Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως να δοκιμάσεις ένα hr.. Εγώ κανένα θέμα..δεν έχω ούτε με κάμερα ούτε με bt.. Εχθές έφαγε ένα σκάλωμα το κινητό μάλλον και δεν μου περνούσε η δεν καλούσε στο gt2.. Αλλά έχει να κλείσει και ένα μήνα.. Μετά από επανεκκίνηση όλα κομπλέ.... Καθαρή εγκατάσταση της 10 έκανες;;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία σχέση η καθαρή εγκατάσταση κλπ. Διάβασε αυτό:

https://www.google.com/amp/s/www.huaweicentral.com/huawei-p30-series-on-emui10-gets-new-update-with-camera-optimization-december-2019/amp/

 

Έχει θέμα. Μπορεί να μην παρουσιάζεται σε όλες τις συσκευές αλλα έχει. Κάποτε θα μας έρθει και αυτή η αναβάθμιση. Λογικά σύντομα

Link to comment
Share on other sites

EMUI 9.1.0.240 (C431E4R2P2) γεια παιδες παιζει κατι με αυτην την παραλλαγη του p30 pro, ρωταω μιας και φαινεται ειναι η τελευταια που παρει αναβαθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς παραλλαγή;; είμαστε στην 10.0. 185 νομίζω..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μου ήρθε η 178 αλλάζει κάτι στην ηχογράφηση των κλήσεων? Την έχει περάσει κάποιος που ηχογραφεί τις κλήσεις του να μου πει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μου ήρθε η 178 αλλάζει κάτι στην ηχογράφηση των κλήσεων? Την έχει περάσει κάποιος που ηχογραφεί τις κλήσεις του να μου πει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα!

 

Την πέρασα τα ξημερώματα την 178 βρώμικα. Η ηχογράφηση δουλεύει. Γενικά νομίζω ότι όσοι έβαλαν τη 10αρα βρώμικα και είχαν εγκατεστημένη την ηχογράφηση από πριν, δεν έχουν πρόβλημα. Σε επαναφορά θα έχουν.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ ευχαριστημένος.. Αλλά δεν είχα Samsung πριν.. Αν και αυτά έρχονται ολοκληρωμένα πάνω στο τσιπ...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το gps είστε γενικά. Ευχαριστημένοι?Ειδικά από αυτούς που έρχονται από Samsung..
Ερχόμενος από note 9 δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το GPS. Σε παλαιότερη συσκευή mate 10 pro μου κολλούσε & έχανε το σήμα για κάνα δίλεπτο, στο p30pro δεν μου έχει συμβεί.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!

Έχω περάσει και εγώ την 178 εδώ και μερικές μέρες και φαίνεται να έχει λυθεί ένα θέμα με αποσυνδέσεις που είχα στο ρολόι (Samsung Gear S3).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είναι στην 9.1.0.260.

Η κάμερα από το 3Χ ξεκινά το πιξελιασμα. Όταν αλλάζει στον τηλεφακό φαίνεται καλύτερη η ποιότητα της εικόνας.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το gps είστε γενικά. Ευχαριστημένοι?Ειδικά από αυτούς που έρχονται από Samsung..

Το gps λοκαρει αστραπιαία. Έχει θέμα όμως με την εξάρτηση των φωτό στην κάμερα. Δηλαδή αν ενεργοποιήσεις την εξάρτηση gps στην κάμερα ορισμένες φωτό θα είναι εξαρτημένες στη σωστή θέση και άλλες στον γάμο του Καραγκιόζη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση μπαταριας.παιζει κάποιο ρόλο στην φωτογραφία και στο gps?

Ναι παίζει. Όταν απενεργοποιώ την εξοικονόμηση έχω λιγότερα προβλήματα

με την εξάρτηση των φωτό στην εφαρμογή της κάμερας. Εντούτοις έχει

και πάλι πρόβλημα και σε περιοχές που πιάνω πολλούς δορυφόρους. Σε

άλλες εφαρμογές π.χ. orux maps , δεν έχω πρόβλημα. Καλύτερα όμως να

να το επαληθεύσεις στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Επειδή έχω με όλα τα κινητά μου μια δυσπιστία στις αναβαθμίσεις και στο πόσο καλό κάνουν από μια έκδοση κ μετά. Θα ήθελα να ήξερα πλέον μετά από μέρες αν έχετε προβλήματα και έχετε δει διαφορές σε απόδοση μπαταρίας, κολλήματα ή ότι άλλο με την έκδοση 10. Γενικά θετικά-αρνητικά! Έχω μείνει στην σταθερή 9.1.0.240.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Επειδή έχω με όλα τα κινητά μου μια δυσπιστία στις αναβαθμίσεις και στο πόσο καλό κάνουν από μια έκδοση κ μετά. Θα ήθελα να ήξερα πλέον μετά από μέρες αν έχετε προβλήματα και έχετε δει διαφορές σε απόδοση μπαταρίας, κολλήματα ή ότι άλλο με την έκδοση 10. Γενικά θετικά-αρνητικά! Έχω μείνει στην σταθερή 9.1.0.240.
Κανένα θέμα με την 10 την έχω Ota εδώ και ένα μήνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Την πέρασα τα ξημερώματα την 178 βρώμικα. Η ηχογράφηση δουλεύει. Γενικά νομίζω ότι όσοι έβαλαν τη 10αρα βρώμικα και είχαν εγκατεστημένη την ηχογράφηση από πριν, δεν έχουν πρόβλημα. Σε επαναφορά θα έχουν.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οταν εννοεις βρωμικα τι εννοεις αδερφε? καντο μας λιγο ποιο λιανα..........

