Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα θέμα δεν έχω και 10 να μην επερνε...αν και νομίζω πως θα πάρει και 11...η συσκευή είναι διαμάντι ακόμη κι με τα μείον της..αν έφερναν το mate 30 pro θα το χτυπούσα με κλειστά μάτια...

Δυστυχώς για την ώρα δεν..οπότε p30 για την φωτογρφιαρα και την μπαταρία του..όπως και για το service της huawei

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι το εξής, το ban περιλαμβάνει μόνο τις νέες συσκευές ή σταδιακά θα banaριστουν όλες οι συσκευές της εταιρείας, οψόμεθα! Όσο για την αξία που λένε ορισμένοι, τα κινητά της Huawei που έχει βγει το επόμενο μοντέλο συνήθως πωλούνται περίπου στα 300€ βλέπε mate20pro καινούργιο τώρα κάνει 422€ πες ότι το έχεις 1 χρόνο πόσο πιστεύεις ότι το πουλάς? Αν το δώσεις 330€ είσαι μάγκας.

 

& κάτι άσχετο το τελευταίο update είναι το 193?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον βρισκεις P30 pro στα 650 ευρω και σε λιγο που θα την βρισκεις στα 550 ευρω δεν θα ειναι και τοσο ασχημη επιλογη ακομα κι αν πρεπει να την παντρευτεις. Εγω παλι παρολο που αγορασα πριν 6 μηνες ενα P20 και παρολο που δεν αλλαζω κινητα πριν απο τη 2ετια, αν συνεχιστει το μπαν, σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω ενα P30 pro οταν το βρω κοντα στα 500 ευρω για να βγαλω αλλη μια 2ετια μακρια απο τις γνωστες κορεατικες εταιρειες, ελπιζοντας πως μεχρι τοτε θα εχει λυθει το θεμα με την Huawei η θα εχει βρεθει καποια αξιοπιστη εναλλακτικη. Σε καθε περιπτωση αναμεσα σε ενα Huawei που δεν θα παρει Android 11 και ενα Sam με Android 11 προτιμω με κλειστα ματια το πρωτο !

 

ακομα και το Mate 20 pro παντρευεσαι και δεν πας αλλου που εχει πιστευω ισαξια η και καλυτερα χαρακτηριστικα απο το P30 pro ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι το εξής, το ban περιλαμβάνει μόνο τις νέες συσκευές ή σταδιακά θα banaριστουν όλες οι συσκευές της εταιρείας, οψόμεθα! Όσο για την αξία που λένε ορισμένοι, τα κινητά της Huawei που έχει βγει το επόμενο μοντέλο συνήθως πωλούνται περίπου στα 300€ βλέπε mate20pro καινούργιο τώρα κάνει 422€ πες ότι το έχεις 1 χρόνο πόσο πιστεύεις ότι το πουλάς? Αν το δώσεις 330€ είσαι μάγκας.

 

& κάτι άσχετο το τελευταίο update είναι το 193?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως ακριβως θα επηρεαστει η υπαρχουσα συσκευη; Θα ρθει ο τραμπ σπιτι να την παρει να απεγκαταστησει το google? Δεν γινονται αυτα βρε παιδια. Η συσκευη ειναι licensed πλεον και δεν την ακουμπαει κανεις. Στο πιο χειροτερο σεναριο απλα δεν θα παρει Android 11.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακομα και το Mate 20 pro παντρευεσαι και δεν πας αλλου που εχει πιστευω ισαξια η και καλυτερα χαρακτηριστικα απο το P30 pro ;)

 

Συμφωνω. Προσωπικα μεχρι τωρα 2 συσκευες Huawei που εχω αγορασει τις εχω λιωσει και ειμαι υπερευχαριστημενος. Νωριτερα με αλλες ναυαρχιδες (και ακριβοτερες) βλαστημουσα την ωρα και τη στιγμη. Και δεν σκοπευω να ξαναρχισω τις βλαστημιες.....

