Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα & έγκυρα ούτε ο trump δεν ξέρει να σου απαντήσει, το μόνο σίγουρο είναι ότι το κινητό έχει πάρει το Android 10 & αν δεν κάνω λάθος είναι η τελευταία αναβάθμιση που κάνει (δλδ δεν θα πάρει την 11) με κάθε επιφύλαξη.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τις εφαρμογές θα τις έχει και θα αναβαθμιζονται; YouTube, Gmail, play store κτλ...;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Τα 525 είναι κράχτες (κατόπιν παραγγελίας) που δε θα εκτελεστούν ποτέ. Στα μαγαζιά με διαθεσιμότητα ξεκινάει από 596.

 

Δεν το πρόσεξα αυτό, πάντως κακώς που δεν κάνουν έκπτωση και στο 8/256... θα ήταν ένας ωραίος λόγος να φύγω από το mate 10, μόνο από αλυσίδες μπορώ να το πάρω με δώσεις στο μαγαζί αλλά η τιμή στα ύψη δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα & έγκυρα ούτε ο trump δεν ξέρει να σου απαντήσει, το μόνο σίγουρο είναι ότι το κινητό έχει πάρει το Android 10 & αν δεν κάνω λάθος είναι η τελευταία αναβάθμιση που κάνει (δλδ δεν θα πάρει την 11) με κάθε επιφύλαξη.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιος είπε ότι δεν θα πάρει την 11; Φυσιολογικά για ναυαρχιδα που κυκλοφόρησε με την 9 έχει τουλάχιστον 2 αναβαθμίσεις μέχρι και την 11. Τώρα συγκεκριμένα με την Huawei καί τόν Trump κανείς δεν ξέρει.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές θα τις έχει και θα αναβαθμιζονται; YouTube, Gmail, play store κτλ...;
Όσο θα έχει Android κανονικά θα κάνει όλες οι αναβαθμίσεις, για την 11 οψόμεθα! Για την ώρα ας χαρούμε ίσως ένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Από σήμερα ιδιοκτήτης πλέον του P30 pro προερχόμενος από P20 pro. Ελπίζω να μην το μετανιώσω. Θέλω να ρωτήσω-παρατηρησω τα εξής πραγματάκια :

1. Είμαι στην έκδοση 9.1.0.240 . Υπάρχει πιο καινούργια από αυτή ? Σας έχει έρθει ενημέρωση για την έκδοση 10 του Androind ?

2. Απ ότι βλέπω Led ειδοποιήσεων δεν έχει η συσκευή αυτή σωστά ?

3. Είμαι λίγο προβληματισμενος με την selfie . Σε κοντινές λήψεις δεν εστιάζει σωστά, πρέπει να απομακρύνω αρκετά το τηλέφωνο. Είναι θέμα κάμερας ή λογισμικού ? Επίσης η νυχτερινή στην selfie προσφέρει κάτι ? Γιατί δεν βλέπω κάποια διαφορά

4. Επάνω στην οθόνη έχει μια ζελατίνη. Την έχετε αφαιρέσει εσείς ? Υποτίθεται η οθόνη έχει κάποιο είδος προστασίας gorilla glass ?

5. Χωρίς θήκη γλυστραει υπερβολικά σε σημείο εκνευρισμού. Επίσης παρατήρησα ότι οι πλαϊνές καμπύλες της οθόνης κάποιες φορές πατιωνται κατα λάθος από τα χέρια μου όταν το κρατάω

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση μόλις ήρθε. Έκδοση 10.0.0.173 (150mb) η οποία επιδιορθώνει ένα πρόβλημα στο οποίο το σύστημα παγώνει ελαφρώς σε ορισμένες περιπτώσεις.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση μόλις ήρθε. Έκδοση 10.0.0.173 (150mb) η οποία επιδιορθώνει ένα πρόβλημα στο οποίο το σύστημα παγώνει ελαφρώς σε ορισμένες περιπτώσεις.
Μόλις μου ήρθε κι εμένα και την πέρασα