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις βρωμικα τι εννοεις αδερφε? καντο μας λιγο ποιο λιανα..........
Καλησπέρα.

 

Η διαδικασία που προτείνουν όλοι για να μην υπάρχει πρόβλημα κατά την αναβάθμιση από μια έκδοση σε άλλη (Android 9 σε 10) είναι να κάνεις την εγκατάσταση και μετά να διαγράψεις τα πάντα. (hard reset ή επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων)

 

Εγώ έκανα την αναβάθμιση χωρίς να κάνω την επαναφορά. Αυτή η διαδικασία λέγεται "βρώμικη" γιατί αφήνει "κατάλοιπα" τα οποία δεν ξέρεις πως θα επιρρεασουν την ομαλή λειτουργία.

 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και μετά βάλτε και λίγη χλωρίνη να το απολυμάνετε έλεος δηλαδή με αυτά που ακούμε εδώ μέσα εγώ πάντως ένα μήνα τώρα δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τη βρώμικη εγκατάσταση ότι να ναι αυτή η ιδέα που έχει κολλήσει από πριν από δέκα χρόνια μέχρι και σήμερα είναι απίστευτη
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός και εγώ απορώ γιατί το κάνουν αυτό.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

και μετά βάλτε και λίγη χλωρίνη να το απολυμάνετε έλεος δηλαδή με αυτά που ακούμε εδώ μέσα εγώ πάντως ένα μήνα τώρα δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τη βρώμικη εγκατάσταση ότι να ναι αυτή η ιδέα που έχει κολλήσει από πριν από δέκα χρόνια μέχρι και σήμερα είναι απίστευτη

 

Στους υπολογιστες απο εποχη windows 95 οταν περνας απο πανω τους drivers θα δημιουργηθει προβλημα κι εχουν περασει δεκαετιες.

Ακριβως το ιδιο γινεται και στην αναβαθμισεις του Android κι οσα χρονια και να περασουν αν δεν αλλαξει ο τροπος που γινεται η αναβαθμιση θα πρεπει να κανεις επαναφορα και set as new ωστε να αποφυγεις και την παραμικρη πιθανοτητα να βγαλει προβλημα.

 

Εσυ αν θεωρεις οτι δεν το χρειαζεσαι τοτε ΟΚ μην κανεις αλλα μην λες οτι θες χωρις καποιες γνωσεις και περνεις στο κεφαλι σου αλλους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχουν τα windows 95 με τα android κινητά δεν ξέρω,αυτό που ξέρω ότι όποια αναβάθμιση android έχω περάσει,είτε σε sony είτε σε samsung δεν έκανα ποτέ hard reset και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχουν τα windows 95 με τα android κινητά δεν ξέρω,αυτό που ξέρω ότι όποια αναβάθμιση android έχω περάσει,είτε σε sony είτε σε samsung δεν έκανα ποτέ hard reset και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
Επειδή τα τελευταία χρόνια η αναβαθμίσεις είναι μικροαλλαγές συνήθως δεν συμβαίνει κάτι.. Πιο παλιά μέχρι και το Android 6 ήταν πολύ διαφορετικά τα πράγματα.. Παρόλα αυτά ακόμη δημιουργούνε θέματα κυρίως σε παλιές εγκαταστάσεις του τύπου κάποιος που πήρε το κινητό στην αρχή της ζωής του και τώρα πέρασε την 10 μπορεί σε μια δυο 5 εφαρμογές η να κρασαρει η να το βλέπεις να σέρνεται...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Από την εποχή των δεινοσαύρων ίσως κάτι να γινότανε τώρα ζούμε στο 2020 δεν ξέρω αν εσύ έχεις γνώσεις πάντως εγώ το έχω σπουδάσει το αντικείμενο και έχω δουλέψει και πάνω σε αυτά όλα αυτά μάλλον κατά πολύ περισσότερο από σένα τώρα αν εσύ νομίζεις ότι έχεις κάποιες γνώσεις να σε πληροφορήσω ότι κανένα κινητό μου μέχρι τώρα δεν έχει βγάλει το παραμικρό απολύτως πρόβλημα χωρίς να το κάνω αυτό το πράγμα που λες εσύ το τι υποτίθεται ότι πρέπει να κάνουμε οπότε πρώτα δοκίμασε πράγματα και μετά να μιλάς Αυτό το ότι οι Έλληνες τα ξέρουμε όλα πραγματικά είναι απερίγραπτη κατάσταση όλοι ξέρουν τα πάντα παντογνώστες απλά σε άλλους δουλεύουν έτσι απλά τα πράγματα χωρίς να κάνουμε τίποτα απολύτως κάποιοι προτιμούν μάλλον να μένουν στην εποχή των δεινοσαύρων και κάποιοι άλλοι να προχωράνε δεν είναι κακό όλοι έχουν ελαττώματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...