Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι ρύθμιση στο μενού ή του face unlock ή του smart lock... Δες ξανά εκεί τις ρυθμίσεις και θα το βρεις

 

Ευχαριστώ. Και μια δεύτερη ερώτηση παρακαλώ. Υπάρχει τρόπος να δημιουργήσουμε μια συντόμευση για να ανοίγουμε / κλείνουμε το always on display πιο εύκολα?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, αντιμετωπίζω δύο προβληματάκια τα οποία δεν είναι σημαντικά αλλά οκ. Το ένα είναι με τα Bluetooth ακουστικά της Huawei am61, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να μιλήσω σε κλήση. Δεν με ακούνε κάνει διακοπές λες & δεν έχω σήμα, μόλις το γυρίσω στο ακουστικό μιλάω κανονικά, τα οποία δεν με πολύ νοιάζει γιατί έχω Plantronics για κλήσεις & δουλεύει άψογα. Απλά όταν ακούω μουσική ή παίζω & με καλέσουν πρέπει να παρακαμψω τα Bluetooth για να μιλήσω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που βελτιώνει την συνδεσιμοτηρα? & το άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το heartstone εκεί που παίζω ξαφνικά κλείνει & πρέπει να το ξανά ανοίξω (εκτιμώ ότι είναι πρόβλημα της εφαρμογής).

Sorry για το σεντόνι, δεκτή κάθε βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, αντιμετωπίζω δύο προβληματάκια τα οποία δεν είναι σημαντικά αλλά οκ. Το ένα είναι με τα Bluetooth ακουστικά της Huawei am61, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να μιλήσω σε κλήση. Δεν με ακούνε κάνει διακοπές λες & δεν έχω σήμα, μόλις το γυρίσω στο ακουστικό μιλάω κανονικά, τα οποία δεν με πολύ νοιάζει γιατί έχω Plantronics για κλήσεις & δουλεύει άψογα. Απλά όταν ακούω μουσική ή παίζω & με καλέσουν πρέπει να παρακαμψω τα Bluetooth για να μιλήσω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που βελτιώνει την συνδεσιμοτηρα? & το άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το heartstone εκεί που παίζω ξαφνικά κλείνει & πρέπει να το ξανά ανοίξω (εκτιμώ ότι είναι πρόβλημα της εφαρμογής).

Sorry για το σεντόνι, δεκτή κάθε βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Hearthstone λογικα οταν πας να συρεις την καρτα κανεις καταλαθος swype up κι ετσι σου παει στην homescreen.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στο Hearthstone λογικα οταν πας να συρεις την καρτα κανεις καταλαθος swype up κι ετσι σου παει στην homescreen.

 

Όταν χτυπάει το τηλέφωνο και βγάζει το μήνυμα " βάλτε εδώ το το αυτί για καλύτερο ήχο" κρύβει την φωτογραφία του καλούντος. Αλλάζει αυτό.?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από σ10 πλας μπορώ να πω ένα πράγμα... Τι σκατα τον ατελείωτο έχει η μπαταρία του π30?

22 ώρες από την φορτιση με 3 ώρες και 10 λεπτά sot και είμαι με 48% ακόμα

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Στο Hearthstone λογικα οταν πας να συρεις την καρτα κανεις καταλαθος swype up κι ετσι σου παει στην homescreen.
Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί όταν μου το κάνει & το ανοίγω από τις εφαρμογές που τρέχουν κάνει κανονικά άνοιγμα από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Όταν χτυπάει το τηλέφωνο και βγάζει το μήνυμα " βάλτε εδώ το το αυτί για καλύτερο ήχο" κρύβει την φωτογραφία του καλούντος. Αλλάζει αυτό.?

Θα σταματήσει να το βγάζει από μόνο του σύντομα... Είναι ενημερωτικό μήνυμα για το ότι δεν υπάρχει ακουστικό και γιαυτό το αυτί θα πρέπει να τοποθετείτε πιο χαμηλά πανω στην οθόνη

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, αντιμετωπίζω δύο προβληματάκια τα οποία δεν είναι σημαντικά αλλά οκ. Το ένα είναι με τα Bluetooth ακουστικά της Huawei am61, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να μιλήσω σε κλήση. Δεν με ακούνε κάνει διακοπές λες & δεν έχω σήμα, μόλις το γυρίσω στο ακουστικό μιλάω κανονικά, τα οποία δεν με πολύ νοιάζει γιατί έχω Plantronics για κλήσεις & δουλεύει άψογα. Απλά όταν ακούω μουσική ή παίζω & με καλέσουν πρέπει να παρακαμψω τα Bluetooth για να μιλήσω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που βελτιώνει την συνδεσιμοτηρα? & το άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι το heartstone εκεί που παίζω ξαφνικά κλείνει & πρέπει να το ξανά ανοίξω (εκτιμώ ότι είναι πρόβλημα της εφαρμογής).

