Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 10 αλλά θέλω να ξαναβάλω την 9.Ειναι εφυκτο αυτό ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ειναι μονοδρομος το hard reset μετα απο τετοιο update ..ειναι καινουριο changelog!μην γραφουμε τα ιδια και τα ιδια!!
Δεν υπάρχει στάνταρ σε τέτοια πράγματα

Αναλόγως πως τρέχει η συσκευή μετά πράττουμε.

Γιατί να μπω σε διαδικασία που θα μου φάει 5 ώρες εφόσον μετά την αναβάθμιση τρέχει ρολόι η συσκευή χώρις πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το hard reset προϋποθέτει στήσιμο από την αρχή και δεν σημαίνει ότι όλοι έχουν τον χρόνο κ την όρεξη , εάν κανείς αντίγραφο τηλεφώνου και το επαναφέρεις μετά το update, θα είναι οκ ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το hard reset προϋποθέτει στήσιμο από την αρχή και δεν σημαίνει ότι όλοι έχουν τον χρόνο κ την όρεξη , εάν κανείς αντίγραφο τηλεφώνου και το επαναφέρεις μετά το update, θα είναι οκ ?

Πέρασμα backup μετά από major αναβάθμιση με αλλαγή έκδοσης Android είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα σαν να περνας την αναβάθμιση από πάνω χωρίς επαναφορά αντε ίσως να είναι λίγο καλύτερα...

Συνιστάται πάντα επαναφορά και καθαρό στήσιμο από το μηδεν για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο απλά αν δεν έχεις χρόνο και σοβαρά θέματα μετά την αναβάθμιση το κρατάς έτσι μέχρι να βρεις χρόνο να την κάνεις... Αν όμως έχεις θέματα που σε άλλους χρήστες δεν υπάρχουν τότε η επαναφορά είναι μονόδρομος

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πέρασμα backup μετά από major αναβάθμιση με αλλαγή έκδοσης Android είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα σαν να περνας την αναβάθμιση από πάνω χωρίς επαναφορά αντε ίσως να είναι λίγο καλύτερα...

Συνιστάται πάντα επαναφορά και καθαρό στήσιμο από το μηδεν για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο απλά αν δεν έχεις χρόνο και σοβαρά θέματα μετά την αναβάθμιση το κρατάς έτσι μέχρι να βρεις χρόνο να την κάνεις... Αν όμως έχεις θέματα που σε άλλους χρήστες δεν υπάρχουν τότε η επαναφορά είναι μονόδρομος

αυτό ακριβός

είτε ios ειτε android πάντα σε major update θέλει restore αλλιώς 8 στα 10 όλο κάτι δεν λειτουργεί....

 

κατά την γνώμη μου 2 επιλογές εχεις

1. δεν κάνει το update και το κάνεις όταν και αν εχεις χρόνο να το στίσεις από την αρχή (μια χαρά δολευει και ποηγουμενη έκδοση)

2. restore και ολα απο το μηδέν

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ότι σε sony δεν έχω κάνει ποτέ και ποτέ δεν χρειάστηκε κι ολας.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και εγώ την αλήθεια... Αν θυμάμαι καλά δεν έχω κρατήσει ποτέ συσκευή τόσο όσο να έρθει ο καιρός να αναβαθμίσω έκδοση Android και τώρα που θα το κάνω είναι γιατί το P30 το έχω σαν backup συσκευή (βασική έχω Note 10 plus)...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος , κάποια ρύθμιση για να boostαρω την άφιξη του update ??

Δεν νομίζω να υπάρχει...

όλα είναι θέμα τύχης...

Κανε την δοκιμή από Hicare αν και νομίζω ότι δεν έχει να κάνει και από ότι διαβάζω είναι απλά ενα shortcut του update στις κεντρικές ρυθμίσεις απλά πολλοί διάβασαν και δοκίμασαν από εκεί πρώτα και τους ήρθε η αναβάθμιση.

Μην μπεις στον κόπο να δοκιμάζεις διαφορά... Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα και έχω δοκιμάσεις και με 3 σιμ τους 3 παροχους και αναβάθμιση του Hicare και αλλαγή περιοχής (Γερμανία, Κίνα κτλ) και clear cache, partitions αλλα τελικά τίποτα... Αν δεν είναι να την παρεις σύμφωνα με τον συνδυασμό imei, serial, sim ότι και να κάνεις δεν θα την πάρεις όποτε απλά στην αναμονή

