Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, αξίζει η αναβάθμιση (~500€) από p20pro?

 

Ναι αξίζει.... Θεωρώ πως είναι καλύτερη συσκευή στα πάντα...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα μέλη,εχω ενα θεμα με το κινητο που αγορασα εχθες,ενω εχω απενεργοποιήση την αυτοματη φωτεινότητα πολλές φορες αυξομειώνεται.πως μπορω να εχω την φωτεινοτητα σταθερή.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα μέλη,εχω ενα θεμα με το κινητο που αγορασα εχθες,ενω εχω απενεργοποιήση την αυτοματη φωτεινότητα πολλές φορες αυξομειώνεται.πως μπορω να εχω την φωτεινοτητα σταθερή.ευχαριστω
Μετά από κάθε επανεκκίνηση η αυτόματη φωτεινότητα ενεργοποιείται μόνη της, δες μήπως είναι αυτό

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος κ γω,παιδια 2 ερωτησεις πως μπορουμε να δουμε τι οθονη φοραει η συσκευη?εχω κ θεμα με την εφαρμογη της yahoo δεν ερχοντε ειδοποιησεις στα mail ποθυ μ ερχοντε.
Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος κ γω,παιδια 2 ερωτησεις πως μπορουμε να δουμε τι οθονη φοραει η συσκευη?εχω κ θεμα με την εφαρμογη της yahoo δεν ερχοντε ειδοποιησεις στα mail ποθυ μ ερχοντε.
Για το Yahoo δοκίμασε το εξής :

 

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση εφαρμογων->βγαλτες ολες μια μια απο το αυτοματο (ειναι σημαντικο το μια μια κι οχι απο το Αυτοματη διαχειριση ολων) και σε ολες να βαζεις ενεργη την 3 επιλογη "εκτελεση στο παρασκηνιο", σε οσες θες να εχεις αμεσα ειδοποιησεις (email,viber,messenger) επιλεγεις και τις 2 πρωτες επιλογες "αυτοματη εκκινηση" "δευτερευουσα εκκινηση", σε οσες δεν θες να ξεκινουν απο μονες τους (παιχνιδια,media player,benchmarks) δεν επιλεγεις τις 2 πρωτες κι αφηνεις μονο την 3

 

Για την οθόνη δεν γνωρίζω.

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Για το Yahoo δοκίμασε το εξής :

 

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση εφαρμογων->βγαλτες ολες μια μια απο το αυτοματο (ειναι σημαντικο το μια μια κι οχι απο το Αυτοματη διαχειριση ολων) και σε ολες να βαζεις ενεργη την 3 επιλογη "εκτελεση στο παρασκηνιο", σε οσες θες να εχεις αμεσα ειδοποιησεις (email,viber,messenger) επιλεγεις και τις 2 πρωτες επιλογες "αυτοματη εκκινηση" "δευτερευουσα εκκινηση", σε οσες δεν θες να ξεκινουν απο μονες τους (παιχνιδια,media player,benchmarks) δεν επιλεγεις τις 2 πρωτες κι αφηνεις μονο την 3

 

Για την οθόνη δεν γνωρίζω.

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα έκανα φίλε τα παραπάνω αλλά το Yahoo συνεχίζει τον χαβά του, μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή μου ερχοντε τα Mail..

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα φίλε τα παραπάνω αλλά το Yahoo συνεχίζει τον χαβά του, μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή μου ερχοντε τα Mail..

 

Φαντάζομαι Από τις ρυθμίσεις εφαρμογών ειδική πρόσβαση παράβλεψη βελτιστοποίηση μπαταρίας έχεις εξαίρεση το Yahoo από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι Από τις ρυθμίσεις εφαρμογών ειδική πρόσβαση παράβλεψη βελτιστοποίηση μπαταρίας έχεις εξαίρεση το Yahoo από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας

 

Πάλι τα ίδια... Είναι δυνατόν;; μόνο σε μένα έχει φάει τέτοιο σκάλωμα;;

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια... Είναι δυνατόν;; μόνο σε μένα έχει φάει τέτοιο σκάλωμα;;

 

Μπορείς να βάλεις το yahoo mail account στη gmail εφαρμογή.

Δεν είναι σίγουρο ότι το yahoo θα συγχρονίζει στην ώρα του πάντα, γιατί γενικώς έχει αρκετά προβλήματα αλλά είναι πιο γρήγορο γενικώς.