!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είχα αναφέρει πριν λίγο καιρό το πόσο λάτρεψα το P30 Pro αλλά και τον λόγο για τον οποίο το πούλησα. Ψάχνοντας αν διορθώθηκε το θέμα με την αναβάθμιση σε android 10, βρήκα το παρακάτω άρθρο που αναφέρεται στο μεγάλο θέμα που είχα εγώ με την κάμερά του και δεν το είχα ούτε με το P20 ούτε με το P20 Pro. Όπως είχα αναφέρει, το παρατήρησα βγάζοντας τον μικρό μου ενώ ήταν εν κινήσει κάνοντας κούνια. Αν κάποιος έχει το P30 και μπορεί να το δοκιμάσει, θα ήθελα να μου πει αν ισχύει και εκεί το πρόβλημα:

 

https://thenextweb.com/plugged/2019/10/09/huawei-p30-pro-camera-photography/

 

This brings me to my first and my biggest problem with the P30 Pro‘s camera: it lacks millisecond-precision.

Frankly, it’s a drawback that nobody who shoots fast-moving environments can ignore. There’s such a big delay between the moment you click the snap button and the moment the device actually takes a photo that even amateurs won’t be able to ignore it. I haven’t timed it, but it’s enough of a gap to miss a moment.

Initially, I thought it might be a matter of my shutter speed settings, but the issue persists even at 1/4,000. “Maybe it’s the AI assistance,” I thought. Nope, it wasn’t. “What if I turn off RAW images?” Nope, that didn’t help either.

No matter how much I’d toy around with the settings, there was always a significant delay in snapping a photo. For the record, I tried the same with my old Samsung Galaxy S8, and didn’t encounter this issue — even when shooting in RAW. It’s possible other flagships suffer from the same issue, but I don’t test phones all that often so I can’t speak any further than that.

 

Obviously, the delay’s not necessarily a deal-breaker, but if you shoot in situations where pace is of the essence, I won’t count on the P30 Pro.

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Σκέφτομαι ν το πάρω τωραε την προσφορά 599 το 128γιγα

Υπάρχει προστασία οθόνης σωστή ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 ημέρες αφού είχα κάνει αναβάθμιση στη 10αρα και ήταν η beta σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση 150 mb και έφυγε από τη beta. Όλα καλά λοιπόν. Όταν μπαίνω σε recovery κολλάει στο να πηγαίνω πάνω κάτω με το volume up down. Το κάνει και σε εσάς; Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 ημέρες αφού είχα κάνει αναβάθμιση στη 10αρα και ήταν η beta σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση 150 mb και έφυγε από τη beta. Όλα καλά λοιπόν. Όταν μπαίνω σε recovery κολλάει στο να πηγαίνω πάνω κάτω με το volume up down. Το κάνει και σε εσάς;
Εμένα δεν κολλάει
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήγα σε 10 και σήμερα το πρωί σε 173..έκανα και φορμάτ εχθές και έστησα από την αρχή..Δεν έχω κανε να θέμα μέχρι τώρα..Όλα καλά...και ένα που είχα με την εφαρμογή της candy για το πλυντήριο τώρα με την 10 μια χαρά..Η μπαταρία τα ίδια..Η κάμερα δεν δοκίμασα ακόμη ιδιαίτερα...

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!

Δεν κρατήθηκα και σήμερα χτύπησα ένα mystic blue. Προέρχομαι από mate 10 pro.

Υποτίθεται τα mystic blue και misty lavender θα είχαν android 10 από το κουτί αλλά το δικό μου έχει 9.1 (και δε βρίσκει το 10 ΟΤΑ). :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, σκεφτομαι το p30 pro τωρα με την προσφορα. 2 ερωτησούλες.

 

1) σε σχεση με το ban απο αμερικη , παιρνει κανονικα ολες τις αναβαθμισεις, δεν υπάρχει πρόβλημα με google services κλπ???

