Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο μενού Μπαταρία-Εκκίνηση Εφαρμογών πως έχετε βάλει την επιλογή; Αυτόματη διαχείριση όλως το έχετε ανοιχτό ή κλειστό; Επίσης σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά στο στο παραπάνω μενού αν την ανοιξεις και την κλείσεις βγάζει κάποιες επιλογες: Αυτόματη εκκίνηση - Δευτερεύουσα εκκίνηση και εκτέλεση στο παρασκήνιο, αυτά τα αφήνουμε ανοιχτά ή τα κλείνουμε σε όποιες εφαρμογές θέλουμε; Για καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας πάντα.

 

Εγω προσωπικά εχω αφήσει στο αυτόματο όσες εφαρμογές θελω να λαμβάνουν συνεχώς ειδοποιήσεις και να είναι ετοιμοπολεμες για χρήση.... Όλες τις υπόλοιπες τις εχω κλείσει απο το αυτόματο οπως εχω κλείσει και τους 3 διακόπτες....

Σε περίπτωση που κάποια εφαρμογή από αυτές που θέλεις να λαμβάνεις τα πάντα στην ώρα τους ενω την έχεις στο αυτόματο βλέπεις ότι καθυστερούν οι ειδοποιήσεις τότε την βγάζεις και αυτή απ το αυτόματο αλλα με την διαφορά ότι ενεργοποιείς και τους 3 διακόπτες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια και με την τελευταια εκδοση λογισμικου με vodafone cu το VoWIFI δεν δουλευει...δεν μου εχει βγαλει ποτε το εικονιδιο και το εχω δοκιμασει και με flymode και το wifi ανοιχτο και δεν μ δουλευει !...τι να φταιει ?

 

Είχα το ίδιο θέμα με εσένα. Η συσκευή μου ήταν αγοράσμενη απο καταστημα cosmote. Λοιπον θα βαλεις μια καρτα cosmote μέσα ενός φίλου σου έτσι ώστε να σου βγαλει update το patch της cosmote. Μόλις το κανεις εγκατάσταση θα σου δουλέψουν ολα ρολοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω εχω την εκδοση vog-al10(china)κ ειναι ενα update ποιο μπροστα απο τα l-29

Screenshot-20191110-013541.jpg

Screenshot-20191110-013506-com-huawei-android-hwouc.jpg

Γενικά παίρνουν πιο γρήγορα τα κινέζικα αλλα η 226 η κινεζική είναι ιδια με την 224 τη δικιά μας. Το τελευταίο ψηφιο έχει να κανει με την τοποθεσία. Τι security patch έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό παντως το p30 που πέρασα χθες την αναβάθμιση μέσω του Hisuite μου έβγαλε την αναβάθμιση 240 η οποία έχει ασφάλεια 6 Οκτωβρίου
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα σήμερα οτι αρχισε να κυκλοφορεί η stable 10 στην Κίνα. Και προϋπόθεση για να την παρεις είναι να έχεις update με patch Οκτωβρίου. Στο απλό πηρες πρωτα Σεπτεμβρίου; Η απο Αυγούστου πήρες κατευθείαν Οκτωβρίου;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα σήμερα οτι αρχισε να κυκλοφορεί η stable 10 στην Κίνα. Και προϋπόθεση για να την παρεις είναι να έχεις update με patch Οκτωβρίου. Στο απλό πηρες πρωτα Σεπτεμβρίου; Η απο Αυγούστου πήρες κατευθείαν Οκτωβρίου;

 

Το 2ο απο την 193 (Αυγούστου) στην 240 (Οκτωβρίου)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην 193 ειμαι. Με Hisuite στην βρίσκει πιο γρήγορα την αναβάθμιση;

 

Ολα είναι θέμα τύχης αλλα δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις τίποτα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι η 224 εχει patch Σεπτεμβρίου;

Ναι, φίλε μου. Απολύτως σίγουρος. Η 224 στο P30 Pro (VOG-L29) έχει το patch Σεπτεμβρίου.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φίλε μου. Απολύτως σίγουρος. Η 224 στο P30 Pro (VOG-L29) έχει το patch Σεπτεμβρίου.

 

Και στο δικό μου ακριβώς το ίδιο . 224 με patch Σεπτεμβρίου που πριν λίγες μέρες ήρθε σαν update ..

 

Άρα για να πάρουμε το 10αρι όπως διάβασα παραπάνω θα πρέπει να περιμένουμε το patch Οκτωβρίου ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται η 10αρα είναι?

 

Ναι η 10αρα ! Αντε να παιρνουμε σειρα οι του MATE 20:)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εσκασε στο δικο μου ...

(5gb)

Screenshot-20191111-215525-com-huawei-android-hwouc.jpg

 

Αντε να μας πεις εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες...επιτελους μπηκε μια ταξη στα settings,toggles και πολλα αλλα..βλεπω και βελτιωση στην selfie.

