Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ένα πράγμα προσπαθώ να σου πω. Δεν μπορεί να ακύρωσαν τον periscope lens επειδή έχει αυτό το θέμα στο 5Χ από τη στιγμή που με hybrid βγάζειι 10Χ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ. Άρα μπορούν και το 5Χ να το κάνουν να βγαίνει φανταστικά κι ας ειναι hybrid και όχι optical. Αυτό. Εσύ λες ότι κάνανε λάθος με το P30 και ακύρωσαν τον φακό και βάλανε άλλο στο Mate 30pro και 3Χ zoom. Δεν έχει λογική όμως, να κατάφερον το 10Χ και να μην καταφέρνουν το 5Χ.

Εγώ πιστεύω είναι καθαρά θέμα software.

Πάντως το mate είδα στο dxo είναι πολύ μεγάλη βελτίωση ακόμ ηκαι από το P30 pro όταν κάνεις zoom. Δεν το περίμενα τόση διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι κατάφεραν να σας το περάσουν σαν feature το οτι αφαιρέθηκε ο periscope με ξεπερναει. Εγώ περιμένω τον τεχνικό να μας κανει τεχνική ανάλυση λέγοντας μας τους λόγους που αφαιρέθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν είπα ότι τα σπάει....!!

Ανέφερα ότι για να λύσουν κάποια θέματα που παρουσιαστηκαν στο P3O Pro και που αναφέρουν και τα άλλα παιδιά πιο πάνω με το Zoom και τον θόρυβο, στο Mate 30 Pro μειωσαν σε 3Χ και αυξησαν το υβδικό zoom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μια από τα ίδια και εγώ που προσπαθώ να σου πω κάποια πράγματα αλλά δεν και εσύ:lol::lol:....οπότε συμφωνώ μαζί σου, πάω πάσο και σου ζητώ συγνώμη αν σου αύξησα του παλμούς σου...εξάλλου κάτι ξέρω και εγώ....:shifty: ίσως περισσοτερο αλλά δεν μπορώ να πω...και σταματάω.Καλή συνέχεια και σε εσένα.

 

Εχω πολυ καλυτερα πραγματα να μου ανεβαζουν τους παλμους φιλαρακι....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1fa29a0a87f07fd49bbfe8e8de7c5e32.jpg58e4ca78bf62d3f382ac78da2ccbb36f.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει κανείς που να ξέρει τι να κάνω?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πράγμα προσπαθώ να σου πω. Δεν μπορεί να ακύρωσαν τον periscope lens επειδή έχει αυτό το θέμα στο 5Χ από τη στιγμή που με hybrid βγάζειι 10Χ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ. Άρα μπορούν και το 5Χ να το κάνουν να βγαίνει φανταστικά κι ας ειναι hybrid και όχι optical. Αυτό. Εσύ λες ότι κάνανε λάθος με το P30 και ακύρωσαν τον φακό και βάλανε άλλο στο Mate 30pro και 3Χ zoom. Δεν έχει λογική όμως, να κατάφερον το 10Χ και να μην καταφέρνουν το 5Χ.

Εγώ πιστεύω είναι καθαρά θέμα software.

Πάντως το mate είδα στο dxo είναι πολύ μεγάλη βελτίωση ακόμ ηκαι από το P30 pro όταν κάνεις zoom. Δεν το περίμενα τόση διαφορά!

Εγω οσο το εοχα δεν ειχα καμενα θεμς με τλκ ζουμ και το επι 5 ηταν κρυσταλλο..ψαξε να συγκρινεις με κανενα αλλο p30..

Το mate 30 pro φορεσε εναν *3 αισθητηρα οπως το p30 το βασικο. Και οχο την περισκοπιλη η οποια επιτρεπει ζουμ οπτικο *5 αλλα γραμικο. Μοορεις να κανεις επι 3 η 4...ενω στο mate και στο p30 δεν εχεις τετοια επιλογη.

Οπως ειπε και πιο πανω ο φιλος και η εταιρια ...βγαινει το mate με νεο επεξεργαστη και αργοτερα βγαινει η σειρα p. Με ιδιο επεξεργαστη αλλα δινει κατι παραπανω στην καμερα..τι να κανουμε που το mate βγαινει τελος του ετους δηλαδη και το p μαρτιο..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τα ριμαδο βηματα πως βγαίνουν από την οθόνη κλειδώματος?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Settings - > Home screen and Wallpapers - > Step count - > off
Δεν βρίσκω τα βήματα εδώ. 88ac83ff74ad33cc50208535d81d79e0.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δυο μερες τωρα αντιμετοπιζω ενα προβλημα:

Οταν ειναι στην αναμονη το κινητο απενεργοποιηειται απο μονο του σβηνει εντελως και πρεπει να κρατησω πατημενο το κοκκινο κουμπι του Power για να ανοιξει ξανα. Το κανει στιγμιαια κλεινει απο μονο του. Που ειναι το προβλημα ; Το αντιμετοπιζει κανεις αλλος το ιδιο θεμα ; Αυτος ειναι ο λογος για να το ξεφορτωθω οταν αρχισε τα προβλημα. Κριμα και εδωσα 1000 ευρω για δευτερη φορα γι αυτη την συσκευη.

