Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την εποχή των δεινοσαύρων ίσως κάτι να γινότανε τώρα ζούμε στο 2020 δεν ξέρω αν εσύ έχεις γνώσεις πάντως εγώ το έχω σπουδάσει το αντικείμενο και έχω δουλέψει και πάνω σε αυτά όλα αυτά μάλλον κατά πολύ περισσότερο από σένα τώρα αν εσύ νομίζεις ότι έχεις κάποιες γνώσεις να σε πληροφορήσω ότι κανένα κινητό μου μέχρι τώρα δεν έχει βγάλει το παραμικρό απολύτως πρόβλημα χωρίς να το κάνω αυτό το πράγμα που λες εσύ το τι υποτίθεται ότι πρέπει να κάνουμε οπότε πρώτα δοκίμασε πράγματα και μετά να μιλάς Αυτό το ότι οι Έλληνες τα ξέρουμε όλα πραγματικά είναι απερίγραπτη κατάσταση όλοι ξέρουν τα πάντα παντογνώστες απλά σε άλλους δουλεύουν έτσι απλά τα πράγματα χωρίς να κάνουμε τίποτα απολύτως κάποιοι προτιμούν μάλλον να μένουν στην εποχή των δεινοσαύρων και κάποιοι άλλοι να προχωράνε δεν είναι κακό όλοι έχουν ελαττώματα.

 

Ψάξε σε όλα τα forum να δεις πόσοι είχαν πρόβλημα μετά από αναβάθμιση και λύθηκε μετά από επαναφορά και set as new.

 

Τώρα για γνώσεις άστο καλύτερα γιατί όταν εγώ έστηνα υπολογιστές σε περιβάλλον msdos 6.22 εσύ μπορεί να έπαιζες με τα Playmobil.

 

Σε κάθε αναβάθμιση αλλάζουν πάρα πολλά στο σύστημα μέχρι και το partition table και καλό είναι προς αποφυγή παρουσίασης προβλημάτων να γίνει επαναφορά.

Αν το είχες σπουδάσει όπως λες θα καταλάβαινες γιατί αλλά μάλλον δεν το έχεις σπουδάσει.

 

Τεσπα το ξαναλέω αν εσύ θες να μην κάνεις ποτέ επαναφορά τότε μην κάνεις.

 

Τύποι σαν κι εσένα θελαν να μας βγάλουν λάθος όταν λέγαμε ότι οι μπαταρίες πρέπει να φορτιζουν μέχρι το 80% για να κρατήσουν περισσότερο και να τώρα οι εταιρίες άρχισαν να το εφαρμόζουν στο λειτουργικό τους (Apple, Asus, one plus), ακόμα και η tesla στα αυτοκίνητα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις set-up is new Και επιστρέφεις back up και δεν παίζει σωστά.. Μην σου που και χωρίς back up.. Οταν έβαλα την 10 εμένα έπαιζε μια χαρά εκτός από το πλυντήριο.. Πατούσα να ξεκινήσει και δεν έκανε τίποτα.. Μετά έκανα set up is new Και δούλευε όταν ήθελε.. Λέω εντάξει θα θέλει αναβάθμιση η εφαρμογή.. Μίλησα με την εταιρία και μου λέει ότι είναι έτοιμη για 10.. Έκανα ξανά εγκατάσταση σαν νέο και μετά έπαιζε μια χαρά η εφαρμογή..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος: το κινητό αρκετές φορές μέσα στην ημέρα δονείται 2 φορές χωρίς λόγο. Υπάρχει κάποια εξηγηση-ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

AoD έχει όμως..Δεν σε εξυπηρετεί;;να βλέπεις την οθόνη;;

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

εξυπηρετει, απλα ελεγα μηπως υπηρχε κανα καλο app sto play store.

 

Επισης πηρα το τζαμακι το t-max. Ελπιζω να μπει καλα κ να μην κλαιω

Link to comment
Share on other sites

εξυπηρετει, απλα ελεγα μηπως υπηρχε κανα καλο app sto play store.

 

 

 

Επισης πηρα το τζαμακι το t-max. Ελπιζω να μπει καλα κ να μην κλαιω

Επειδή ρώτησες εγώ χρησιμοποιώ αυτή την εφαρμογή.... 9eacbc1e890056edcdd558130a37d459.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει το native clipboard, το δουλεύει κανένας άλλος?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο μπαταρία πως παει? Δουλευω φουλ 4G, Wifi, bluetooth ολη ημέρα, καμια 30αριά κλήσεις και αρκετο σερφαρισμα.. ποσο θα βγαζει? εστειλα το iphone 11 που κρατουσε οριακα 2 ημέρες με flight mode ολη νυχτα... τωρα ψαχνομαι να δω που θα κατσει η μπιλια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο μπαταρία πως παει? Δουλευω φουλ 4G, Wifi, bluetooth ολη ημέρα, καμια 30αριά κλήσεις και αρκετο σερφαρισμα.. ποσο θα βγαζει? εστειλα το iphone 11 που κρατουσε οριακα 2 ημέρες με flight mode ολη νυχτα... τωρα ψαχνομαι να δω που θα κατσει η μπιλια...
Είναι υποκειμενική η ερώτηση αγαπητέ. Κάθε χρήση διαφορετική