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όλοι σας είσαστε τόσο σίγουροι ότι θα πρέπει να κάνει κάποιος καθαρό στήσιμο ούτε καν restore από backup πραγματικά με ξεπερνάει που γίνατε όλοι επιστήμονες επειδή κάτι κάπου κάποτε διαβάσατε πριν από δέκα χρόνια αυτά θα μας φάνε .... Εγώ τη μόνη απορία που έχω είναι η ηχογράφηση δουλεύει μετά το mate ή θα φάμε πόρτα... Γιατί γνήσια την ηχογράφηση μιλάω αυτήν που κάνουμε εγκατάσταση....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όλοι σας είσαστε τόσο σίγουροι ότι θα πρέπει να κάνει κάποιος καθαρό στήσιμο ούτε καν restore από backup πραγματικά με ξεπερνάει που γίνατε όλοι επιστήμονες επειδή κάτι κάπου κάποτε διαβάσατε πριν από δέκα χρόνια αυτά θα μας φάνε .... Εγώ τη μόνη απορία που έχω είναι η ηχογράφηση δουλεύει μετά το mate ή θα φάμε πόρτα... Γιατί γνήσια την ηχογράφηση μιλάω αυτήν που κάνουμε εγκατάσταση....
Όχι απλά από εμπειρία πολλον χρόνων ios Android,
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά από εμπειρία πολλον χρόνων ios Android,
Οι καιροί αλλάζουν έτσι και η τεχνολογία... Παλιά οι περισσότεροι κάναμε Ρουτ και πέρναγαμε Roms διότι ήταν ελλιπές τότε το Android.... Τώρα πια ελάχιστοι το κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Οι καιροί αλλάζουν έτσι και η τεχνολογία... Παλιά οι περισσότεροι κάναμε Ρουτ και πέρναγαμε Roms διότι ήταν ελλιπές τότε το Android.... Τώρα πια ελάχιστοι το κάνουν
Θα συμφωνούσα μόνο που και με το p30 pro την έφαγα έχασε certified googkr device μετά το update δεν έπαιζε Google pay Netflix κλπ, έκανα και restore τπτ αναγκαστικά έκανα rollback και μετά πάλι update και έπαιξε. Χίλιες φορές να μην είχα κάνει καν το update πάρα να παίζω joker θα κάτσει δεν θα κάτσει
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όλοι σας είσαστε τόσο σίγουροι ότι θα πρέπει να κάνει κάποιος καθαρό στήσιμο ούτε καν restore από backup πραγματικά με ξεπερνάει που γίνατε όλοι επιστήμονες επειδή κάτι κάπου κάποτε διαβάσατε πριν από δέκα χρόνια αυτά θα μας φάνε .... Εγώ τη μόνη απορία που έχω είναι η ηχογράφηση δουλεύει μετά το mate ή θα φάμε πόρτα... Γιατί γνήσια την ηχογράφηση μιλάω αυτήν που κάνουμε εγκατάσταση....
Αν εννοείς αυτή την καταγραφή

https://huaweiadvices.com/download-call-recorder-apk-huawei-honor-emui-9/

 

ΝΑΙ! δουλεύει κανονικά.

 

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως σε φρέσκια εγκατάσταση 10 δεν το κάνει καν εγκατάσταση το αρχείο.. ξεκινάει και Fail.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώην κάτοχος του P30 Pro και νυν κάτοχος του iphone 11.

Απλά επειδή τώρα πήρατε την 10αρα και έχω απορία.

Είχα μεγάλο πρόβλημα με το P30 Pro σε ανθρώπους εν κινήσει (τα παιδιά μου να κάνουν κούνια πχ) και ενώ το P20 και το P20 Pro έβγαζαν ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ φωτογραφίες, το P30 Pro ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ. Σπάνια έπιανε καθαρή λήψη σε ομαλή κίνηση του ανθρώπου/αντικειμένου, δε λέω να πηγαίνει σαν τρελός.

Προφανώς ήταν θέμα autofocus, ταχύτητας του shutter δεν ξέρω...

Έχετε παρατηρήσει κάτι; Γιατί κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ το κινητό. Επίσης η παραπάνω κιτρινίλα στα ανοιχτά χρώματα σε φωτογραφίες και βίντεο κλπ παραμένει έτσι (λόγω του RYYB filter);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώην κάτοχος του P30 Pro και νυν κάτοχος του iphone 11.

Απλά επειδή τώρα πήρατε την 10αρα και έχω απορία.

Είχα μεγάλο πρόβλημα με το P30 Pro σε ανθρώπους εν κινήσει (τα παιδιά μου να κάνουν κούνια πχ) και ενώ το P20 και το P20 Pro έβγαζαν ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ φωτογραφίες, το P30 Pro ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ. Σπάνια έπιανε καθαρή λήψη σε ομαλή κίνηση του ανθρώπου/αντικειμένου, δε λέω να πηγαίνει σαν τρελός.