Δεν μου εχει ερθη ακομη η 10άρα ειμαι στην τελευταια εκδοση της 9.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δυο μερες τωρα αντιμετοπιζω ενα προβλημα:

 

Οταν ειναι στην αναμονη το κινητο απενεργοποιηειται απο μονο του σβηνει εντελως και πρεπει να κρατησω πατημενο το κοκκινο κουμπι του Power για να ανοιξει ξανα. Το κανει στιγμιαια κλεινει απο μονο του. Που ειναι το προβλημα ; Το αντιμετοπιζει κανεις αλλος το ιδιο θεμα ; Αυτος ειναι ο λογος για να το ξεφορτωθω οταν αρχισε τα προβλημα. Κριμα και εδωσα 1000 ευρω για δευτερη φορα γι αυτη την συσκευη.

 

Δεν μου εχει ερθη ακομη η 10άρα ειμαι στην τελευταια εκδοση της 9.

Γιατί έχει πάρει κανείς την 10αρα? Του έκανες format? μήπως στρώσει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πάρει κανείς την 10αρα? Του έκανες format? μήπως στρώσει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του εκανα φορματ το πρωι παλι τα ιδια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω τα βήματα εδώ. 88ac83ff74ad33cc50208535d81d79e0.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγνώμη, νομιζα οτι ειναι ετσι και σε εσενα

https://d38av1t9zrt96v.cloudfront.net/huawei-en/attachment/18e05819-bbc9-4f2a-b6c1-d45a6f7dc9c3.jpg

 

Δεν ξερω πως να σε βοηθήσω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα σήμερα μιας και το mate 30 pro δεν βλέπω να έρχεται...πάλι 8/256 αλλά το aurora αυτήν την φορά..

Σκρούτζ αλλά μου είπε η κοπέλα ότι είναι ευρωπαϊκό..τώρα ανταμώνει..το τελευταίο update πως είναι έχετε θέμα;;η να το κάνω κανονικά

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τελευταίο update και αν ξέρει κανείς αυτό με τα βήματα ρε παιδιά πως φεύγει από την οθόνη κλειδώματος

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τελευταίο update και αν ξέρει κανείς αυτό με τα βήματα ρε παιδιά πως φεύγει από την οθόνη κλειδώματος

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω θέσει σαν θέμα πολλάκις, αλλά μάλλον δεν το γνωρίζει κανείς. Εγώ αυτή την έκδοση φοράω ελληνική συσκευή, δεν γνωρίζω αν έχει βγει & άλλο update. adb322ec279735f7c892c7ded61a6df9.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δυο μερες τωρα αντιμετοπιζω ενα προβλημα:

Οταν ειναι στην αναμονη το κινητο απενεργοποιηειται απο μονο του σβηνει εντελως και πρεπει να κρατησω πατημενο το κοκκινο κουμπι του Power για να ανοιξει ξανα. Το κανει στιγμιαια κλεινει απο μονο του. Που ειναι το προβλημα ; Το αντιμετοπιζει κανεις αλλος το ιδιο θεμα ; Αυτος ειναι ο λογος για να το ξεφορτωθω οταν αρχισε τα προβλημα. Κριμα και εδωσα 1000 ευρω για δευτερη φορα γι αυτη την συσκευη.

Δεν μου εχει ερθη ακομη η 10άρα ειμαι στην τελευταια εκδοση της 9.

 

Καποιος που να χει παρομοιο θεμα μαζι μου παιδια να μου δωσει τα φωτα του τι πρεπει να κανω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν να προχωρησω στην αγορα του π30 προ αλλα μετα απο αυτο https://techmaniacs.gr/kamia-alli-paratasi-sti-huawei-apo-tin-amerikaniki-kyvernisi/?fbclid=IwAR2r3kq1PH94KFA-c2PbLzwmSGu4BxOXA3ZFwYJ3B4ewG4gJnZPeL3hsFs8 με βλεπω να στρεφομαι στο σ10+
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν να προχωρησω στην αγορα του π30 προ αλλα μετα απο αυτο https://techmaniacs.gr/kamia-alli-paratasi-sti-huawei-apo-tin-amerikaniki-kyvernisi/?fbclid=IwAR2r3kq1PH94KFA-c2PbLzwmSGu4BxOXA3ZFwYJ3B4ewG4gJnZPeL3hsFs8 με βλεπω να στρεφομαι στο σ10+
Τι σχέση έχει αυτό με το p30 pro? Ούτε 5g έχει για να σταματήσει η εταιρία να το υποστηρίζει ούτε κάποιο άλλο θέμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό με το p30 pro? Ούτε 5g έχει για να σταματήσει η εταιρία να το υποστηρίζει ούτε κάποιο άλλο θέμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά δεν θα πάρει καινούργιο Android (επόμενο δλδ) για αυτό μάλλον ξενέρωσε
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν θα πάρει καινούργιο Android (επόμενο δλδ) για αυτό μάλλον ξενέρωσε
Android 10 θα πάρει σίγουρα. Αλλά διαβάζω ότι η Qualcomm την έγραψε στα παλιά της τα παπούτσια την κυβέρνηση και προμηθεύει κανονικά επεξεργαστές την Huawei.

