Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Με ενδιαφέρει και μένα πλέον η αγορά Bluetooth hands free neckband, πιστεύω ότι είναι πολύ βολικό. Γλυκοκοιταζω το level u pro σε καλή τιμή από το ebay από Κορέα αλλά το πρόβλημα είναι ότι η εγγύηση ισχύει μόνο για Κορέα οπότε μεγάλο ρίσκο. Δείχνει όμως να είναι πολύ καλό. Το έχει κάποιος να πει εντυπώσεις; κάτι αντίστοιχο που έχετε να προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

βέβαια θα ξέρεις ότι θα κάνει κανένα μήνα με δυο για να σου το αντικαταστήσουν...πάει εξωτερικό....Εγώ βαρέθηκα και δεν το έστειλα παρότι ήταν στην εγγύηση.θα μας αντιμετώπιζαν σαν ΕΥΡΩΠΑΊΟΥΣ μόνο εαν είχαν ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ αντιπροσωπεία και όχι μόνο εξωτερικό...

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα

Μου στέλνουν ήδη άλλο, χωρίς να έχω στείλει πίσω το παλιό. Ορίστε και το email που μου έστειλαν εχθές.

 

Dear Dxxxxxxxx Dxxxxx,

 

 

Recently you have submitted a warranty claim for your product with reference 1542xxxxx.

 

We have processed your request and have shipped a replacement product back to you.

 

NOTE: If you have not yet returned your defect product to Plantronics, you will receive instructions with the replacement product.

We kindly ask you to follow these instructions and return the defect product to Plantronics so we can continue and service your new product in the future.

 

With below reference you can follow your shipment, just double click on the URL:

 

DHL airway bill http://www.dhl.com/cgi-bin/tracking.pl?AWB=1xxxxxxxxxxxxxxx=ENG

 

 

With kind regards,

Your Plantronics Service Team

 

 

Παραλαμβάνεις πρώτα το καινούριο και μετά στέλνεις το ελαττωματικό. Το προϊόν έχει ήδη ξεκινήσει και για του λόγου το αληθές

 

Date Time Location Service Area Checkpoint Details

November 11, 2016

13:27

 

Eindhoven - Netherlands, The Shipment picked up

November 11, 2016

18:39

 

Eindhoven - Netherlands, The Processed at Eindhoven - Netherlands, The

November 11, 2016

19:10

 

Eindhoven - Netherlands, The Processed at Eindhoven - Netherlands, The

November 11, 2016

19:11

 

Eindhoven - Netherlands, The Departed from DHL facility in Eindhoven - Netherlands, The

November 11, 2016

21:42

 

Brussels - Belgium Arrived at DHL facility in Brussels - Belgium

November 11, 2016

22:59

 

Brussels - Belgium Processed at Brussels - Belgium

November 12, 2016

00:50

 

Brussels - Belgium Departed from DHL facility in Brussels - Belgium

November 12, 2016

02:26

 

Leipzig - Germany Arrived at DHL facility in Leipzig - Germany

November 12, 2016

02:35

 

Leipzig - Germany Processed at Leipzig - Germany

 

Edit: 14/11/16

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε το καινούριο. Είχαν μέσα και αναλυτικές οδηγίες με, τον αριθμό της φορτωτικής που θα πω στον κουριερ για την επιστροφή του ελαττωματικού προϊόντος και το τηλέφωνο της DHL Ελλάδας για να μην χρεωθώ καθόλου, και έτοιμα τα αυτοκόλλητα που πρέπει να κολλήσω στο πακέτο της επιστροφής και αυτά που θα δώσω στον Κούριερ.

Είναι δυνατόν να μην ξαναγοράσω κάποιο προϊόν της plantronics; ΤΕΛΕΙΑ aftersale εξυπηρέτηση.

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έχει κανείς παρατηρήσει επανάκληση αριθμού χωρίς να κάνει κάτι ο ίδιος από bt Jabra classic;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδω το γνωρίζει κανείς; Αξίζει; Ενδιαφέρομαι να εχει και ράδιο πάνω.

