Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες αγόρασα το jabra stealth. Παρατηρώ ότι με χρήση 1 ώρα βαριά ομιλία την ημέρα δεν κρατάει πάνω από 2 μέρες. Είναι λογικό;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αγόρασα το jabra stealth. Παρατηρώ ότι με χρήση 1 ώρα βαριά ομιλία την ημέρα δεν κρατάει πάνω από 2 μέρες. Είναι λογικό;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δηλαδή πόσο έπρεπε να κραταει καμιά εβδομάδα?

Πλάκα κάνω

έμενα με νορμάλ χρήση κραταει περιπου 4 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος φίλος τα icon x της samsung; Μπορεί να ακούσει βίντεο ή μουσική από το χρήστη τηλέφωνο; Προσπαθώ από τις ρυθμίσεις του bluetooth να τικάρω την επιλογή media αλλά δεν μπορώ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Άκυρο. Μάλλον το βρήκα...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο έπρεπε να κραταει καμιά εβδομάδα?

Πλάκα κάνω

έμενα με νορμάλ χρήση κραταει περιπου 4 ημέρες

 

Ποσο κραταει σε απλη αναμονη περιπου?Με μικρη χρηση η και καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου προτεινετε Bluetooth ακουστικά για μουσική και τηλέφωνο στα 30-50 ευρώ απο Ελλαδα ; Θα προτιμούσα κάτι με χαμηλή αντίσταση για να είναι δυνατά. Αν αξίζει και 10-20 ευρώ θα τα δώσω
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες αυτά, σούπερ.. 11 ευρωπουλα..

Θα πάρω άλλο ένα

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161102/762ef2be1df4b6d29f3820a58df9727b.jpg

 

Sent from 1+3

 

μια χαρα φαινεται, κακη αυτονομια ομως...

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καπου θέμα για φορητά ηχεια Bluetooth η να ρωτήσω εδω?

 

Σκαλισα καμποση ώρα και δεν βρήκα κάτι.

 

Edit

Το βρήκα

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολύ δυνατά σημεία τα πιο πάνω της Xiaomi. Ear hook, 7 ώρες μπαταρία, pair με 2 συσκευές και κάμποσα ανταλλακτικά ear tips.

 

Σε αυτή την τιμή, ακόμα κ μέτρια ποιότητα ήχου να έχουν θα είναι τρελό vfm. Όταν κυκλοφορήσουν θα τα χτυπήσω σίγουρα να δω περί τίνος πρόκειται. Μου αρέσει αυτό που βλέπω..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή είναι Κίνα, θα πρωτοβγουν 35-40$ σύμφωνα με την εμπειρία

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει σε απλη αναμονη περιπου?Με μικρη χρηση η και καθολου.

 

για πάντα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα bluetooth,μονο για κλησεις που να μπορει να δουλευει ταυτοχρονα με 2 συσκευές.

Καλο ειναι να μην ειναι πανω απο 30ευρο και σιγουρα οχι πανω απο 50,αλλα μεχρι 50 αν χρειαζεται δινω.

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα bluetooth,μονο για κλησεις που να μπορει να δουλευει ταυτοχρονα με 2 συσκευές.

Καλο ειναι να μην ειναι πανω απο 30ευρο και σιγουρα οχι πανω απο 50,αλλα μεχρι 50 αν χρειαζεται δινω.

Plantronics m70

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χάλασε το επί αρκετών ετών HF μου, Sony SBH-50 από το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Και θέλω οπωσδήποτε ένα με οθόνη γιατί με βολεύει στη δουλειά (ώστε να μην βγάζω όλο το κινητό για να απαντήσω). Απ' ότι διάβαζα, στο συγκεκριμένο νήμα πριν από καιρό σε αρκετούς από εσάς, το Sony SBH-54 είχε αρκετά θεματάκια (κυρίως αποσυνδέσεων). Διορθώθηκαν αυτά τα προβλήματα με τον καιρό, ή δεν αξίζει να το πάρω; Ξέρετε ή έχετε δοκιμάσει κάποιο άλλο με οθόνη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χάλασε το επί αρκετών ετών HF μου, Sony SBH-50 από το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Και θέλω οπωσδήποτε ένα με οθόνη γιατί με βολεύει στη δουλειά (ώστε να μην βγάζω όλο το κινητό για να απαντήσω). Απ' ότι διάβαζα, στο συγκεκριμένο νήμα πριν από καιρό σε αρκετούς από εσάς, το Sony SBH-54 είχε αρκετά θεματάκια (κυρίως αποσυνδέσεων). Διορθώθηκαν αυτά τα προβλήματα με τον καιρό, ή δεν αξίζει να το πάρω; Ξέρετε ή έχετε δοκιμάσει κάποιο άλλο με οθόνη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν είχε τόσο θέμα αποσυνδέσεων. Τουλάχιστον με note edge, s7 edge, lg v10, lg g3 που το δοκίμασα/δούλευα.