 

Στάλθηκε από το PCT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα για τον λόγο ότι αν συνεχιστεί το μπαν αυτό σημαίνει ότι και η αξία μεταπώλησης του κινητού πέφτει, στην ουσία είναι σαν να παντρεύεται κάποιος την συσκευή. Είχα ψηθεί να την πάρω φουλ μαρεσε και στο χέρι που την είδα από κοντά και η οθόνη και όλα αλλά αν είναι να πάρεις μια ναυαρχίδα μιας εταιρείας και να μην ξέρεις τι θα γίνει αύριο, επειδή δεν κοστίζει και λίγο..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα για τον λόγο ότι αν συνεχιστεί το μπαν αυτό σημαίνει ότι και η αξία μεταπώλησης του κινητού πέφτει, στην ουσία είναι σαν να παντρεύεται κάποιος την συσκευή. Είχα ψηθεί να την πάρω φουλ μαρεσε και στο χέρι που την είδα από κοντά και η οθόνη και όλα αλλά αν είναι να πάρεις μια ναυαρχίδα μιας εταιρείας και να μην ξέρεις τι θα γίνει αύριο, επειδή δεν κοστίζει και λίγο..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε αυτό έχεις δίκιο.

 

Στάλθηκε από το PCT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα για τον λόγο ότι αν συνεχιστεί το μπαν αυτό σημαίνει ότι και η αξία μεταπώλησης του κινητού πέφτει, στην ουσία είναι σαν να παντρεύεται κάποιος την συσκευή. Είχα ψηθεί να την πάρω φουλ μαρεσε και στο χέρι που την είδα από κοντά και η οθόνη και όλα αλλά αν είναι να πάρεις μια ναυαρχίδα μιας εταιρείας και να μην ξέρεις τι θα γίνει αύριο, επειδή δεν κοστίζει και λίγο..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πλεον βρισκεις P30 pro στα 650 ευρω και σε λιγο που θα την βρισκεις στα 550 ευρω δεν θα ειναι και τοσο ασχημη επιλογη ακομα κι αν πρεπει να την παντρευτεις. Εγω παλι παρολο που αγορασα πριν 6 μηνες ενα P20 και παρολο που δεν αλλαζω κινητα πριν απο τη 2ετια, αν συνεχιστει το μπαν, σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω ενα P30 pro οταν το βρω κοντα στα 500 ευρω για να βγαλω αλλη μια 2ετια μακρια απο τις γνωστες κορεατικες εταιρειες, ελπιζοντας πως μεχρι τοτε θα εχει λυθει το θεμα με την Huawei η θα εχει βρεθει καποια αξιοπιστη εναλλακτικη. Σε καθε περιπτωση αναμεσα σε ενα Huawei που δεν θα παρει Android 11 και ενα Sam με Android 11 προτιμω με κλειστα ματια το πρωτο !

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Android 10 θα πάρει σίγουρα. Αλλά διαβάζω ότι η Qualcomm την έγραψε στα παλιά της τα παπούτσια την κυβέρνηση και προμηθεύει κανονικά επεξεργαστές την Huawei.

 

Στάλθηκε από το PCT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το 10 το έχει πάρει ήδη γιατί το certificate το είχε πάρει πριν γίνουν όλα από εκεί και πέρα δεν νομίζω και qualcomm από οτι ακούω θα φαει σοβαρές κυρώσεις μόλις λήξει περίοδος χάριτος αν δεν αλλαξει στάση

Link to comment
Share on other sites

το 10 το έχει πάρει ήδη γιατί το certificate το είχε πάρει πριν γίνουν όλα από εκεί και πέρα δεν νομίζω και qualcomm από οτι ακούω θα φαει σοβαρές κυρώσεις μόλις λήξει περίοδος χάριτος αν δεν αλλαξει στάση

 

Μπα, θα τα παρακαμψουν τα sanctions. Τροποι υπαρχουν πολλοι και δεν χρειαζεται να τα γραφουμε. Ο νοων νοείτω. Το βασικο θεμα της Huawei ειναι το google το οποιο ο πολυς κοσμος δεν θα κατσει να το κανει side-load.

 

https://syncedreview.com/2019/09/26/arm-and-qualcomm-will-continue-to-supply-huawei-despite-us-ban/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...