Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ακούστε την παρακάτω ιστορία και αν μπορείτε βοηθήστε.

Έχω 1 κάρτα cosmote και 1 Vodafone. Η κύρια είναι η Vodafone. Χωρίς να κάνω κάποια ενέργεια η Cosmote μου δείχνει επιλογή για VoLTE ενώ η Vodafone όχι. Κάνω αίτημα στην Vodafone (13830)για ενεργοποίηση του VoLTE και μου λένε ότι πρέπει να ενεργοποιήσουμε το WiFi calling. Το ενεργοποιούμε και στην συνέχεια μου ζητάνε να επανεκκινήσω την συσκευή για να ενεργοποιηθεί και το VoLTE. Επανεκκινω αλλά τίποτα... Στην συνέχεια και μετά από 5-6 επανεκκινήσεις βάλε-βγάλε κάρτες (μόνη της η Vodafone), δώσε έκδοση Android και IMEI (????) καταλήγει και μου λέει ότι : υπάρχει συμφωνία ανάμεσα στη huawei και την Vodafone να μην εμφανίζεται το VoLTE σαν επιλογή σε μενού αλλά να το καταλαβαίνεις από το γεγονός ότι κατά την διάρκεια της κλήσης παραμένει σε 4g....

Υπάρχει κάποιος που να το έχει ενεργοποίησει και να του το εμφανίζει με Vodafone;

 

Συγγνώμη για το σεντόνι.... 007a5bad301f51ad5da9463402675c56.jpg2d5324128ed4b1c4dcb3af4bf47a7c18.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ παρόμοια περίπτωση. Γενικά η vodafone δεν λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο όπως η cosmote και δεν έχει ενδείξεις για το VoLTE παρά μόνο στο VoWIFI ή WifiCall όπως το λέει η vodafone.

 

Για το αν λειτουργεί το VoLTE θα πρέπει να κάνεις το εξής πείραμα:

 

Κλείνεις wifi και ανοίγεις δεδομένα και σιγουρεύεσαι ότι πιάνεις 4G ή 4G+.

Κάνεις μία οποιαδήποτε κλήση και αν το σήμα γυρίσει σε H+,H, Ε ή 2G τότε δεν έχει VoLTE, αν το σήμα μείνει 4g ή 4g+ τότε λειτουργεί κανονικά.

 

Για το VoWifi απλά βάζεις το κινητό σου σε λειτουργία πτήσης και ανοίγεις χειροκίνητα το wifi (θα δεις με το που ανοίξεις το wifi μια ένδειξη στο notification bar του wificall) και κάνεις μια οποιαδήποτε κλήση, αν καλεί τότε λειτουργούν όλα ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μόλις μου ήρθε η αναβάθμιση σε EMUI 10 (έκδοση 168 - 4,47gb) κ δυστυχώς είμαι στη δουλειά με mb. Ξέρει κανείς με vodafone cu πόσα gb μπορούμε να καταναλώσουμε σε 1 ημέρα?
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μόλις μου ήρθε και εμένα το update σε 10

Παιδια μιλαμε για Ελληνικες συσκευες?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, αγορασμένη από Πλαίσιο η συσκευή. Μέσω του hicare, πήγα στον έλεγχο για ενημερώσεις κ τότε μου εμφανίστηκε. Αλλά δυστυχώς λόγω δουλειάς είμαι με mb κ περιμένω το μεσημέρι.... Την τύχη μου μέσα :)
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πέρασε χθες αλλά έχω ένα θέμα δεν παίζει Google pay και Netflix και μου βγάζει μη πιστοποημενη συσκευή θα πάω για factory reset το βράδυ λίγο ποιο μετά και βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