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε μια παλαιότερη ανάρτηση μου.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, επίδοξος αγοραστής του p30pro (Σεπτέμβρη η αγορά του) & μιλώντας με ένα φίλο ο οποίος έχει p8 lite, του έβγαλε το εξής μήνυμα στο κινητό. Από την στιγμή που του εμφάνισε το μήνυμα έπαψε να έχει playstore με ότι συνεπάγεται αυτό. Έχει κάνεις ιδέα το γιατί? Δεν έχει ξεκαθαριστεί το κόλλημα android, trump κλπ?fcc1156e322f42ff1a391c27bb927906.jpgc7665dce3f43a9b58d1a62c6a6046f03.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσεκάρετε μια παλαιότερη ανάρτηση μου.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τσεκάρετε μια παλαιότερη ανάρτηση μου.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τσεκάρετε μια παλαιότερη ανάρτηση μου.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην περίπτωση που είναι να έρθει ο trump στο σπίτι να μου σβήσει τα Google μπορώ να ζητήσω σε εμένα να έρθει η melania trump
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος του p30 pro και εγώ. Με την θήκη ringke fusion transparent μπορούμε να συνδιάσουμε κάποιο tempered glass χωρίς να το πετάξει?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά παρόλο που κάποιοι γράφανε για TMAX και Spigen ότι δεν κάνουν, μια χαρά μου κάνει μετο TMAX η πιο φθηνή Spigen Rugged Armor...
Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμισει καποιος πριν κανω factory reset το κινητο γιατι παει προς πωληση , πως σβηνω το λογαριασμο της google απο τη συσκευη;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το που πατήσεις επαναφορά θα σου πει ότι έχεις αυτά τα ενεργά accounts από διάφορες υπηρεσίες google, microsoft,yahoo κλπ και θα σβηστούν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος του p30 pro και εγώ. Με την θήκη ringke fusion transparent μπορούμε να συνδιάσουμε κάποιο tempered glass χωρίς να το πετάξει?
Δοκίμασε το dome. Πριν καταλήξεις σε κάποιο ζήτησε να το δοκιμάσεις πρώτα. Βάλε το γυαλί πάνω με την θήκη φορεμένη.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Με το που πατήσεις επαναφορά θα σου πει ότι έχεις αυτά τα ενεργά accounts από διάφορες υπηρεσίες google, microsoft,yahoo κλπ και θα σβηστούν.

Σ ευχαριστω πολυ!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμισει καποιος πριν κανω factory reset το κινητο γιατι παει προς πωληση , πως σβηνω το λογαριασμο της google απο τη συσκευη;;;
Εγώ πριν κάνω reset σβήνω όλους τους λογαριασμούς & μετά κάνω reset.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ!!!

 

Ελπιζω να σε προλαβα. ΠΡΙΝ κανεις φορματ, σβησε τους λογαριασμους σου. Αν δεν το εκανες και το δωσεις αλλου, ο αλλος θα παρει κλειδωμενο τηλεφωνο. Θα χρειαστει να βαλει τον κωδικο της google και ισως και τον huawei αν ειχες λογαριασμο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να σε προλαβα. ΠΡΙΝ κανεις φορματ, σβησε τους λογαριασμους σου. Αν δεν το εκανες και το δωσεις αλλου, ο αλλος θα παρει κλειδωμενο τηλεφωνο. Θα χρειαστει να βαλει τον κωδικο της google και ισως και τον huawei αν ειχες λογαριασμο.

 

???....hard reset από ρυθμίσεις συσκευής κλειδώνει την συσκευή?

έχει αλλάξει κάτι?

αυτό που λες,γίνετε μόνο αν κάνεις hard reset με κλειστή συσκευή από τα πλήκτρα....recovery mode

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά πλέον πρώτα αφαίρεση των λογαριασμών (σε κάποιες περιπτώσεις θα ζητηθεί κωδικός). Και μετά επαναφορά κανονικά
Link to comment
Share on other sites

???....hard reset από ρυθμίσεις συσκευής κλειδώνει την συσκευή?

έχει αλλάξει κάτι?

αυτό που λες,γίνετε μόνο αν κάνεις hard reset με κλειστή συσκευή από τα πλήκτρα....recovery mode

 

Οχι δεν εχει αλλαξει κατι. Και αυτο που λες δεν ισχυει...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει αλλαξει κατι. Και αυτο που λες δεν ισχυει...

 

Παιδιά τι λέτε; Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων έκανα σε ένα p20 και ένα p20 pro, τα πούλησα και τα παιδιά δουλεύουν μια χαρά με τα κινητά. Όπως περιέγραψα πιο πάνω είναι η διαδικασία. Πατάς επαναφορά και σε ενημερώνει ότι θα αφαιρέσει και τα accounts των διαφόρων υπηρεσιών που έχουν σωθεί στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε; Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων έκανα σε ένα p20 και ένα p20 pro, τα πούλησα και τα παιδιά δουλεύουν μια χαρά με τα κινητά. Όπως περιέγραψα πιο πάνω είναι η διαδικασία. Πατάς επαναφορά και σε ενημερώνει ότι θα αφαιρέσει και τα accounts των διαφόρων υπηρεσιών που έχουν σωθεί στο κινητο.