Sorry για το σεντόνι, δεκτή κάθε βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω και τα 2 (am61 και Explorer 55) και δουλεύουν άψογα και τα 2.

Τσεκαρε ότι είναι ενεργοποιημένες σωστά οι επιλογές όπως στην φωτογραφία. db622438763191c9301befc1d7603933.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νέκρα στο νήμα....

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

αν δεν υπάρχουν προβλήματα τι να γράψουν....

 

το μόνο ζωντανό νήμα στα huawei ήταν το mate 20 pro όταν είχε θέματα με οθονη

Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπάρχουν προβλήματα τι να γράψουν....

 

 

 

το μόνο ζωντανό νήμα στα huawei ήταν το mate 20 pro όταν είχε θέματα με οθονη

Άρα το νημα είναι μονο για προβλήματα?

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα το νημα είναι μονο για προβλήματα?

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

στης 90% περιπτώσεων στα περισσότερα νήματα (για όλα τα κινητά) γράφουν για προβλήματα η πως να καλύψεις καποιες ελληψεις (πχ gcam) και όταν βγαινει κάνα update εκείνες της μέρες πέφτει καμία συζήτηση για αυτό

 

σε γενικές γραμμές αυτό παιζει στα νήματα συσκευών γενικά

 

και προφανώς στης αρχές (πρώτες σελίδες) πρώτοι κάτοχοι γράφουν της εμπειρίες τους

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από note 9 μόνον θετικά έχω να πω. Εντάξει το UI δεν είναι και το καλύτερο αλλά ή το συνηθίζεις ή πας σε nova. Μπαταρία και κάμερα είναι σε άλλο επίπεδο. Το μόνο που με χάλασε αρκετά είναι ότι στα Bluetooth ακουστικά μου που υποστηρίζουν aptx υπάρχει ενα μικρό lag όταν βλέπεις βίντεο που είναι ενοχλητικό. Σε βίντεο από κάποιο player μπορείς να το διορθώσεις αλλά στο YouTube δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Στο note δεν υπήρχε αυτό.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι το πρώτο μου huawei και προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από τη μπαταρία, εσείς πως την βλέπετε? 25de9689307948a56cd86cdd60eb0030.jpg51e6e655d3870313cd69b2a300814522.jpgf61cc2744c71b42b30686b64e8b45dcc.jpgcadf3054968010885f3bc61fc7f37a05.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατή η μπαταρία ..Μεγάλη και με πολύ καλή διάρκεια...φαντάζομαι λίγο χειρότερη από του mate 30 pro

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι το πρώτο μου huawei και προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από τη μπαταρία, εσείς πως την βλέπετε? 25de9689307948a56cd86cdd60eb0030.jpg51e6e655d3870313cd69b2a300814522.jpgf61cc2744c71b42b30686b64e8b45dcc.jpgcadf3054968010885f3bc61fc7f37a05.jpg
Τέλεια είσαι εγώ ούτε στα όνειρα μου δεν βλέπω τέτοιο sot αν βγάζω 3.5 ωρες σαμπάνια ανοίγω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μόλις αγόρασα το p30 pro. Το άνοιξα όλα καλά αλλά παρατήρησα 2 πράγματα που δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικά και αρχίζω να ανησυχω, πρώτα απ όλα όταν το άνοιξα είχε 60% μπαταρία αυτό οκ, έτσι ειναι όλα τα κινητά, και μου έβγαλε να κάνω μια αναβάθμιση για κάποια βελτίωση της κάμερα την 9.1.0.193. Έκανα την αναβάθμιση όλα οκ, η μπαταρία είχε πάει στο 45%, το αφήνω χωρις να το χρησιμοποιήσω καθόλου και μετά απο 2 ώρες είχε πέσει στο 14%, και τώρα είναι στο 7%, γενικά μου φαίνεται πέφτει πολύ γρήγορα, δεν έχω κάνει 1η φόρτιση ακόμα. Επίσης στην κάμερα δεν λειτουργεί το πορτέτο στην selfie αν δεν επιλέξω από αριστερά κάτω τι εφέ θέλω (πχ:Κύκλοι), και τις περισσότερες φορές στην κανονινή φωτογραφία και πάλι δεν λειτουργεί, πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; Δηλαδή δεν βγάζει αυτή την θολούρα-θαμπάδα.Τα προηγούμενα κινητά μου ήταν iphone, πρώτη φορά android για αυτό ίσως κάτι δεν κάνω καλά. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Λέτε να είναι προβληματικό το τηλέφωνο στην κάμερα και στην μπαταρία; ή κάνω κάτι λάθος εγώ;