εδω τιποτα ακομα ...αγορασμενο απο παμπλικ

Δοκίμασε να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση του hicare απο το apkmirror (10.0.5.354) κ ξαναδοκίμασε μέσω του hicare να κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πέρασε χθες αλλά έχω ένα θέμα δεν παίζει Google pay και Netflix και μου βγάζει μη πιστοποημενη συσκευή θα πάω για factory reset το βράδυ λίγο ποιο μετά και βλέπουμε
Δοκίμασε πρώτα clear data του playstore και των Google services.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση του hicare απο το apkmirror (10.0.5.354) κ ξαναδοκίμασε μέσω του hicare να κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις.
Το έκανα και ήρθε θα την κατεβάσω με ανησυχεί που λέει ότι μερικές εφαρμογές τραπεζων μπορεί να μην λειτουργούν σωστά τεσπα θα το ρισκάρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μόλις μου ήρθε η αναβάθμιση σε EMUI 10 (έκδοση 168 - 4,47gb) κ δυστυχώς είμαι στη δουλειά με mb. Ξέρει κανείς με vodafone cu πόσα gb μπορούμε να καταναλώσουμε σε 1 ημέρα?
Και σε εμένα ήρθε όταν εκανα αναζήτηση για ενημερώσεις μέσω hicare app.

 

Το ημερήσιο όριο στα καρτοκινητα Vodafone είναι 3gb.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

810ccafd09e46ea7594acbfe28b72692.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγκατασταθηκε... Προς το παρόν δεν θα κάνω επαναφορά θα πρώτα τι γίνεται

Μετά από ένα πρώτο τσεκ λειτουργούν και οι 3 τραπεζικές εφαρμογές μου και το νετφλιξ που ενεφερε ένα παιδί από πάνω

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μόλις ήρθε!! Το τσέκαρα μέσω του hicare κ μου την έβγαλε. Την κατεβάζω και θα την τεστάρω λίγο χωρίς factory reset.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε όταν εκανα αναζήτηση για ενημερώσεις μέσω hicare app.

 

Το ημερήσιο όριο στα καρτοκινητα Vodafone είναι 3gb.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

810ccafd09e46ea7594acbfe28b72692.jpg

 

Αυτη ομως ειναι η beta.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς που περάσατε το emui 10 σας δίνεται η επιλογή για να επιλέξεις το θέμα του always on display? Σε εμένα δεν έχει επιλογή.442f601201f82fd7a1a00691b218cf29.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο σε μένα δεν έρχεται; Ενώ κατέβασα το τελευταίο Hicare
Έκανες αναζήτηση για αναβαθμίσεις μέσω hicare?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση σε όσους έχουν βάλει την 10 η ηχογράφηση κλήσεων & το WiFi call σε cosmote δουλεύουν?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έκανες αναζήτηση για αναβαθμίσεις μέσω hicare?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση σε όσους έχουν βάλει την 10 η ηχογράφηση κλήσεων & το WiFi call σε cosmote δουλεύουν?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα αλλά τίποτα ακόμη. Όταν κάνω αναζήτηση μέσω Hicare με πετάει στο βασικό μενού της αναβάθμισης, έτσι πρέπει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό γίνεται. Σε πετάει στο κανονικό μενού της αναβάθμισης κ εκεί σου εμφανίζεται η ενημέρωση για την αναβάθμιση. Δοκίμασε κ κανα restart κ ξαναπροσπάθησε.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα clear data του playstore και των Google services.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Τπτ uncertified πάω για restore
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα μολις απο Hi-care :grin:

Αγορασμενο απο Κωτσοβολο

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα μολις απο Hi-care :grin:

Αγορασμενο απο Κωτσοβολο

 

μια απο τα ιδια κατεβαζω και εγω τωρα απο hi care απο τις ρυθμισεις του κινητου και ενημερωση που πατησα δεν μου την εβγαλε αλλα το το hi care ΑΜΕΣΟΣ....

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δεν μου δίνει την επιλογή για διαφορετικό θέμα στο always on display.. Επίσης παρατηρώ κάποια κολλήματα στο messenger δεν έχουν συγχρονισμό τα μνματα. Μάλλον θα φάει hard reset.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια κατεβαζω και εγω τωρα απο hi care απο τις ρυθμισεις του κινητου και ενημερωση που πατησα δεν μου την εβγαλε αλλα το το hi care ΑΜΕΣΟΣ....

 

Με ποια έκδοση Hicare;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...