Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

το έκανα γιατί το Lenovo έχει πολλούς τέτοιους αποκλεισμούς για λόγους ασφαλείας, επιμένει εκεί. ίσως είναι θέμα ρομ, περιμένω κανένα update.

 

Καλημέρα. Αν εννοείς update για το SBH50, δεν νομίζω να υπάρξει άλλο. Είχα κάνει δύο στην αρχή απ' ότι θυμάμαι, όταν το είχα αγοράσει και μετά τίποτα. Αν εννοείς για το κινητό, ναι ίσως είναι θέμα rom και φτιάξει με κάποιο update.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παρέλαβα χτες τα Meizu EP51 bluetooth ακουστικά που είναι πιο πολύ sport oriented αλλά έχουν κανονικά μικρόφωνο για ομιλία. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και η συσκευασία τους έργο τέχνης! :D

Από ήχο πολύ καλά, μου φάνηκαν παρόμοια με τα Xiaomi Pistons 2 που έχω και είναι ενσύρματα.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή τους πως είναι; Τα έχω δει και θέλω να τα πάρω.

 

Πολυ καλή σε εμενα. Εχει 4 μεγεθη pads.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,αφου το edge παρεδωσε πνευμα (3η φορα με χαλασμενο μικροφωνο!!!!!) κ εληξε η εγγυηση του ,παμε γι αλλα..

Απο περιεργεια , εχει κανεις δοκιμασει το Xiaomi ?

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_575328.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,αφου το edge παρεδωσε πνευμα (3η φορα με χαλασμενο μικροφωνο!!!!!) κ εληξε η εγγυηση του ,παμε γι αλλα..

Απο περιεργεια , εχει κανεις δοκιμασει το Xiaomi ?

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_575328.html?wid=21

 

Έχει δικό του θέμα στο φόρουμ... Ρίξε μια ματιά εδώ. Έχει κάτι λίγα reviews και μπορείς να ρωτήσεις κάποιον κάτοχο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος επιθυμεί sport bluetooth, συστήνω όλη τη σειρά της Awei. Με 15 ευρώ μέγιστο περνεις πολλά περισσότερα

Ειμαι ετοιμος να τα παρω κ εγω. Θελω να δοκιμασω αν βολευουν στο τζιμ. Εχεις καποιο να προτεινεις συγκεκριμενα; εγω δεν βλεπω διαφορες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω για ένα ποιοτικό bluetooth και σκέφτομαι να πάω σε αυτό JBL E-25BT ή αυτό JABRA BT HEADSET ECLIPSE . Είχα το Jabra stealth, αλλά είχε δυο φοβερά ελαττώματα (έβγαινε η θήκη του ηχείου και δεν έβρισκες εύκολα άλλη, ενώ το κουμπί της κλήσεις πατιέται εύκολα με αποτέλεσμα να κάνει συνεχώς επανάκληση) και το plactronic Explorer 500 (μέτρια ποιότητα κατασκευής και αρκετά χαμηλή ένταση ηχείου). Εάν έχετε κι εσείς κάτι να προτείνετε... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

εάν δεν σε πειράζει το μέγεθος και ο σχεδιασμός πάρε το plantronics edge. έχω και το 500 και το stealth. το πιο καλό είναι αυτό ..απλά μερικές φορές νιώθω σαν τηλεφωνητρια της vodafone.
Link to comment
Share on other sites

γιατι τοσο ακριβο το edge;

 

explorer 10 πηρα εγω πριν κατι μηνες και ειναι μια χαρα και πολυ καλη τιμη:

https://www.skroutz.gr/s/6360668/Plantronics-Explorer-10.html?keyphrase=plantronics+explorer+10

 

το οποιο εντωμεταξυ ενω εχει πολυ καλες κριτικες στο εξωτερικο σε αυτο το θεμα δεν θα ελεγα οτι εχει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πηρα το sbh 80 της Sony απο Ίντερνετ ειμαι κάτοχος iPhone 7 το έβαλα και ο ήχος ειναι σκέτη απογοήτευση τον συνομιλητή τον ακούς πολυ χαμηλά και μουσική παίζει μόνο πρίμα σε σημείο να παραμορφώνει τον ήχο. Το γύρισα πίσω δεν δέχτηκαν να μου το άλαξουν γιατι ετσι δουλευει μου είπαν δεν μπορω να πιστέψω οτι τόσο ψηλό κόστος να εχει τέτοια χαλια απόδοση , μετα απο πολυ ψάξιμο στο Ίντερνετ το δοκίμασα και σε Samsung τηλέφωνο παλι τα ίδια. Ξέρει κανεις τι συμβαίνει; μήπως υπάρχει κάποιο update που του κανεις η κατι άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

2 SBH 80 έχω εδώ και 3 ετη(άνοιξη 14 τα αγόρασα) και τα έχω δοκιμασει με πλήθος Android smartphone και windows tablet και iPad και ο ήχος είναι απολυτα ικανοποιητικός και σε ομιλία και μουσική η video.

 

Κανενα παράπονο.

 

Update μην περιμένεις δεν είναι αναβαθμισημα.