Εγώ αυτό έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα φίλε τα παραπάνω αλλά το Yahoo συνεχίζει τον χαβά του, μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή μου ερχοντε τα Mail..

 

αν εχεις κανει ολα τα παραπανω τοτε μαλλον πρεπει να κανεις καποια ρυθμιση μεσα απο την εφαρμογη.

Ισως πρεπει να του ορισεις καθε ποση ωρα θα κανει ελεγχο για νεα emails.

 

Μπορεις να δοκιμασεις να περασεις το email σου στην εφαρμογη email της huawei οπου εχει ρυθμιση καθε ποση ωρα να κανει ανανεωση/ελεγχο για emails.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα φίλε τα παραπάνω αλλά το Yahoo συνεχίζει τον χαβά του, μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή μου ερχοντε τα Mail..
Αν το πρόβλημα παρουσιάζεται με τα δεδομένα, τσέκαρε ότι δεν έχεις ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση δεδομένων.

Ρυθμίσεις-Δίκτυα-Χρήση Δεδομένων - Έξυπνο Πρόγραμμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα παρουσιάζεται με τα δεδομένα, τσέκαρε ότι δεν έχεις ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση δεδομένων.

Ρυθμίσεις-Δίκτυα-Χρήση Δεδομένων - Έξυπνο Πρόγραμμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα απόλυτος ούτε WiFi ούτε δεδομένα πάω για Hard reset τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απόλυτος ούτε WiFi ούτε δεδομένα πάω για Hard reset τι να πω..

Εγώ θα έλεγα να του δώσεις άλλη μία Ευκαιρία 1.Διέγραψε την εφαρμογή ξανά Κάντην install

2.Πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογές Βρες την εφαρμογή Πήγαινε στις άδειες Ενεργοποίησε όλες τις άδειες που ζητάει στο ίδιο μενού Πήγαινε στις ειδοποιήσεις Ενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις για την εφαρμογή πήγαινε στα δεδομένα και στην μπαταρία και Ενεργοποίησε και τα δύο μενού

3.Φύγε και πίσω από αυτό το μενού και πήγαινε ρυθμίσεις, μπαταρία, εκκίνηση εφαρμογών στην εφαρμογή Yahoo βγάλτε την από το αυτόματο και Ενεργοποίησε και τους τρεις διακόπτες

και τέλος πήγαινε πάλι στις εφαρμογές, ειδική πρόσβαση, παράβλεψη βελτιστοποίησης και σιγουρέψου ότι η εφαρμογή Yahoo έχει εξαιρεθεί από την βελτιστοποίηση μπαταρίας

κάνε δοκιμή και Ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα λειτουργήσει κανονικά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να του δώσεις άλλη μία Ευκαιρία 1.Διέγραψε την εφαρμογή ξανά Κάντην install

2.Πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογές Βρες την εφαρμογή Πήγαινε στις άδειες Ενεργοποίησε όλες τις άδειες που ζητάει στο ίδιο μενού Πήγαινε στις ειδοποιήσεις Ενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις για την εφαρμογή πήγαινε στα δεδομένα και στην μπαταρία και Ενεργοποίησε και τα δύο μενού

3.Φύγε και πίσω από αυτό το μενού και πήγαινε ρυθμίσεις, μπαταρία, εκκίνηση εφαρμογών στην εφαρμογή Yahoo βγάλτε την από το αυτόματο και Ενεργοποίησε και τους τρεις διακόπτες

και τέλος πήγαινε πάλι στις εφαρμογές, ειδική πρόσβαση, παράβλεψη βελτιστοποίησης και σιγουρέψου ότι η εφαρμογή Yahoo έχει εξαιρεθεί από την βελτιστοποίηση μπαταρίας

κάνε δοκιμή και Ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα λειτουργήσει κανονικά

 

τα εκανα ολα κατα γραμμα αλλα το ιδιο αποτελεσμα...με τρολαρι δεν υπαρχει αλλη εξιγηση....

