Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το 50 το ξέρεις;Εγώ το έχω και είναι πολύ καλό.Ακόμα και το παλαιότερο mw1,είναι πολύ καλό και μάλιστα με την τωρινή βερσιόν του Android,δουλεύει μιά χαρά.

Όχι η αλήθεια ειναι οτι δςν το ηξερα. πηρα το sbh54 αλλα απογοητευτηκα πληρωσ.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει δοκιμάσει κανείς το Samsung Level U; Εντυπώσεις;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/samsung-bt-headset-eo-mg920-black-p-TEL.023050

 

Είδα αυτά αλλά δεν έχω ιδέα από Bluetooth..Είναι Bluetooth v 3..Το θέμα μου είναι η ακτινοβολία,μήπως κάποια Πιο καινούργια,εκπέμπουν λιγότερη;Να τα παρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τι μπορώ να κάνω με το Jabra stealth που απαντάει συνέχεια μόνο του;;;; Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Να απενεργοποιήσεις την αυτόματη απάντηση από τις ρυθμίσεις στο κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το explorer 500 σε σταθερό άνεμο σχετικά δυνατό.

Περπατούσα πάνω σε χαλίκι και το μόνο που άκουγε ο συνομιλητής ηταν τα χαλίκια και τίποτα παραπάνω!

Επαναλαμβάνω ο άνεμος ηταν σταθερός χωρίς σκαμπανεβάσματα, σαν να βγαίνει από ανεμιστήρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας αν γνωρίζετε παρόμοια περίπτωση.

 

Έχω το plantronics marque 2 (m165) και το χρησιμοποιώ με iPhone και ένα Samsung c330k (6ετίας). Έχει φοβερή ακύρωση θορύβου (στεκόμουν δίπλα σε μπουλντόζα και με ακούγανε κανονικά!) αλλά μόλις συνδέεται με το Samsung, προκαλεί επανεκκίνηση στο κινητό! Μερικές φορές μάλιστα συνεχόμενες επανεκκινήσεις.

 

Έχεις κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει; Πάντως με το προηγούμενο Bluetooth jawbone era, δεν μου έκανε κάτι. Λειτουργούσαν κανονικά όλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Samsung Level U; Εντυπώσεις;

Και εγώ ενδιαφέρομαι για αυτό αφού το 3000 παρέδωσε "μανταλάκι".....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή πρόταση για συνομιλία μέσα στο αυτοκίνητο?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε διάδοχο του SBH54 από Sony με αρκετά νέα feature.

http://www.xperiablog.net/2017/03/03/sony-sbh56-bluetooth-headset-with-speaker/

https://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/bluetooth-headset-with-speaker-sbh56/

 

Sony Mobile added a new Bluetooth headset to its range at MWC called the “Bluetooth Headset with Speaker SBH56”. As the name suggests, the SBH56 headset offers hands-free talking through an integrated loud speaker. It also has a camera button, which acts a camera remote allowing you to take the perfect selfie.

 

The SBH56 features a USB Type C port for charging, Bluetooth 4.2, NFC for easy pairing, a 110mAh battery and is compatible with Android 4.4/iOS 9 and later. There is also a clip, allowing you to easily attach the headset to your clothes.

 

cd396eb542b2fb7f55fbff40803b2c67.jpg

 

a1fd213a0976b689d8d3578c61e5a83b.jpg

 

Ας ελπίσουμε βέβαια να μην έχει τα θέματα του προκάτοχο του και να αποδειχθεί αξιόπιστη και bug free σε λειτουργία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους :up:

Ελπίζω στην πραξη να είναι διάδοχος των shb50/52 & όχι του sbh54 :X

 

Δεν φαίνεται να χει ούτε οθόνη, ούτε ράδιο :down:

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους :up:

Ελπίζω στην πραξη να είναι διάδοχος των shb50/52 & όχι του sbh54 :X

 

Δεν φαίνεται να χει ούτε οθόνη, ούτε ράδιο :down:

 

 

Πλέον τίποτα δεν μου προκαλεί εντύπωση από την εταιρία τελευταία έτη:X

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς όμως!! Έχω κατά απογοητευτεί με το 54αρι. Πιο άθλιο πράγμα δεν έχω δουλέψει στη ζωή μου. Μόνο το ράδιο δουλεύει. Από αποσυνδέσεις άλλο τίποτε. Κρίμα κρίμα!! Έχε χάρη που δε μπορώ να βρω εναλλακτική με ράδιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γιατί δεν μπορεί να καταλάβει η Sony ότι αυτό που θέλουμε, όλοι αυτοί που αγοράσαμε τους προκατόχους της συγκεκριμένης συσκευής (MW600, SBH50, SBH52), είναι κυρίως οθόνη για να δείχνει την επαφή που μας καλεί και όχι μόνο; Ας το βγάλει κι αυτό σε υψηλή τιμή, να πάει άπατο. Αν θέλω selfie έχω το κινητό. Χάρηκα πολύ όταν το είδα, αλλά χωρίς οθόνη είναι δυνατόν;
Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευές όπως Xiaomi, Huawei, Lenovo έχετε δει αποσυνδέσεις με το Sony SBH50; Δεν ξέρω αλλά μονάχα με αυτά τα κινητά μου κάνει διαρκώς αποσυνδέσεις, ενώ με Samsung και LG που το έχω δοκιμάσει εκτεταμένα, δεν έχει το παραμικρό θέμα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευές όπως Xiaomi, Huawei, Lenovo έχετε δει αποσυνδέσεις με το Sony SBH50; Δεν ξέρω αλλά μονάχα με αυτά τα κινητά μου κάνει διαρκώς αποσυνδέσεις, ενώ με Samsung και LG που το έχω δοκιμάσει εκτεταμένα, δεν έχει το παραμικρό θέμα.