Προσωπικά με μόνιμα αναμμένα 4g WiFi Bluetooth με συνδεδεμένο το garmin fenix 6 και αρκετό πείραγμα βγάζω 1μιση μέρα δλδ φορτίζω το πρωί και μετά ξανά το επόμενο βράδυ

Και το βράδυ δεν το βάζω σε flight mode απλά κλείνω δεδομένα

Περίπου 5.5 ώρες sot μέσο όρο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο μπαταρία πως παει? Δουλευω φουλ 4G, Wifi, bluetooth ολη ημέρα, καμια 30αριά κλήσεις και αρκετο σερφαρισμα.. ποσο θα βγαζει? εστειλα το iphone 11 που κρατουσε οριακα 2 ημέρες με flight mode ολη νυχτα... τωρα ψαχνομαι να δω που θα κατσει η μπιλια...

 

Το P30 pro εχει καλυτερη μπαταρια-διαρκεια απο το iphone 11 αλα τωρα το ποσο καλυτερη ειναι αναλογα την χρηση.

 

Το βραδυ βασικα μην τα βαζεις σε flight mode γιατι οι συσκευες, τα λειτουργικα και οι εφαρμογες ειναι στημενα με γνωμονα το always opnline κι οταν εσυ τους κοβεις την συνδεση αυτο μπορει να εχει ως αποτελεσμα αυξημενη καταναλωση.

Σκεψου τωρα μια εφαρμογη ή το συστημα να χρειαστει μεσα στην νυχτα να στειλει ή δεχτει δεδομενα, εσυ επειδη του εχεις κοψει την επικοινωνια θα περασει ως "σφαλμα" κι ετσι μετα απο λιγη ωρα θα ξαναπροσπαθησει, μετα την ωρα αυτη θα βγαλει παλι "σφαλμα" κι ετσι θα προσπαθησει παλι μετα απο λιγη ωρα.

Αποτελεσμα να ξυπναει συνεχεια η συσκευη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που λες πουθενά

Είναι τέρμα λάθος

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που λες πουθενά

Είναι τέρμα λάθος

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις Huawei συσκευη μηπως;

Οταν πας να βγαλεις καποιον λαθος τουλαχιστον καντο με επιχειρηματα οχι απλα να λες.

 

Τωρα καταλαβα γιατι σε εχω στην block list.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

No comment καμια συσκευή οποία κι αν είναι αυτή, δεν υπάρχει θέμα να βάζει κάποιος flight mode την νύχτα

Αν θέλει κάτι να γίνει θα γίνει στην επανασύνδεση.

Που την βρίσκετε όλη αυτή την πάραπληροφόρηση ούτε εσείς ξέρετε.

Block list και λίγα λες.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προερχόμενος από note 10 plus έχω μείνει άφωνος με το p30 pro (8/256) τόσο από την αυτονομία του όσο και από την κάμερα του. Είχα στο παρελθόν το p20 pro το οποίο (ως φανατικός της Samsung) το κράτησα μόλις 3 ημέρες λόγο λογισμικού. Όμως με την τωρινή συσκευή το λογισμικό είναι πολύ πιο βατό και εύχρηστο με αποτέλεσμα να έχω αλλάξει αντιδιαμετρικά την άποψη μου για την huawei. Ειλικρινά 9 ώρες sot σε μια φόρτιση δεν είχα ποτέ (και είχα όλες ανεξαιρέτως τις ναυαρχίδες της Samsung). Το μέγιστο sot που είχα δει ήταν 6μιαη ώρες σε note 9 και note 10+ και ένα γεμάτο 6ωρο σε s10+. Με ανοιχτά δεδομένα πάντα, Bluetooth με σύνδεση gear s3, GPS και wifi και περίπου 45 - 60 λεπτά χρόνο ομιλίας. Όλα αυτά με 1 κάρτα σιμ της cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Το P30 pro εχει καλυτερη μπαταρια-διαρκεια απο το iphone 11 αλα τωρα το ποσο καλυτερη ειναι αναλογα την χρηση.

 

Το βραδυ βασικα μην τα βαζεις σε flight mode γιατι οι συσκευες, τα λειτουργικα και οι εφαρμογες ειναι στημενα με γνωμονα το always opnline κι οταν εσυ τους κοβεις την συνδεση αυτο μπορει να εχει ως αποτελεσμα αυξημενη καταναλωση.