Προφανώς ήταν θέμα autofocus, ταχύτητας του shutter δεν ξέρω...

Έχετε παρατηρήσει κάτι; Γιατί κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ το κινητό. Επίσης η παραπάνω κιτρινίλα στα ανοιχτά χρώματα σε φωτογραφίες και βίντεο κλπ παραμένει έτσι (λόγω του RYYB filter);

 

1. δοκίμασες σε manual mode με χαμυλο shutter time?

2. να φανταστώ κάτι ai κλπ κλειστά? αν οχι κλειστα

Link to comment
Share on other sites

Στην 10αρα .... Δουλεύει δηλαδή ??? Γιατί κάτι διάβασα στην προηγούμενη σελίδα ότι δεν...
Εγώ πέρασα την 10αρα από πάνω χωρίς να κάνω restore & παίζει άψογα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πέρασα την 10αρα από πάνω χωρίς να κάνω restore & παίζει άψογα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

& εμένα το μόνο πρόβλημα με την αναβάθμιση ήταν να δουλεύει η ηχογράφηση & το WiFi call.

 

Όλα μια χαρά είναι στην 10αρα & κάποιος που έγραψε για χειρότερη διαχείριση της μπαταρίας εγώ την βρίσκω λίγο καλύτερη την μπαταρία τώρα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καινούργιος και γω με το κινητό το λειτούργησα λίγο επειδή είχε 60% μετά το φορτία μέχρι 100 αλλά υπάρχει ένα θέμα, το είχα στη τσέπη και μετά από μισή ώρα που το είδα είχε 87 % λέτε υπάρχει κάποιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου έχει βγάλει αναβάθμιση ακόμα, είμαι με την 9.1.0.2. Ξέρετε γιατί;

 

Κάνεις δεν ξέρει δεν υπάρχει γιατί... Είναι πολιτική της Huawei να δίνει τις αναβαθμίσεις με εναν δικό της μαγικό τρόπο που ξεκάθαρα μόνο εκείνη γνωρίζει... Μπορεί να έχεις πάρει 2 συσκευές από την ίδια χώρα, ίδιο προμηθευτή, ίδια μέρα να τις λειτουργείς με την ίδια σιμ και σήμερα να πάρεις την αναβάθμιση στην μια συσκευή και μετά από 2 μέρες εως 2 μήνες στην άλλη σου συσκευή. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ευχαριστηθεις την συσκευή σου υπομονετικά μέχρι να έρθει η αναβάθμιση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν ξέρει δεν υπάρχει γιατί... Είναι πολιτική της Huawei να δίνει τις αναβαθμίσεις με εναν δικό της μαγικό τρόπο που ξεκάθαρα μόνο εκείνη γνωρίζει... Μπορεί να έχεις πάρει 2 συσκευές από την ίδια χώρα, ίδιο προμηθευτή, ίδια μέρα να τις λειτουργείς με την ίδια σιμ και σήμερα να πάρεις την αναβάθμιση στην μια συσκευή και μετά από 2 μέρες εως 2 μήνες στην άλλη σου συσκευή. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ευχαριστηθεις την συσκευή σου υπομονετικά μέχρι να έρθει η αναβάθμιση

Ωραία κατάλαβα, επειδή είμαι καινούργιος με το κινητό, αυτό που λένε ότι κάποιοι έκαναν την αναβάθμιση μέσω hicare, τι διαφορά έχει δηλαδή το hicare απο την επιλογή που έχει το σύστημα απο μόνο του για αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κατάλαβα, επειδή είμαι καινούργιος με το κινητό, αυτό που λένε ότι κάποιοι έκαναν την αναβάθμιση μέσω hicare, τι διαφορά έχει δηλαδή το hicare απο την επιλογή που έχει το σύστημα απο μόνο του για αναβάθμιση;

Κάνεις δεν ξέρει να σου πει με ακρίβεια... Απλά δοκιμάζεις και αν στην βγάλει εκεί είσαι τυχερός

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία κατάλαβα, επειδή είμαι καινούργιος με το κινητό, αυτό που λένε ότι κάποιοι έκαναν την αναβάθμιση μέσω hicare, τι διαφορά έχει δηλαδή το hicare απο την επιλογή που έχει το σύστημα απο μόνο του για αναβάθμιση;
Με το hicare κάνεις αναζήτηση για αναβαθμίση στοχευμένη με βάση το part number της συσκευής σου, τώρα με το σύστημα κάνεις αναζήτηση με βάση την παρτίδα παραγωγής? Δεν ξέρω........

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...