 

Καλησπέρα. Εγώ έχω το Vibe P1 με το SBH50 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μέχρι στιγμής δεν έχει αποσυνδεθεί ποτέ. Και όταν φεύγω μακριά και πλησιάσω ξανά, πάλι συνδέεται γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, σήμερα δεν το βρίσκει καθόλου το lenovo k3 note που προσπάθησα, στο xiaomi μου μια χαρά όλα τσακ μπαμ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, σήμερα δεν το βρίσκει καθόλου το lenovo k3 note που προσπάθησα, στο xiaomi μου μια χαρά όλα τσακ μπαμ.

 

Μήπως να δοκίμαζες να το επαναφέρεις το SBH50 και επίσης να βγάλεις και να ξαναπεράσεις τα apps από το playstore; Ένας φίλος που έχει το P1m και το galaxy s4 του έβγαζε πρόβλημα στο P1m και οφειλόταν στο διπλό pairing. Μόλις επανέφερε το SBH50 (εργοστασιακή επαναφορά που γίνεται από το μενού του ίδιου του SBH50) συνδεόταν με το P1m μια χαρά. Δεν ξαναέβαλε 2η συσκευή. Το SBH50 έχει πρόβλημα αν το κάνεις pair με 2 συσκευές

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν φαίνεται να χει ούτε οθόνη, ούτε ράδιο :down:

Έτσι ακριβώς!!! Συνέχεια διαπιστώνω ότι σαν το MW600 που έχω 6+ χρόνια τώρα δεν έχει!!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να δοκίμαζες να το επαναφέρεις το SBH50 και επίσης να βγάλεις και να ξαναπεράσεις τα apps από το playstore; Ένας φίλος που έχει το P1m και το galaxy s4 του έβγαζε πρόβλημα στο P1m και οφειλόταν στο διπλό pairing. Μόλις επανέφερε το SBH50 (εργοστασιακή επαναφορά που γίνεται από το μενού του ίδιου του SBH50) συνδεόταν με το P1m μια χαρά. Δεν ξαναέβαλε 2η συσκευή. Το SBH50 έχει πρόβλημα αν το κάνεις pair με 2 συσκευές

Ελπίζω να βοήθησα

 

thanks πρότεινες το λογικό, αλλά πάλι δεν.... εντάξει κανένα θέμα άλλωστε έχω αρκετά bluetooth, απλά το άτιμο με την οθόνη του είναι το πιο βολικό.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

thanks πρότεινες το λογικό, αλλά πάλι δεν.... εντάξει κανένα θέμα άλλωστε έχω αρκετά bluetooth, απλά το άτιμο με την οθόνη του είναι το πιο βολικό.

Εμένα,άμα μου κάνει νούμερα,καταργώ και επαναφέρω την εφαρμογή smart connect.Δοκίμασε το.Και όταν δεν μπορεί να παίρνει τηλέφωνα από την οθόνη του,θέλει να σβηστούν τα πάντα από εφαρμογές και να ξαναμπούν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Platronics Edge και το εχασα !!! Να ξαναπαρω το ιδιο ή εχει κυκλοφορήσει καλύτερο μοντέλο από την platronics ή κάποια άλλη εταιρεία ?
Link to comment
Share on other sites

thanks πρότεινες το λογικό, αλλά πάλι δεν.... εντάξει κανένα θέμα άλλωστε έχω αρκετά bluetooth, απλά το άτιμο με την οθόνη του είναι το πιο βολικό.

 

Με το 52 που δουλευω, σε συνδεση με το p9 plus που ειχα, ειχα κατι αποσυνδεσεις οταν εσβηνε η οθόνη.

Τελικα με λιγο ψαξιμο αποδειχτηκε οτι ηταν από μια επιλογη που ειχε το Huawei να σταματα καποιες εφαρμογες με το κλείσιμο της οθονης. Εξαιρεσα οσες εφαρμογες σχετιζοταν με το 52 και ολα κομπλε.

Με htc m8 και 10 ειναι επισης μπετο.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

το έκανα γιατί το Lenovo έχει πολλούς τέτοιους αποκλεισμούς για λόγους ασφαλείας, επιμένει εκεί. ίσως είναι θέμα ρομ, περιμένω κανένα update.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...