 

2) ηχογράφηση κάνει το Mui 11, το λέω ατυτό διοτι ενος φιλου σε p20 δεν δούλευε

εχω ενα xiaomi redmi note 4 εκανα mui11 ανβαθμιση και δουλευει κανονικα, ειχα ακούσει οπτι θα την απενεργοποιήσουν

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είχα αναφέρει πριν λίγο καιρό το πόσο λάτρεψα το P30 Pro αλλά και τον λόγο για τον οποίο το πούλησα. Ψάχνοντας αν διορθώθηκε το θέμα με την αναβάθμιση σε android 10, βρήκα το παρακάτω άρθρο που αναφέρεται στο μεγάλο θέμα που είχα εγώ με την κάμερά του και δεν το είχα ούτε με το P20 ούτε με το P20 Pro. Όπως είχα αναφέρει, το παρατήρησα βγάζοντας τον μικρό μου ενώ ήταν εν κινήσει κάνοντας κούνια. Αν κάποιος έχει το P30 και μπορεί να το δοκιμάσει, θα ήθελα να μου πει αν ισχύει και εκεί το πρόβλημα:

 

https://thenextweb.com/plugged/2019/10/09/huawei-p30-pro-camera-photography/

 

This brings me to my first and my biggest problem with the P30 Pro‘s camera: it lacks millisecond-precision.

Frankly, it’s a drawback that nobody who shoots fast-moving environments can ignore. There’s such a big delay between the moment you click the snap button and the moment the device actually takes a photo that even amateurs won’t be able to ignore it. I haven’t timed it, but it’s enough of a gap to miss a moment.

Initially, I thought it might be a matter of my shutter speed settings, but the issue persists even at 1/4,000. “Maybe it’s the AI assistance,” I thought. Nope, it wasn’t. “What if I turn off RAW images?” Nope, that didn’t help either.

No matter how much I’d toy around with the settings, there was always a significant delay in snapping a photo. For the record, I tried the same with my old Samsung Galaxy S8, and didn’t encounter this issue — even when shooting in RAW. It’s possible other flagships suffer from the same issue, but I don’t test phones all that often so I can’t speak any further than that.

 

Obviously, the delay’s not necessarily a deal-breaker, but if you shoot in situations where pace is of the essence, I won’t count on the P30 Pro.

 

Αυτό ισχύει και στο απλό P30 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είχα βάλει τον Ιούνιο την beta έκδοση

του Android 10 και μου άλλαξε την περιοχή σε 675 που είναι η Ινδία.

Όταν κάνω έλεγχο στο firmware finder μου βγάζει εγκεκριμένη την global beta αλλά στην αντίστοιχη

beta για Ινδία μου την βγαζει μη εγκεκριμένη. Θέλω την γνώμη σας αν θα αναβαθμιστω κανονικά μέσω ΟΤΑ στην 10αρα

ή έχω κολλήσει μόνιμα στην beta; Επίσης θα παραμείνω στην 675 περιοχή ή θα ξαναγυρισω

σε 432 με την αναβάθμιση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω και εγω τωρα με τη προσφορα. Προερχομαι απο p20 pro και ενω το κινητο ειναι μολις 8 μηνων απο 5:30 ωρες sot που ειχα στην αρχη τωρα εχω 4 ωρες...

Πως ειναι η μπαταρια του p30 pro? Ειστε οι πιο πολλοι ευχαριστημενοι απο την αποδοση της;

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίσεις περνει κανονικά και δεν έχει κανένα θέμα με google ..Και για την 10 έλεγαν και πρώτη την έδωσε η Huawei ....το κινητό έχει πολύ καλή μπαταρία..φαντάζομαι εφάμιλλη του mate 20 μιας και ίδιο επεξεργαστη και μπαταρία έχουν..εφόσον το mate είναι σε 1080 ανάλυση

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και στο απλό P30 ?

 

Δεν το ξέρω, θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να το μάθω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το P30, έκανες δοκιμές του τύπου που σου είπα (πχ παιδάκι σε κινούμενη κούνια) και έβγαλες το συμπέρασμα; Σε ρωτάω γιατί είναι ο βασικότερος λόγος για να πάρω το P30 και που έδωσα το P30 Pro. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένη τώρα σε κινούμενα αστερια κρεμασμένα στο ταβάνι καμία θολούρα. Κρύσταλλο. Θα προσπαθήσω μέχρι το βράδυ να σου ανεβάσω και φωτογραφία.

 

Ναι έχω το P30 αναβαθμισμένο σε 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Να ρωτήσω κάτι: Το κινητό έρχεται με προστασία οθόνης; Αν όχι βλέπω ότι προτείνετε το t-max. Κάποια εναλλακτική λύση υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...