Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προσυπογράφω τόσο για τα ενσύρματα όσο για τα ασύρματα awei. Ειδικά για τα ασύρματα 920bl τα ζήλεψαν οι συνάδελφοι και έχω φέρει 6 από gearbest. Καλή αυτονομία, ταχύτατη σύνδεση, μηδενικές διακοπές, όμορφη σχεδίαση, μακρύ καλώδιο, 60 εκατ., που δεν σε πνίγει όταν τα φοράς με τους μαγνήτες
Link to comment
Share on other sites

Απο ένταση στο ακουστικό είναι εντάξει?

 

Έχεις καποια άλλη πρόταση από plantronics?

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η δικη μου πρόταση από Plantronics είναι το Explorer 10. Μπορεί να είναι το πιο φτηνό της μοντέλο αλλά όταν έψαχνα για Bluetooth δεν βρήκα μειονεκτήματα έναντι των ακριβών.

11 ώρες ομιλία, σύνδεση με 2 τηλέφωνα.

Η σύνδεση γίνεται ταχύτατα χωρίς προβλήματα. Πολυ καλός ήχος και δυνατό ακουστικό. Σαν κατασκευή είναι ελαφρύ και φαίνεται ανθεκτικό.

Το έχω από το καλοκαίρι και το δουλεύω καθημερινά.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το m70 το μόνο θέμα που έχω είναι οτι η εφαρμογή δεν μου δείχνει την μπαταρια. Βγαζει unknown και δεν ξερω τον λογο

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω από τον 08/14 το SBH52 της Sony, το οποίο όταν καμιά φορά δεν κόβει βόλτες στο σέρβις με εξυπηρετεί αφάνταστα. Απλά επειδή κουράστηκα με τα πέρα δώθε και τους καβγάδες με την αγαπημένη Sony θέλω να το αλλάξω και αν το 52άρι δουλέψει σωστά το κρατάω για 2ο. Το 54 σκεφτόμουν σε χρυσό αλλά δεν θα ήθελα να πάω πάλι σε Sony. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη πρόταση;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα plantrlnics M50 και σιγα σιγα παραδιδει πνευμα,φυσικα το εχω 4-5 χρονια.

Σκεφτο αι καποιο παρομοιο αλλα δεν ξερω πιο....Βλεώ το Μ55 αλλα δεν διαβαζω και τα καλυτερα σχολια....

Καποια προταση??

Και πολυ συμαντικο να μπορω να το συνδεσω με δυο συσκευες....

Ευχαριστω

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα plantrlnics M50 και σιγα σιγα παραδιδει πνευμα,φυσικα το εχω 4-5 χρονια.

Σκεφτο αι καποιο παρομοιο αλλα δεν ξερω πιο....Βλεώ το Μ55 αλλα δεν διαβαζω και τα καλυτερα σχολια....

Καποια προταση??

Και πολυ συμαντικο να μπορω να το συνδεσω με δυο συσκευες....

Ευχαριστω

 

Το Μ55 έχει 2 βασικά μειονεκτήματα, ότι το κουμπί κλήσης πατιέται πανεύκολα οπότε αν το έχεις σε τσέπη ανοιχτό θα κάνει redial και 2ο για ένταση έχει 1 πλήκτρο που την ρυθμίζει "κυκλικά". Πέρα από αυτά είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

 

To M90 δεν έχει κανένα από τα παραπάνω μειονεκτήματα , το δούλεψα 6 μήνες απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Το Μ55 έχει 2 βασικά μειονεκτήματα, ότι το κουμπί κλήσης πατιέται πανεύκολα οπότε αν το έχεις σε τσέπη ανοιχτό θα κάνει redial και 2ο για ένταση έχει 1 πλήκτρο που την ρυθμίζει "κυκλικά". Πέρα από αυτά είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

 

To M90 δεν έχει κανένα από τα παραπάνω μειονεκτήματα , το δούλεψα 6 μήνες απροβλημάτιστα.

 

m90, το έχω 1 χρόνο και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Όταν έχει πολύ εξωτερικό θόρυβο, υπάρχει μια δυσκολία, αλλά θεωρώ ότι είναι λογικό μέχρι ένα σημείο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η εφαρμογη απο google play store για τα ακουστικα plactronics??

Εχω βρει 3-4 αλλα δεν ξερω ποια ειναι η καταληλη...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η εφαρμογη απο google play store για τα ακουστικα plactronics??

Εχω βρει 3-4 αλλα δεν ξερω ποια ειναι η καταληλη...

Ευχαριστω

 

Αυτή που έχει υψηλή βαθμολογία, δυστυχώς μου προκαλεί έντονο battery drain και έτσι δεν χρησιμοποιώ καμία.

Mόνη χρησιμότητα των εφαρμογών αυτών είναι να βλέπω το ποσοστό της μπαταρίας (που δεν με ενδιαφέρει, αφού όταν ανοίγω το ακουστικό μου λέει πόσες ώρες ομιλίας έχω ακόμη, οπότε αυτό αρκεί) και για αναζήτηση του hf, το οποίο μια φορά μου χρησίμευσε. Έβαλα την εφαρμογή, βρήκα το ακουστικό, διέγραψα την εφαρμογή, όλα καλά.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω το voyager legend και εβαλα την plantronics hub. Δουλευει σχετικα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καλή χρονια ...

Ψαχνω για ενα ζευγαρι ακουστικα bluetooth για κινητό τηλεφωνο για την κορη μου.