Σκεψου τωρα μια εφαρμογη ή το συστημα να χρειαστει μεσα στην νυχτα να στειλει ή δεχτει δεδομενα, εσυ επειδη του εχεις κοψει την επικοινωνια θα περασει ως "σφαλμα" κι ετσι μετα απο λιγη ωρα θα ξαναπροσπαθησει, μετα την ωρα αυτη θα βγαλει παλι "σφαλμα" κι ετσι θα προσπαθησει παλι μετα απο λιγη ωρα.

Αποτελεσμα να ξυπναει συνεχεια η συσκευη.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Δεν ισχύει βέβαια αυτο που λες, ειναι σαν να απαγορεύεται να κλείνει μια συσκευη... αλλα κρατάω αυτο που είπες για την διάρκεια της μπαταρίας. Και σε καποια τεστ που εχω δει, αυτο βλεπω, αλλα οπως σωστά λες, ολα εξαρτώνται απο τη χρήση.. για αυτο έγραψα την χρήση που κανω για να βοηθήσω κάποιον που κανει παρόμοια χρήση με εμένα να μου πει ποσο του κρατάει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ προερχόμενος από note 10 plus έχω μείνει άφωνος με το p30 pro (8/256) τόσο από την αυτονομία του όσο και από την κάμερα του. Είχα στο παρελθόν το p20 pro το οποίο (ως φανατικός της Samsung) το κράτησα μόλις 3 ημέρες λόγο λογισμικού. Όμως με την τωρινή συσκευή το λογισμικό είναι πολύ πιο βατό και εύχρηστο με αποτέλεσμα να έχω αλλάξει αντιδιαμετρικά την άποψη μου για την huawei. Ειλικρινά 9 ώρες sot σε μια φόρτιση δεν είχα ποτέ (και είχα όλες ανεξαιρέτως τις ναυαρχίδες της Samsung). Το μέγιστο sot που είχα δει ήταν 6μιαη ώρες σε note 9 και note 10+ και ένα γεμάτο 6ωρο σε s10+. Με ανοιχτά δεδομένα πάντα, Bluetooth με σύνδεση gear s3, GPS και wifi και περίπου 45 - 60 λεπτά χρόνο ομιλίας. Όλα αυτά με 1 κάρτα σιμ της cosmote.

 

Μεγάλη υπόθεση η διάρκεια της μπαταρίας, ειδικά αν η χρήση του κινητού ειναι επαγγελματική και οχι για gaming.. πες μου σε παρακαλώ την άποψη σου για την απόκριση του fingerprint...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Δεν ισχύει βέβαια αυτο που λες, ειναι σαν να απαγορεύεται να κλείνει μια συσκευη... αλλα κρατάω αυτο που είπες για την διάρκεια της μπαταρίας. Και σε καποια τεστ που εχω δει, αυτο βλεπω, αλλα οπως σωστά λες, ολα εξαρτώνται απο τη χρήση.. για αυτο έγραψα την χρήση που κανω για να βοηθήσω κάποιον που κανει παρόμοια χρήση με εμένα να μου πει ποσο του κρατάει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μεγάλη υπόθεση η διάρκεια της μπαταρίας, ειδικά αν η χρήση του κινητού ειναι επαγγελματική και οχι για gaming.. πες μου σε παρακαλώ την άποψη σου για την απόκριση του fingerprint...

 

Εγώ δεν μίλησα να μην κλείνει η συσκευή ούτε ότι ισχύει 100% σε όλους.

Μια συμβουλή έδωσα και είπα γιατί και πως.

Ο καθένας πάντα λειτουργεί την συσκευή του έτσι όπως το βολεύει κι έτσι πρέπει.

 

Το fingerprint πάλι και αυτό είναι αναλογα τον καθένα.

Δεν είναι σαν τα παλιά πλάτης, το μόνο σίγουρο, άλλοι το βρίσκουν γρήγορο άλλοι αργό.

Γνώμη μου καλύτερα εφόσον είχες και iPhone να χρησιμοποιείς face unlock και το fingerprint μόνο για bank pay.

Το τονίζω ΓΝΏΜΗ ΜΟΥ γιατί καραδοκούν haters που ψάχνουν πως την πουν στον άλλον και να νιώσουν κάποιοι στην ζωή τους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μίλησα να μην κλείνει η συσκευή ούτε ότι ισχύει 100% σε όλους.

Μια συμβουλή έδωσα και είπα γιατί και πως.

Ο καθένας πάντα λειτουργεί την συσκευή του έτσι όπως το βολεύει κι έτσι πρέπει.

