Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο εξωτερικό είχε θήκη και ζελατίνα στην οθόνη.. Εδώ δεν έχει τίποτα από αυτά

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Wind είναι η κάρτα που έβαλες;

 

Ναι wind. Γιατι παιζει ρολο?

 

Και γω απο Κωτσοβολο μονο ζελατινα οθονης ειχε μεσα και ακουστικα, οχι θηκη σιλικονης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την Android 10 το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω (εχω κάνει hard reset και καθαρή εγκατάσταση των πάντων) είναι με την στοκ εφαρμογή της συλλογής.

Πέρασα όλες μου τις φωτογραφίες και βίντεο από ένα στικακι όλα καλά αλλα σε 2 φακέλους (οπως πάντα στους πιο σημαντικούς με τα παιδιά μου) οταν τους ανοίγω να δω τις φωτογραφίες μου κάνει διάφορα κουλά...

Προσοχή τα παρακάτω συμβαίνουν οταν ανοιγω ενα από τα 2 album και βλέπω μεσα τις φωτογραφίες μαζικά και ΟΧΙ ανοιγωντας να δω μια μια τις φωτογραφίες

Αλλες φορές τις δείχνει όλες οκ άλλες φορές οι μισές είναι μαυρα τετράγωνα που οταν πατήσω επάνω ανοίγουν κανονικά χωρίς κάποιο θέμα και άλλες φορές είναι οκ οταν οταν scrollαρο προς τα πάνω ή κατω έχει βγάλει ξανά κάποιες σε μαύρα τετράγωνα...

Εννοείται ότι εκανα αρκετές φορές εκκαθάριση cache και δεδομένων τις εφαρμογής αλλα δείχνει να μην στρώνει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το πήρα τώρα με το BlackFriday από ελληνική αλυσίδα. Ειχα πριν το Mate8 και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος (ακόμα το έχω ως δεύτερο) και πέρασα στο S9+, όπου ο κύριος λόγος που αλλάζω είναι η μπαταρία και οι κάμερες. Ευελπιστώ να με καλύψει στους λόγους που το άλλαξα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έρχομαι από s9 plus. Η μπαταρία μέρα με τη νύχτα. Από κάμερες μόνο στις βραδινές θα δεις διαφορά. Επίσης δεν κολλάει πουθενά. Και είναι ελάχιστα πιο σβέλτο από s9 plus.

Βέβαια δεν λες και το Samsung αργό. To S9 plus είχε κάποια πράγματα που εμένα προσωπικά με βόλευαν σε ευχρηστία που δεν τα έχει τo p 30 pro. Η οθόνη καλύτερη στο s9plus αλλά δεν είναι και τεράστια διαφορά στο μάτι ειδικά εάν δεν τα έχεις δίπλα δίπλα ξεχνιέται αμέσως.τα δίπλα ηχεία όμως όντως ήταν κάτι με διαφορά υπέρ του s9 plus.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο νήμα.

 

Μετά από κοντά 1 μήνα με την 10αρα περασμένη βρώμικα, ανεβάζω τις ώρες που κρατάει η μπαταρία. Κάποιοι μπορεί να έχουν καλύτερα αποτελέσματα κάποιοι χειρότερα, αυτό έχει να κάνει με την χρήση.

Το μόνο που παρατήρησα αυξημένο σε σχέση με την 9 ήταν το Σύστημα Android που έχει ανέβει 3-4% παραπάνω.

Η χρήση είναι με 1,5 ώρα περιήγηση,5 ώρες viber, 1,5 ώρα τραγούδια στο YouTube και να παίζουν σε Bluetooth, 16 ώρες Bluetooth, data 12 ώρες και μετά WiFi.

Για όποιον ενδιαφέρεται.

Ευχαριστώ. 9accc31ea8b8b5bfff88b6a03d3868b6.jpg39e1fc1a963b9fb034b3bd244b76ee65.jpgc5d0650c509e9e94295981be8d656f14.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ εκνευριστικό σε σημείο που το πετάς στον τοίχο να ησυχάσεις...

Αυτή είναι η εικόνα σε 2 τα πιο σημαντικά album και έτσι τα εμφανίζει η στοκ εφαρμογή Συλλογή..... Εννοείτε ότι έχει φάει διαγραφή cache & δεδομένων αρκετές φορές οπως και η εφαρμογή "χώρος αποθήκευσης πολυμέσων", διέγραψα και ξαναπεράσα τις φωτογραφίες από την αρχή, κατέβασα και εφαρμογή για "media scan"... Τίποτα εκεί έχει μουλαρώσει... Μετά την εκκαθάριση τα δείχνει όλα και σωστά αλλα αν βγω και ξανά ανοίξω την εφαρμογή εμφανίζονται τα μαύρα τετράγωνα (κάθε φορά και διαφορετικά ) στα οποία ανοίγουν σωστά και κανονικότατα οι φωτογραφίες Εντωμεταξύ σε 3 συσκευές Samsung που έχω η συλλογή της τα εμφανίζει τέλεια οπως και το p30 πριν το update στην Android 10.... Όχι τίποτα άλλο αλλα με τξν 10 έκανα καθαρή εγκατάσταση και 6 ώρες στήσιμο και μου είναι αδιανόητο να ξανά κάνω επαναφορά

Η εφαρμογή "Αρχεία" τα δείχνει και αυτή όλα και σωστά τα thumbnails

Screenshot-20191207-170603.jpg"]Screenshot-20191207-170603.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μία ενημέρωση έκανε στην 10 και δεν ασχολήθηκα με τίποτα πραγματικά όλα δουλεύουν νορμάλ ακόμα και η ηχογράφηση που κάποιοι είπαν δεν δουλεύει .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μία ενημέρωση έκανε στην 10 και δεν ασχολήθηκα με τίποτα πραγματικά όλα δουλεύουν νορμάλ ακόμα και η ηχογράφηση που κάποιοι είπαν δεν δουλεύει .
Καλημέρα!