 

Ίσως σου έκατσε μάπα παρτίδα,πίεσε τους για αντικατάσταση σε τελική εφόσον refund δεν παρέχουν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα. Να ζητήσεις αλλαγή. Λειτουργεί υποδειγματικά.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι τοσο ακριβο το edge;

 

explorer 10 πηρα εγω πριν κατι μηνες και ειναι μια χαρα και πολυ καλη τιμη:

https://www.skroutz.gr/s/6360668/Plantronics-Explorer-10.html?keyphrase=plantronics+explorer+10

 

το οποιο εντωμεταξυ ενω εχει πολυ καλες κριτικες στο εξωτερικο σε αυτο το θεμα δεν θα ελεγα οτι εχει..

 

Το Edge είναι η ναυαρχίδα της Plantronics και μάλιστα τώρα το βρίσκεις στα μισά χρήματα απ' ότι όταν πρωτοκυκλοφόρησε. Εάν τα αξίζει, είναι περισσότερο προσωπική απόφαση - σίγουρα δεν δουλεύει 5 φορές καλύτερα από ένα άλλο :).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το edge είναι ακριβώς το ίδιο με το legend από άποψη τεχνολογίας. Εγώ με το legend είχα πρόβλημα. Είχα 2 και τα δύο χάλασαν. (το δεύτερο ηταν αντικατάσταση του πρώτου και παρουσίασε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το πρώτο... Πρόβλημα στο μικρόφωνο... Δε με ακουγαν). Αγόρασα το sbh54 το οποίο είναι για πέταμα και τώρα έχω το Jabra Stealth και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το edge είναι ακριβώς το ίδιο με το legend από άποψη τεχνολογίας. Εγώ με το legend είχα πρόβλημα. Είχα 2 και τα δύο χάλασαν. (το δεύτερο ηταν αντικατάσταση του πρώτου και παρουσίασε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το πρώτο... Πρόβλημα στο μικρόφωνο... Δε με ακουγαν). Αγόρασα το sbh54 το οποίο είναι για πέταμα και τώρα έχω το Jabra Stealth και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Σου είναι εύκολο να κάνεις μία μικρή σύγκριση από την εμπειρία σου μεταξύ Legend και Stealth? Ενδεικτικά: Ευκολία χρήσης, φορητότητα, διάρκεια μπαταρίας, εισερχόμενο ήχο, εξερχόμενο ήχο (και αποθορυβοποίηση).

Link to comment
Share on other sites

Έχασα το 500 και αγόρασα το 165 γιατί το βρηκα 42€ (στο εξωτερικό

Μετά απο αυτό δεν ξανά δίνω τόσα χρήματα για μικρό bluetooth.

Το 500 συνεργαζότανε με την εφαρμογή του ενω το 165 όχι.

Νομίζω ότι το 500 είχε και καλύτερη μπαταρία αλλά και ότι φορτιζε γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να τα παρω κ εγω. Θελω να δοκιμασω αν βολευουν στο τζιμ. Εχεις καποιο να προτεινεις συγκεκριμενα; εγω δεν βλεπω διαφορες...

 

Συγγνώμη για την αργοπορεια. Με έχει βολέψει περισσότερο το 920 bl. Έχει τον πλέον πρόσφατο πρωτόκολλο bluetooth, βολικό σχήμα και ισχυρό μαγνήτη

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την αργοπορεια. Με έχει βολέψει περισσότερο το 920 bl. Έχει τον πλέον πρόσφατο πρωτόκολλο bluetooth, βολικό σχήμα και ισχυρό μαγνήτη

 

Μια χαρά είναι το 920 όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές και σίγουρα στην τιμή του είναι άριστη αγορά... Ωστόσο για μένα πάντα, έχει το ίδιο θέμα που έχουν όλα αυτού του τύπου. Το ανομοιόμορφο βάρος από τις 2 πλευρές, δε βολεύει πολύ για τρέξιμο, άσκηση κλπ... Αυτό τουλάχιστον για μένα... Κατά τα άλλα είναι απλά άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να κάνεις μία μικρή σύγκριση από την εμπειρία σου μεταξύ Legend και Stealth? Ενδεικτικά: Ευκολία χρήσης, φορητότητα, διάρκεια μπαταρίας, εισερχόμενο ήχο, εξερχόμενο ήχο (και αποθορυβοποίηση).

Δεν μπορώ να κάνω μια αντικειμενική σύγκριση καθώς δεν τα είχα ταυτόχρονα. Για ευκολία χρήσης και φορητότητα bluetooth είναι, δεν είναι βαλίτσες. ..όλα ίδια είναι κατά τη γνώμη μου.

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Έχω το jabra stealth. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω το Sony SBH20 το οποίο μας άφησε χρόνους μόλις και ψάχνω μια καλή λύση με διπλά στερεοφωνικά ηχεία κυρίως για ακρόαση μουσικής. Έχει κανείς κάτι υπόψιν; Κάνοντας ψάξιμο στο σκρουτζ έπεσα σε αρκετές αντιφατικές γνώμες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...