 

http://www.skroutz.gr/s/8873313/I-Tech-MusicClip-8100-Premium-Edition.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς παρατηρήσει επανάκληση αριθμού χωρίς να κάνει κάτι ο ίδιος από bt Jabra classic;

Αν δεν πατήσω 2 φορές συνεχόμενα το κουμπί δεν κάνει επανακληση

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να φταίει το τηλ μου; απλά τα ακουμπάω στο γραφείο μου, δεν τα πειράζω και με καλούν γνωστοί μου λέγοντας ότι τους κάλεσα. Κοιτάω τις κλήσεις και όντως έχει καλέσει. Θα το ποστάρω και στο ανάλογο τόπικ.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να φταίει το τηλ μου; απλά τα ακουμπάω στο γραφείο μου, δεν τα πειράζω και με καλούν γνωστοί μου λέγοντας ότι τους κάλεσα. Κοιτάω τις κλήσεις και όντως έχει καλέσει. Θα το ποστάρω και στο ανάλογο τόπικ.

Δοκίμασε μερικές μέρες να μη χρησιμοποιείς το ακουστικό, μήπως δεν έχει σχέση τελικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Επειδή ψαχνω και δεν μπορώ να βρω. Ποιο handsfree εχει αναγνωριαη κλησεων;;; θα προτιμουσα καλωδιο.. Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που η black Friday στην Ελλάδα είναι μια παρωδία ,βρήκα κάτι καλο

Jbl synchros E50bt απο 149 ευρω 89 ευρω και τα τσίμπησα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που η black Friday στην Ελλάδα είναι μια παρωδία ,βρήκα κάτι καλο

Jbl synchros E50bt απο 149 ευρω 89 ευρω και τα τσίμπησα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Τα τσίμπησα κι εγώ χθες βράδυ. Διάβασα πολύ καλές κριτικές και τα θεωρώ πολύ καλή ευκαιρία

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update σε αυτό που είχα αναφέρει παλαιότερα για τα Bose QC25 που είχα αγοράσει και ηθελα να τα συνδέσω με το Sony MW50 που είναι ένα Bluetooth clip-on. Βρήκα λοιπόν ένα πολύ μικρό καλώδιο αρσενικό 2,5mm σε αρσενικό 3,5mm από ένα κινέζικο αξεσουάρ αυτοκινήτου διότι η Bose δεν παράγει. Αφού το έκοψα περιμετρικά για να το λεπτύνω με ένα κοπίδι ώστε να χωράει στο Bose QC25, το συνέδεσα με το Sony Bluetooth και δουλεύουν πρίμα! Έτσι είναι περιττή η αγορά του νέου μοντέλου QC35 που είναι Bluetooth από μόνο του αλλά έχει χαμηλότερη αυτονομία!

 

Win-win

Edited by Feregorn
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το κινητό και το Bluetooth. Ένας φίλος π.χ με Xiaomi redmi note 2 + jabra sport ακουστικά, μπορούσε να ακούει μέσω Bluetooth ραδιόφωνο fm. Αφού όμως είχε βάλλει σαν κεραία κάτι κομμένα ακουστικά ( για να μην κρέμονται ολόκληρα τα ακουστικά) στο audio jack

 

Συγνωμη αλλα πως γινεται αυτο; Αν το κινητο δεν υποστηρίζει FM και βαλεις κομμενα ακουστικα ακους ραδιο; Πως;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα πως γινεται αυτο; Αν το κινητο δεν υποστηρίζει FM και βαλεις κομμενα ακουστικα ακους ραδιο; Πως;

 

Συζητάμε για την περίπτωση: Να υποστηρίζει FM radio, αλλά να σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις έξοδο ήχου διαφορετική από τα συνδεδεμένα ακουστικά/κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που ψάχνω bt με ραδιο μαζι τι λύσεις έχουμε;

Εξαρτάται τα χρήματα που διαθέτεις.Υπάρχουν τα φθηνά στο e-bay μέχρι και τα πιο ακριβά της sony πχ η σειρά sbh

προσωπικά έχω εδώ και μια 3τια το sony mw600 που διαθέτει fm radio και έχει βγει σκυλί για τα χρήματα που μου κόστισε.