Screenshot-20191112-124831-com-android-gallery3d.jpg

Screenshot-20191112-124843-com-android-settings.jpg

 

Screenshot-20191112-103109-com-huawei-camera.jpg

 

Screenshot-20191112-103056-com-huawei-camera.jpg

Screenshot-20191112-101307-com-android-settings.jpg

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βλέπω θολα αυτά που ανεβάζεις?

 

Πατάς πάνω στις φωτογραφίες και σε πάνε στο site που έχουν ανέβει και από κει τις βλέπεις σε κανονική ανάλυση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες...επιτελους μπηκε μια ταξη στα settings,toggles και πολλα αλλα..βλεπω και βελτιωση στην selfie.

Screenshot-20191112-124831-com-android-gallery3d.jpg

Screenshot-20191112-124843-com-android-settings.jpg

 

Screenshot-20191112-103109-com-huawei-camera.jpg

 

Screenshot-20191112-103056-com-huawei-camera.jpg

Screenshot-20191112-101307-com-android-settings.jpg

 

Ωραίος!!! Ευχαριστούμε! Αντε να έρθει και σε μας!

Link to comment
Share on other sites

θα δω νυχτερινη το βραδυ και θα επανελθω..σε λιγες θα ερθει και σε εσας με το καλο..hard reset οπωσδηποτε μετα..μην το βαλετε απο πανω και το αφησετε..ειναι πολλα 5gb
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

θα δω νυχτερινη το βραδυ και θα επανελθω..σε λιγες θα ερθει και σε εσας με το καλο..hard reset οπωσδηποτε μετα..μην το βαλετε απο πανω και το αφησετε..ειναι πολλα 5gb
Ε ναι χρειάζεται πιστεύω... Το μόνο κακο σε μένα είναι να ξανακατεβάσω 30gb μουσική για offline χρήση στο tidal
Link to comment
Share on other sites

θα δω νυχτερινη το βραδυ και θα επανελθω..σε λιγες θα ερθει και σε εσας με το καλο..hard reset οπωσδηποτε μετα..μην το βαλετε απο πανω και το αφησετε..ειναι πολλα 5gb
Για να το ξανά στήσουμε όπως είναι πριν την αναβάθμιση σε 10 μονόδρομος το Hi suite;

 

Για να γίνω ποιο συγκεκριμένος μπορώ να πάρω ένα back up του τηλεφώνου (πιο πολύ δεδομένα εφαρμογών) , να αναβαθμίσω σε 10 και μετά να τα ξαναπεράσω;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Για να το ξανά στήσουμε όπως είναι πριν την αναβάθμιση σε 10 μονόδρομος το Hi suite;

 

Για να γίνω ποιο συγκεκριμένος μπορώ να πάρω ένα back up του τηλεφώνου (πιο πολύ δεδομένα εφαρμογών) , να αναβαθμίσω σε 10 και μετά να τα ξαναπεράσω;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω ότι τα καθαρο στήσιμο από την αρχή είναι καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχει αλλάξει στο Tapatalk? Sorry για το of topic αλλά δεν με αφήνει να δω φωτογραφίες τι φάση, ήθελα να δω τις φωτογραφίες που ανέβασε ο φίλος με την 10αρα αλλά @@! Παίζει κανένα άλλο πρόγραμμα για Android πιο ανθρώπινο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ακούστε την παρακάτω ιστορία και αν μπορείτε βοηθήστε.

Έχω 1 κάρτα cosmote και 1 Vodafone. Η κύρια είναι η Vodafone. Χωρίς να κάνω κάποια ενέργεια η Cosmote μου δείχνει επιλογή για VoLTE ενώ η Vodafone όχι. Κάνω αίτημα στην Vodafone (13830)για ενεργοποίηση του VoLTE και μου λένε ότι πρέπει να ενεργοποιήσουμε το WiFi calling. Το ενεργοποιούμε και στην συνέχεια μου ζητάνε να επανεκκινήσω την συσκευή για να ενεργοποιηθεί και το VoLTE. Επανεκκινω αλλά τίποτα... Στην συνέχεια και μετά από 5-6 επανεκκινήσεις βάλε-βγάλε κάρτες (μόνη της η Vodafone), δώσε έκδοση Android και IMEI (????) καταλήγει και μου λέει ότι : υπάρχει συμφωνία ανάμεσα στη huawei και την Vodafone να μην εμφανίζεται το VoLTE σαν επιλογή σε μενού αλλά να το καταλαβαίνεις από το γεγονός ότι κατά την διάρκεια της κλήσης παραμένει σε 4g....

Υπάρχει κάποιος που να το έχει ενεργοποίησει και να του το εμφανίζει με Vodafone;

 

Συγγνώμη για το σεντόνι.... 007a5bad301f51ad5da9463402675c56.jpg2d5324128ed4b1c4dcb3af4bf47a7c18.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...