Δεν παρατήρησα κανένα θέμα, ενώ με το 50 είχα.

 

Το πρόβλημα είναι το buggy λογισμικό του.

Το αρχείο κλήσεων δεν φορτώνει αν έχεις πάνω από 5-10 κλήσεις. Άρα, είτε το καθαρίζεις κάθε μέρα, είτε δεν χρησιμοποίεις αυτή τη λειτουργία.

Η ποιότητα ήχου στην κλήση ήταν πολύ μέτρια σε σχέση μ'αυτό που ακούς κατά την ακρόαση μουσικής/ράδιο.

Πολλές φορές σε συνομιλία με ακουστικά, περνάει η φωνή σου & την ακους στα ακουστικά.

 

Αυτά είδα από το δικό μου, & στις 4 συσκευές που το χω δοκιμάσει/δουλέψει.

Δύο φορές το πήγα στο service, δεν διόρθωσαν τίποτα.

Η sony δε ενώ ξέρει τα προβλήματα στο λογισμικό δεν κάνει κάτι. :down:

Για μένα δεν αξίζει η αγορά του, ακόμα και αν είχε τα μισά λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε τόσο θέμα αποσυνδέσεων. Τουλάχιστον με note edge, s7 edge, lg v10, lg g3 που το δοκίμασα/δούλευα.

Δεν παρατήρησα κανένα θέμα, ενώ με το 50 είχα.

 

Το πρόβλημα είναι το buggy λογισμικό του.

Το αρχείο κλήσεων δεν φορτώνει αν έχεις πάνω από 5-10 κλήσεις. Άρα, είτε το καθαρίζεις κάθε μέρα, είτε δεν χρησιμοποίεις αυτή τη λειτουργία.

Η ποιότητα ήχου στην κλήση ήταν πολύ μέτρια σε σχέση μ'αυτό που ακούς κατά την ακρόαση μουσικής/ράδιο.

Πολλές φορές σε συνομιλία με ακουστικά, περνάει η φωνή σου & την ακους στα ακουστικά.

 

Αυτά είδα από το δικό μου, & στις 4 συσκευές που το χω δοκιμάσει/δουλέψει.

Δύο φορές το πήγα στο service, δεν διόρθωσαν τίποτα.

Η sony δε ενώ ξέρει τα προβλήματα στο λογισμικό δεν κάνει κάτι. :down:

Για μένα δεν αξίζει η αγορά του, ακόμα και αν είχε τα μισά λεφτά.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εν τω μεταξύ ψάχνω να βρω κατάστημα που να έχει το SBH50 ή το SBH52 και δεν μπορώ να βρω. Εξαφανίστηκαν. Έψαξα να βρω και το NOKIA BH-221 (που έχει και αυτό οθόνη) που για ένα φεγγάρι το γλυκοκοιτούσα, αλλά πάλι δεν το έχει κανείς. Έχετε κάποιο άλλο αξιόπιστο με οθόνη να προτείνετε; (μέχρι 70-80 ευρώ)

Ευχαριστώ πολύ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εν τω μεταξύ ψάχνω να βρω κατάστημα που να έχει το SBH50 ή το SBH52 και δεν μπορώ να βρω. Εξαφανίστηκαν. Έψαξα να βρω και το NOKIA BH-221 (που έχει και αυτό οθόνη) που για ένα φεγγάρι το γλυκοκοιτούσα, αλλά πάλι δεν το έχει κανείς. Έχετε κάποιο άλλο αξιόπιστο με οθόνη να προτείνετε; (μέχρι 70-80 ευρώ)

Ευχαριστώ πολύ και πάλι

 

Ουσιαστικά έχουν καταργηθεί σαν μοντέλα και έχει τελειώσει και το stock.