 

Το fingerprint πάλι και αυτό είναι αναλογα τον καθένα.

Δεν είναι σαν τα παλιά πλάτης, το μόνο σίγουρο, άλλοι το βρίσκουν γρήγορο άλλοι αργό.

Γνώμη μου καλύτερα εφόσον είχες και iPhone να χρησιμοποιείς face unlock και το fingerprint μόνο για bank pay.

Το τονίζω ΓΝΏΜΗ ΜΟΥ γιατί καραδοκούν haters που ψάχνουν πως την πουν στον άλλον και να νιώσουν κάποιοι στην ζωή τους.

 

Δεν βόλεψε το face unlock... εντυπωσιακό βέβαια, με ξεκλειδώνει βράδυ, ακομα και με κράνος στο κεφάλι... αλλα έκανα παραπάνω κινήσεις απ’ όσες είχα συνηθίσει με το 7plus... παραξενιά θα μου πεις.. ναι, παραξενιά μου, αλλα τι να κάνουμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να ξεκλειδώνει ακόμη και με κράνος;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό αποτύπωμα μαζί με το OnePlus 7 είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί στην αγορά Τουλάχιστον από αυτά που έχω δοκιμάσει βέβαια θέλει σωστό πέρασμα και καμία προστασία οθόνης ή απλά μία μεμβράνη υγρής τοποθέτησης

Προσπαθώ να σκεφτώ τι παραπάνω κινήσεις έκανε ο φίλος παραπάνω σε σχέση με το 7plus...?

Εγώ απλά σηκώνω τη συσκευή ανάβει η οθόνη και ξεκλειδώνει με το πρόσωπο η Έρχεται μία ειδοποίηση ανάβει η οθόνη με την άφιξη της ειδοποίησης κάνω διπλό κλικ στην ειδοποίηση ή σερνω το δάχτυλο στην οθόνη κλειδώματος και ξεκλειδώνει με το πρόσωπο

Αν και λειτουργώ περισσότερο το δακτυλικό αποτύπωμα που το εχω συνηθίσει και εχω 100% επιτυχία σε αντίθεση με του Note 10 plus που ενω το εχω σαν 1η συσκευή κάθε μέρα εχω επιτυχία 95%

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να ξεκλειδώνει ακόμη και με κράνος;

 

Κι όμως, ξεκλειδώνει και οταν φοράω κράνος... και με γυαλιά ηλίου... βολικό μεν, περίεργο εως ύποπτο, δε... ύποπτο ως την μη σωστή λειτουργία του.. τεσπα βγαίνουμε εκτός αν αναλύσουμε τα θέματα του iphone11..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δακτυλικό αποτύπωμα μαζί με το OnePlus 7 είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί στην αγορά Τουλάχιστον από αυτά που έχω δοκιμάσει βέβαια θέλει σωστό πέρασμα και καμία προστασία οθόνης ή απλά μία μεμβράνη υγρής τοποθέτησης

Προσπαθώ να σκεφτώ τι παραπάνω κινήσεις έκανε ο φίλος παραπάνω σε σχέση με το 7plus...?

Εγώ απλά σηκώνω τη συσκευή ανάβει η οθόνη και ξεκλειδώνει με το πρόσωπο η Έρχεται μία ειδοποίηση ανάβει η οθόνη με την άφιξη της ειδοποίησης κάνω διπλό κλικ στην ειδοποίηση ή σερνω το δάχτυλο στην οθόνη κλειδώματος και ξεκλειδώνει με το πρόσωπο

Αν και λειτουργώ περισσότερο το δακτυλικό αποτύπωμα που το εχω συνηθίσει και εχω 100% επιτυχία σε αντίθεση με του Note 10 plus που ενω το εχω σαν 1η συσκευή κάθε μέρα εχω επιτυχία 95%

 

Κάθομαι στον καναπέ μου... εχω το κινητο δίπλα μου... θελω απλα να δω αν εχω κάποιο mail χωρις να σηκώσω τη συσκευη στα χέρια μου.. απλα ξεκλειδώνω με το δαχτυλικο, βλεπω οτι δεν εχω τίποτα, το αφήνω και σβήνει η οθονη.... τωρα, πρέπει να κανω διπλό ταπ στην οθονη για να ξυπνήσει, να πληκτρολογήσω κωδικό και να «ανεβάσω» το λοκ σκριν... δεύτερη επιλογή να το πιάσω στα χέρια μου, να με «δει» και να ξεκλειδώσει... είπαμε παραξενιά, ισως ειναι της ηλικίας μου... :-P

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς στον κόσμο του Android δεν χρειάζεται να κάνεις καμιά μα καμία κίνηση για να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση από οποιαδήποτε εφαρμογή... Απλά αυτό στο δείχνει η Always on Display
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...