θελει να ακουει μουσικη και απο τα δυο αυτια, και της εχει χαλασει η υποδοχη jack στο κινητό της,

Με ενα προχειρο ψαξιμο βρηκα αρκετα, αλλα δεν μπορεσα να διαλλεξω ενα με προσιτη τιμη και υποφερτό ηχο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Awei a920bl στα 15 ευρώ στο gearbest. Δεν θα το μετανιώσεις

 

Το 89 υπάρχει. Ειναι περιπου το ιδιο ;

http://www.gearbest.com/earphones/pp_263285.html?wid=21

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα plantrlnics M50 και σιγα σιγα παραδιδει πνευμα,φυσικα το εχω 4-5 χρονια.

Σκεφτο αι καποιο παρομοιο αλλα δεν ξερω πιο....Βλεώ το Μ55 αλλα δεν διαβαζω και τα καλυτερα σχολια....

Καποια προταση??

Και πολυ συμαντικο να μπορω να το συνδεσω με δυο συσκευες....

Ευχαριστω

 

Φίλε μου έχουν περάσει σχεδόν όλα από τα χέρια μου και νομίζω ότι το καλύτερο σε αυτή τη κατηγορία τιμές είναι το Jabra classic. Πραγματικά νομίζω ότι είναι καλύτερο ακόμη και από το stealth, μιας και τα έχω και τα δύο...

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ενδιαφέρουσα φρέσκια πρόταση στο χώρο των stereo in ear Bluetooth headset.

The Sennheiser HD 1 In-Ear Wireless earphones

http://www.theverge.com/2017/1/5/14164978/sennheiser-hd-1-in-ear-wireless-earbud-headphones-ces-2017

https://en-us.sennheiser.com/hd-1-wireless-earbuds-headphones

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/e2a7d1c5a489ab6a5b05bc05db1fb8ce.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το 89 υπάρχει. Ειναι περιπου το ιδιο ;

http://www.gearbest.com/earphones/pp_263285.html?wid=21

 

Μια χαρά υπάρχει το a920bl. Δεν έχουν σχέση, αυτό που λες έχει αυτάκια και είναι για sports.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά υπάρχει το a920bl. Δεν έχουν σχέση, αυτό που λες έχει αυτάκια και είναι για sports.

Αν μπορεις, κανε εναν κοπο και δωσε λινκ

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχει βγάλει και πιο νέα μοντέλα η awei. Γιατί προτιμάτε όλοι τα 920; http://m.gearbest.com/earphones/pp_239105.html
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτην την κατηγορια τιμης πιθανον να ειναι τα ιδια και να αλλαξαν μοντελο και λιγο το εξωτερικο ισως :)
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχει βγάλει και πιο νέα μοντέλα η awei. Γιατί προτιμάτε όλοι τα 920; http://m.gearbest.com/earphones/pp_239105.html

 

Δε νομίζω ότι έχουν μεγάλες διαφορές στη λειτουργικότητα (αν έχουν καμία), παρά μόνο εξωτερικά και στο όνομα... Επίσης τα 920 έχουν μαγνήτες στα ακουστικά και τα φοράς σαν κολιέ στον λαιμό και δεν φεύγουν... Τα 990 όπως τα βλέπω, δε νομίζω να έχουν...

 

Awei a920bl στα 15 ευρώ στο gearbest. Δεν θα το μετανιώσεις

 

Συμφωνώ απόλυτα... Έγραψα 1-2 πράγματα για τα συγκεκριμένα και για την Awei γενικά, κάνα δυο σελίδες πίσω... Βασικά είναι τόσο φτηνά, που αξίζει απλά να τα δοκιμάσει κάποιος.. Για 11-12 ευρώ που τα βρίσκεις είναι σχεδόν αδύνατο να βρεθεί κάτι καλύτερο.... Γενικά είναι εξαιρετική περίπτωση για τα λεφτά τους.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ποια η αποψη σας σχετικα με αυτα τα bluetooth ακουστικα : https://www.amazon.com/TaoTronics-Bluetooth-Headphones-Wireless-Earphones/dp/B01GNYFT8E

 

Τα τεσταρα κανα λεπτο απο εναν φιλο μου και μου εκανε εντυπωση ο ηχος που εβγαζε, καθως πρωτη φορα φορουσα bluetooth hands free. Επισης ηταν απιστευτο το noise cancellation που ειχε. Δεν ακουγα τιποτα απο το θορυβο που υπηρχε στο χωρο! Και λογικα δε μου τα ειχε βαλει στη μεγιστη ενταση.

 

 

Επισης, παντα τα ενσυρματα δεν εχουν καλυτερη ποιοτητα απο τα bluetooth ακουστικα; Ή εχει προχωρησει τοσο πολυ η τεχνολογια;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Ποια η αποψη σας σχετικα με αυτα τα bluetooth ακουστικα : https://www.amazon.com/TaoTronics-Bluetooth-Headphones-Wireless-Earphones/dp/B01GNYFT8E

 

Τα τεσταρα κανα λεπτο απο εναν φιλο μου και μου εκανε εντυπωση ο ηχος που εβγαζε, καθως πρωτη φορα φορουσα bluetooth hands free. Επισης ηταν απιστευτο το noise cancellation που ειχε. Δεν ακουγα τιποτα απο το θορυβο που υπηρχε στο χωρο! Και λογικα δε μου τα ειχε βαλει στη μεγιστη ενταση.

 

Επισης, παντα τα ενσυρματα δεν εχουν καλυτερη ποιοτητα απο τα bluetooth ακουστικα; Ή εχει προχωρησει τοσο πολυ η τεχνολογια;

 

Από πλευράς ηχητικού σήματος, τα ασύρματα έχουν δυνητικά το ίδιο εύρος ζώνης με τα ενσύρματα, οπότε δεν υπάρχει διαφορά.

Από πλευράς ποιότητας ακουστικού, μπορείς να βρεις πολύ κακά ενσύρματα και πολύ καλά ασύρματα, οπότε δεν μπορείς να κάνεις γενικεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...