 

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος την εφαρμογή της μουσικής να μου πει αν βάλει κάποιο νέο mp3 αρχείο να παίξει αν τον αφήνει να το προσθέσει σε Playlist;

 

Εγώ μπορώ να το παίξω μόνο του, από τον file manager αλλά δεν το βρίσκω από την εφαρμογή ούτε να το προσθέσω σε κάποιο Playlist...

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.. οκ νέος και εγώ με το p30 pro να κάνω μια ερώτηση πέρασα το Android 10 μέσω hicare είναι η έκδοση που τελειώνει σε 173.. οκ είναι η μπετά σωστά; όταν έρθει η κανονική ενημέρωση σε λίγο καιρό θα έρθει από μόνη της στις ενημερώσεις συστήματος ή θα περνάει από δω και πέρα μόνο μπετα έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.. οκ νέος και εγώ με το p30 pro να κάνω μια ερώτηση πέρασα το Android 10 μέσω hicare είναι η έκδοση που τελειώνει σε 173.. οκ είναι η μπετά σωστά; όταν έρθει η κανονική ενημέρωση σε λίγο καιρό θα έρθει από μόνη της στις ενημερώσεις συστήματος ή θα περνάει από δω και πέρα μόνο μπετα έκδοση;

Κανονικά θα μας έρθει η stable μέσω ota. Λίγη ακόμα υπομονή.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή θα γίνει stable κανονικά όπως ήταν; οκ σε ευχαριστώ πολύ!!! αν και δεν αντιμετώπιζω κάποιο θέμα τώρα, είναι πολύ καλό και τούμπανο το κινητό!!! χςχεχε
Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερες φώτο στο auto που το έχετε? 40 mp η 10mp που συνυσταται? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
10 θα έλεγα εγώ
Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερες φώτο στο auto που το έχετε? 40 mp η 10mp που συνυσταται? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Στα 40 δεν λειτουργεί ο ultrawide και το οπτικό ζουμ ενώ χάνεις το πλεονέκτημα του pixel binning για καλύτερη λεπτομέρεια σε low light συνθήκες. Είναι μόνο για φωτογραφίες ημέρας σε περίπτωση που θες να εκτυπώσεις κάτι λόγω υψηλής ανάλυσης.

 

Επομένως, καλύτερη φωτο θα πάρεις στα 10mpx

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πουθενά κάποια ρύθμιση για να κάνω dismiss τα notifications με δεξί swipe? (δεξιά προς αριστερά)

αριστερά προς δεξιά το κάνει χωρίς πρόβλημα

έκδοση 173

 

βράχος η μπαταρία btw.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πουθενά κάποια ρύθμιση για να κάνω dismiss τα notifications με δεξί swipe? (δεξιά προς αριστερά)

αριστερά προς δεξιά το κάνει χωρίς πρόβλημα

έκδοση 173

 

βράχος η μπαταρία btw.

Το κάνει αλλά με 2 κινήσεις. Με το πρώτο σου βγάζει κάποιες επιλογές και με το δεύτερο τις κάνει dismiss.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

είναι λογικό να μην έχουμε πάρει ακόμη την 10?
Δεν υπάρχει λογική με τη Χαβάη φίλε μου, έχω mate 20 pro.. Σε άλλους έχει έρθει εδώ και ένα μήνα ενώ σε μένα τίποτα. Υπομονή απλά

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κάνετε σαν λυσσασμένα. Λες και θα αλλάξει η ζωής σας αν πάρετε την αναβάθμιση έλεος δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω το πνεύμα σου

κανενός η ζωή δεν αλλάζει με οποιοδήποτε κινητό, πόσο μάλλον με μια αναβάθμιση

 

αλλά σαν χρήστες δεν πρέπει να είμαστε απαιτητικοί;

δε μιλάμε για κάτι που ξεκίνησε χθες, έχουν περάσει αρκετές εβδομάδες πλέον

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλους έρχονται πιο νωρίς και σε άλλους αργούν..θα σου έρθει μπορεί και σε μια ώρα μπορεί και σε ένα μήνα..Μπορεί και παραπάνω..τα ίδια και με την 11 της xiaomi και χειρότερα..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε σαν λυσσασμένα. Λες και θα αλλάξει η ζωής σας αν πάρετε την αναβάθμιση έλεος δηλαδή

 

Ωραια λογικη. Αν ειναι να αγοραζουμε κινητα των 100 ευρω και οχι των 900 αφου προφανως με τα 800 ευρω παραπανω δεν αλλαζει η ζωη σου. Παρεπιπτοντως οι αργες αναβαθμισεις αποτελουν ενα τεραστιο προβλημα των Android. Αναβαθμιση παιρνει ενα μικρο ποσοστο των συσκευων κι αυτο μετα απο 5-6 μηνες στην καλυτερη. Σε λιγο θα βγουν τα 11 και οι συσκευες ακομα θα αναβαθμιζονται στην 10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...