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα κατα γραμμα αλλα το ιδιο αποτελεσμα...με τρολαρι δεν υπαρχει αλλη εξιγηση....
Δοκίμασε κάτι τελευταίο άνοιξε την εφαρμογή & κλείδωσε την να είναι πάντα ανοιχτή στο παρασκήνιο (πατώντας το τετράγωνο να σου εμφανίσει τις εφαρμογές που τρέχουν & σύρε την εφαρμογή προς τα κάτω, τότε θα σου εμφανίσει το λουκέτο όπως στην φωτογραφία) & τσέκαρε αν μένοντας ανοιχτή δουλεύει. 1da3e78609a53c16c18ba1e6678a624d.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάτι τελευταίο άνοιξε την εφαρμογή & κλείδωσε την να είναι πάντα ανοιχτή στο παρασκήνιο (πατώντας το τετράγωνο να σου εμφανίσει τις εφαρμογές που τρέχουν & σύρε την εφαρμογή προς τα κάτω, τότε θα σου εμφανίσει το λουκέτο όπως στην φωτογραφία) & τσέκαρε αν μένοντας ανοιχτή δουλεύει. 1da3e78609a53c16c18ba1e6678a624d.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δύστυχος τπτ ούτε με αυτόν τον τρόπο, το αστείο είναι ότι έκανα κ Hard reset αλλά πάλι τα ίδια.. Μόνο σε μένα είναι το θέμα αυτό; με έχει τρελάνει..

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο.

Καμια ιδέα; aaf1865025284a9f91d85b1755af4e09.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια έκδοση;

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση;

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Αυτήν φοράω από όταν βγήκε. Το update δεν μου το έδειχνε σε αυτό το μενού ως συνήθως.... Όταν το πάτησα απλά έκανε μια επανεκκίνηση η συσκευή και μου έγραψε ότι έγινε επιτυχώς η ενημέρωση... Τι ακριβώς ενημέρωσε δεν κατάλαβα... 829a6ac10023f9b0382a7c020a15df16.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα εγινε το γνωστό update του δικτύου που ανήκεις (cosmote, Vodafone, wind) πολύ μικρό σε μέγεθος.... Λογικά θα φαίνεται στο log του τελευταίου update που πέρασες

edit:Τώρα πρόσεξα ότι το γράφει κιόλας "ρυθμίσεις & εφαρμογές της Vodafone"

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα εγινε το γνωστό update του δικτύου που ανήκεις (cosmote, Vodafone, wind) πολύ μικρό σε μέγεθος.... Λογικά θα φαίνεται στο log του τελευταίου update που πέρασες

edit:Τώρα πρόσεξα ότι το γράφει κιόλας "ρυθμίσεις & εφαρμογές της Vodafone"

Όταν πέρασα το update που φαίνεται στην φώτο έγραφε μέγεθος, περιέγραφε τι ήταν και το βρήκα στο ρυθμίσεις - σύστημα - ενημέρωση λογισμικού. Στο σημερινό πάτησα αργότερα και δεν υπήρχε πουθενά όταν το έψαξα. Κάποια στιγμή ξανάεμφανίστηκε μόνο του και το έκανα...

Αν τύχει σε κάποιον άλλο και βγάλει άκρη ας στείλει...

Πολύ το συζητήσαμε και δεν αξίζει.... Απλά είμαι περίεργος...

Ευχαριστώ πάντως! c82f699b24c63b5457c3aa1063195c9a.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρασα το update που φαίνεται στην φώτο έγραφε μέγεθος, περιέγραφε τι ήταν και το βρήκα στο ρυθμίσεις - σύστημα - ενημέρωση λογισμικού. Στο σημερινό πάτησα αργότερα και δεν υπήρχε πουθενά όταν το έψαξα. Κάποια στιγμή ξανάεμφανίστηκε μόνο του και το έκανα...

Αν τύχει σε κάποιον άλλο και βγάλει άκρη ας στείλει...

Πολύ το συζητήσαμε και δεν αξίζει.... Απλά είμαι περίεργος...

Ευχαριστώ πάντως! c82f699b24c63b5457c3aa1063195c9a.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα ίδια και σε μένα με vodafone.

Με την ίδια ακριβώς σειρά.

Πάτησα αργότερα, δεν το έβρισκα στις ενημερώσεις και όταν μου ξαναεμφανίστηκε το εγκατέστησα.

Μάλλον από vodafone θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε connote.βελτιστοποίηση Δικτύου

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία μένω και σε μένα ήρθε ένα μικρό update δεν είμαι σε καμία γνωστή εταιρεία.... Κινητής ... Έχω ένα πρόβλημα... Πήρα ένα handsfree....Sony .... Wi600n οπότε μιλάω κομπλέ... Και η μουσική καλά ... Όταν οδηγάω όμως ... Το αυτοκίνητο τρεμοπαιζει η φωνή μου σε όλους .... Λέω να πάρω άλλο plantronics....τώρα... Έχει τύχει σε κανένα ....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...