμαι έξω κ δεν έχω πρόσβαση σε πρίζα ούτε μου είναι εύκολο να τα τροφοδοτώ με power bank κ από ότι διαβάζω και αλλού βγάζουν μαξ μια προπόνηση τα ακουστικά με μια φόρτιση. Κάτι reviews που διάβασα στο skroutz επίσης δε λένε κ τα καλύτερα για την ποιότητα του ήχου. Μάλλον πληρώνεις την τεχνολογία περισσότερο σε αυτή τη φάση οπότε θα κάνω pass προς το παρόν.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το διατύπωσα καλά. Από τα 219€ τα 119€ που το έχουν τώρα σε κάνει να το σκέφτεσαι.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

A ok:)

 

Eμενα και στα 119€ προκλητικα ακριβα μου μοιαζουν :X

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ καλό, μοναδικό μειονέκτημα είναι ότι η μεμβράνη που έχει το κουμπί χειρισμού ξεκολλάει.

Να φανταστείς η γυναίκα ΜΌΝΟ με αυτό βολεύεται αλλα για το παραπάνω λόγο έχει αλλάξει τρία

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Απο ένταση στο ακουστικό είναι εντάξει?

 

Έχεις καποια άλλη πρόταση από plantronics?

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό εδώ για letv x800 και xiaomi redmi note 3 pro. Λετε να εχω πρόβλημα συμβατότητας.

Ειδα οτι υπάρχει και αυτό αλλά δε ξέρω τι διαφορά εχουν. οπως και να εχει το 2ο δεν ερχεται Ελλάδα.

 

Kαλησπέρα φίλε!

Η μόνη διαφορά που έχουν απ' όσο βλέπω είναι το χρώμα... Αυτό που πήρες το έχω και εγώ (σε μαύρο χρώμα) εδώ και κάνα εξάμηνο και το έχω χρησιμοποιήσει με διάφορες συσκευές (κυρίως με ένα Coolpad 7320 αλλά και με ένα laptop dell) και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα συμβατότητας... Όλα δουλεύουν άψογα και μουσική και κλήσεις... Επίσης το ακουστικό είναι εξαιρετικό τόσο σε ποιότητα κατασκευής, όσο και σε ποιότητα ήχου... Η σύνδεση δεν έχει χαθεί ΠΟΤΕ όταν είναι κοντά κινητό και ακουστικό... Οι μαγνήτες που έχει στα ακουστικά είναι πολύ καλή πατέντα για να μην φεύγει από το λαιμό... Έχω πάρει και ενσύρματα ακουστικά της Awei τα οποία έχω 2μίση χρόνια και χρησιμοποιώ και στο laptop και στο κινητό και είναι επίσης εξαιρετικά... Γενικά την θεωρώ πολύ αξιόλογη εταιρεία και στις τιμές που παίζουν τα προϊόντα της δεν το συζητάμε καν ότι είναι άριστες επιλογές... Τώρα κοιτάζω μήπως πάρω και το 830bl... :)

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...