Link to comment
Share on other sites

@minast Ευχαριστώ. Δεν το ειχα καταλάβει

@bbbb Πλεον υπαρχει μονο το sbh 54. Μονο αυτό ειναι καπως μαζεμένο και πιστευω πρακτικο. Με αποθαρρύνει οτι όλοι σχεδόν αναφέρουν αποσυνδέσεις. Απο κίνα μεριά τι ποιοτικές και vfm επιλογές έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

@minast Ευχαριστώ. Δεν το ειχα καταλάβει

@bbbb Πλεον υπαρχει μονο το sbh 54. Μονο αυτό ειναι καπως μαζεμένο και πιστευω πρακτικο. Με αποθαρρύνει οτι όλοι σχεδόν αναφέρουν αποσυνδέσεις. Απο κίνα μεριά τι ποιοτικές και vfm επιλογές έχουμε;

Φίλε μου δοκίμασε και το Amazon.Co.Uk στα φθηνά του bt. Έψαχνα εγώ και πήρα βάση των κριτικών των χρηστών και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος... Απλά το δικό μου δεν έχει radio γι αυτό δεν στο προτείνω...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δλδ να μη παω στο sbh 54? θα εχω και εγω τις αποσυνδεσεις ε; η συσκευη μου ειναι letv x800.

@johnakis Δε ξερεις να υπαρχει καποιο παρομοιο με το sbh54? Δηλαδη να εχει οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το sbh54 είμαι εντελώς απογοητευμενος. Πεταμένα λεφτά πραγματικά. Άπειρα προβλήματα (αποσυνδέσεις, υπερβολικά αργό άνοιγμα των επαφών, δεν κάνει επανακληση κτλ κτλ κτλ...)

Απαράδεκτη η Sony. Τελευταία αναβάθμιση λογισμικού πριν 8 μήνες η οποία δεν έλυσε τίποτα και από τότε καμία αναβάθμιση. Ίσως με κινητά της Sony να δουλεύει καλύτερα . Σε εμένα με το note edge η χρήση είναι αδύνατη. ..

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να αγοράσω κάτι όπως:

 

  • Samsung Level U
  • Sony Sbh70

 

Νομίζω ότι θα με βολέψουν.

Θα ήθελα απόψεις σχετικά με την ποιότητα κλήσης και θορύβου.

Λιγότερο ενδιαφέρομαι για ακρόαση μουσικής.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δε βγάζει πια του τύπου sbh50 ή mw1,που εχουν και ράδιο;Το σκέφτομαι κι εγώ το τι υπάρχει,γιατί τα δικά μου βλέπω ότι αρχίζει να αδυνατίζει η μπαταρία τους,μιάς και τα δουλεύω συνέχεια ως ραδιόφωνο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δε βγάζει πια του τύπου sbh50 ή mw1,που εχουν και ράδιο;Το σκέφτομαι κι εγώ το τι υπάρχει,γιατί τα δικά μου βλέπω ότι αρχίζει να αδυνατίζει η μπαταρία τους,μιάς και τα δουλεύω συνέχεια ως ραδιόφωνο.

 

Για το sbh50 το σκέφτομαι και γω. Αλλα μόνο ebay το βρήσκω πλέον με την τιμή του κάπως τσιμπημένη.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsbh50.TRS0&_nkw=sbh50&_sacat=0

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Για το sbh50 το σκέφτομαι και γω. Αλλα μόνο ebay το βρήσκω πλέον με την τιμή του κάπως τσιμπημένη.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsbh50.TRS0&_nkw=sbh50&_sacat=0

Oι μάγκες,βάζουν μία τιμή σχετικά λογική,και μετά βάζουν και άλλες πολύ μεγαλύτερες,ώστε να πεις θα αγοράσω το πιο φτηνό και έτσι να πουλήσει αυτός.Για παλιό μοντέλο,ακριβά είναι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σε μανταλάκι με μεγάλη όσο γίνεται αυτονομία και ακουστικό όπως τα παλαιά που τα έβαζες στο αυτί (όχι τα καινούργια που το πιέζεις μέσα στο αυτί) υπάρχει κάτι?

Αν έχει και ακόμα καλύτερα.

 

Γενικότερα υπάρχουν ακουστικά που να περνάει στην τηλεφωνική κλήση ο "κρυστάλλινος ήχος" που προσφέρουν οι εταιρείες?

Πχ wind σε ενδοεταιρικες 2g/3g η cote 4g-Volte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...