Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αυτο εδω τι λεει; το ειχε και στο σκρουτζ καποτε. Δεν εχει ραδιο ομως ε;

Βλεπω μονοδρομο το sbh50. Τουλαχιστον δουλευει απροβληματιστα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παρελαβα σημερα τα awei 920 απο gearbest.. απλα για τα λεφτα τους δεν εχουν αντιπαλο, πολυ δυνατο και καθαρο ηχο για αυτο που πληρωνεις. Απο αυτονομια ακομα δεν ξερω, θα επανελθω..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε νέα σου για την αυτονομία

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα και γώ σήμερα δύο ζευγάρια απο το εν λόγω ακουστικά bluetooth (awei a920 bl) και πραγματικά οφείλω να ομολογήσω πως με εξέπληξαν ευχάριστα. Αν και δε περίμενα κάτι το ιδιαίτερο και ήμουν ψυχολογικά προετοιμασμένος γι'αυτό, εντούτοις έγινε η μεγάλη ανατροπή. Αν και τα έχω λίγες ώρες, δεν εντόπισα κανένα πρόβλημα. Ακαριαία συνδεσιμότητα με το κινητό μου, καμία αποσύνδεση ,καλός και καθαρός ήχος στο μικρόφωνο και αξιοπρεπής έως αξιοπρεπέστατος ήχος στα ακουστικά με επαρκή ένταση και καθαρότητα στον ήχο. Βέβαια hi-end δε τα λες σε καμία περίπτωση αλλά για κάποιον χρήστη χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις είναι πολύ αξιόλογα. Στη τιμή αυτή( 10 € το ζευγάρι) νομίζω πως αξίζουν την αγορά τους. Αρκεί βέβαια να έχουν και μια σχετική αντοχή στο χρόνο και να μη βγάλουν τίποτα ξαφνικά προβλήματα κ.τ.λ. Πάντως ήταν κατι μη αναμενόμενο εκ μέρους μου και με εξέπληξε ευχάριστα. Η αγορά έγινε από gearbest πρίν 20 μέρες. Σοβαρά σκέφομαι να πάρω κανά δυό ακόμη για φίλους και παιδιά.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω τι λεει; το ειχε και στο σκρουτζ καποτε. Δεν εχει ραδιο ομως ε;

Βλεπω μονοδρομο το sbh50. Τουλαχιστον δουλευει απροβληματιστα;

 

Υπάρχει αυτό που είναι παρόμοιο νομίζω, αλλά δεν γνωρίζω αν είναι καλό (ψήνομαι πάντως!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να αντικατασταθεί μπαταρία σε ένα jawbone era 2014;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό που είναι παρόμοιο νομίζω, αλλά δεν γνωρίζω αν είναι καλό (ψήνομαι πάντως!)

 

Ξέχασα να βάλω το link...:cry:

Αυτό εδώ εννοούσα: http://www.skroutz.gr/s/29342/Cellular-Line-Vision-Clip-Headset.html

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να βάλω το link...:cry:

Αυτό εδώ εννοούσα: http://www.skroutz.gr/s/29342/Cellular-Line-Vision-Clip-Headset.html

Απλά δε πρεπει να εχει ράδιο. Τωρα απο ποιότητα δε γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ράδιο δεν φαίνεται να έχει.

Από ποιότητα κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει μέχρι να το δοκιμάσει, οι (λίγες) κριτικές πάντως στο Skroutz μιλάνε με καλά λόγια...

Link to comment
Share on other sites

Sony sbh 54 σημερινή αναβάθμιση δείχνει να διορθώνει πολλά από τα προβλήματα που είχε (call log, voice etc)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sony sbh 54 σημερινή αναβάθμιση δείχνει να διορθώνει πολλά από τα προβλήματα που είχε (call log, voice etc)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δωσε λεπτομερειες γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε λεπτομερειες γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω.

 

Λοιπόν τα πιο βασικά που είχα παρατηρήσει:

 

1. το call log πλέον από το sbh54 ανοίγει γρήγορα.

2. ένα bug που είχε στην περιστροφή της οθόνης (λειτουργούσαν ανάποδα τα πλήκτρα) διορθώθηκε.

3. Όταν έκανες κλήση σου μετέφερε τους εξωτερικούς ήχους στο αριστερό ακουστικό, αυτό έχει ελαττωθεί (έως εξαφανιστεί)

 

αυτά για την λίγη ώρα μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα πιο βασικά που είχα παρατηρήσει:

 

1. το call log πλέον από το sbh54 ανοίγει γρήγορα.

2. ένα bug που είχε στην περιστροφή της οθόνης (λειτουργούσαν ανάποδα τα πλήκτρα) διορθώθηκε.

3. Όταν έκανες κλήση σου μετέφερε τους εξωτερικούς ήχους στο αριστερό ακουστικό, αυτό έχει ελαττωθεί (έως εξαφανιστεί)

 

αυτά για την λίγη ώρα μετά το update.

 

απο αποσυνδέσεις πως τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το bluetooth της xiaomi έχει κανείς άποψη?

 

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_575328.html

Έχω το προηγούμενο μοντέλο εδώ και ένα χρόνο, δουλεύει απροβλημάτιστα όπως και την πρώτη μέρα. Στο καινούργιο μοντέλο που αναφέρεις έχουν προσθέσει και κουμπιά έντασης που το κάνουν πολύ πιο βολικό στη χρήση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

απο αποσυνδέσεις πως τα πάει;

 

Λοιπόν μερικές μέρες μετά:

 

1. "Όταν έκανες κλήση σου μετέφερε τους εξωτερικούς ήχους στο αριστερό ακουστικό", αυτό έχει απλά ελαττωθεί (δεν έχει διορθωθεί).