Βρήκα στο bestprice: https://www.bestprice.gr/item/2153805943/sony-sbh-52.html?qid=38Pp08Xd5BB_5fa24&seq=1 το 52, αλλά στα 80 δεν ξέρω αν αξίζει. :wacko: (ειδικά για τόσο παλιό μοντέλο)

Ψάχνω και γω τέτοιο bt & δεν βρίσκω κάτι. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όπως είπα και στο προηγούμενο post μου το SBH50 με άφησε και ψάχνω καινούριο. Και η ατυχία συνεχίστηκε με το Plantronics explorer 500 που έχω για το αυτοκίνητο. Σήμερα ενώ άνοιξε, δεν λειτουργούσε το μικρό διακοπτάκι για να το κλείσω. Νεκρό. Και είπα να ψάξω για την αντιπροσωπεία της Plantronics εδώ στην Ελλάδα. Σημειωτέον, το αγόρασα στις 12/04/16 από γνωστή αλυσίδα του χώρου. Μπήκα στο site της Plantronics και αφού έκανα εγγραφή είπα να συμπληρώσω και μία αίτηση αντικατάστασης. Αφού έκανα εγγραφή του προϊόντος (ζητάνε να τους στείλεις με .pdf την απόδειξη) συμπλήρωσα την αίτηση, γράφοντας ότι δεν λειτουργεί ο διακόπτης. Και ως δια μαγείας μου ήρθε κατευθείαν απάντηση ότι θα αντικατασταθεί το προϊόν και πρέπει απλώς να τους στείλω το ελαττωματικό. Και ιδού το email:

Dear Dχχχχχχχχ Dχχχχχχχ,

 

The proof of purchase you uploaded has been accepted.

 

Claim number: 1542xxxxx

Claimed quantity: 1

• Product: Explorer 500 - Black, East - UK, DE, RU (1)

Claim status: Proof of purchase accepted

You will receive a shipping confirmation from DHL within 2 business days (subject to availability of product). Please check your SPAM/JUNK email folder in case the email gets diverted in error. You must return your defective product(s) using the return shipping labels provided with the replacement product(s).

 

You can check your claim status at any time by logging in to Plantronics.com and clicking Account dashboard.

 

If you have any questions, please click here to complete our online form or call the freephone number 0800 41 00 14.

 

Thank you,

Plantronics service centre

 

 

Έπαθα πλάκα με την αντιμετώπισή τους. Μπράβο τους. Και ρωτάω με παράπονο:

ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΜΑΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ;;;

Συγνώμη για την έκταση του μηνύματος, αλλά πιστεύω πως πρέπει να τα αναφέρουμε και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό ζευγάρι ακουστικά ( in ear ) για μουσική

Bluetooth εννοείς ?

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να πάρω Bluetooth headset και συγκεκριμένα http://www.gearbest.com/earphones/pp_242360.html?vip=490473 τα θέλω για απλή χρήση, για δοκιμή σε αυτό το είδος και κυρίως κάτι φθηνό για αρχή. Είδα ότι έχουν καλά comments αυτά. Αν κάποιος τα έχει ήδη ας πει την γνώμη του.. Edited by jimpet84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όπως είπα και στο προηγούμενο post μου το SBH50 με άφησε και ψάχνω καινούριο. Και η ατυχία συνεχίστηκε με το Plantronics explorer 500 που έχω για το αυτοκίνητο. Σήμερα ενώ άνοιξε, δεν λειτουργούσε το μικρό διακοπτάκι για να το κλείσω. Νεκρό. Και είπα να ψάξω για την αντιπροσωπεία της Plantronics εδώ στην Ελλάδα. Σημειωτέον, το αγόρασα στις 12/04/16 από γνωστή αλυσίδα του χώρου. Μπήκα στο site της Plantronics και αφού έκανα εγγραφή είπα να συμπληρώσω και μία αίτηση αντικατάστασης. Αφού έκανα εγγραφή του προϊόντος (ζητάνε να τους στείλεις με .pdf την απόδειξη) συμπλήρωσα την αίτηση, γράφοντας ότι δεν λειτουργεί ο διακόπτης. Και ως δια μαγείας μου ήρθε κατευθείαν απάντηση ότι θα αντικατασταθεί το προϊόν και πρέπει απλώς να τους στείλω το ελαττωματικό. Και ιδού το email:

 

 

Έπαθα πλάκα με την αντιμετώπισή τους. Μπράβο τους. Και ρωτάω με παράπονο:

ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΜΑΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ;;;

Συγνώμη για την έκταση του μηνύματος, αλλά πιστεύω πως πρέπει να τα αναφέρουμε και αυτά.

βέβαια θα ξέρεις ότι θα κάνει κανένα μήνα με δυο για να σου το αντικαταστήσουν...πάει εξωτερικό....Εγώ βαρέθηκα και δεν το έστειλα παρότι ήταν στην εγγύηση.θα μας αντιμετώπιζαν σαν ΕΥΡΩΠΑΊΟΥΣ μόνο εαν είχαν ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ αντιπροσωπεία και όχι μόνο εξωτερικό...

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...