 

Και εγω εχω κανει επαναφορα αλλα μια χαρα μου ζητουσε κωδικο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω κανει επαναφορα αλλα μια χαρα μου ζητουσε κωδικο

 

Σε ποια φαση σου ζητησε κωδικο;

σε μενα οταν πηγα να κανω επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις με ρωτησε αν θελω να σβησω το λογαριασμο της google , απαντησα θετικα και προχωρησε κανονικα στη διαγραφη και στην επαναφορα ..

Το ανοιξα ξανα μετα για να δω αν θα μου ζητησει κωδικο , διαβαζοντας τα παραπανω πριν το πουλησω και δεν μου ζητησε κανενα κωδικο.

Για αυτο ρωταω σε ποιο σταδιο ζηταει κωδικο;;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκιναει το κινητο, στην δευτερη φαση. Σαμσουνγκ ηταν, δεν ξερω αν παιζει ρολο. Επισης, ζητουσε κωδικο και για το samsung account.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

σε μενα οταν πηγα να κανω επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις με ρωτησε αν θελω να σβησω το λογαριασμο της google , απαντησα θετικα και προχωρησε κανονικα στη διαγραφη και στην επαναφορα ..

 

Το ανοιξα ξανα μετα για να δω αν θα μου ζητησει κωδικο , διαβαζοντας τα παραπανω πριν το πουλησω και δεν μου ζητησε κανενα κωδικο.

 

Για αυτο ρωταω σε ποιο σταδιο ζηταει κωδικο;;;;;;

 

Για να ζητήσει κωδικό πρέπει να τηρούνται 2 κριτήρια:

1) να έχεις λογαριασμό στο κινητό πριν την επαναφορά χωρίς να τον αφαιρέσεις

2) να έχεις κλείδωμα οθόνης (pin, μοτίβο, password)

Αν δεν έχεις ένα από τα δύο, το κλείδωμα δεν πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πρωτα αφαιρεις χειροκινητα ολους τους λογαριασμους απο το μενου λογαριασμοι και υστερα κανεις επαναφορα μεσα απο το μενου.

Επειδη ομως υπαρχει περιπτωση να σου ζητησει κωδικο ο πιο safe τροπος ειναι να κανεις επαναφορα, μετα την επανεκκινηση κανεις ενα γρηγορο στησιμο πατωντας συνεχεια επομενο και παραβλεψη κι εφοσον το στησεις κανεις μια επαναφορα και το απενεργοποιεις. Φυσικα ολα αυτα χωρις καρτα sim μεσα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πρωτα αφαιρεις χειροκινητα ολους τους λογαριασμους απο το μενου λογαριασμοι και υστερα κανεις επαναφορα μεσα απο το μενου.

Επειδη ομως υπαρχει περιπτωση να σου ζητησει κωδικο ο πιο safe τροπος ειναι να κανεις επαναφορα, μετα την επανεκκινηση κανεις ενα γρηγορο στησιμο πατωντας συνεχεια επομενο και παραβλεψη κι εφοσον το στησεις κανεις μια επαναφορα και το απενεργοποιεις. Φυσικα ολα αυτα χωρις καρτα sim μεσα.

 

Εκανα ξανα ολη τη διαδικασια που λες , το εστησα σχεδον απο την αρχη και στις ρυθμισεις -χρηστες και λογαριασμοι , δεν υπαρχει κανενας λογαριασμος.

Επισης στις ρυθμισεις- Συνδεση μεσω huawei δεν υπαρχει κανενα στοιχειο απο τον δικο μου λογαριασμο.

Να θεωρησω οτι ειναι "καθαρο" απο τον δικο μου λογαριασμο;;;

Οποτε κανω επαναφορα ξανα και ειναι ετοιμο για τον επομενο ιδιοκτητη ;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα ολη τη διαδικασια που λες , το εστησα σχεδον απο την αρχη και στις ρυθμισεις -χρηστες και λογαριασμοι , δεν υπαρχει κανενας λογαριασμος.

Επισης στις ρυθμισεις- Συνδεση μεσω huawei δεν υπαρχει κανενα στοιχειο απο τον δικο μου λογαριασμο.

Να θεωρησω οτι ειναι "καθαρο" απο τον δικο μου λογαριασμο;;;

Οποτε κανω επαναφορα ξανα και ειναι ετοιμο για τον επομενο ιδιοκτητη ;;;

 

 

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μεσα απο τις ρυθμισεις και μολις ανοιξει (χωρις να το σεταρεις) κανε hard reset with button/wipe data και θα εισαι ετοιμος

Εγω ετσι εκανα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...