 

Ευχαριστώ. Και καλώς σας βρήκα εδώ στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μόλις αγόρασα το p30 pro. Το άνοιξα όλα καλά αλλά παρατήρησα 2 πράγματα που δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικά και αρχίζω να ανησυχω, πρώτα απ όλα όταν το άνοιξα είχε 60% μπαταρία αυτό οκ, έτσι ειναι όλα τα κινητά, και μου έβγαλε να κάνω μια αναβάθμιση για κάποια βελτίωση της κάμερα την 9.1.0.193. Έκανα την αναβάθμιση όλα οκ, η μπαταρία είχε πάει στο 45%, το αφήνω χωρις να το χρησιμοποιήσω καθόλου και μετά απο 2 ώρες είχε πέσει στο 14%, και τώρα είναι στο 7%, γενικά μου φαίνεται πέφτει πολύ γρήγορα, δεν έχω κάνει 1η φόρτιση ακόμα. Επίσης στην κάμερα δεν λειτουργεί το πορτέτο στην selfie αν δεν επιλέξω από αριστερά κάτω τι εφέ θέλω (πχ:Κύκλοι), και τις περισσότερες φορές στην κανονινή φωτογραφία και πάλι δεν λειτουργεί, πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; Δηλαδή δεν βγάζει αυτή την θολούρα-θαμπάδα.Τα προηγούμενα κινητά μου ήταν iphone, πρώτη φορά android για αυτό ίσως κάτι δεν κάνω καλά. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Λέτε να είναι προβληματικό το τηλέφωνο στην κάμερα και στην μπαταρία; ή κάνω κάτι λάθος εγώ;

 

Ευχαριστώ. Και καλώς σας βρήκα εδώ στο forum.

Κάνε μια πλήρη φόρτιση αλλά δεν μου φαίνεται και πολύ λογικό να πέφτει τόσο η μπαταρία.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια πλήρη φόρτιση αλλά δεν μου φαίνεται και πολύ λογικό να πέφτει τόσο η μπαταρία.

Του έκανα μια πλήρη φόρτιση, όταν πήγε στο 7%, το άφησα μέχρι 100% και το έβγαλα, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα πολύ, απλα πέρασα τις επαφές μου, και λίγο ψάξιμο, τώρα έχει 2 ημ. και 15 ώρες και είναι ακόμα στο 45% η μπαταρία. Νομίζω είναι οκ. Όσο για την κάμερα πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις για να βγάζει πορτέτο σε πρόσωπο και πορτέτο σε κάποιο αντικείμενο αν κατάλαβα καλά απο δίαφορα βίντεο που είδα στο yt.

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα μια πλήρη φόρτιση, όταν πήγε στο 7%, το άφησα μέχρι 100% και το έβγαλα, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα πολύ, απλα πέρασα τις επαφές μου, και λίγο ψάξιμο, τώρα έχει 2 ημ. και 15 ώρες και είναι ακόμα στο 45% η μπαταρία. Νομίζω είναι οκ. Όσο για την κάμερα πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις για να βγάζει πορτέτο σε πρόσωπο και πορτέτο σε κάποιο αντικείμενο αν κατάλαβα καλά απο δίαφορα βίντεο που είδα στο yt.

 

100% στο 45% σε πόση ώρα έπεσε?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

100% στο 45% σε πόση ώρα έπεσε?
Αν ισχύουν όσα γράφει 2 ημέρες και 15 ώρες δεν το έχει φορτίσει;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν όσα γράφει 2 ημέρες και 15 ώρες δεν το έχει φορτίσει;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς, 2 ημερες και 15 ωρες και εχει ακόμα 45%, αλλα ξανα λεω δεν το εχω χρησιμοποιήσει αρκετά, το εχω σε αναμονή για να το μάθω λιγο. Μονο το ψάχνω λιγο για να δω τις λειτουργίες του.

Link to comment
Share on other sites

https://www.techgear.gr/epistrofi-ton-google-apps-sta-smartphones-tis-huawei-25741

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αληθεια εχω αρχισει και γλυκοκοιταζω το xiaomi mi note 10

Για να δουμε, ειναι τοσο καλο οσο το διαφημιζουν?

 

Το απλό το 10 (και όχι το Pro) με snapdragon 730 βρίσκετε σε άλλη κατηγορία από το P30 pro... Τώρα η Pro έκδοση με τον 855 plus οταν και αν έρθει Ελλάδα ειδωμεν...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...