Αποσυνδέσεις συνεχίζουν (βέβαια ποτέ δεν είχα έντονο πρόβλημα 1 την ημέρα και αν).

 

Ένα άλλο που μου έκανε, ήταν κατά την διάρκεια της κλήσης, ξαφνικά απόλυτη σιγή και έπρεπε να στείλεις την κλήση στο τηλ. Αλλά δείχνει να διορθώθηκε μετά από διαγραφή εφαρμογής, κατάργηση "ζευγαρώματος" και ξανά "ζευγάρωμα" και εγκατάσταση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα και γώ σήμερα δύο ζευγάρια απο το εν λόγω ακουστικά bluetooth (awei a920 bl) και πραγματικά οφείλω να ομολογήσω πως με εξέπληξαν ευχάριστα. Αν και δε περίμενα κάτι το ιδιαίτερο και ήμουν ψυχολογικά προετοιμασμένος γι'αυτό, εντούτοις έγινε η μεγάλη ανατροπή. Αν και τα έχω λίγες ώρες, δεν εντόπισα κανένα πρόβλημα. Ακαριαία συνδεσιμότητα με το κινητό μου, καμία αποσύνδεση ,καλός και καθαρός ήχος στο μικρόφωνο και αξιοπρεπής έως αξιοπρεπέστατος ήχος στα ακουστικά με επαρκή ένταση και καθαρότητα στον ήχο. Βέβαια hi-end δε τα λες σε καμία περίπτωση αλλά για κάποιον χρήστη χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις είναι πολύ αξιόλογα. Στη τιμή αυτή( 10 € το ζευγάρι) νομίζω πως αξίζουν την αγορά τους. Αρκεί βέβαια να έχουν και μια σχετική αντοχή στο χρόνο και να μη βγάλουν τίποτα ξαφνικά προβλήματα κ.τ.λ. Πάντως ήταν κατι μη αναμενόμενο εκ μέρους μου και με εξέπληξε ευχάριστα. Η αγορά έγινε από gearbest πρίν 20 μέρες. Σοβαρά σκέφομαι να πάρω κανά δυό ακόμη για φίλους και παιδιά.

 

Τα πήρα κι εγώ. 4 - 5 ώρες αυτονομία. Για καθημερινή χρήση υπέροχα. Τα πήρα ως Bluetooth για κλήσεις και τολμώ να πω πως ο ήχος ακούγεται καμπάνα, απομωνονει θόρυβους, δυνατό μικρόφωνο. Ψαρωσαν και οι συνάδελφοι, τόσο από το design όσο από την ευχρηστία και παρήγγειλα αλλα 6.!!!!Επίσης Πήρα και το mpow. Magneto. Ωραία σχεδίαση, λειτουργία, παμπολλα αξεσουάρ, αλλά κοντό καλώδιο και με πνίγει στο λαιμό.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το bluetooth της xiaomi έχει κανείς άποψη?

 

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_575328.html

εχω το μοντελο χωρις τα πληκτρα ηχου. Σαν κατασκευη καλο και ελαφρυ.Μπαταρια σε καλο επιπεδο καμια αποσυνδεση.Το μειον του για εμενα ειναι οτι η εντασηειναι πολυ χαμηλη.Σε περιβαλον με λιγη φασαρια δεν ακους τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως οποιος ενδιαφέρεται για ενα εξαιρετικό bluetooth προτείνω αυτο https://www.aliexpress.com/item/QCY-J05-smart-car-call-bluetooth-headset-Wireless-earphone-with-Microphone-hands-free-and-120mAh-mobile/32599061192.html?spm=2114.13010608.0.0.yPSZYo εχουν περάσει απο τα χερια μου πολλα bluetooth το συγκεκριμενο ειναι πολυ αξιολογο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θέλω να αγοράσω bluetooth ακουστικά ή bluetooth handsfree με ένα ακοuστικό. έχει ακτινοβολία?τι λέτε? δεν ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως οποιος ενδιαφέρεται για ενα εξαιρετικό bluetooth προτείνω αυτο https://www.aliexpress.com/item/QCY-J05-smart-car-call-bluetooth-headset-Wireless-earphone-with-Microphone-hands-free-and-120mAh-mobile/32599061192.html?spm=2114.13010608.0.0.yPSZYo εχουν περάσει απο τα χερια μου πολλα bluetooth το συγκεκριμενο ειναι πολυ αξιολογο

 

τι αυτονομία έχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, παρε αφοβα, εχει το 10% της ακτινοβολιας του κινητου.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θέλω να αγοράσω bluetooth ακουστικά ή bluetooth handsfree με ένα ακοuστικό. έχει ακτινοβολία?τι λέτε? δεν ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι αυτονομία έχει?

κανω λιγα τηλεφωνα αλλα το εχω ολη μερα ανοικτο και μου κραταειι μια εβδομαδα.Αλλα εχει και ενα δικο του powerbank μικρων διαστασεων που το κουμπώνεις και σου φορτίζει την μπαταρια (το εχει μεσα η συσκευασια)
Link to comment
Share on other sites

κανω λιγα τηλεφωνα αλλα το εχω ολη μερα ανοικτο και μου κραταειι μια εβδομαδα.Αλλα εχει και ενα δικο του powerbank μικρων διαστασεων που το κουμπώνεις και σου φορτίζει την μπαταρια (το εχει μεσα η συσκευασια)

 

συμβατο σε oukitel 10000 θα ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...